*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2015  (Αναγνώστηκε 394935 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος glykouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • ελευθερία στη ζωή,στη σκέψη,στην έκφραση...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 07:16:47 μμ »
Είναι στην αρχική σελίδα του pde.

Δεν είναι.Μόνο της α΄βαθμιας οι αιτήσεις.Για τη β΄βαθμια δεν έχει την αίτηση.Αν τη βλέπεις κάπου,μπορείς να την ανεβάσεις εδώ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:16:28 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 07:22:26 μμ »
έχουν ξεχάσει να τις ανεβάσουν απο το υπουργείο. Θα ανέβουν αύριο!! στο minedu.gov.gr :)

και δεν ειναι μόνο μία , οι αιτήσεις έχουν ως εξής :
- για μετάθεση ( και οριστική/ βελτίωση)
- για μουσικά
- για διαπολιτισμικά
- για καλλιτεχνικά
- για ΣΜΕΑΕ
- για αμοιβαίες μεταθέσεις
- για μειονοτικά ( εφόσον βγει και αντίστοιχη εκγύκλιος για μειονοτικά σχολεία )
- για ΣΜΕΑΕ BRAILLE
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος glykouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • ελευθερία στη ζωή,στη σκέψη,στην έκφραση...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 07:33:55 μμ »
ευχαριστούμε!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 07:46:45 μμ »
ένας φίλος μου έστειλε αυτό το λινκ της ΔΔΕ Φθιώτιδας που έχει ανεβάσει αιτήσεις !!!
Δεν ξέρω αν τις έφτιαξαν με βάση τις περσινές ή φιλοτιμήθηκε κάποιος από υπουργείο , τις έστειλε και τα παιδιά της Φθιώτιδας τις ανέβασαν αλλά φαίνονται έγκυρες και σωστές σε σχέση με όσες έχουν ανέβει τα προηγούμενα χρόνια... Τουλάχιστον να πάρετε μια γεύση και να ρίξετε μια ματιά. Και πολλά μπράβο στα παιδιά της Φθιώτιδας !!!

http://didefth.gr/new/wp-content/uploads/metatheseis-edipa-aitiseon-2014-2015.zip
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:16:28 »

Αποσυνδεδεμένος maremare

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 10:06:13 μμ »
Σχετικά με την απορία μου με κάλυψε η bitch και γι΄ αυτό έκανα και το ερώτημα στο forum.... Αν διπλασιάζονται από του χρόνου, τότε γιατί αναφέρεται στη φετινή εγκύκλιο οεο;;;;;;;  Νομίζω πάντως Lasid ότι η απάντηση κρύβεται στον παρακείμενο "έχει διανυθεί" και όχι στον ενεστώτα "που διανύεται...". Ελπίζω να διευκρινιστεί σύντομα να ξέρουμε και τι μας γίνεται.......

Αποσυνδεδεμένος raclette

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 270
  • ό,τι να'ναι αυτή η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 11:44:27 μμ »
τωρα συγγνώμη κιολας, αλλά δεν κρατιέμαι να μην το πω,
γιατί τα δυο τελευταία  χρόνια του Χ συναδελφου να αξίζουν να μετρηθουν διπλά αλλά οχι αυτού που είναι δέκα χρόνια (τυχαία ημερομηνία) κολλημένος στα δυσπροσιτα, μαζευει τα μορια σπειρί σπειρί και προκοπή δε βλέπει;;;
δεν περιμένω απάντηση, είναι ρητορική η ερώτηση και μπορεί κατι να εχω καταλαβει και στραβά,
απλώς είπα να πω τον πονο μου...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #90 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 11:59:40 μμ »
Νομίζω πάντως Lasid ότι η απάντηση κρύβεται στον παρακείμενο "έχει διανυθεί" και όχι στον ενεστώτα "που διανύεται...". Ελπίζω να διευκρινιστεί σύντομα να ξέρουμε και τι μας γίνεται.......
Ίσως να είναι έτσι. Όπως και να 'χει, πρέπει να δοθούν διευκρινίσεις!

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #91 στις: Νοέμβριος 03, 2014, 12:30:20 πμ »
Νομιζω ο διπλασιασμος των μοριων ξεκιναει απο φετος (2014-2015), και θα ισχυσει για οσους υπηρετησουν στα συγκεκριμενα σχολεια τις χρονιες 2014-2015 & 2015-2016....κ παει λεγοντας... αρα εχει δικιο ο Lasid.

Βεβαιως και υπαρχει λογικη που αναφερεται στην φετινη εγκυκλιο.
Διοτι το υπουργειο ουσιαστικα ενημερωνει οσους φετους υπηρετησουν σε απομακρυσμενα σχολεια.....για τα ευεργετηματα της διαταξης σε περιπτωση που παραμεινουν στη σχολικη μοναδα κ δεν παρουν μεταθεση.

Για εμενα αλλο ειναι το πονηρο ερωτημα.....οσοι αιτηθουν μεταθεσης κ δεν τη παρουν, θα την παρουν την διπλη μοριοδοτηση?? Ή μηπως για να ισχυσει δεν επιτρεπεται ουτε καν αιτηση μεταθεσης φετος??

Επισης η πραγματικη υπηρεσια 2 ετων.... ειναι η κλασικη "πραγματικη υπηρεσια"...οπου συμπεριλαμβανονται πχ αδειες μητροτητας?

Ιδου οι αποριες που δεν αποσαφηνιζονται στην εγκυκλιο....

