*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015  (Αναγνώστηκε 80050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Emili83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #210 στις: Αύγουστος 28, 2014, 03:08:12 μμ »

Eμιλυ καλησπέρα ειναι πολυ περισσοτερα τα κενα αν λαβεις υποψη σου ότι οι αναπληρωτες καλυπτουν και οργανικα κενα οποτε αν θες να εχεις πληρη εικονα πρεπει να προσθεσεις οργανικα και λειτουργικα κενα σε καθε νομο -αφου αυτοι που συνταξιοδοτουνται δεν αντικαθίστανται τα τελευταια χρόνια απο νεους διορισθέντες, αλλα απο αναπληρωτες

χοντρικα για τον κλαδο μας αν σκεφτεις οτι περυσι χρειαστηκε περιπου 1400 αναπληρωτες και φετος συνταξιοδοτουνται άλλες 300 συναδελφοι περιπου, υπολογισε επομένως, ότι για να λειτουργησουν τα νηπιαγωγεια στα περισυνα επίπεδα απο αποψη πληθους (όχι επάρκειας!) προσωπικου πρέπει φετος να παρει περιπου 1700 αναπληρωτριες
αν καταλαβα καλα τι εννοεις
το γνωριζω dimitra68 οτι δεν ειναι μονο αυτα τα κενα...ειναι επιπλεον λειτουργικα κενα, οργανικα  κ κενα που προεκυψαν απο τις μεταθεσεις. Αυτα τα κενα που παρεθεσα ειναι τα κενα που προεκυψαν απο τισ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ. το διευκρινισα  αλλωστε κ μαλιστα ρωτησα αν γνωριζει καποια για τα επιπλεον κενα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:13:29 »

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #211 στις: Αύγουστος 28, 2014, 03:22:03 μμ »
να ρωτήσω κάτι, να ψηφιστεί η μοριοδότηση των δισπρόσιτων εμας τους αναπληρωτές που και πως θα μας βοηθήσει-ωφελήσει;
Θα μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε τη συγκεκριμένη μοριοδότηση αφού διοριστούμε μόνιμες....φέξε Μάη μου..

Αποσυνδεδεμένος mammy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #212 στις: Αύγουστος 28, 2014, 03:41:17 μμ »
κοριτσια καλησπερα.Με αριθμηση  στον πινακα περιπου 2500 εχω καθολου ελπιδες για φετος ή να κοιταξω κατι αλλο λετε??

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #213 στις: Αύγουστος 28, 2014, 04:20:07 μμ »
Θα μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε τη συγκεκριμένη μοριοδότηση αφού διοριστούμε μόνιμες....φέξε Μάη μου..
Και οχι μονο....Αν ανοίξουν οι πίνακες των αναπληρωτών διπλασιάζονται οι μήνες προϋπηρεσίας......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:13:29 »

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #214 στις: Αύγουστος 28, 2014, 04:25:31 μμ »
κοριτσια καλησπερα.Με αριθμηση  στον πινακα περιπου 2500 εχω καθολου ελπιδες για φετος ή να κοιταξω κατι αλλο λετε??
Καλυτερα θα σου έλεγα να κοιτάξεις κάτι αλλο....Να ρίχνεις όμως και καμία κλέφτη ματιά και προς τα καλέσματα!Δεν ξέρεις ποτε τι γίνεται!!!

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #215 στις: Αύγουστος 28, 2014, 04:38:26 μμ »
Και οχι μονο....Αν ανοίξουν οι πίνακες των αναπληρωτών διπλασιάζονται οι μήνες προϋπηρεσίας......
Εισαι σίγουρη;γιατι σε ανάρτηση ο Μπράτης είχε γράψει οτι θα προσμετρηθει ο διπλασιασμός όταν διοριστούμε,μήπως δεν κατάλαβα σωστά;

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #216 στις: Αύγουστος 28, 2014, 04:43:46 μμ »
Εισαι σίγουρη;γιατι σε ανάρτηση ο Μπράτης είχε γράψει οτι θα προσμετρηθει ο διπλασιασμός όταν διοριστούμε,μήπως δεν κατάλαβα σωστά;
Σωστα κατάλαβες.Αυτο ειναι το πρώτο σκέλος.Ο διπλασιασμός στα μόρια που παίρνεις απο τη σχολική μονάδα που υπηρετείς υπολογίζονται μόνο όταν διοριστεί σωστα μόνιμος/η.Ως αναπληρωτής/τρία όμως στους πίνακες προϋπηρεσίας,αν αυτοί ανοίξουν,διπλασιάζονται οι μήνες.Αν π.χ. υπηρετήσεις σε δυσπρόσιτο 9 μήνες στους πίνακες προϋπηρεσίας θα εμφανιζονται 18!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #217 στις: Αύγουστος 28, 2014, 10:00:55 μμ »
Σωστα κατάλαβες.Αυτο ειναι το πρώτο σκέλος.Ο διπλασιασμός στα μόρια που παίρνεις απο τη σχολική μονάδα που υπηρετείς υπολογίζονται μόνο όταν διοριστεί σωστα μόνιμος/η.Ως αναπληρωτής/τρία όμως στους πίνακες προϋπηρεσίας,αν αυτοί ανοίξουν,διπλασιάζονται οι μήνες.Αν π.χ. υπηρετήσεις σε δυσπρόσιτο 9 μήνες στους πίνακες προϋπηρεσίας θα εμφανιζονται 18!

