*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 861171 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alexhs_27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1358 στις: Αύγουστος 11, 2014, 01:59:12 πμ »
Σωστά. Τώρα αυτός που θα είναι ελάχιστα κάτω από τον τελευταίο που θα διοριστεί θα διδάξει ως αναπληρωτής.
Αυξάνοντας την προϋπηρεσία και τα ακαδημαϊκά προσόντα θα είναι ψηλά στον πίνακα, για διορισμό ή αναπλήρωση!

Ετσι ακριβώς. Με το προηγούμενο σύστημα υπήρχαν πολλές περιπτώσεις στις οποίες επιτυχόντες με ελάχιστη διαφορά από τον τελευταίο διοριστέο δεν προσλαμβάνονταν ούτε καν ως αναπληρωτές ή ακόμα και ωρομίσθιοι αφού παρόλο που είχαν ένα πολύ καλό βαθμό στο διαγωνισμό τα μόρια που έπαιρναν ήταν λιγοτερα σε σχέση με τα μόρια που είχαν οι "παλιοί" του πίνακα αναπληρωτών. Το αποτέλεσμα ήταν η επιτυχία τους να μην έχει κανένα πρακτικό όφελος και να πρέπει να ξαναδίνουν ξανά και ξανά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:02:36 »

Αποσυνδεδεμένος Stef_Thess!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1359 στις: Αύγουστος 11, 2014, 02:01:57 πμ »
Απλά για να μην αγχώνεσαι ότι στον διαγωνισμό του 2021 πρέπει όχι μόνο να ξαναδώσεις, αλλά και να γράψεις οπωσδήποτε καλά, είναι προτιμότερο να δίνεις και στον ΑΣΕΠ του 2015 και του 2018 χαλαρά για να έχεις κι έναν πιο καινούριο βαθμό. Στο κάτω κάτω, αν γράψεις χειρότερα δε χάνεις τίποτα, αν γράψεις καλύτερα είναι κέρδος!

Αν υποθέσουμε πως ο 3848 είναι πολύ καλός νόμος, η καλύτερα πως είναι αρκετά δύσκολο να ανατραπεί. Κ πάλι ο κάθε ενδιαφερόμενος για διορισμό θα πρέπει να δίνει κάθε 3 χρόνια ΑΣΕΠ ώστε είτε να βελτιώνει συνεχώς τον βαθμό του, είτε να ανανεώνονται τα μόρια της προυπηρεσίας που απέκτησε στο μεσοδιάστημα για να μην τον προσπεράσουν άλλοι στον πίνακα.
Αφού ο Λοβέρδος είπε ξεκάθαρα πως μπορεί να κάνει μέχρι 400 διορισμούς στον επόμενο ΑΣΕΠ, πως είναι δυνατόν να τον υποστηρίζετε;;; Εκτός αν είστε σίγουρα μέσα στους 400...

Aυτος ο ΑΣΕΠ με τον τροπο που διεξαγεται αναδεικνυει τους πιο καταρτισμενους,μαλλον δεν θα εχεις δωσει ποτε ΑΣΕΠ..........τελικα εχουμε αυτο που μας αξιζει..καλα μας κανουν !
Δηλαδή να μαζεύουμε χαρτιά μια ζωή και να "καταρτιζόμαστε" για να αποκτήσουμε κάποτε μόνιμη και σταθερή δουλειά... Είμαστε μεγάλα θύματα τελικά...

Αποσυνδεδεμένος Alexhs_27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1360 στις: Αύγουστος 11, 2014, 02:26:03 πμ »
Αν υποθέσουμε πως ο 3848 είναι πολύ καλός νόμος, η καλύτερα πως είναι αρκετά δύσκολο να ανατραπεί. Κ πάλι ο κάθε ενδιαφερόμενος για διορισμό θα πρέπει να δίνει κάθε 3 χρόνια ΑΣΕΠ ώστε είτε να βελτιώνει συνεχώς τον βαθμό του, είτε να ανανεώνονται τα μόρια της προυπηρεσίας που απέκτησε στο μεσοδιάστημα για να μην τον προσπεράσουν άλλοι στον πίνακα.
Αφού ο Λοβέρδος είπε ξεκάθαρα πως μπορεί να κάνει μέχρι 400 διορισμούς στον επόμενο ΑΣΕΠ, πως είναι δυνατόν να τον υποστηρίζετε;;; Εκτός αν είστε σίγουρα μέσα στους 400...
Δηλαδή να μαζεύουμε χαρτιά μια ζωή και να "καταρτιζόμαστε" για να αποκτήσουμε κάποτε μόνιμη και σταθερή δουλειά... Είμαστε μεγάλα θύματα τελικά...