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 03, 2014, 09:40:42 μμ »
Με βάση την εγκύκλιο της πρωτοβάθμιας, οι μεταταγμένοι μπορούν να κάνουν φέτος αίτηση και για μετάθεση αλλά και για οριστική τοποθέτηση, καθώς, όπως λέει, θα συσταθούν οργανικές. Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής και μιλάω συγκεκριμένα για ΠΕ19 που δεν προϋπήρχαν συνάδελφοι στην πρωτοβάθμια: θα γίνουν οι μεταθέσεις και μετά σε κάθε ΠΥΣΠΕ θα μπουν στην ίδια λίστα για οριστική τοποθέτηση όσοι μετατέθηκαν στο ΠΥΣΠΕ αυτό και όσοι υπάρχουν ήδη σε διάθεση από τη διαδικασία των μετατάξεων; Είναι πιθανότερο αυτό το σενάριο διαβάζοντας την εγκύκλιο ή υπάρχει η περίπτωση να τοποθετηθούμε όλοι με οριστικές εκεί που είμαστε και να ακολουθήσουν οι μεταθέσεις;

Το ρωτάω αυτό γιατί αν πάρω μετάθεση στην περιοχή συμφερόντων μου (που περιλαμβάνει και περιοχές που δε θέλω), στην πρώτη περίπτωση θα μπορώ να διεκδικήσω όλα τα κενά μαζί με όσους υπηρετούν ήδη εκεί, ενώ στη δεύτερη περίπτωση θα έχουν δοθει ήδη οριστικές τοποθετήσεις και πιθανόν να έχουν μείνει μόνο οι περιοχές που δε θέλω.

Αν κάποιος θέλει να μοιραστεί μαζί μου τις σκέψεις του, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.
Ευχαριστώ

Συνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 03, 2014, 11:30:06 μμ »
@agatha

πρωτα θα γινουν οι μεταθεσεις απο ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ και μετα θα διεκδικησουν οριστικη τοποθετηση αυτοι που ηρθαν με μεταθεση μαζι με αυτους που ειναι στη διαθεση.
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 03, 2014, 11:53:27 μμ »
Σε πυσπε που κατα τις υποχρεωτικές μετατάξεις δεν ειχε βγάλει θεσεις πχ πε πε05 Αχαΐας θα δωσει τωρα μεταθεσεις στην περιοχή αυτη;και αμ βγάλει πχ 20 οργανικες ποιος θα τις διεκδικησει;
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Συνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 04, 2014, 12:00:41 πμ »
οντως σε πολλες περιοχες δεν εδωσε θεσεις για μεταταξεις για διαφορες ειδικοτητες πχ ΠΕ05, ΠΕ19/20 κτλ (ενω φυσικα τα κενα ηταν υπαρκτα)

οποτε, τον Σεπτεμβριο του 2013 δεν ειχαν δικαιωμα οι υπεραριθμοι εκεινων των περιοχων να διεκδικησουν θεσεις στην Α/μια της ιδιας περιοχης τους! Τωρα, ειναι παρα πολυ πιθανο αυτες οι θεσεις να δωθουν ως οργανικες για μεταθεσεις και να καλυφθουν απο αλλους συναδελφους αλλης περιοχης. Προφανης η αδικια... 


@anikologr
οι πρωτοι (στα μορια) 20 συναδελφοι που θα εχουν δηλωσει αυτην την περιοχη
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2014, 12:02:23 πμ από sliver »
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 04, 2014, 02:51:52 μμ »
οντως σε πολλες περιοχες δεν εδωσε θεσεις για μεταταξεις για διαφορες ειδικοτητες πχ ΠΕ05, ΠΕ19/20 κτλ (ενω φυσικα τα κενα ηταν υπαρκτα)

οποτε, τον Σεπτεμβριο του 2013 δεν ειχαν δικαιωμα οι υπεραριθμοι εκεινων των περιοχων να διεκδικησουν θεσεις στην Α/μια της ιδιας περιοχης τους! Τωρα, ειναι παρα πολυ πιθανο αυτες οι θεσεις να δωθουν ως οργανικες για μεταθεσεις και να καλυφθουν απο αλλους συναδελφους αλλης περιοχης. Προφανης η αδικια... 


@anikologr
οι πρωτοι (στα μορια) 20 συναδελφοι που θα εχουν δηλωσει αυτην την περιοχη
Η αδικία αυτη ομως μπορεί να αλλαξει τις ζωές ανθρωπων. Δεν γινεται να λεμε οκ αδικια και να μην γινεται κατι. Ντροπή για το κωλοκρατος που ζούμε.

Δηλαδη θα ερθουν ολοι Αχαΐα με ελαχιστα μορια και οι υπόλοιποι στον καιάδα. Ωραια πραγματα.

Τελος το κωλοπυσπε που περσυ εδωσε μηδεν κενα και τωρα βγαλει ας πουμε εικοσι θα μείνει χωρίς συνέπειες; δεν πρέπει να πέσουν κεφάλια;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2014, 02:54:28 μμ από anikologr »
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Συνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #97 στις: Νοέμβριος 04, 2014, 04:27:22 μμ »
totally agree....

νομικα, δεν ξερω πως μπορουν να γινουν ενστασεις ή μηνυσεις στα διαφορα ΠΥΣΠΕ που "εκρυψαν" τα κενα περυσι. Η λογικη ηταν να μην "δωσουν" υπεραριθμους συναδελφους για τον φοβο των διαθεσιμοτητων. Σαφως και δεν υπηρχε τοτε τετοιος κινδυνος. Τωρα, "ξαφνικα" θα ξεφυτρωσουν δεκαδες κενα σε τοσες ειδικοτητες...
We are so many...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159855
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 641
Σύνολο: 651

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.