*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 373555 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΩΝ ΣΕΚ ΟΑΕΔ υπάρχει πουθενά;;;
Μετά από ψάξιμο έχω βρει μόνο αυτό:
· Στην Α και Β τάξη των ΣΕΚ εφαρμόζεται πρόγραμμα 30 ωρών εβδομαδιαίως

o Κοινό Πρόγραμμα 4 ώρες με μαθήματα Γενικής Παιδείας (Ελληνική Γλώσσα, Μαθηματικά)

o Πρόγραμμα 26 ώρες με Μαθήματα Ειδικότητας (50% θεωρητικά – 50% εργαστηριακά).
Και αυτό:
Αυτό που αξίζει να τονιστεί είναι το γεγονός ότι στις Σχολές Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΣΕΚ) του ΟΑΕΔ προσλαμβάνονται πλέον φιλόλογοι και μαθηματικοί, καθώς πλέον οι σπουδαστές των ΣΕΚ διδάσκονται 4 ώρες Νεοελληνική Γλώσσα και 4 ώρες Μαθηματικά στην Α' τάξη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Πώς μπορούμε να ενημερωθούμε για το ωράριο λειτουργίας των διαφόρων μονάδων; Ενδιαφέρομαι για ΕΠΑΣ/ΣΕΚ/ΙΕΚ Αιγάλεω, ΙΕΚ Γαλατσίου και ΕΠΑΣ/ΣΕΚ/ΙΕΚ Ν.Ηρακλείου Αττικής. Γνωρίζει κανείς αν κάποιο από αυτά έχει πρωινά μαθήματα;

Ξέρω ΣΕΚ που θα λειτουργήσει μόνο πρωί (όχι ανάμεσα σ αυτά που αναφέρεις)... Οι μόνοι αρμόδιοι να σου απαντήσουν είναι οι διευθυντές τους... Τηλεφώνησέ τους...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2014, 04:24:13 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στην αίτηση για τις ΕΠΑΣ εισάγονται από το βιογραφικό τα αγγλικά και οι υπολογιστές. Εφόσον αυτά δε ζητούνται και δε μοριοδοτούνται από τις ΕΠΑΣ, τα διαγράφουμε από την αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ξέρω ΣΕΚ που θα λειτουργήσει μόνο πρωί (όχι ανάμεσα σ αυτά που αναφέρεις)... Οι μόνοι αρμόδιοι να σου απαντήσουν είναι οι διευθυντές τους... Τηλεφώνησέ τους...

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
έχω διδακτική προυπηρεσία στο αντικείμενο σε ΚΕΤΕΚ - ΚΕΚ ΟΑΕΔ. Αυτή τί είδους την δηλώνω; Βθμια; Τριτοβάθμια; ή ΙΕΚ-ΣΕΚ? ή τίποτα;
Τα ΚΕΚ ΟΑΕΔ ανήκουν στην κατάρτιση. Η προϋπηρεσία στα ΚΕΚ δεν μετράει για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ, αλλά υποθέτω ότι πρέπει να μετράει για τις ΣΕΚ, οι οποίες είναι επίσης κατάρτιση. Για τα ΙΕΚ επιφυλάσσομαι, επειδή είναι κατάρτιση μεγαλύτερης βαθμίδας. Τα παραπάνω τα γράφω με βάση την εμπειρία μου. Αν λέει κάτι διαφορετικό στις 52 σελίδες της προκήρυξης, εννοείται ότι ισχύει αυτό που διαβάζετε!

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδή δε βρίσκω άκρη σχετικά με το ποιες ΣΕΚ λειτουργούν πρωί, μπορεί κανείς να βοηθήσει παραθέτοντας αυτές που ξέρει σίγουρα ότι έχουν ΜΟΝΟ πρωινά μαθήματα;;; Και κάτι άλλο: Αν προσληφθούμε εντέλει κάπου και μετά δε μας βολεύει το ωράριο, μπορούμε απλά να παραιτηθούμε ή υπάρχουν κυρώσεις; Please help, γιατί δεν έχω ιδέα... Αφήστε που ακόμη δεν έχουν ολοκληρωθεί και οι προσλήψεις αναπληρωτών, οπότε περιμένω κι από εκεί... Μεγάλο μπέρδεμα!