Δεν χρειάζεται να βελτιώνει κάποιος συνεχώς ένα βαθμό ειδικά αν είναι καλός. Ο βαθμός του στον πίνακα θα αυξάνεται με την αύξηση της προυπηρεσίας και καθώς διορίζονται και φεύγουν σιγά σιγά όσοι είναι από πάνω του κάποια στιγμή θα έρθει η σειρά του. Ο ρόλος της προυπηρεσίας από ένα σημείο και μετά, ειδικά μετά τους 30-40 μήνες, δεν είναι καθόλου αμελητεος καθώς ο συντελεστής ολοένα και αυξάνεται. Ετσι κάποιος με 45+ μήνες προυπηρεσίας και τη βάση του ΑΣΕΠ (55) μπορεί να βρίσκεται πάνω από κάποιον άλλο ο οποίος μπορεί να έχει γράψει 65-70 στον ΑΣΕΠ και δεν έχει προυπηρεσία αφού ο πρώτος θα έχει προσαύξηση λόγω της προυπηρεσίας 10-16,5 μονάδες.

Οι 400 διορισμοί προφανώς δεν ικανοποιούν κανέναν  αφού οι ανάγκες είναι πολύ περισσότερες αλλά ο αριθμός αυτός θα αφορά τη χρονιά 2015-16. Ο ΑΣΕΠ του 2015 αν τελικά γίνει θα δώσει ένα πίνακα  από τον οποίο θα γίνουν οι διορισμοί τριών ετών 2015-16, 2016-17,2017-18. Αν υποθέσουμε ότι  και τις 3 χρονιές γίνουν μόνο 400 διορισμοί μιλάμε για 3*400=1200 διορισμούς συνολικά. Ελπίζω βέβαια αυτό να μην συμβεί και οι διορισμοί να είναι περισσότεροι. Πάντως δεν φταίει ο κανούριος νόμος γι' αυτό. Ο καινούριος νόμος απλώς προσφέρει μιά διαφορετική διαδικασία επιλογής των διοριστέων. Αν η πολιτική βούληση είναι να κάνουν λίγους διορισμούς θα κάνουν λίγους ακόμα και αν ίσχυε το παλιό σύστημα του 60%-40%.

Κανείς δεν λέει ότι ο καινούριος νόμος είναι τέλειος ή ότι δεν μπορούν να υπάρξουν βελτιώσεις αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερος από το καραγκιοζιλίκι των 5 διαφορετικών τρόπων διορισμών 60%, 40%, τριαντάμηνο, 24 μηνο, πολύτεκνοι κτλ. σε συνδυασμό μαλιστα με τα διάφορα παραθυράκια (πρόσθετη, ΣΔΕ, Σιβιτανίδιο κτλ.) Σε καμία χώρα του κόσμου δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2014, 02:29:09 πμ από Alexhs_27 »

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1361 στις: Αύγουστος 11, 2014, 09:54:51 πμ »
καλημέρα,
ο λοβ στο ραδιόφωνο παραπολιτικά  90.1fm, στις 10 το πρωί, Τηλέφωνα ακροατών 211 1064850 e-mail: radio@parapolitika

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:02:36 »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1362 στις: Αύγουστος 11, 2014, 10:03:20 πμ »
Δεν χρειάζεται να βελτιώνει κάποιος συνεχώς ένα βαθμό ειδικά αν είναι καλός. Ο βαθμός του στον πίνακα θα αυξάνεται με την αύξηση της προυπηρεσίας και καθώς διορίζονται και φεύγουν σιγά σιγά όσοι είναι από πάνω του κάποια στιγμή θα έρθει η σειρά του. Ο ρόλος της προυπηρεσίας από ένα σημείο και μετά, ειδικά μετά τους 30-40 μήνες, δεν είναι καθόλου αμελητεος καθώς ο συντελεστής ολοένα και αυξάνεται. Ετσι κάποιος με 45+ μήνες προυπηρεσίας και τη βάση του ΑΣΕΠ (55) μπορεί να βρίσκεται πάνω από κάποιον άλλο ο οποίος μπορεί να έχει γράψει 65-70 στον ΑΣΕΠ και δεν έχει προυπηρεσία αφού ο πρώτος θα έχει προσαύξηση λόγω της προυπηρεσίας 10-16,5 μονάδες.