Η τροπολογία κατατέθηκε τελικά για να ξέρουμε τι λέει; Ο Μπράτης γράφει: Δεν θα βγει σήμερα η εγκύκλιος για τη συμπληρωματική δήλωση των αναπληρωτών,λόγω νομικού προβλήματος.Αυτή την ενημέρωση είχα πριν λίγο.Το πιθανότερο αύριο ή τη Δευτέρα.Όπως πάντα όλα την τελευταία στιγμή.
Και η προσωπική μου άποψη είναι ότι αποκλείεται να ανοίξουν οι πίνακες μέσα σε 5 εργάσιμες.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #218 στις: Αύγουστος 28, 2014, 10:35:35 μμ »
Η τροπολογία κατατέθηκε τελικά για να ξέρουμε τι λέει; Ο Μπράτης γράφει: Δεν θα βγει σήμερα η εγκύκλιος για τη συμπληρωματική δήλωση των αναπληρωτών,λόγω νομικού προβλήματος.Αυτή την ενημέρωση είχα πριν λίγο.Το πιθανότερο αύριο ή τη Δευτέρα.Όπως πάντα όλα την τελευταία στιγμή.
Και η προσωπική μου άποψη είναι ότι αποκλείεται να ανοίξουν οι πίνακες μέσα σε 5 εργάσιμες.
Η τροπολογία θα αφορά τα σχολεία που ειναι στις κατηγορίες Θ και Ι!Υπαρχουν όμως και δυσπρόσιτες και στις κατηγορίες ΣΤ Ζ Η!Για αυτα ισχύει ο υπάρχων νόμος που αναφέρει πως οποίος πηγαίνει αναπληρωτής η οι μήνες προϋπηρεσίας του διπλασιάζονται!Θα ευνοηθείτε ως αναπληρωτές μόνο αν ανοίξουν οι πίνακες!Προφανως η αλλαγή δεν θα γινει στο διπλασιασμό των μηνών προϋπηρεσίας αλλα στις μονάδες του σχολείου και αυτό θα σας ευνοήσει μελλοντικά οταν,με το καλό,γίνεται μόνιμοι!Σε αυτό άλλωστε το γεγονός ίσως έχει κολλήσει η συμπληρωματική εγκύκλιος!Οτι στα δυσπρόσιτα,ούτως η άλλως διπλασιάζεται η προυπηρεσια σας οπότε δεν έχετε άμεσο όφελος αν κάποιος παει σε σχολεία Θ και Ι κατηγορίας!Τι θα καμουν για να σας θελξουν;Θα τετραπλάσιασουν τους μήνες στα σχολεία της συγκεκριμένης κατηγορίας;Χλωμό.....

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #219 στις: Αύγουστος 29, 2014, 01:54:58 πμ »
Να σας ρωτήσω κάτι; Εάν βγει εγκύκλιος για συμπληρωματική δήλωση θα πάτε να κάνετε;

Αποσυνδεδεμένος Μίνα Δέλτα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #220 στις: Αύγουστος 29, 2014, 03:28:51 πμ »
2 Απορίες:

1. Εγώ που στην πρώτη αίτηση δήλωσα περιοχές όπου δεν περιλαμβάνονται δυσπρόσιτα σχολεία,μπορώ στη συμπληρωματική να δηλώσω τα δυσπρόσιτα σχολεία ή είναι αναγκαίο να εντάσσονται στις περιοχές που έχω ήδη δηλώσει ;

2. Αν προσληφθώ ως αναπληρώτρια και διενεργηθεί ασεπ κατά τη διάρκεια της χρονιάς έχω δικαίωμα να δώσω ενώ θα βρίσκομαι ως αναπληρώτρια παράλληλα σε κάποιο σχολείο;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2014, 03:30:43 πμ από Μίνα Δέλτα »

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #221 στις: Αύγουστος 29, 2014, 08:53:04 πμ »
2 Απορίες:

1. Εγώ που στην πρώτη αίτηση δήλωσα περιοχές όπου δεν περιλαμβάνονται δυσπρόσιτα σχολεία,μπορώ στη συμπληρωματική να δηλώσω τα δυσπρόσιτα σχολεία ή είναι αναγκαίο να εντάσσονται στις περιοχές που έχω ήδη δηλώσει ;

2. Αν προσληφθώ ως αναπληρώτρια και διενεργηθεί ασεπ κατά τη διάρκεια της χρονιάς έχω δικαίωμα να δώσω ενώ θα βρίσκομαι ως αναπληρώτρια παράλληλα σε κάποιο σχολείο;

Καλημερα!Μονο στο δεύτερο ερώτημα σου μπορω να απαντήσω!
Φυσικά και θα μπορεις να δωσεις Ασεπ.Κι εγω το εχω κανει στο παρελθόν. Δεν επηρεάζει το εργασιακό σου καθεστώς σε τιποτα!

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #222 στις: Αύγουστος 29, 2014, 08:56:02 πμ »
2 Απορίες:

1. Εγώ που στην πρώτη αίτηση δήλωσα περιοχές όπου δεν περιλαμβάνονται δυσπρόσιτα σχολεία,μπορώ στη συμπληρωματική να δηλώσω τα δυσπρόσιτα σχολεία ή είναι αναγκαίο να εντάσσονται στις περιοχές που έχω ήδη δηλώσει ;

2. Αν προσληφθώ ως αναπληρώτρια και διενεργηθεί ασεπ κατά τη διάρκεια της χρονιάς έχω δικαίωμα να δώσω ενώ θα βρίσκομαι ως αναπληρώτρια παράλληλα σε κάποιο σχολείο;
1.Θα μπορείς!
2.Θα μπορείς!!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #223 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:03:33 μμ »
Υπάρχουν στο forum κοπέλες που σκέφτονται να αλλάξουν τη δήλωσή τους; Εγώ πάντως δε θα την αλλάξω.
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 475
Σύνολο: 483

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.