*

Αποστολέας Θέμα: προσβλητικη συμπεριφορα διευθυντη σε καθηγητη μπροστα στον συλλογο  (Αναγνώστηκε 2313 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συναδελφοι καλησπερα. πριν απο 3 χρονια περιπου παρασκολουθησα σεμιναρια του ΙΝΕΔΕΒΙμ σχετικα με εκπαιδευση ενηλικων. Ο διευθυντης ενος σχολειου ενηλικων ερχοταν ελαχιστες ωρες και υπεγραφε οπως εμεις οι υπολοιποι που παρακολουθουσαμε κανονικα. Υπηρχαν φορες που δεν ερχοταν καθολου και απλα υπεγραφε. Επειδη γνωριζομασταν του τηλεφωνησα και των ρωτησα πως ειναι δυνατον εκεινος να ερχεται τοσο λιγο και μετα να παιρνει κανονικα το χαρτι παρακολουθησης αλλα τα πραγματα να ειναι τοσο αυστηρα για εμας τους υπολοιπους. Με διαλοστειλε λεγοντας μου οτι δεν εχω καμμια δουλεια να ασχολουμαι με το τι κανει και τι δεν κανει . Μετα απο αυτο, ανακινησα το θεμα στην υπευθηνη και το αποτελεσμα ηταν να μην παρει 2 ή 3 χαρτια απο τα σεμιναρια διοτι φανερωθηκε η υποθεση.

Πριν ενα μηνα με προσελαβαν ωρομισθια στο σχολειο που εργαζεται και εργαζομουν και εγω για 5 χρονια. Πηγα με πολλη καλη διαθεση, απολυτα τυπικη στις ωρες μου και χωρις καμμια διαθεση για καβγα. Σημερα  και με αφορμη μια συναδελφο που τηλεφωνησε στο ΙΝΔΕΒΙΜ χωρις να τον ρωτησει....ειπα ότι και εγω καποια στιγμη ειχα τηλεφωνησει για να ρωτησω για την ασφαλεια μου (ικα, τεβε) σε αλλο σχολειο. Και με πολλη σαρκασμο μπροστα στο συλλογο μου λεει, "εσυ εχεις συνηθισει να δινεις συναδελφους με διαφορα τηλεφωνα". Στην αρχη δεν καταλαβα τι εννουσε, αλλα με τα μου ειπε "εννοω κατι σεμιναρια" και του λεω ευγενικα " τι θυμηθηκες μετα απο τοσα χρονια, εγω το εχω ξεχασει" και μου λεει "οταν κατι ξεπερναει το λογικο, το θυμαμαι για καιρο" . Του απαντω " και εγω οταν ενας συναδελφος κανει κατι που με ενοχλει πολυ και εγω το θυμαμαι".
Μενουν 3 μερες για να ληξει η συμβαση μου. Τι με συμβουλευεται να κανω? Ετσι μου ερχεται να μην ξαναπατησω το ποδι μου. Δεν εχω καμμια διαθεση να μαλωνω και να μου μιλουν υποτιμητικα . νοιωθω απολυτη απαξιωση και μεγαλη στεναχωρια. //// :-\ :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2014, 12:45:51 πμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Να πηγαίνεις κανονικά αλλά όποιος σου λέει οτιδήποτε να απαντάς αναλόγως..!!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το εξης. Ξερω οτι ειχε εκνευριστει πολυ με αυτο που εγινε επειδη φανηκαν και αλλες "λαδιες " που ειχε κανει. Για ενα χρονο μετα δεν  μου μιλουσε ακομα και αν συναντιομασταν προσωπο με προσωπο, φανερα ενοχλημενος απο το περιστατικο. και αλλοι συναδελφοι - μονιμοι και φιλοι του - μου την ειπαν που ανακινησα την υποθεση. Εδω και μερικους μηνες, υπαρχει ενα τυπικο γεια μεταξυ μας, με πηραν τηλεφωνο να παω σε εκδηλωση του σχολειου για τους παλιους καθηγητες (ενω θα μπορουσε να το ειχε αποφυγει αν ηθελε) και υπεθεσα οτι τα πραγματα ειναι αν οχι καλα , τουλαχιστον ηρεμα μεταξυ μας. Γιατι επρεπε να γινει η ανακινηση της υποθεσης μπροστα στο συλλογο? προβολη εξουσιας μηπως?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2014, 01:18:02 πμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απλά κόμπλεξ..!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συναδελφοι παρατηρω οτι ενω το θεμα που εχω ανοιξει εχει διαβαστει 300 φορες περιπου, ενας μονο συναδελφος εχει εκφρασει την υποστηριξη του. Να υποθεσω οτι δεν αγγιζει τους υπολοιπους το θεμα της καταχρησης εξουσιας?

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφε! Σήμερα πήγες;;
Έγινε κάτι;;

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
οχι, εργαζομαι απογευματινες ωρες  και ειναι να παω αυριο ξανα...αποφασισα οτι θα παω τελικα, αν μη τι αλλο εχω το δικαιο με το μερος μου και αν δεν παω θα ερμηνευτει αλλιως. ασε που μπορει να βρει αφορμη να μην μου δωσει καν να υπογραψω την ρημαδα την συμβαση και ειναι κριμα ...ωρομισθια απο δω και απο κει ειμαι!

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Και βέβαια να πας! Εξάλλου δεν έχεις κάνει κάτι παράνομο!! Άλλοι το έκαναν!

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
γράψε τον και πες του ότι την επόμενη φορά που θα κάνει λαμογιά, θα έχει πιο σοβαρές συνέπειες η λαμογιοφατσα.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
για οσους ενδιαφερονται..........
καψονι πηγε να μου κανει ο  ακατανομαστος διευθυντης μου σημερα. με το που πηγα μου δινει 10 κολλες αναφορας και μου λεει " θελω να καταγραψεις ολα τα βιβλια της βιβλιοθηκης με κωδικους" , μα του λεω, η καταγραφη εχει γινει (για κακη του τυχη την ειχα κανει εγω και μια αλλη καθηγητρια πριν φυγω απο το σχολειο).Οχι θα την ξανακανεις!  Μπαινω στην αιθουσα, που εβραζε απο την ζεστη, βλεπω 4 βιβλιοθηκες με 150 βιβλια η καθε μια.....ξεκινησα στην αρχη , διοτι λεω , δεν μπορει τετοιο καψονι! Μετα απο την καταγραφη 15 βιβλιων που μου πηρε 10 λεπτα , τα παραταω και του λεω....Κε Ταδε, αυτην την δουλεια θα ερθω να την κανω μετα τις 9 το βραδυ να εχει πεσει ο ηλιος και θα μου δωσεις και αλλους 2 ωρομισθιους για βοηθεια, Μονη μου δεν κανω τιποτα. " Δεν ξαναμιλησε!
ΕΕΕΕΕ, μα τον ..........μπιπ, και η υπομονη εχει τα ορια της!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Καλά του τα είπες!!
Μα αφού το είχες κάνει γιατί ήθελε να ξαναγίνει;;
Έλεος πια!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 602
Σύνολο: 613

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.