Οι 400 διορισμοί προφανώς δεν ικανοποιούν κανέναν  αφού οι ανάγκες είναι πολύ περισσότερες αλλά ο αριθμός αυτός θα αφορά τη χρονιά 2015-16. Ο ΑΣΕΠ του 2015 αν τελικά γίνει θα δώσει ένα πίνακα  από τον οποίο θα γίνουν οι διορισμοί τριών ετών 2015-16, 2016-17,2017-18. Αν υποθέσουμε ότι  και τις 3 χρονιές γίνουν μόνο 400 διορισμοί μιλάμε για 3*400=1200 διορισμούς συνολικά. Ελπίζω βέβαια αυτό να μην συμβεί και οι διορισμοί να είναι περισσότεροι. Πάντως δεν φταίει ο κανούριος νόμος γι' αυτό. Ο καινούριος νόμος απλώς προσφέρει μιά διαφορετική διαδικασία επιλογής των διοριστέων. Αν η πολιτική βούληση είναι να κάνουν λίγους διορισμούς θα κάνουν λίγους ακόμα και αν ίσχυε το παλιό σύστημα του 60%-40%.

Κανείς δεν λέει ότι ο καινούριος νόμος είναι τέλειος ή ότι δεν μπορούν να υπάρξουν βελτιώσεις αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερος από το καραγκιοζιλίκι των 5 διαφορετικών τρόπων διορισμών 60%, 40%, τριαντάμηνο, 24 μηνο, πολύτεκνοι κτλ. σε συνδυασμό μαλιστα με τα διάφορα παραθυράκια (πρόσθετη, ΣΔΕ, Σιβιτανίδιο κτλ.) Σε καμία χώρα του κόσμου δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο.
Ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα!
Το θεμα ειναι να προκηρυσσεται συγκεκριμενος αριθμος διοριστεων απο πριν... και να ειναι ενας αριθμος αξιοπρεπης!
Γιατι με 400 διορισμους καθε χρονο. σε 15 χρονια θα μεινουν οι μισοι μονιμοι εκπαιδευτικοι!

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1363 στις: Αύγουστος 11, 2014, 10:05:56 πμ »
Πάντως δεν είναι σωστό να δίνεται βάση στον βαθμό του ασεπ γιατί ασεπ με ασεπ διαφέρει ως προς δυσκολία και βαθμούς. θα έπρεπε να βρεθεί ενας αλγόριθμος να μοριοδοτείται η σειρά βαθμολογίας του ασεπ 1ος 2ος κλπ ώστε σε κάθε ασεπ να είναι τοίδιο.
Να σας πω το προσωπικό μου κομμάτι. ήμουν επιτυχών με σειρά πολυ μακριά από τον τελευταίο διοριστέο και έχω καλύτερο βαθμό από  άλλον διαγωνισμό που είμαι στους 30 πρώτους επιλαχόντες και τα θέματα ήταν παλούκια. Φυσικά με τον 3848 θα κρατήσω τον καλύτερο βαθμό.... Βλέπετε την αδικία;;;;;;;
άντε βγάλτε μια φόρμουλα να προτείνουμε να μην υπάρχει αδικία.........

