*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010  (Αναγνώστηκε 90737 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #462 στις: Ιούλιος 26, 2014, 06:13:40 μμ »
Μπράβο Σμαρώ, ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος drakos13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #463 στις: Ιούλιος 26, 2014, 06:20:15 μμ »
Από το 2005 που πήρα πτυχίο, έχω δει κόσμο να γράφει προυπηρεσία και να μην πηγαίνει καν σε δυσπρόσιτα.Εγώ πήγαινα με το σταυρό στο χέρι.Πέρασα σε δύο διαγωγνισμούς ΑΣΕΠ και τη δεύτερη φορά για ελάχιστες θέσεις δε διορίστηκα και είδα τη θέση μου στους πίνακες αναπληρωτών να καταποντίζεται από οαεδίτες με τρελή προυπηρεσία. Έκανα ένα μεταπτυχιακό και τελειώνω και το δεύτερο σε λίγο καιρό. Δε δηλώνω όλη την Ελλάδα από το 2009 συνειδητά. Περιμέρνω τον ένα και μοναδικό πίνακα που φαινομενικά θα βάλει τάξη στο χάος με τις προυπηρεσίες μέσω διαγωγνισμού ΑΣΕΠ που δε διενεργείται και έρχεται αυτός να μου πει ότι έμμεσα μπορεί και να αλλαξει ο τρόπος διορισμών όποτε και αν γίνουν και πάλι θα με προσπεράσουν κα΄ποιοι πρόθυμοι να τρέχουν ανά την Ελλάδα με 700 ευρώ. Ας πάει ο Λοβέρδος να ζήσει με 700 στο αγαθονήσι ή καλύτερα να μου προτείνει τρόπο να μεγαλώσω τα 2 παιδιά μου με 700 και μακρυά από τον τόπο μου. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ να κυνηγάω το εκάστοτε πολιτικοποιημένο σύστημα τους. ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΡΑ.
Εχεις απολυτο δικιο. Δυστυχως ομως ο κυρΛοβερδος σημερα στην εκπομπη του τερατος δημοσιογραφιας Αυτια, μιλησε για παρακαμψη αξιοκρατιας (ακουσον ακουσον) για ειδικες περιπτωσεις.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #464 στις: Ιούλιος 26, 2014, 06:54:41 μμ »
Εχεις απολυτο δικιο. Δυστυχως ομως ο κυρΛοβερδος σημερα στην εκπομπη του τερατος δημοσιογραφιας Αυτια, μιλησε για παρακαμψη αξιοκρατιας (ακουσον ακουσον) για ειδικες περιπτωσεις.

δεν είπε αυτό αλλά τέλος πάντων

η smarw έπαιρνε τα διπλά μόρια όσο καιρό πήγαινε στα δυσπρόσιτα όταν μάζεψε αρκετά και όταν απόκτησε οικογένεια κάτι τέτοιο ήταν ασύμφορο και καλά έκανε. Μετά κόπηκε ο διπλασιασμός (τα διπλά όμως τα έχει ακόμα). Τώρα πάει κάτι να γίνει με αυτό και να ξαναγίνει, γιατί λοιπόν υπάρχει πρόβλημα δεν καταλαβαίνω. Μήπως τα θέλουμε όλα δικά μας;

Αποσυνδεδεμένος drakos13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #465 στις: Ιούλιος 26, 2014, 06:59:40 μμ »
δεν είπε αυτό αλλά τέλος πάντων

