*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374679 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Επειδή φαίνεται να είσαι ενημερωμένος, ενώ εγώ δεν έτυχε να απασχοληθώ σε τέτοιες δομές, μήπως ξέρεις τι ώρες είναι περίπου το πρωινό και τι ώρες το απογευματινό ωράριο?
Το απογευματινο εχω την εντυπωση οτι ειναι απο τις 4 το μεσημερι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Το απογευματινο εχω την εντυπωση οτι ειναι απο τις 4 το μεσημερι
Όχι το απογευματινό είναι από τις 14:00-20:00 ή 14:30-20:30 ανάλογα με την ΕΠΑΣ.
Συνήθως, όμως, αποφεύγουν να βάζουν 7η ώρα για να μην πηγαίνει πολύ αργά η τελευταία ώρα.
Αντίστοιχα το πρωινό πρόγραμμα είναι από τις 8:00-14:00 ή 8:30-14:30 και πάλι ανάλογα με την ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν είναι ακριβώς ανάθεση που μεταβιβάζεται στον δεύτερο άνεργο. Πρόκειται για συνάρτηση που πρέπει να τηρηθεί. Άρα ο δεύτερος άνεργος πρέπει να προσληφθεί σίγουρα για να είναι τουλάχιστον 30% των προσλήψεων από τον πίνακα ανέργων. Το 30% ισχύει για όλες τις δομές του ΟΑΕΔ.
οσον αφορα τις σεκ και τα ιεκ  εισαι σιγουρος lasid? γιατι νομιζω οτι το 30% ισχυει μονο για τις επας και οχι για τις σεκ και τα ιεκ για τα οποια  δεν ανεφερε υποχρεωτικο ποσοστο ανεργων . Αν θυμαμαι καλα βεβαια απο την υπουργικη αποφαση και την εγκυκλιο που ειχαν δημοσιευσει μαζι με την προκηρυξη, ισως κανω και λαθος.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2014, 03:06:04 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
οσον αφορα τις σεκ και τα ιεκ  εισαι σιγουρος lasid? γιατι νομιζω οτι το 30% ισχυει μονο για τις επας και οχι για τις σεκ και τα ιεκ για τα οποια  δεν ανεφερε υποχρεωτικο ποσοστο ανεργων . Αν θυμαμαι καλα βεβαια απο την υπουργικη αποφαση και την εγκυκλιο που ειχαν δημοσιευσει μαζι με την προκηρυξη, ισως κανω και λαθος.
Αυτό που λες ίσχυε για πέρυσι. Φέτος το 30% πηγαίνει σε όλες τις δομές ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να ζητήσω την εκτίμησή σας. Φιλόλογος με σειρά 75-85 στην Αττική μάλλον δεν έχει καμία πιθανότητα, έτσι? Ευχαριστώ και πάλι. Σας ζαλίζω καθότι δεν ξαναασχολήθηκα με σεκ.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
lasid καταρχην να σε ευχαριστησω για τις προηγουμενες απαντησεις, επετρεψε μου να σου κανω ακομα μια ερωτηση. Ειμαι δευτερος στον πινακα ανεργων και στις 3 δομες μιας πολης  δηλαδη επας, σεκ και ιεκ. Εχω καμια πιθανοτητα να μου γινει αναθεση καποιων ωρων  ή ολες  οι ωρες πανε ολες στον πρωτο ανεργο?  να διευκρινισω οτι χονδρικα οι ωρες στην ειδικοτητα μου βασει των περσινων αναθεσεων  ειναι περιπου 6-7 στις επας και 2-3 στα ιεκ. Στις σεκ δεν ξερω. Ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2014, 03:37:06 μμ από philosopher »

