*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 373477 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια στην αιτηση βγαζει :
1. Δεν έχω καταδικαστεί και δεν είμαι υπόδικος για τα αναφερόμενα στο άρθρο 8 του ν. 3528/07 ποινικά αδικήματα.
2. Δεν έχω απολυθεί πειθαρχικά από το Δημόσια Υπηρεσία, Ν.Π.Δ.Δ., Ο Τ. Α. ή Ν.Π.Ι.Δ., του άρθρου 14, παρ.1 του Ν.2190/94.

έπρεπε να στείλουμε κ υπεύθυνη δήλωση με τα παραπάνω;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kpα13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
για το έτος χρήσης 2009 το αφορολογητο είναι 12000. στο σύστημα όμως δέχεται απο 10500 και πάνω. ;

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μήπως επειδή είναι από ελευθερο επάγγελμα και το μετράει ανα έτος;

Δεν το μετράει ανα έτος. Ακόμη και αν η προϋπηρεσία σου είναι π.χ. 8 μήνες και 5 μέρες (όχι ολόκληρο έτος δηλαδή) μέσα στο έτος χρήσης π.χ. 2013 θα σου τη μετρήσουν ως εξής: 8Χ25Χ2+ 5Χ1Χ2= 400 + 10 = 410. Τώρα το γιατί δεν εμφανίζει μέρες κάτι έχει να κάνει με το σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να ρωτήσω κ εγώ...
1)Το φάκελο το στέλνουμε στην περιφερειακή ενότητα και όχι στο νομό που δηλώσαμε;
2)Τα συνημμένα αρχεία πρέπει να είναι επικυρωμένα;
3)Στέλνουμε και αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας;Και υπεύθυνη δήλωση;
4)Το μεταπτυχιακό που έχω δηλώσειέχει επάρκεια υπολογιστών.Χρειάζεται και αναλυτική βαθμολογία των μαθημάτων;Δεν το δήλωσα όμως στις γνώσεις Η/Υ.

Αυτά!

1. Ναι, τον φάκελο τον στέλνουμε στις κατά τόπους εκπαιδευτικές μονάδες που υπάγεται ο νομός σου. Δες την ανακοίνωση.
2. Τα συνημμένα όχι δεν πρέπει να είναι επικυρωμένα. Εκτός αν είναι απο ιδιωτικούς οργανισμούς. Τα κεπ πλέον δεν επικυρώνουν αντίγραφα που έχουν την στρογγυλή σφραγίδα του δημοσίου.
3. Ναι, χρειάζεται και αντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας.
για το 4 δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια στην αιτηση βγαζει :
1. Δεν έχω καταδικαστεί και δεν είμαι υπόδικος για τα αναφερόμενα στο άρθρο 8 του ν. 3528/07 ποινικά αδικήματα.
2. Δεν έχω απολυθεί πειθαρχικά από το Δημόσια Υπηρεσία, Ν.Π.Δ.Δ., Ο Τ. Α. ή Ν.Π.Ι.Δ., του άρθρου 14, παρ.1 του Ν.2190/94.

έπρεπε να στείλουμε κ υπεύθυνη δήλωση με τα παραπάνω;


Εγώ έστειλα παρόλο που το γράφει και στο τέλος της ηλεκτρονικής αίτησης.

Αποσυνδεδεμένος evidimt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά καλησπέρα.Εγώ επειδή δήλωσα σεκ και επασ έκανα παραπάνω από μία αίτηση.Οπότε τώρα σε ποιά διεύθυνση θα στείλω τα χαρτιά μου, γιατί μέσα η προκήρυξη λέει ότι πρέπει να στείλουμε τις αιτήσεις μας, όσες έχουμε κάνει,στην Πρωτοβάθμια Επιτροπή Αξιολόγησης.¨Ομως δεν αναφέρει την διεύθυνση της.¨Η μήπως πρέπεινα στείλω την κάθε αίτηση με τα δικαιολογητικά στην κάθε περιοχή που έχω Δηλώσει;;Τηλεφωνούσα από τοπρωί και δεν μου απαντούσαν στα τηλέφωνα.Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδιά μπορω να στείλω συμπληρωματικό φάκελο με την υπευθυνη δηλ;τον φάκελο όμως τον έστειλα 25/9....εχω κατααγχωθει!