η smarw έπαιρνε τα διπλά μόρια όσο καιρό πήγαινε στα δυσπρόσιτα όταν μάζεψε αρκετά και όταν απόκτησε οικογένεια κάτι τέτοιο ήταν ασύμφορο και καλά έκανε. Μετά κόπηκε ο διπλασιασμός (τα διπλά όμως τα έχει ακόμα). Τώρα πάει κάτι να γίνει με αυτό και να ξαναγίνει, γιατί λοιπόν υπάρχει πρόβλημα δεν καταλαβαίνω. Μήπως τα θέλουμε όλα δικά μας;
Aν ειναι να γινει κατι χωρις να αδικηθουν καποιοι, μακαρι να γινει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #466 στις: Ιούλιος 26, 2014, 07:02:31 μμ »
Καταρχήν τα δυσπρόσιτα μέχρι το 2010 μετρούσαν διπλά μόνο στους πίνακες των αναπληρωτών και όχι των διορισμών (Ενιαίος πίνακας Αναπληρωτών με πραγματική προϋπηρεσία η παλιότερη ονομασία του). Αν μετρήσουν διπλά για τον 3848 ο οποίος προβλέπει ένα πίνακα και για μόνιμους διορισμούς και για αναπληρωτές, τότε αλλάζουν δραματικά τα δεδομένα στους πίνακες που θα γίνουν, και σίγουρα το αποτέλεσμα είναι διαφορετική μοριοδότηση και για τους μόνιμους διορισμούς. Άρα αλλάζει τον τρόπο μόνιμων διορισμών, και όχι μόνο τον τρόπο πρόσληψης των αναπληρωτών! Ουφ! Ευτυχώς γιατί είχα αρχίσει να βαριέμαι 4 χρόνια με σταθερό τον τρόπο διορισμών που θα γίνουν! Έτσι να υπάρχει αιφνιδιασμός, επαγρύπνιση! Τι νομίζετε, σαν τους βαρετούς τους (υπόλοιπους) Ευρωπαίους είμαστε, που έχουν ένα νόμο 20 και 30 χρόνια; Εμείς τον τροποποιούμε πριν ακόμη εφαρμοστεί, όταν ισχύουν ακόμη οι μεταβατικές διατάξεις του! Ολόκληρος υπουργός άλλαξε, να μην αφήσει (κι αυτός) τη σφραγίδα του; ::)

ωραία τα λες αλλά υπάρχει ένα δομικό σφάλμα

δεν έχει εφαρμοστεί ΠΟΤΕ επί της ουσίας ο 3848 για τον διορισμό εκπαιδευτικών, σε μεταβατική είμαστε κολλημένοι και θα ήμαστε. Το θέμα είναι ότι υπάρχει κατάφωρη αδικία αφού δεν μπορούν να μπουν νέα άτομα στους πίνακες και αυτό είναι σίγουρα αντισυνταγματικό. Ή πρέπει να γίνει ΑΣΕΠ (που δεν θα γίνει) ή θα πρέπει να αλλάξει ο νόμος.
Ο νόμος πρέπει να είναι ο στόχος μας.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #467 στις: Ιούλιος 26, 2014, 07:13:27 μμ »
δεν είπε αυτό αλλά τέλος πάντων

η smarw έπαιρνε τα διπλά μόρια όσο καιρό πήγαινε στα δυσπρόσιτα όταν μάζεψε αρκετά και όταν απόκτησε οικογένεια κάτι τέτοιο ήταν ασύμφορο και καλά έκανε. Μετά κόπηκε ο διπλασιασμός (τα διπλά όμως τα έχει ακόμα). Τώρα πάει κάτι να γίνει με αυτό και να ξαναγίνει, γιατί λοιπόν υπάρχει πρόβλημα δεν καταλαβαίνω. Μήπως τα θέλουμε όλα δικά μας;

Η smarw δεν έχει διπλά μόρια από πουθενά. Εχει ελάχιστα από προυπηρεσία...Αυτά σε προσωπικό επίπεδο.
Δεν κατηγορώ αυτούς που έχουν. ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ. Ανέβηκαν κατσάβραχα και θαλασσοπνίγηκαν και ναι...να υπάρξει μέριμνα και για αυτούς.
Απλά φοβάμαι ότι όπως ξεφύτρωσαν πολλοι που με προυπηρεσία όχι από δυσπρόσιτα αλλά από το σπίτι τους και μπήκαν εν μια νυκτι στους πίνακες, κάτι τέτοιο θα συνεχιστεί και δε θα τελειώσει ποτέ ο φαύλος κύκλος. Για να μπουν δ νέα άτομα στον πίνακα, καμιά διπλή προυπηρεσία δε θα τους βοηθήσει. Μόνο ο διαγωνισμός

