*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 860541 φορές)

0 μέλη και 17 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #896 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:53:09 πμ »
 kukuruku καταρχάς να σου πω ότι ήδη δούμε στη ζούγκλα διότι το κράτος αυθαιρετεί , παρανομεί και εκμεταλλεύεται διαρκώς δημιουργώντας παραάνομοuς νόμους, βολεύοντας κάποιους που πάντα είναι "υπεράνω όλων", κάνοντας κουρέλι το σύνταγμα.και σ'αυτη τη ζούγκλα ζουνε κα πολλά μα πολλά ζώα . νόμος του κράτους ήταν και η διάθεσή μας στην περιφέρεια πέρυσι μετά την πρόσληψη ως αναπληρωτές ακόμα και σε περιοχές που δεν είχαμε δηλώσει καταστρατηγώντας τη σειρά του πίνακα επιλογών και μάλιστα είναι κάτι που έγινε ΑΦΟΤΟΥ είχαμε κάνει αιτήσεις.Εσένα αυτό σου φαίνεται νόμιμο??? Κι όμως το ίδιο το κράτος το αποφάσισε!
Πες μου και το άλλο .Στο έχω ξαναρωτήσει ....άσε  εμάς τους παράνομους που "ξυνόμαστε" για προσμέτρηση προϋπηρεσίας και πες μου εσύ ο  νόμιμος. Απο που κι ωσπού είνια νόμιμο να μετράει επιλεκτικά η προϋπηρεσία?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:03:45 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #897 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:57:56 πμ »
καλά μιλάμε αν σβηστούν οι προυπηρεσίες μας και μας φωνάξουν φέτος και μου την πει κανένας μόνιμος θα γινει ο κακός χαμός
και μην μου πει κανεις αυτη η συμπεροφορα δεν συναδει σε εκπαιδευτικό....4 χρόνια σε δυσπρόσιτο και περυσι σε 4 σχολεία και έρχεται ο αντιχριστος και μου τα σβήνει και επικροτούν και άλλοι εδώ μέσα...

Οι  μόνιμοι είναι το πρόβλημα τώρα;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Pm-B

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #898 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:00:15 πμ »
Τόσες σελίδες γράφτηκαν για αυτό το θέμα. Εδώ ισχύει το " «Οὔ με πείσεις κἄν με πείσῃς»῾
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2014, 09:47:58 μμ από Pm-B »

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #899 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:11:30 πμ »
Ή είμαστε επαγγελματίες ή δεν είμαστε. Από τη στιγμή που από το νόμο δεν μετρούσε η προυπηρεσία, κανείς δεν θα έπρεπε να δηλώσει το κουτάκι (με εξαίρεση όποιον είχε απόλυτη οικονομική ανάγκη). Οι υπόλοιποι, έπρεπε να είχαμε αγωνιστεί για να προσμετρώνται τα μόρια!!!! Από το 2010 έπρεπε να το είχαμε διεκδικήσει, από την πρώτη στιγμή που κλείδωσαν οι πίνακες !!!!
Από τη στιγμή λοιπόν, που ορισμένοι δέχτηκαν να πάνε οπουδήποτε, για ψίχουλα και χωρίς μόρια, αντί να κρατήσουν την αξιοπρέπειά τους, τώρα απαιτούν να αναγνωριστεί και η προυπηρεσία τους αναδρομικά!!! Καταλαβαίνετε πόσο κακό κάνετε στον κλάδο; Ο σωστός επαγγελματίας θέτει και κάποιες προυποθέσεις, δεν τρέχει σαν το σκυλάκι όταν του πετάνε κόκκαλο. Οι άλλοι, που δεν πήγαν, δεν το έκαναν επειδή γούσταραν να κάτσουν σπίτι, όπως λέτε. Απλά φέρθηκαν με επαγγελματισμό και δεν δέχτηκαν να φύγουν από τον τόπο τους χωρίς το ισχυρό κίνητρο της μοριοδότησης. Αν το είχαν κάνει όλοι αυτό, οι πίνακες θα είχαν ανοίξει από την πρώτη στιγμή. Τώρα καλύτερα να παραμείνουν κλειστοί. Αλλά μην κλαίγεστε σαν τη Μάρθα Βούρτση ότι τρέχατε στις ραχούλες και στα ξερονήσια και τώρα πάνε να σας φάνε την προυπηρεσία, γιατί αυτό είναι -το λιγότερο- εκνευριστικό.
Επίσης, μπορείτε να κάνετε κινητοποιήσεις όσες θέλετε, αλλά δεν πρόκειται να ιδρώσει το αυτί κανενός, αφού ξέρουν όλοι ότι ό, τι θέλουν σας κάνουν. Είχατε την ευκαιρία να αποδείξετε τόσα χρόνια ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα, αλλά τη χάσατε. Οι επιλογές σας μαρτυρούν άλλα...
 Πείτε μου τί θα υποστηρίξετε στις κινητοποιήσεις σας, τί μέσο πίεσης διαθέτετε τώρα που έχετε δεχθεί τα πάντα, από μείωση μισθού, μέχρι να τρέχετε σε δυσπρόσιτα χωρίς μόρια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:03:45 »

