*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374570 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα,

επειδή δεν έχω βγάλει πρόσφατα βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα από το ΙΚΑ, χρειάζεται να έχουμε μαζί εκτός από τα ένσημα και την προκήρυξη  στο ΙΚΑ? Γιατί παλιότερα ζητούσαν εκτυπωμένη προκήρυξη. (ρωτάω βρε παιδιά γιατί κουράστηκα να εκτυπώνω...) Ελπίζω να μην έχουμε κάποιο θέμα με τον χρόνο γιατί παλιά στο δικό μου ΙΚΑ μου έλεγαν ότι βγαίνει μετά από μέρες. Γνωρίζετε κάτι?
Στο ΙΚΑ μόνο ταυτότητα θέλεις και αριθμό μητρώου για να σου εκτυπώσει ένσημα. Και αν σε ρωτήσει γιατί τα θέλεις του λες "για μια προκήρυξη". Τίποτα άλλο!

Ναι, killbill. Οι μέρες της εβδομάδας λογίζονται 6 κι ας εργαζόμαστε τις 5 από αυτές.
Ο τύπος υπολογισμού ήταν: (21 ώρες/εβδομάδα) : (6 μέρες/εβδομάδα) x (25 μέρες/μήνα) = 87,5 ώρες/μήνα
ενώ με τις 23 ώρες έγινε: (23 ώρες/εβδομάδα) : (6 μέρες/εβδομάδα) x (25 μέρες/μήνα) = 95,833 ώρες/μήνα
Αν μιλάτε για βεβαιώσεις δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, γιατί ταλαιπωρείστε; Οι βεβαιώσεις ωρομισθίων γράφουν ακριβώς τις συνολικές ώρες και οι βεβαιώσεις αναπληρωτών ή μονίμων γράφουν τις εβδομαδιαίες. Όπως ακριβώς δηλαδή της ζητάει το σύστημα. Σε ποιό ακριβώς πεδίο της αίτησης κάνετε εσείς τον υπολογισμό των ωρών;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marianna1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο ΙΚΑ μόνο ταυτότητα θέλεις και αριθμό μητρώου για να σου εκτυπώσει ένσημα. Και αν σε ρωτήσει γιατί τα θέλεις του λες "για μια προκήρυξη". Τίποτα άλλο!
Αν μιλάτε για βεβαιώσεις δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, γιατί ταλαιπωρείστε; Οι βεβαιώσεις ωρομισθίων γράφουν ακριβώς τις συνολικές ώρες και οι βεβαιώσεις αναπληρωτών ή μονίμων γράφουν τις εβδομαδιαίες. Όπως ακριβώς δηλαδή της ζητάει το σύστημα. Σε ποιό ακριβώς πεδίο της αίτησης κάνετε εσείς τον υπολογισμό των ωρών;

Παιδιά πήγα το πρωί στο ΙΚΑ για την βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα, και για να στην δώσουν χρειάζονται τα ένσημα. Ευτυχώς εκτύπωσα και την προκήρυξη, την πρώτη σελίδα και την σελίδα που γράφει για εργασιακή εμπειρία στο ιδιωτικό τομέα και τους την έδειξα γιατί στην αρχή μου είπαν ότι δίνεται μόνο για ΑΣΕΠ. Αλλιώς δεν θα μου την έβγαζαν!!!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Παιδιά πήγα το πρωί στο ΙΚΑ για την βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα, και για να στην δώσουν χρειάζονται τα ένσημα. Ευτυχώς εκτύπωσα και την προκήρυξη, την πρώτη σελίδα και την σελίδα που γράφει για εργασιακή εμπειρία στο ιδιωτικό τομέα και τους την έδειξα γιατί στην αρχή μου είπαν ότι δίνεται μόνο για ΑΣΕΠ. Αλλιώς δεν θα μου την έβγαζαν!!!

Λάθος χαρτί πήρες. Χρειάζεσαι ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ όπου φαίνονται τα ένσημά σου ανα μήνα... Αν έχεις πολλά είναι αρκετές σελίδες...

Αυτό το συγκεντρωτικό που δίνεται για ΑΣΕΠ είναι άλλο και μπορεί να έχεις πρόβλημα.