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #468 στις: Ιούλιος 26, 2014, 07:21:07 μμ »
Η smarw δεν έχει διπλά μόρια από πουθενά. Εχει ελάχιστα από προυπηρεσία...Αυτά σε προσωπικό επίπεδο.
Δεν κατηγορώ αυτούς που έχουν. ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ. Ανέβηκαν κατσάβραχα και θαλασσοπνίγηκαν και ναι...να υπάρξει μέριμνα και για αυτούς.
Απλά φοβάμαι ότι όπως ξεφύτρωσαν πολλοι που με προυπηρεσία όχι από δυσπρόσιτα αλλά από το σπίτι τους και μπήκαν εν μια νυκτι στους πίνακες, κάτι τέτοιο θα συνεχιστεί και δε θα τελειώσει ποτέ ο φαύλος κύκλος. Για να μπουν δ νέα άτομα στον πίνακα, καμιά διπλή προυπηρεσία δε θα τους βοηθήσει. Μόνο ο διαγωνισμός

smarw για την προϋπηρεσία μιλάμε, αυτά πήρες και αυτά έχεις ακόμα, γιατί δηλαδή να μην γίνει και πάλι; και να μπορεί να πάρει και άλλος κόσμος; δεν διαφωνείς σε αυτό πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #469 στις: Ιούλιος 26, 2014, 07:23:45 μμ »
οχι βέβαια....

Αποσυνδεδεμένος viki_mal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #470 στις: Ιούλιος 26, 2014, 07:32:09 μμ »
Παιδιά νομίζω πως ο διπλασιασμός των μορίων κρύβει θετικές εξελίξεις.. Λογικά το επόμενο βήμα είναι το ξεκλείδωμα των πινάκων για να έχουν και αντίκρυσμα αυτά τα μόρια. Αλλά έχω μια απορία. Εγώ θέλω πχ να δουλέψω ή δίπλα στο σπίτι μου(δηλαδή Αθήνα) ή αν είναι να ξενιτευτώ προτιμώ να πάω σε δυσπρόσιτο. Σε αυτή την εγκύκλιο να δηλώσω μόνο Αθήνα και σε τυχόν συμπληρωματική θα υπάρχει κάποιο κουτάκι που θα δέχομαι πρόσληψη σε δυσπρόσιτα; Ή θα πρέπει από τώρα να δηλώσω περιοχές με δυσπρόσιτα όπως πχ Δωδεκάνησα;

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #471 στις: Ιούλιος 26, 2014, 07:51:28 μμ »
Παιδιά νομίζω πως ο διπλασιασμός των μορίων κρύβει θετικές εξελίξεις.. Λογικά το επόμενο βήμα είναι το ξεκλείδωμα των πινάκων για να έχουν και αντίκρυσμα αυτά τα μόρια. Αλλά έχω μια απορία. Εγώ θέλω πχ να δουλέψω ή δίπλα στο σπίτι μου(δηλαδή Αθήνα) ή αν είναι να ξενιτευτώ προτιμώ να πάω σε δυσπρόσιτο. Σε αυτή την εγκύκλιο να δηλώσω μόνο Αθήνα και σε τυχόν συμπληρωματική θα υπάρχει κάποιο κουτάκι που θα δέχομαι πρόσληψη σε δυσπρόσιτα; Ή θα πρέπει από τώρα να δηλώσω περιοχές με δυσπρόσιτα όπως πχ Δωδεκάνησα;