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #900 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:19:22 πμ »
Ή είμαστε επαγγελματίες ή δεν είμαστε. Από τη στιγμή που από το νόμο δεν μετρούσε η προυπηρεσία, κανείς δεν θα έπρεπε να δηλώσει το κουτάκι (με εξαίρεση όποιον είχε απόλυτη οικονομική ανάγκη). Οι υπόλοιποι, έπρεπε να είχαμε αγωνιστεί για να προσμετρώνται τα μόρια!!!! Από το 2010 έπρεπε να το είχαμε διεκδικήσει, από την πρώτη στιγμή που κλείδωσαν οι πίνακες !!!!
Από τη στιγμή λοιπόν, που ορισμένοι δέχτηκαν να πάνε οπουδήποτε, για ψίχουλα και χωρίς μόρια, αντί να κρατήσουν την αξιοπρέπειά τους, τώρα απαιτούν να αναγνωριστεί και η προυπηρεσία τους αναδρομικά!!! Καταλαβαίνετε πόσο κακό κάνετε στον κλάδο; Ο σωστός επαγγελματίας θέτει και κάποιες προυποθέσεις, δεν τρέχει σαν το σκυλάκι όταν του πετάνε κόκκαλο. Οι άλλοι, που δεν πήγαν, δεν το έκαναν επειδή γούσταραν να κάτσουν σπίτι, όπως λέτε. Απλά φέρθηκαν με επαγγελματισμό και δεν δέχτηκαν να φύγουν από τον τόπο τους χωρίς το ισχυρό κίνητρο της μοριοδότησης. Αν το είχαν κάνει όλοι αυτό, οι πίνακες θα είχαν ανοίξει από την πρώτη στιγμή. Τώρα καλύτερα να παραμείνουν κλειστοί. Αλλά μην κλαίγεστε σαν τη Μάρθα Βούρτση ότι τρέχατε στις ραχούλες και στα ξερονήσια και τώρα πάνε να σας φάνε την προυπηρεσία, γιατί αυτό είναι -το λιγότερο- εκνευριστικό.
Επίσης, μπορείτε να κάνετε κινητοποιήσεις όσες θέλετε, αλλά δεν πρόκειται να ιδρώσει το αυτί κανενός, αφού ξέρουν όλοι ότι ό, τι θέλουν σας κάνουν. Είχατε την ευκαιρία να αποδείξετε τόσα χρόνια ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα, αλλά τη χάσατε. Οι επιλογές σας μαρτυρούν άλλα...
 Πείτε μου τί θα υποστηρίξετε στις κινητοποιήσεις σας, τί μέσο πίεσης διαθέτετε τώρα που έχετε δεχθεί τα πάντα, από μείωση μισθού, μέχρι να τρέχετε σε δυσπρόσιτα χωρίς μόρια...

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ. ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ ΣΑΣ. Τα υπολοιπα θα τα πούμε στα δικαστήρια

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #901 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:30:30 πμ »
Επειδή έχω χάσει τη μπάλα.....

Εκδοχή 1η:
Η  κλήση των αναπληρωτών αυτή τη χρονιά θα γίνει με βάση την προϋπηρεσία ως 30-6-2010.

Του χρόνου ο πίνακας θα ανανεωθεί και εκεί θα υπάρχει η προϋπηρεσία ως 30-6-2010 και η προυπηρεσία από Σεπτέμβριο του 2014 και εξής ( μάλιστα στα δυσπρόσιτα διπλασιασμένη).

Και η προϋπηρεσία από Σεπτέμβριο 2010 ως 30-6-2014 θα είναι άφαντη.