Αποσυνδεδεμένος vasilitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα, δεν μπορώ να βρω τη μοριοδότηση για τις ΕΠΑΣ. Βρίσκω στην προκήρυξη μόνο τη μοριοδότηση για τα ΣΕΚ. Μήπως έχει κάποιος το link; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα, δεν μπορώ να βρω τη μοριοδότηση για τις ΕΠΑΣ. Βρίσκω στην προκήρυξη μόνο τη μοριοδότηση για τα ΣΕΚ. Μήπως έχει κάποιος το link; Ευχαριστώ
Δες αυτό, ίσως σε κατατοπίσει, διάβασε το φεκ.
Με βάση το άρθρο 46 του Ν.4186/2013, καθώς και του άρθρου 51 του Ν.4262/2014, παρατείνεται η λειτουργία των ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του ΟΑΕΔ για τα σχολικά έτη 2014−2015 και 2015−2016 . Όσον αφορά τα κριτήρια για την αξιολόγηση και επιλογή του ωρομισθίου εκπαιδευτικού προσωπικού ισχύει η υπ’ αριθμ. 6622/383/2010 (ΦΕΚ 707/Β΄/2010) υπουργική απόφαση, όπως τροποποιήθηκε με την υπ’ αριθμ. 6097/391/2013 (ΦΕΚ Β΄ 1346) απόφαση του υπουργού Εργασίας Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Καλησπέρα, δεν μπορώ να βρω τη μοριοδότηση για τις ΕΠΑΣ. Βρίσκω στην προκήρυξη μόνο τη μοριοδότηση για τα ΣΕΚ. Μήπως έχει κάποιος το link; Ευχαριστώ

http://www.oaed.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1323:2013-14&catid=102&Itemid=782&lang=el

Πας στις υπουργικές αποφάσεις (1 και 2) (είναι η ίδια με πέρυσι)...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος lark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μήπως γνωρίζει κανείς πότε θα αρχίσουν να καλούν τους ωρομίσθιους στις ΕΠΑΣ οι διευθυντές; Λογικά μετά την οριστική ανάρτηση των πινάκων μορίων των ωρομισθίων. Άρα τέλη Οκτωβρίου και βάλε. Επίσης κάποιοι συνάδελφοι που δέχτηκαν ώρες σε ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας, ενώ στους πίνακες του ΟΑΕΔ εμφανίζονται ως άνεργοι, θα ενταχθούν στους πίνακες με τους ιδιώτες; Ή θα ισχυριστούν ότι είναι άνεργοι; Διότι τις συμβάσεις στα ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας τις υπογράφουν στο τέλος του χειμερινού εξαμήνου και έτσι θα μπορούν να παρουσιάσουν βεβαίωση από ΟΑΕΔ ότι είναι άνεργοι.

Αποσυνδεδεμένος vasilitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο.

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Αναρτήθηκαν σήμερα, Τετάρτη 15/10/2014 οι Αρχικοί Πίνακες Αξιολόγησης Ωρομισθίων Εκπαιδευτικών, κατά ειδικότητα και κατά σειρά αξιολόγησης με βάση το συνολικό αριθμό μορίων κάθε υποψήφιου, ο οποίος προέκυψε από τα δηλωθέντα στην ηλεκτρονική αίτηση στοιχεία και από δειγματοληπτικό έλεγχο αντιπαραβολής των στοιχείων αυτών με τα προσκομισθέντα δικαιολογητικά. Ο έλεγχος συνεχίζεται και θα διενεργηθεί στο σύνολο των  αιτήσεων. Αυτο με τον δειγματοληπτικο ελενχο δεν εχει ξαναγινει...ζητω η καινοτομια,.....

Απλή ερωτηση αν καποιος απο πανω απο μενα εχει  μορια πλασματικα εγω τωρα μπορω να του κανω ενσταση αφου εχει γινει δειγματοληπτικος ελενχος?Και τι θα κερδισω.....???? αυτα μονο στην ελλαδα πουθενα αλλου...ακου εκει...δειγμα..

Ο έλεγχος των φακέλων, έγινε για τους πρώτους των πινάκων που είχε στα χέρια της η επιτροπή, σε διπλάσιο αριθμό υποψηφίων από αυτών που ζητούσε το κάθε σχολείο. Για παράδειγμα εαν ένα σχολέιο για να καλύψει τις ανάγκες του βάση προγράμματος, θέλει 2 Μηχανολόγους, 3 Οικονομολόγους κ.λ.π. τότε η επιτροπή ήλεγξε τους 4 πρώτους Μηχανολόγους και τους 6 πρώτους Οικονομολόγους κ.λ.π. Αυτές τις ημέρες των ενστάσεων συνεχίζεται και ο έλεγχος και των υπολοίπων υποψηφίων μέχρι τον τελευταίο.
Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί θα με τρελάνουν...Η παιδαγωγική επάρκεια δε μετράει για τα ιεκ και σεκ?
Ενώ την έχω δηλώσει στην ηλεκτρονική αίτηση δε μου τη μοριοδότησαν.

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Γιατί στους περισσότερους που το δικαιούνταν δεν αναγράφεται ο Ν.2190/94; Είναι λάθος του συστήματος; Ξέρει κανείς;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159532
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 212
Σύνολο: 223

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.