*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 373570 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα.΄ Εχουμε κάποιο νέο? Τηλεφωνώ στον ΟΑΕΔ, αλλά δεν το σηκώνουν,

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Πήρα τηλέφωνο χτες στις ΕΠΑΣ που έστειλα την αίτηση και μου είπαν να τους ξαναπάρω γύρω στις 15 Οκτώβρη.
ΠΕ17.02

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κτα τα άλλα τα μαθήματα θα ξεκινούσαν 15/10...ποιού έτους όμως???

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Νωρίς είναι ακόμα  :) πέρυσι τα μαθήματα ξεκίνησαν 25 Νοεμβρίου στα ΙΕΚ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και εγω πηρα τηλ και μου ειπαν και εμενα απο την αλλη εβδομαδα μαλλον τα αποτελεσματα.Στην ερωτηση αν θα βγει καποια συμπληρωματικη προκυρυξη για τις ειδικοτητες που βγηκανε συμπληρωματικα η απαντηση ηταν ''Παρε τηλ.στον οαεδ στα κεντρικα να σου πουν.Δεν εχουμε καποια ενημερωση.......''Φανταζομαι ξερετε την απαντηση ηδη ....στα κεντρικα οαεδ μια το τηλ μιλουσε και μια χτυπουσε 100 φορες και δεν το σηκωνανε.... :-\

Αποσυνδεδεμένος nas09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Νωρίς είναι ακόμα  :) πέρυσι τα μαθήματα ξεκίνησαν 25 Νοεμβρίου στα ΙΕΚ

Στα ΙΕΚ ναι αλλά στις ΕΠΑΣ τα μαθήματα είχαν ξεκινήσει από τις 14 Οκτωβρίου. Οι ΕΠΑΣ όταν λάβουν το πράσινο φως από τη διοίκηση θα αρχίσουν να καλούν, μέχρι τότε δεν είναι υπεύθυνες για τη διαδικασία που προηγείται με τους πίνακες κατάταξης, οπότε δεν έχει νόημα να καλείτε εκεί. Όντως έχει ανακοινωθεί στους μαθητές πως τα μαθήματα θα ξεκινήσουν την επόμενη Τετάρτη αλλά ακόμα και σήμερα να βγουν τα αποτελέσματα, άντε να γίνουν οι ενστάσεις, να ειδοποιηθούν οι διευθυντές που θα πρέπει να μοιράσουν ώρες κ.τ.λ οπότε αποκλείεται σε μία βδομάδα να είναι όλα έτοιμα.

Αποσυνδεδεμένος Vicky_02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα, είχα κλήση στο κινητό μου από το ιεκ μάλλον για να με καλέσουν! θέλω να σας ρωτήσω πόσο είναι η ωριαία αποζημίωση. Πρώτη φορά θα δουλέψω αν όντως γι' αυτό μου τηλεφώνησαν . Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος;
Σας ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Σε ΕΠΑΣ/ΣΕΚ και ΙΕΚ ΟΑΕΔ το αντιμίσθιο είναι 15 € μικτά.

Υπάρχει θέμα στο pde με τις αμοιβές ωρομισθίων εκπαιδευτικών: http://www.pde.gr/index.php?topic=29704.0

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αντε να δουμε....θα βγει τιποτε αυτη την εβδομαδα?

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η κατάσταση είναι απαράδεκτη!
Πήρα τηλ και μου είπανε Πέμπτη-Παρασκευή θα βγουν  τα αποτελέσματα με τους οριστικούς πίνακες(με ονόματα μόνο όσον προσλαμβάνονται) και αργότερα, σε άλλη φάση θα βγάλουν και τα μόρια όσων έχουν στείλει φάκελο. Ενστάσεις από ότι κατάλαβα δε θα παίζουν. Η δικαιολογία είναι ότι αρχίζουν τα μαθήματα και τα παιδιά δε θα έχουν καθηγητές.
Τα συμπεράσματα δικά σας

Αποσυνδεδεμένος tsdl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Η κατάσταση είναι απαράδεκτη!
Πήρα τηλ και μου είπανε Πέμπτη-Παρασκευή θα βγουν  τα αποτελέσματα με τους οριστικούς πίνακες(με ονόματα μόνο όσον προσλαμβάνονται) και αργότερα, σε άλλη φάση θα βγάλουν και τα μόρια όσων έχουν στείλει φάκελο. Ενστάσεις από ότι κατάλαβα δε θα παίζουν. Η δικαιολογία είναι ότι αρχίζουν τα μαθήματα και τα παιδιά δε θα έχουν καθηγητές.
Τα συμπεράσματα δικά σας

λίγο περίεργο αυτό...απο τη στιγμή που στη προκήρυξη αλλά και στο ΦΕΚ αναφέρει για περίοδο ενστάσεων είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ να βγουν κατευθείαν οριστικοί πίνακες.Δε νομίζω με την ευθυνοφοβία που πλέον υπάρχει να υπογράψει κανείς στον ΟΑΕΔ πίνακες με ονόματα για πρόσληψη χωρίς να ακολουθηθεί η νόμιμη διαδικασία

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Αν ισχύσουν τελικά αυτά που λέει ο nasta22, τότε ποιο το νόημα των ηλεκτρονικών αιτήσεων...;

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η κατάσταση είναι απαράδεκτη!
Πήρα τηλ και μου είπανε Πέμπτη-Παρασκευή θα βγουν  τα αποτελέσματα με τους οριστικούς πίνακες(με ονόματα μόνο όσον προσλαμβάνονται) και αργότερα, σε άλλη φάση θα βγάλουν και τα μόρια όσων έχουν στείλει φάκελο. Ενστάσεις από ότι κατάλαβα δε θα παίζουν. Η δικαιολογία είναι ότι αρχίζουν τα μαθήματα και τα παιδιά δε θα έχουν καθηγητές.
Τα συμπεράσματα δικά σας

Η επιλογή των ωρομισθίων από ποιούς θα γίνει; Από τη διοίκηση; Από τις περιφέρειες στις οποίες στείλαμε τα δικαιολογητικά; Από τους διευθυντές;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Η επιλογή των ωρομισθίων από ποιούς θα γίνει; Από τη διοίκηση; Από τις περιφέρειες στις οποίες στείλαμε τα δικαιολογητικά; Από τους διευθυντές;
Η επιλογή ωρομισθίων γίνεται από τους διευθυντές, βάσει των οδηγιών που λαβαίνουν από τη Διοίκηση του ΟΑΕΔ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158561
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 562
Σύνολο: 581

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.