Εκδοχή 2η:

Η  κλήση των αναπληρωτών θα γίνεται  και για τα επόμενα χρόνια με βάση την προϋπηρεσία ως 30-6-2010.

Οταν με το καλό γίνει ΑΣΕΠ,  θα υπολογιστεί η προϋπηρεσία όλων των ετών ως τότε κατά τον 3848/2010, αλλά αυτή που έχει προσφερθεί σε δυσπρόσιτα από το 2014  και μετά θα υπολογίζεται διπλή.

Μήπως έχετε καταλάβει τι από τα δύο εννοούν;
Αυτό που συζητιέται στο υπουργείο να εφαρμοστεί είναι η 1η εκδοχή!

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #902 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:31:19 πμ »
kukuruku καταρχάς να σου πω ότι ήδη δούμε στη ζούγκλα διότι το κράτος αυθαιρετεί , παρανομεί και εκμεταλλεύεται διαρκώς δημιουργώντας παραάνομοuς νόμους, βολεύοντας κάποιους που πάντα είναι "υπεράνω όλων", κάνοντας κουρέλι το σύνταγμα.και σ'αυτη τη ζούγκλα ζουνε κα πολλά μα πολλά ζώα . νόμος του κράτους ήταν και η διάθεσή μας στην περιφέρεια πέρυσι μετά την πρόσληψη ως αναπληρωτές ακόμα και σε περιοχές που δεν είχαμε δηλώσει καταστρατηγώντας τη σειρά του πίνακα επιλογών και μάλιστα είναι κάτι που έγινε ΑΦΟΤΟΥ είχαμε κάνει αιτήσεις.Εσένα αυτό σου φαίνεται νόμιμο??? ΟΧΙ
Κι όμως το ίδιο το κράτος το αποφάσισε! Ας είχαμε σοβαρό συνδικαλιστικό όργανο να κατέθετε με επιχειρήματα την άποψη του και να απαιτούσε αλλαγή ή Την επόμενη φορά που θα κλειθούμε να ψηφίσουμε ας επιλέξουμε καλύτερους, ΑΠΛΑ να ξέρεις δεν θα βρεις πολλούς γιατί οι καλύτεροι ασχολούνται με πιο δημιουργικά πράγματα ...
Πες μου και το άλλο .Στο έχω ξαναρωτήσει ....άσε  εμάς τους παράνομους που "ξυνόμαστε" για προσμέτρηση
 προϋπηρεσίας
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ότι είναι παράνομος αυτός που ζητά κάτι που τον συμφέρει και καλά κάνει. Νομίζω είναι ΑΔΙΚΟ να μου προσθέτεις λόγια που δεν έχω πει και να ειρωνεύεσαι λέγοντας "εσύ ο νόμιμος" !!! και πες μου εσύ ο  νόμιμος. Απο που κι ωσπού είνια νόμιμο να μετράει επιλεκτικά η προϋπηρεσία?
Το έχω ΓΡΑΨΕΙ τουλάχιστον σε 4-5 ποστ δεν κρίνω ΕΓΩ τι είναι νόμιμο και τι παράνομο υπάρχουν κατάλληλα όργανα να το κρίνουν ΑΠΛΑ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΑΝ ανοίξει τον πίνακα ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ το πιο λογικό με τη δική μου μικρή σκέψη είναι να το κάνει μετά το 2014 ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ  ή γιατί με βολεύει (και εγώ δούλευα αυτά τα 4 χρόνια) αλλά γιατί βάση του 3848 και των μεταβατικών ΟΛΟΙ ξέραμε ότι αυτά τα μόρια 2010-2014 μετράνε μόνο για τον νέο πίνακα μετά από ΑΣΕΠ, αν τα μετρήσει τώρα καταστρατηγεί τη σειρά και έρχεται σε σύγκρουση με τον ισχύοντα νόμο
Και ξαναλέω να μη το κουράζω ΔΕΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΜΟ Η ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ ΜΕΤΡΑΩ ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ 2014 ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΑΥΤΟ;;;; (κατέθεσα μερικά επιχειρήματα) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ (να προσθέσει όλα τα μόρια;) και εδώ είχα καταθέσει κάποιοα επιχειρήματα. Απλά δεν σημερίζομαι σκέψεις ατόμων που θέλουν να ανοίξουν οι πίνακες αλλά όπως τους βολεύει με βάση τι έκαναν αυτοί και όχι με βάση τι κάναμε όλοι ....
Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΕΝΑ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΜΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΒΑΣΗ ΤΟΥ 3848 (δηλαδή αυτό που γνωρίζουμε ΟΛΟΙ και ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ .
ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ
Συγνώμη για τα κεφαλαία αλλά ειλικρινά πόσες φορές θα τα ξαναπώ ...
Δεν θέλω να πείσω κανένα ούτε με ενδιαφέρει σκεπτόμενα άτομα είμαστε αν κάποιοι ενοχλούνται με τα γραφόμενα μου ας μη τα διαβάζουν να με φιμώσουν ή να μου βάζουν λόγια όμως δεν μπορούν ...

