*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 375375 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ρε παιδιά με τη λανθασμένη μποριοδότηση τι γίνεται? Μου μείωσαν τα μόρια σε σχέση με τον αρχικό πίνακα κατάταξης και βρέθηκα πιο χαμηλά..ποιος ο λόγος και τι μπορεί να γίνει σε αυτη την περίπτωση? Σημείωση: Δεν είχα κάνει ένσταση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί να έκαναν ένσταση άλλοι που ήταν πιο κάτω από εσένα, γενικότερα έγιναν διάφορα με την ηλεκτρονική αίτηση. Αυτό που θεωρώ ότι πρέπει να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνο τα ΕΠΑΣ/ΣΕΚ/ΙΕΚ που έκανες τα χαρτιά σου και να τους ρωτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος MV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το θέμα μου δεν είναι ότι βρέθηκα πιο κάτω επειδή κάποιος άλλος ίσως έκανε ένσταση και προσμετρήθηκε κάποιο προσόν. Το θέμα μου είναι ότι έχουμε μειωθεί τα μόριά μου κατά πολύ..και απο εκεί που βρισκόμουν στις πρώτες θέσεις, έχω βρεθεί στη 10η-12η κλπ...

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδή η όλη διαδικασία αποδείχτηκε ότι είναι προβληματική πρέπει να τους ζαλίσεις στα τηλέφωνα ή καλύτερα να πας από εκεί και να απαιτήσεις να σου δώσουν μια απάντηση ως προς το ζήτημα σου. Μην το αφήσεις αν θεωρείς ότι σου βάλανε λιγότερα μόρια απ' ότι εσύ υπολογίζεις.
Και στην δική μου περίπτωση, στους αρχικούς πίνακες, κάνανε πολλάα λάθη.
Καλό ξεμπέρδεμα με αυτούς που μπλέξαμε.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι να πω...Θα το προσπαθήσω αν και πιστεύω όπου να'ναι θα αρχίσουν να καλούν (αν δεν έχουν αρχίσει ήδη). Να είσαι καλά!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Κι εγώ δεν έχω υπογράψει σύμβαση αλλά προσπαθώ να είμαι τυπική μη μου ζητήσουν μετά πίσω χρήματα. Οπότε τους ενημέρωσα και θα τους πηγαίνω μία φορά το μήνα βεβαίωση με τις ώρες από τα ΔΙΕΚ για να μου κόβουν ένα ποσό από το επίδομα!

Μόλις γύρισα από κάλεσμα για υπογραφή υπεύθυνων δηλώσεων και επιλογή μαθημάτων... πολύ φοβάμαι ότι η εντολή ακόμη και για 2ωρο σε ΙΕΚ του παιδείας είναι να θεωρείται ιδιώτης και να περνάν στον επόμενο άνεργο (έγινα μάρτυρας σχετικού τηλεφωνήματος)...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος lark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εάν κάποιος είναι ιδιώτης, μπορεί να πάρει έως 6 ώρες στις ΕΠΑΣ, ανεξάρτητα εάν έχει χ ώρες σε δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας. Εάν είναι στον πίνακα των ανέργων, και έχει πάρει π.χ. 5 ώρες σε δημόσια ΙΕΚ, τότε μπορεί να πάρει στις ΕΠΑΣ  το μέγιστο 15 ώρες. Με απλά λόγια να μην ξεπερνάει αθροιστικά τις 20 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Και αν και ο πιο κάτω από σένα και ο παρακάτω δεν είναι πλέον άνεργος, τότε τι γίνεται;;;   

Αποσυνδεδεμένος smart

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • To be or not to be? That's the question
    • Προφίλ
Porcupine Tree η οποιοσδήποτε άλλος:

Οι ελευθεροι επαγγελματιες θεωρούνται ιδιώτες ή άνεργοι;

Υπεύθυνα παρακαλώ.

ΥΓ Porcupine Tree η προκύρηξη έχει αλλάξει ριζικά, πχ πέρυσι δεν συνυπολογίζονταν οι ώρες ιεκ οαεδ και επας
Δεν ελπίζω τίποτα.
Δεν φοβάμαι τίποτα.
Είμαι λέφτερος.

N. Kαζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος smart

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • To be or not to be? That's the question
    • Προφίλ
Το θέμα με τα Δ.ΙΕΚ έχει ως εξής:
Αν αναλάβατε, σπάσατε την ανέργια. Ακόμη και αν δεν έχετε υπογράψει ακόμη σύμβαση, θεωρείται ότι εργάζεστε. Θα φανεί άλλωστε από τα ένσημα του ΙΚΑ (ΙΚΑ και ΟΑΕΔ ειναι διασυνδεδεμενοι) 
Δεν ελπίζω τίποτα.
Δεν φοβάμαι τίποτα.
Είμαι λέφτερος.

N. Kαζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος lark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα Minnie. Βασικά δεν κατάλαβα την ερώτησή σου. Εάν είναι κάποιος άνεργος, δικαιούται μέχρι το μέγιστο των ωρών (20 ώρες). Εάν είναι πάλι στην κατηγορία των ανέργων, άλλα έχει πάρει ώρες σε ΙΕΚ (π.χ. 5,6,7 ώρες) δικαιούται στις ΕΠΑΣ 15,14,13 ώρες αντίστοιχα. Εάν είναι ιδιώτης, δικαιούται το μέγιστο των 6 ωρών στις ΕΠΑΣ. Στα ΙΕΚ μπορεί να πάρει όσες ώρες του δώσουν. Δεν υπάρχει περιορισμός. Άλλωστε για αυτό δηλώνει ιδιώτης από την αρχή. Αυτά μου είπαν από τη διοίκηση και συνάδελφοι που πήραν ώρες σε ΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος lark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα Smart. Οι ελεύθεροι επαγγελματίες θεωρούνται ιδιώτες. Θεωρητικά μπορεί να μην έχεις κόψει κάποια απόδειξη παροχής υπηρεσιών το τελευταίο έτος, αλλά σε θεωρούν ιδιώτη. Όσο αφορά το θέμα με άτομα που πήραν ώρες σε ΙΕΚ, ισχύει αυτό που ανέφερα παραπάνω. Μπορείς να πάρεις τηλ. στη διοίκηση για να το εξακριβώσεις. Άλλο τι λένε οι διευθυντές των ΕΠΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος giwrgakis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εχουν καλεσει κανεναν απο αττική ? Αν ναι απο που ?επας , ιεκ ή σεκ . μας εχει φαει η αγωνία

Αποσυνδεδεμένος smart

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • To be or not to be? That's the question
    • Προφίλ
Δεν ισχύει, διότι δεν είσαι άνεργος την ημέρα που υπογράφεις. Έχεις σύμβαση με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Το κατα ποσο θα ανακαλυφθεί είναι αλλο θεμα.

ΥΓ Δινουν 20ωρα η εχουν παρει οδηγια να τα σπανε; Ξερει κανεις;
Δεν ελπίζω τίποτα.
Δεν φοβάμαι τίποτα.
Είμαι λέφτερος.

N. Kαζαντζάκης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 578
Σύνολο: 578

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.