Αποσυνδεδεμένος evidimt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά καλησπέρα.Εγώ επειδή δήλωσα σεκ και επασ έκανα παραπάνω από μία αίτηση.Οπότε τώρα σε ποιά διεύθυνση θα στείλω τα χαρτιά μου, γιατί μέσα η προκήρυξη λέει ότι πρέπει να στείλουμε τις αιτήσεις μας, όσες έχουμε κάνει,στην Πρωτοβάθμια Επιτροπή Αξιολόγησης.¨Ομως δεν αναφέρει την διεύθυνση της.¨Η μήπως πρέπεινα στείλω την κάθε αίτηση με τα δικαιολογητικά στην κάθε περιοχή που έχω Δηλώσει;;Τηλεφωνούσα από τοπρωί και δεν μου απαντούσαν στα τηλέφωνα.Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια μπαινω με τους κωδικούς μου στο σύστημα κ εχουν σβηστει και οι αιτήσεις κ το βιογραφικό..πως γινεται;αφου τα εστειλα κανονικά..

Αποσυνδεδεμένος Ioli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια μπαινω με τους κωδικούς μου στο σύστημα κ εχουν σβηστει και οι αιτήσεις κ το βιογραφικό..πως γινεται;αφου τα εστειλα κανονικά..
Σε κάθε σου κίνηση στο βιογραφικό πρέπει να σώζεις.
La vita e bella

Αποσυνδεδεμένος dimitr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδιά δε με αφήνει να επιλέξω ειδικότητα δεν εμφανίζει τπτ. έτυχε σε κανένα?

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Παιδιά καλησπέρα.Εγώ επειδή δήλωσα σεκ και επασ έκανα παραπάνω από μία αίτηση.Οπότε τώρα σε ποιά διεύθυνση θα στείλω τα χαρτιά μου, γιατί μέσα η προκήρυξη λέει ότι πρέπει να στείλουμε τις αιτήσεις μας, όσες έχουμε κάνει,στην Πρωτοβάθμια Επιτροπή Αξιολόγησης.¨Ομως δεν αναφέρει την διεύθυνση της.¨Η μήπως πρέπεινα στείλω την κάθε αίτηση με τα δικαιολογητικά στην κάθε περιοχή που έχω Δηλώσει;;Τηλεφωνούσα από τοπρωί και δεν μου απαντούσαν στα τηλέφωνα.Ευχαριστώ
Δε χρειάζεται να τηλεφωνήσεις. Η απάντηση βρίσκεται στη σελ. 49 της προκήρυξης. Ανάλογα με την περιφερειακή διεύθυνση που ανήκει η εκπαιδευτική μονάδα που δήλωσες, στέλνεις τα δικαιολογητικά (π.χ. αν δήλωσες Βόλο τα ταχυδρομείς με συστημένη επιστολή στις ΕΠΑ.Σ Καρδίτσας). Μην ξεχάσεις στο φάκελο (και συγκεκριμένα στη θέση του αποστολέα) να αναγράψεις τους αριθμούς πρωτοκόλλου των αιτήσεων.

Πολλές από τις ερωτήσεις που γίνονται στο forum (δεν αναφέρομαι στον evidimt) και το γεγονός ότι σχεδόν κανείς δεν ανατρέχει σε προηγούμενες σελίδες για να εντοπίσει αν έχει ήδη δοθεί απάντηση σε αυτό που θέλει, επιβεβαιώνουν ότι το πρόβλημα δεν είναι το πληροφοριακό σύστημα (προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα), αλλά όλοι εκείνοι οι εν δυνάμει εκπαιδευτικοί που αδυνατούν να διαβάσουν μία προκήρυξη (όχι 52 σελίδων, αλλά 9, μιας και τα σημαντικά βρίσκονται στις πρώτες δύο και μεταξύ 45 - 52) και ένα συνοπτικό οδηγό χρήσεων για να συμπληρώσουν σωστά μία αίτηση.
Εμένα, πάντως, όλη αυτή η κατάσταση μου προκαλεί λύπη και ντροπή.

Αποσυνδεδεμένος GLIKA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
θα συμφωνήσω απόλυτα..εκτός απο τον χρόνο που πρέπει να ξοδέψει κάποιος για να την συμπληρώσει οι οδηγίες ήταν πολύ βοηθητικές...πρώτη φορά τα έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα,το μόνο που χρειάζεται είναι προσεχτική μελέτη της προκήρυξης ;)

Αποσυνδεδεμένος lefkadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
maraki έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα.
Μόλις διαπίστωσα ότι δεν έβαλα στο φάκελο ξεχωριστή υπεύθυνη δήλωση.
Είναι παράλογο, το καταλαβαίνω, γιατί θα μπορούσαν να γράψουν 2 προτάσεις παραπάνω στην αίτηση και να το υπογράφαμε και να τέλειωνε η υπόθεση, αλλά επειδή θέλουν να μας παιδεύουν ζητάνε και ξεχωριστή!
Το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε;
Στέλνουμε συμπληρωματικό φάκελο;
ΕΛΕΟΣ!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158517
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 319
Σύνολο: 333

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.