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #903 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:33:06 πμ »
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ. ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ ΣΑΣ. Τα υπολοιπα θα τα πούμε στα δικαστήρια
Χαίρομαι που μου απαντάτε με επιχειρήματα.  :)Η συνέχεια τώρα. Φυσικά η ΟΛΜΕ φέρει τεράστιο μερίδιο ευθύνης, που δεν μπόρεσε να μας οργανώσει και να μας συσπειρώσει από την αρχή παρά μόνο αρκέστηκε σε κάτι χλιαρές χαζοανακοινώσεις...Αλλά είπαμε, δουλειά τους και δουλειά μας. Αυτοί για τους μονίμους καίγονται. Εμείς τί κάνουμε για εμάς;;;;;
Και κάτι ακόμα: Πείτε μου σε ποιόν άλλο σοβαρό επιστημονικό κλάδο έγιναν ποτέ τέτοιου είδους υποχωρήσεις. Έχετε δει κανέναν γιατρό να  τρέχει για ψίχουλα;
Ο Λοβέρδος καλό πήγε να μας κάνει, να μας δώσει κίνητρο, αλλά φυσικά εμείς (σαν έξυπνοι που είμαστε) πέσαμε στο διαδίκτυο να τον φάμε...
Και για το λόγο αυτό προβλέπω ότι μόλις πάρει χαμπάρι τί βόδια (με το συμπάθειο) είμαστε όλοι μας, σίγουρα θα σπέυσει να πάρει πίσω ό, τι έλεγε περί ανοίγματος και διπλής μοριοδότησης. Κάποιοι μάλιστα μπορεί να πάνε να δουλέψουν και χωρίς μόρια και χωρίς καθόλου χρήματα. Και μετά θα ψάχνουν τα zewasoft και θα ζητούν να προσμετρηθεί η προυπηρεσία τους αναδρομικά, γιατί στάθηκαν ως οσιομάρτυρες και σύγχρονες Κυράδες της Ρω.

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #904 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:34:31 πμ »
Τόσες σελίδες γράφτηκαν για αυτό το θέμα. Εδώ ισχύει το " «Οὐ με πείσεις κἀν με πείσῃς»῾
Σε ευχαριστώ συνάδελφε...
Ακριβώς αυτό που έγραψες

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #905 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:36:07 πμ »
Θα τολμίσω να πω ένα σεναριο. Το θέμα πριν συζητηθεί σήμερα στις 11 πμ και 2 μμ είχε πάει από την προηγούμενη βδομάδα στην ΚΕΝΕ και εκει οι νομικοί είπαν αναδρομική προσμέτρηση γιοκ. Φανταστείτε το εξής. Είμαστε στο 2010 και δεν έχουν κλείσει οι πίνακες και η Διαμαντοπούλου δεν είχε βγάλει τον νόμο που δεν θυμάμαι να σας πω  και πόσες χιλιάδες ευρώ στοίχησε. Είναι μήνας Αύγουστος καλή ώρα σαν τώρα και μαθαίνουμε οτι δεν θα γίνουν διορισμοί αυτή την χρονιά λόγω κρίσης. Οι συνάδελφοι του 60 % και του 40 % εκτός από τα βρισίδια και τις διαμαρτυρίες  δεν έχουν κάτι άλλο να κάνουν παρά να περιμένουν την επόμενη χρονιά. Ερχεται το 2011 Αυγουστος πάλι και μαθαίνουμε για κάποιους διορισμούς. Τότε διορίζεται το 60 % ( ένα μέρος του ας πούμε) και φυσικά το αντίστοιχο 40 %  το οποίο έχει αλλάξει όμως γιατί πέρασε μια χρονιά και οι συνάδελφοι δούλεψαν. Αν αναγνωριστούν αυτά τα 4 χρόνια έχουμε δραματικές αλλαγές στο 40%  πράγμα που δεν είναι καθόλου σωστό ενώ τώρα ξέρουν και είναι υπεύθυνοι για το τι θα κάνουν.