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στις ΕΠΑΣ δε μετράει η προυπηρεσία των ΙΕΚ;

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Επειδή δε βρίσκω άκρη σχετικά με το ποιες ΣΕΚ λειτουργούν πρωί, μπορεί κανείς να βοηθήσει παραθέτοντας αυτές που ξέρει σίγουρα ότι έχουν ΜΟΝΟ πρωινά μαθήματα;;; Και κάτι άλλο: Αν προσληφθούμε εντέλει κάπου και μετά δε μας βολεύει το ωράριο, μπορούμε απλά να παραιτηθούμε ή υπάρχουν κυρώσεις; Please help, γιατί δεν έχω ιδέα... Αφήστε που ακόμη δεν έχουν ολοκληρωθεί και οι προσλήψεις αναπληρωτών, οπότε περιμένω κι από εκεί... Μεγάλο μπέρδεμα!

Μην ανησυχείς... Αν δεν υπογράψεις πρόσληψη δεν έχεις καμία κύρωση. Μέχρι τις 15 Οκτώβρη που θα αρχίσουν να καλούν, θα έχει ξεκαθαρίσει αρκετά και το θέμα με τις προσλήψεις στο παιδείας... Αν παραταύτα σε καλέσουν και δε σε συμφέρει το πρόγραμμα ή το ωράριο, ή σε έχουν πάρει αλλού, απλά ευχαρίστησέ τους και αποχαιρέτα τους... Δε τρέχει τίποτα...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα έγγραφα που αποστέλλουμε πρέπει να είναι επικυρωμένα? Πχ πτυχίο? Δεν αρκεί φ/τ? Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Chunk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Βρέθηκε 1 λάθος. Παρακαλώ προχωρήστε σε διόρθωση ή ακύρωση
Παρακαλώ καταγράψτε τιμή στο πεδίο Βασικός τίτλος σπουδών (Go to error)

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζει αυτό το μήνυμα. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εγω μπερδευτηκα με τα πιστοποιητικά ecdl. Εχω το κλασσικό πακετάκι με excell-pp-world-ιντερνετ &υπολογιστες.. Τι έχετε βάλει εσείς?
***

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Στην αίτηση για τις ΕΠΑΣ εισάγονται από το βιογραφικό τα αγγλικά και οι υπολογιστές. Εφόσον αυτά δε ζητούνται και δε μοριοδοτούνται από τις ΕΠΑΣ, τα διαγράφουμε από την αίτηση;
Ναι. Στην Αίτηση του Εκπαιδευτικού και συγκεκριμένα στην καρτέλα Λοιπά δίνεται η δυνατότητα να τα επιλέξεις και να τα διαγράψεις. Επίσης, αν πατήσεις Εκτύπωση, εμφανίζεται η μορφή που θα έχει η αίτησή σου, όταν την υποβάλλεις.

Τα έγγραφα που αποστέλλουμε πρέπει να είναι επικυρωμένα? Πχ πτυχίο? Δεν αρκεί φ/τ? Ευχαριστώ.
Αποστέλλουμε φωτοαντίγραφα των δικαιολογητικών.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2014, 09:54:49 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εγώ ξέρω ότι πια δεν επικυρώνουμε, αλλά αφού δεν το έγραφε η προκήρυξη και για να φυλάω τα ρούχα μου... Εγώ θα την στείλω τη Δευτέρα, αύριο πως θα σταλεί? Καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Συνάδελφοι δεν μου αρέσει ο Αριθμός Μητρώου που μου έβγαλε το σύστημα,

Μπορώ να τον αλλάξω;





Χιούμορ.............
Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 346

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.137 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.