να δηλώσεις όπως θα δήλωνες, μην σκέφτεσαι αυτό που ΘΑ γίνει γιατί δεν υπάρχει τίποτα ακόμα, όταν γίνει αν γίνει και ανάλογα πως θα γίνει,  θα το δεις και θα έχεις δικαίωμα να κάνεις νέα αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #472 στις: Ιούλιος 26, 2014, 07:55:26 μμ »
  Καλησπέρα συνάδελφοι. Δεν μπορώ να καταλάβω χρόνια τώρα ποιο ήταν το νόημα να κλειδωθούν οι πίνακες με το νόμο 3848. Μπορεί να μας το εξηγήσει η κ. Διαμαντοπούλου ή κάποιος άλλος; Υποτίθεται, τότε που ψηφίστηκε ο νόμος, τη σχολική χρονιά 2010-11  θα γίνονταν ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ. Αν δεν θέλανε τους πίνακες διορισμού (24μηνο, 30μηνο) να είναι ανοιχτοί στην μεταβατική περίοδο κατανοητό να κλειδωθούν. Οι πίνακες των αναπληρωτών δεν βρίσκω την εξήγηση να κλειδωθούν στην μεταβατική περίοδο. Και έπρεπε εξ αρχής να μην είχαν κλειδωθεί.
  Συμφωνώ απόλυτα με τους συναδέλφους,διαγωνισμός ΑΣΕΠ έπρεπε να είχε γίνει από την αρχή. Έχουν δικαίωμα στην εργασία και οι νέοι πτυχιούχοι. Και το παιχνίδι παίζεται για τους 20.000 διορισμούς αναπληρωτών κάθε χρόνο. Δικαίωμα συμμετοχής με ίσους όρους και με κοινωνικά κριτήρια έχουν όλοι οι συνάδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #473 στις: Ιούλιος 26, 2014, 09:32:52 μμ »
Από το 2005 που πήρα πτυχίο, έχω δει κόσμο να γράφει προυπηρεσία και να μην πηγαίνει καν σε δυσπρόσιτα.Εγώ πήγαινα με το σταυρό στο χέρι.Πέρασα σε δύο διαγωγνισμούς ΑΣΕΠ και τη δεύτερη φορά για ελάχιστες θέσεις δε διορίστηκα και είδα τη θέση μου στους πίνακες αναπληρωτών να καταποντίζεται από οαεδίτες με τρελή προυπηρεσία. Έκανα ένα μεταπτυχιακό και τελειώνω και το δεύτερο σε λίγο καιρό. Δε δηλώνω όλη την Ελλάδα από το 2009 συνειδητά. Περιμέρνω τον ένα και μοναδικό πίνακα που φαινομενικά θα βάλει τάξη στο χάος με τις προυπηρεσίες μέσω διαγωγνισμού ΑΣΕΠ που δε διενεργείται και έρχεται αυτός να μου πει ότι έμμεσα μπορεί και να αλλαξει ο τρόπος διορισμών όποτε και αν γίνουν και πάλι θα με προσπεράσουν κα΄ποιοι πρόθυμοι να τρέχουν ανά την Ελλάδα με 700 ευρώ. Ας πάει ο Λοβέρδος να ζήσει με 700 στο αγαθονήσι ή καλύτερα να μου προτείνει τρόπο να μεγαλώσω τα 2 παιδιά μου με 700 και μακρυά από τον τόπο μου. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ να κυνηγάω το εκάστοτε πολιτικοποιημένο σύστημα τους. ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΡΑ.

Πόσο δίκιο έχεις....

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #474 στις: Ιούλιος 26, 2014, 11:28:39 μμ »
Άρα αλλάζει τον τρόπο μόνιμων διορισμών, και όχι μόνο τον τρόπο πρόσληψης των αναπληρωτών! Ουφ! Ευτυχώς γιατί είχα αρχίσει να βαριέμαι 4 χρόνια με σταθερό τον τρόπο διορισμών που θα γίνουν! Έτσι να υπάρχει αιφνιδιασμός, επαγρύπνιση! Τι νομίζετε, σαν τους βαρετούς τους (υπόλοιπους) Ευρωπαίους είμαστε, που έχουν ένα νόμο 20 και 30 χρόνια; Εμείς τον τροποποιούμε πριν ακόμη εφαρμοστεί, όταν ισχύουν ακόμη οι μεταβατικές διατάξεις του! Ολόκληρος υπουργός άλλαξε, να μην αφήσει (κι αυτός) τη σφραγίδα του; ::)

Συναδελφε, εσκασα στα γελια!!! ;D

Ποιος ξερει, ισως ο υπουργος να μην αποδειχθει τοσο εξυπνος και απλα να κανει διπλασιασμο των μοριων στους πινακες αναπληρωτων, οπως ισχυε ως το 2010. Αλλα επειδη αυτοι οι πινακες δε θα χρησιμοποιηθουν για διορισμους, το μονο νοημα του διπλασιασμου θα ειναι να μη χασει καποιος τη σειρα του ως αναπληρωτης... δηλ θα πρεπει να δηλωνει παντα δυσπροσιτα! Οχι τοσο θελκτικο οσο ο διπλασιασμος μοριων στον τροπο διορισμων. Εξαλλου εχουν ηδη τροποποιησει μια φορα τη μοριοδοτηση διορισμων στον 3848: αλλαξαν τα μορια των μεταπτυχιακων-διδακτορικων.