Και που δεν αναγνωριζονται τα 4 χρονια παλι εχουμε δραματικες αλλαγες στους πινακες.Και ξερεις σε ποιες ειδικοτητες?Σε αυτες που χρωσταει ακομα διορισμους.Εδω και 4 χρονια διοριζονται αλλοι αντι αλλων.Δεν ειναι αδικια αυτο?
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #906 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:39:36 πμ »
 "μην κλαίγεστε σαν τη Μάρθα Βούρτση "

Μάλιστα .....έχεις δίκιο  papagalia εσύ μιλάς με επιχειρήματα και μάλιστα ατράνταχτα.
Σ'αυτό που σε ρωτάω όμως δεν μου απαντάς

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #907 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:41:34 πμ »
"μην κλαίγεστε σαν τη Μάρθα Βούρτση "

Μάλιστα .....έχεις δίκιο  papagalia εσύ μιλάς με επιχειρήματα και μάλιστα ατράνταχτα.
Σ'αυτό που σε ρωτάω όμως δεν μου απαντάς
Ποία ήταν η ερώτηση σου ακριβώς...το ντροπή και αίσχος ή το ότι θα τα πούμε στα δικαστήρια;

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #908 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:43:53 πμ »
για ένα δυο γραφικούς, που συνεχίζουν να γράφουν ακατανόητα υπέρ σε ότι πιο εκτρωματικά άδικο έχει αποφασιστεί στην εκπαίδευση , φιλαράκια η πίκρα της συντριπτικής πλειοψηφίας των συναδέλφων είναι μεγάλη. Οικογενειακοί προγραμματισμοί δυναμιτίζονται. Και εσείς τον χαβά σας. Πρέπει να αποβληθούμε από το φόρουμ δηλαδή βραδιάτικα; Άντε , καταλάβαμε ότι βολευεστε κλέβοντας τον ιδρώτα τον άλλων με την ρύθμιση, η στοιχειώδης ευγένεια όμως απαιτεί και σιωπή μετά την κλοπή. Άντε για νανάκια λοιπόν και αφήστε μας τους υπόλοιπους.

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #909 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:46:06 πμ »
Και ξαναλέω να μη το κουράζω ΔΕΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΜΟ Η ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ ΜΕΤΡΑΩ ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ 2014 ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΑΥΤΟ;;;; (κατέθεσα μερικά επιχειρήματα) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ (να προσθέσει όλα τα μόρια;) και εδώ είχα καταθέσει κάποιοα επιχειρήματα. Απλά δεν σημερίζομαι σκέψεις ατόμων που θέλουν να ανοίξουν οι πίνακες αλλά όπως τους βολεύει με βάση τι έκαναν αυτοί και όχι με βάση τι κάναμε όλοι ....
Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΕΝΑ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΜΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΒΑΣΗ ΤΟΥ 3848 (δηλαδή αυτό που γνωρίζουμε ΟΛΟΙ και ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ .
ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ
Συγνώμη για τα κεφαλαία αλλά ειλικρινά πόσες φορές θα τα ξαναπώ ...
Δεν θέλω να πείσω κανένα ούτε με ενδιαφέρει σκεπτόμενα άτομα είμαστε αν κάποιοι ενοχλούνται με τα γραφόμενα μου ας μη τα διαβάζουν να με φιμώσουν ή να μου βάζουν λόγια όμως δεν μπορούν ...

Σκοπός δεν είναι να φιμώσει κανείς κανέναν αλλά τουλάχιστον να μην κοροϊδευόμαστε κιόλας. Λεσ και ξαναλές ότι σέβεσαι όλες τις απόψεις  και ότι είναι δικαίωμα του καθε ενός να λέει αυτά που πιστεύει.Κι όταν μιλας για αυτούς που ζητούν εφαρμογή του 3848 και προσμέτρηση απο το 2010 λες" ξύνονται για αναδρομική αναγνώριση" .Που  είναι ο σεβασμός στην αντίθετη άποψη?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160926
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 747
Σύνολο: 767

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.