Με το δικαιολογητικό αυτό μάλιστα υπολογίζεις μέχρι μιας της μέρες εργασίας σου για να τις δηλώσεις στην αίτηση...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επιμόρφωση μόνο από δημόσιους εκπαιδευτικούς φορείς;;;;; :-\ Έτσι λέει!! Τώρα το είδα! Την πατήσαμε!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Τον λογαριασμό ασφαλισμένου ΙΚΑ τον παίρνουμε από το τμήμα ενσήμων;

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 Παιδιά , υπάρχουν κάπου οι ειδικότητες που λειτουργούν στις ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ ;
Ο τομέας υγείας καταργήθηκε όπως και στα ΕΠΑΛ ή συνεχίζει κανονικά ;

Αποσυνδεδεμένος maro107

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους! Διαβάζω καιρό το forum αλλά πρώτη φορά γράφω κάτι. Είμαι εδώ και καιρό χρήστης του ΟΑΕΔ ώστε να χρησιμοποιώ τις ηλεκτρονικές του υπηρεσίες (βεβαιώσεις ανεργίας κ.τ.λ.). Μάλιστα έχω συμπληρώσει και το βιογραφικό μου μέσα στην φόρμα. Δηλαδή έχω ήδη τους κωδικούς μου. Όμως όταν πηγαίνω στο "είσοδος στο σύστημα αιτήσεων" δεν γίνονται δεκτοί οι κωδικοί που έχω τόσο καιρό. Πρέπει να κάνω καινούργια εγγραφή και να τα ξανασυμπληρώσω όλα; Είναι λογικό αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Adrianna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!
Έχω μία απορία
Εάν θέλω να κάνω αίτηση σε ΕΠΑΣ και ΣΕΚ στην ίδια περιφερειακή ενότητα πρέπει να κάνω δύο αιτήσεις; ;;
Ευχαριστώ πολύ


Αποσυνδεδεμένος T06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προσοχή μόνο στο ότι πρέπει να καταθέσεις τα χαρτιά την ίδια ή την επομένη ημέρα υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης και να γράψεις στον αποστολέα του φακέλου (σε εσένα δηλαδή) τον αριθμό πρωτοκόλλου που θα σου δωθεί κατα την οριστική υποβολή.

Συνάδελφοι, ισχύει αυτό?

Αποσυνδεδεμένος Adrianna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πάρα πολύ T06!!!
Οπότε δύο αιτήσεις θα κάνω!

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα παιδιά. Μια χαζή ερώτηση: Στα ΙΕΚ γιατί βγαίνει πίνακες ανέργων; Αφού ο διευθυντής δεν είναι υποχρεωμένος να πάρει από τον πίνακα ανέργων το 30% όπως στις ΕΠΑΣ. Άρα τι νόημα έχει ο πίνακας;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2014, 07:29:54 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Adrianna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα κατάφερα!!!
Τώρα οι φωτοτυπίες πρέπει να είναι επικυρωμενες;;;

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ποια ειναι η ιστοσελιδα του Ο.Α.Ε.Δ. ;
 ::)

Παει χαλασε και αυτο το forum...
 ???

Ευτυχως δεν ειμαι μαθητης στις ΕΠΑΣ που (θελουν να) διδασκουν καποιοι εδω μεσα!

Αποσυνδεδεμένος tinyeye

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους! Διαβάζω καιρό το forum αλλά πρώτη φορά γράφω κάτι. Είμαι εδώ και καιρό χρήστης του ΟΑΕΔ ώστε να χρησιμοποιώ τις ηλεκτρονικές του υπηρεσίες (βεβαιώσεις ανεργίας κ.τ.λ.). Μάλιστα έχω συμπληρώσει και το βιογραφικό μου μέσα στην φόρμα. Δηλαδή έχω ήδη τους κωδικούς μου. Όμως όταν πηγαίνω στο "είσοδος στο σύστημα αιτήσεων" δεν γίνονται δεκτοί οι κωδικοί που έχω τόσο καιρό. Πρέπει να κάνω καινούργια εγγραφή και να τα ξανασυμπληρώσω όλα; Είναι λογικό αυτό;

Ναι το ιδιο επαθα και εγω ,επρεπε να κανω δευτερο λογαριασμο, πλεον εχω 2 ενα που εκανα με κλειδαριθμο και εναν αυτον
he who tries to shine , dims his own light

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159457
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 310
Σύνολο: 326

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.