Σε λιγες βδομαδες, θα μαθουμε τι σκαρφιστηκαν. Ειναι τρομερο παντως να ζουμε σε μια χωρα που οι νομοι αλλαζουν συνεχεια.

Έτσι θα βρίσκουν αναπληρωτές με τόσα λίγα χρήματα και 7-8 μήνες το χρόνο εργασία στην άλλη άκρη της Ελλάδας και με ταμείο ανεργείας μόνο 400 μέρες τα 4 χρόνια. Εγώ δε καταλαβαίνω γιατί το υποστυρίζουν και οι συνδικαλιστές, πολύ ύποπτο, αντί να πάμε μπροστά, πάμε πίσω σε δικαιώματα με τη δική μας θέληση.
Αφού δε γίνονται διορισμοί τα τελευταία χρο΄νια δεν υπάρχουν ανάγκες (οι πιστώσεις μας χαρίστηκαν στους ένστολους), άρα γιατί θέλουν αναπληρωτές στα δυσπρόσιτα?

Στη θεση του, αν εψαχνα για τη φτηνοτερη λυση, αυτο θα ηθελα στα δυσπροσιτα: αναπληρωτες, οχι μονιμους. Γλυτωνεις 2 μισθους το καλοκαιρι και δεν εχεις να σκοτιζεσαι με αιτησεις μεταθεσεων και αποσπασεων απο τους μονιμους.

Αν δεν θέλανε τους πίνακες διορισμού (24μηνο, 30μηνο) να είναι ανοιχτοί στην μεταβατική περίοδο κατανοητό να κλειδωθούν. Οι πίνακες των αναπληρωτών δεν βρίσκω την εξήγηση να κλειδωθούν στην μεταβατική περίοδο. Και έπρεπε εξ αρχής να μην είχαν κλειδωθεί.

Νομιζω οτι το κλειδωμα ηταν συμβολικο, για να μη διατηρουν ελπιδες οσοι βρισκονται στους πινακες οτι αυτα τα μορια μπορουν να χρησιμοποιηθουν για διορισμο με τους παλιους τροπους. Απλα δεν ειχαν φανταστει οτι η μεταβατικη θα κραταγε τοσα χρονια.
Δεν πιστευω οτι οι πινακες κλειδωσαν εκ του πονηρου. Αν ομως καποιος εχει αλλη αποψη, ευχαριστως να την ακουσω!

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #475 στις: Ιούλιος 26, 2014, 11:40:46 μμ »
Παιδιά νομίζω πως ο διπλασιασμός των μορίων κρύβει θετικές εξελίξεις.. Λογικά το επόμενο βήμα είναι το ξεκλείδωμα των πινάκων για να έχουν και αντίκρυσμα αυτά τα μόρια.

Συναδελφισσα, σκεψου το λιγο: αντικρυσμα σε τι; Στην σταθερη εργασια ως "αναπληρωτρια σε δυσπροσιτα"; Διοτι αν καποιο ετος δεν δηλωσεις δυσπροσιτο, θα χασεις τη σειρα στον ξεκλειδωτο πινακα. Αρα θα πρεπει να εργαζεσαι "δια βιου" σε δυσπροσιτα.

Εκτος κι αν οσοι εχουν λιγα ή μηδενικα μορια θεωρουν οτι αυτος ειναι ο μοναδικος τροπος ν'αποκτησουν προυπηρεσια για τον επομενο ΑΣΕΠ - πραγμα που δεν ισχυει, διοτι μορια προυπηρεσιας αποκτουνται και μεσω ΣΚΕΔ, ΠΔΣ, Ειδικης Αγωγης... δηλαδη χωρις να εξαναγκαστουν να πανε σε δυσπροσιτα.

Απο την αλλη βεβαια, ειναι κι αυτη μια "σταθερη" εργασια (αλλα μονο μεχρι τον επομενο ΑΣΕΠ), αρα οσοι εχουν απελπιστει οτι θα βρουν αλλη εργασια φετος ή του χρονου, μπορει να τη δεχτουν με χαρα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 351
Σύνολο: 356

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.166 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.