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1364 στις: Αύγουστος 11, 2014, 10:09:51 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Παρακολουθώ το νήμα από την αρχή κ θέλω να ευχαριστήσω όλα τα μέλη για τις πληροφορίες που δίνουν. Ο διάλογος που γίνεται βοηθάει πολλούς από εμάς να καταλήξουμε σε συμπεράσματα...
Όμως θα ήθελα να ρωτήσω γιατί ακούω πολλούς από εσάς να γράφουν για το "πριμ" που δίνει η προϋπηρεσία και θα ήθελα να ξεκαθαρίσω αν έχω καταλάβει σωστά το νόμο. Τα ανώτατα μόρια που δύναται να δώσει η προϋπηρεσία είναι 16,8. Άρα αν έχω υπολογίσει σωστά μιλάμε για 5 πλήρη χρόνια αναπλήρωσης ή 3 σε δυσπρόσιτα. Μ' αυτα τα δεδομένα στον κλάδο μου (δάσκαλοι) οι περισσότεροι από εμάς που δουλεύουμε τα τελευταία χρόνια με τους κλειστούς πίνακες θα έχουμε ήδη φτάσει το μέγιστο της προϋπηρεσίας μας όταν διεξαχθεί ο ΑΣΕΠ. Άρα λίγο πολύ όσοι δουλεύαμε ξεκινάμε απ' την ίδια βάση, ενώ πολλά μόρια δίνουν και τα κοινωνικά κριτήρια, που μπορούν να εκτινάξουν κάποιον με τη μέγιστη προϋπηρεσία στην κορυφή του πίνακα, όταν το μεταπτυχιακό θα μας δώσει το συγκλονιστικό προβάδισμα των 2,5 μονάδων. Έχω καταλάβει κάτι λάθος; Υπάρχει κάτι άλλο που μπορούμε να κάνουμε για να ενισχύσουμε τη θέση μας (εκτός απο διδακτορικό κ 4 παιδιά, που υπολογίζω ότι δεν προλαβαίνω τίποτα απ' τα δύο  ::)); Υπάρχει κάποιο άλλο κίνητρο για να συνεχίσει κάποιος να επιδιώκει να μαζέψει κ άλλη προϋπηρεσία (εκτός απ' τα μόρια για τη μετάθεση, όταν κ αν διοριστούμε);

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1365 στις: Αύγουστος 11, 2014, 10:15:36 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Παρακολουθώ το νήμα από την αρχή κ θέλω να ευχαριστήσω όλα τα μέλη για τις πληροφορίες που δίνουν. Ο διάλογος που γίνεται βοηθάει πολλούς από εμάς να καταλήξουμε σε συμπεράσματα...
Όμως θα ήθελα να ρωτήσω γιατί ακούω πολλούς από εσάς να γράφουν για το "πριμ" που δίνει η προϋπηρεσία και θα ήθελα να ξεκαθαρίσω αν έχω καταλάβει σωστά το νόμο. Τα ανώτατα μόρια που δύναται να δώσει η προϋπηρεσία είναι 16,8. Άρα αν έχω υπολογίσει σωστά μιλάμε για 5 πλήρη χρόνια αναπλήρωσης ή 3 σε δυσπρόσιτα. Μ' αυτα τα δεδομένα στον κλάδο μου (δάσκαλοι) οι περισσότεροι από εμάς που δουλεύουμε τα τελευταία χρόνια με τους κλειστούς πίνακες θα έχουμε ήδη φτάσει το μέγιστο της προϋπηρεσίας μας όταν διεξαχθεί ο ΑΣΕΠ. Άρα λίγο πολύ όσοι δουλεύαμε ξεκινάμε απ' την ίδια βάση, ενώ πολλά μόρια δίνουν και τα κοινωνικά κριτήρια, που μπορούν να εκτινάξουν κάποιον με τη μέγιστη προϋπηρεσία στην κορυφή του πίνακα, όταν το μεταπτυχιακό θα μας δώσει το συγκλονιστικό προβάδισμα των 2,5 μονάδων. Έχω καταλάβει κάτι λάθος; Υπάρχει κάτι άλλο που μπορούμε να κάνουμε για να ενισχύσουμε τη θέση μας (εκτός απο διδακτορικό κ 4 παιδιά, που υπολογίζω ότι δεν προλαβαίνω τίποτα απ' τα δύο  ::)); Υπάρχει κάποιο άλλο κίνητρο για να συνεχίσει κάποιος να επιδιώκει να μαζέψει κ άλλη προϋπηρεσία (εκτός απ' τα μόρια για τη μετάθεση, όταν κ αν διοριστούμε);
Το σκεπτικο σου ειναι σωστο.
Βεβαια για να ειμαστε ακριβεις, τα 16,8 μορια τα πιανεις με 7 περιπου χρονια προυπηρεσιας (χωρις δυσπροσιτα)... αλλα οπως κ να εχεις παρα πολλα ατομα θα πιασουν αυτο το ταβανι.
Αυτο που εχει ειπωθει απο καποιους, και ειναι σωστο για μενα, είναι ειτε να αυξηθει το πλαφον (πχ στα 20-25 μορια) ειτε να μειωθουν οι συντελεστες....


Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1366 στις: Αύγουστος 11, 2014, 10:22:27 πμ »
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1367 στις: Αύγουστος 11, 2014, 10:24:11 πμ »
Το σκεπτικο σου ειναι σωστο.
Βεβαια για να ειμαστε ακριβεις, τα 16,8 μορια τα πιανεις με 7 περιπου χρονια προυπηρεσιας (χωρις δυσπροσιτα)... αλλα οπως κ να εχεις παρα πολλα ατομα θα πιασουν αυτο το ταβανι.
Αυτο που εχει ειπωθει απο καποιους, και ειναι σωστο για μενα, είναι ειτε να αυξηθει το πλαφον (πχ στα 20-25 μορια) ειτε να μειωθουν οι συντελεστες....

Άρα όντως υπολογίζω κάτι λάθος, καθώς νόμιζα ότι με 42 μήνες πιάνει κάποιος το 16,8 (επειδή 42*0,40 που είναι ο συντελεστής κάνει 16,8). Υπολόγιζα ότι οι 42 μήνες είναι περίπου 5 χρόνιες.

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1368 στις: Αύγουστος 11, 2014, 10:35:06 πμ »
όπως είπαμε την επόμενη σχολική χρονιά 400-450 άτομα από παλαιότερους επιτυχόντες ασεπ. Αρα δεν εξαντλούνται.Θα πάμε και την μεθεπόμενη και αν διοριστούν πάλι. Για τον ασεπ είπε οτι μιλάμε για σκληρή πραγματικότητα θα δίνουν 30000 άτομα για 200 θέσεις .Δηλαδή για πόσες θέσεις δευτεροβάθμια μιλάμε 100? Δηλαδή για διορισμό 10-20 σε κάθε ειδικότητα?
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1369 στις: Αύγουστος 11, 2014, 10:36:29 πμ »
Άρα όντως υπολογίζω κάτι λάθος, καθώς νόμιζα ότι με 42 μήνες πιάνει κάποιος το 16,8 (επειδή 42*0,40 που είναι ο συντελεστής κάνει 16,8). Υπολόγιζα ότι οι 42 μήνες είναι περίπου 5 χρόνιες.
Οι συντελεστες ειναι κλιμακωτοι.... ξεκινουν απο 0,1 κ καταληγουν στο 0,4....
Το 16,8 πιανεται στους 60 μηνες προυπηρεσιας. αρα χονδρικα 7 χρονια...

Αποψη μου...πρεπει να διαμορφωθουν με τετοιο τροπο οι συντελεστες ή το πλαφον ώστε το ανωτατο οριο να πιανεται στα 10-12 χρονια προυπηρεσιας....

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1370 στις: Αύγουστος 11, 2014, 10:40:40 πμ »
όπως είπαμε την επόμενη σχολική χρονιά 400-450 άτομα από παλαιότερους επιτυχόντες ασεπ. Αρα δεν εξαντλούνται.Θα πάμε και την μεθεπόμενη και αν διοριστούν πάλι. Για τον ασεπ είπε οτι μιλάμε για σκληρή πραγματικότητα θα δίνουν 30000 άτομα για 200 θέσεις .Δηλαδή για πόσες θέσεις δευτεροβάθμια μιλάμε 100? Δηλαδή για διορισμό 10-20 σε κάθε ειδικότητα?

Προφανώς δε μιλάμε πλέον για διορισμό, αλλά για μία καλή θέση στον πίνακα για αναπλήρωση στον τόπο συμφερόντων μας :(

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1371 στις: Αύγουστος 11, 2014, 10:42:13 πμ »
Οι συντελεστες ειναι κλιμακωτοι.... ξεκινουν απο 0,1 κ καταληγουν στο 0,4....
Το 16,8 πιανεται στους 60 μηνες προυπηρεσιας. αρα χονδρικα 7 χρονια...

Αποψη μου...πρεπει να διαμορφωθουν με τετοιο τροπο οι συντελεστες ή το πλαφον ώστε το ανωτατο οριο να πιανεται στα 10-12 χρονια προυπηρεσιας....

Α, μάλιστα, σ' ευχαριστώ πολύ! Άρα έχω το κίνητρο μου για δυο χρονάκια ακόμη (πάλι φρόντισε το υπουργείο  ;D)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160975
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 545
Σύνολο: 566

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.