*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374578 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
Οσοι εχουν ως βασικο τιτλο το πτυχιοτης ασπαιτε παιδια πρεπει να κανουν 2 φορες τσεκ την παιδαγωγικη καταρτιση διαφορετικα δε φενεται στην αιτηση ο παιδαγωγικος τιτλος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλημέρα παιδιά. Μια χαζή ερώτηση: Στα ΙΕΚ γιατί βγαίνει πίνακες ανέργων; Αφού ο διευθυντής δεν είναι υποχρεωμένος να πάρει από τον πίνακα ανέργων το 30% όπως στις ΕΠΑΣ. Άρα τι νόημα έχει ο πίνακας;
Η προκήρυξη για τα ΙΕΚ έλεγε πέρυσι ότι από τον πίνακα ανέργων με μηδενική προϋπηρεσία επιλέγονται εκπαιδευτικοί ως τρίτοι στα εργαστήρια. Αυτό είναι το νόημα του πίνακα. Δεν έχει σχέση με το 30% που ισχύει στις ΕΠΑΣ.

lasid καλησπερα μια ερωτηση .  προσπαθω να κανω την αιτηση, ομως δεν μου εμφανιζει καθολου την διδακτικη πειρα και μου λεει να πατησω υποβολη. Κανονικα θα επρεπε να την εμφανιζει και συμφωνα με τις οδηγιες μονο  αν η πειρα ειναι πριν την αποκτηση πτυχιου  δεν την εμφανιζει. Σε μενα ειναι σαφως μετα την αποκτηση του πτυχιου.
Συνάδελφε επειδή φέτος δεν θα κάνω αίτηση στον ΟΑΕΔ, για τα διαδικαστικά της ηλεκτρονικής αίτησης μπορεί να σας απαντήσει πιο έγκυρα ο συνάδελφος porcupinetree. Είναι και γνώστης και power! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2014, 07:41:06 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Giorg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η ηλεκτρονική αίτηση είναι μέχρι τις 30/09, αλλά μέχρι πότε στέλνουμε το φάκελο με τα δικαιολογητικά;

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
αμεσα γραφει οσο γινεται ποιο γρηγορα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pavloseb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • ΠΕ 09 - ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
παιδιά αλλαγή περιφέρειας μετά την υποβολή δεν γίνεται από στο σύστημα. μπορώ να δηλώσω αλλαγή μέσω υπεύθυνης δήλωσης; γνωρίζει κανεις;

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
Ξερει μηπως κανεις τι πρεπει να δηλωσουμε σχετικα με την παιδαγωγικη στην ασπαιτε εμεις που ειμαστε αποφοιτοι απο αυτην? εννοω στο κουτι σχετικα με την εκπιαδευση ή μονο στο κουτακι με την παιδαγωγικη? ή μηπως και στα 2?

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αμεσα γραφει οσο γινεται ποιο γρηγορα
αφου λέει οι δηλώσεις μπορούν να γίνουν μεχρι 30 του μήνος εγώ το ερμηνεύω ότι μπορώ να στείλω ταχυδρομικά εως και 30 του μήνος αν το θέλαν διαφορετικά να το γράφαν!

Αποσυνδεδεμένος MV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εάν δηλώσουμε ΙΕΚ-ΕΠΑΣ και ΣΕΚ πρέπει να στείλουμε 3 διαφορετικούς φακέλους ή αρκεί μόνο ένας?

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Εάν δηλώσουμε ΙΕΚ-ΕΠΑΣ και ΣΕΚ πρέπει να στείλουμε 3 διαφορετικούς φακέλους ή αρκεί μόνο ένας?

Στέλνετε τόσους φακέλους, όσοι οι αριθμοί πρωτοκόλλου που θα πάρετε...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
lasid καλησπερα μια ερωτηση .  προσπαθω να κανω την αιτηση, ομως δεν μου εμφανιζει καθολου την διδακτικη πειρα και μου λεει να πατησω υποβολη. Κανονικα θα επρεπε να την εμφανιζει και συμφωνα με τις οδηγιες μονο  αν η πειρα ειναι πριν την αποκτηση πτυχιου  δεν την εμφανιζει. Σε μενα ειναι σαφως μετα την αποκτηση του πτυχιου.

Γεια σου Δημήτρη
Αν έχεις καταχωρήσει προυπηρεσία σε ΙΕΚ και έχεις επιλέξει (εκ παραδρομής) ΕΠΑΣ στην αίτησή σου, τότε η διδακτική σου προυπηρεσία δεν θα εμφανίζεται. Τσεκαρέ το...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος parapote

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στέλνετε τόσους φακέλους, όσοι οι αριθμοί πρωτοκόλλου που θα πάρετε...

εναν φάκελο στέλνουμε που γράφουμε πάνω τους αριθμούς πρωτοκόλλων για όσες αιτήσεις κάναμε.τα δικαιολογητικά τα στέλνουμε από μα φόρα το καθένα και θα αξιολογηθούν ανάλογα με τη αίτηση που αφορούν.( το λέει ξεκάθαρα στη σελίδα 48 της προκήρυξης)

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 
 Καλησπέρα,

 Εχω δουλέψει με συμβαση εργου στο δημοσιο τομεα. Εκτος απο τη βεβαιωση εργοδοτη που την εχω, η προκηρυξη ζηταει να προσκομισω εγγραφο που να αποδεικνυει εξαρτημενη εργασια.....τι εννοεί ο ποιητής;

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος τι μισθό παιρνει κάποιος στις ΕΠΑΣ και στα ΣΕΚ? Πόσο πληρώνουν για την ώρα?

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η προκήρυξη για τα ΙΕΚ έλεγε πέρυσι ότι από τον πίνακα ανέργων με μηδενική προϋπηρεσία επιλέγονται εκπαιδευτικοί ως τρίτοι στα εργαστήρια. Αυτό είναι το νόημα του πίνακα. Δεν έχει σχέση με το 30% που ισχύει στις ΕΠΑΣ.
thanks lasid !! :) Μου απάντησε ήδη η anmais με ακρίβεια παραθέτοντας και τη σχετική σελίδα της προκήρυξης :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2014, 11:53:41 μμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159460
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 261
Σύνολο: 262

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.