*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 860264 φορές)

0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #966 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:31:07 μμ »
ήταν επιλογή σας να δηλώνετε παντού για να δουλεύετε. σας  εύχομαι να μην αναγνωρίζονται οι κοποί σας να δειτε τι καλά είναι. όσο για το ότι ακουλουθήσατε το γράμμα του νομου έχει καταντήσει εμετικό.

Γιατί τόση εμπάθεια συνάδελφε έχεις κάτι μαζί μας;;;
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:59:58 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #967 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:31:11 μμ »
.Ηπρουπηρεσια οπως ολοι καταλαβατε του 2010-2014 θα φαινεται μολις εφαρμοστει ο 3848....Αυτο θα σας απαντησει κιολας σε ενα μαζικο email....
Καποιοι πρεπει να καταλαβουν οτι πολλοι στους πινακες τοσα χρονια δεν βαζανε κουτακι γιατι γνωριζανε οτι δεν πιανει μορια....με αποτελεσμα καποιοι απο κατω που δεν ειχαν ουτε μια ελπιδα υπο κανονικες συνθηκες να δουλεψουν να δουλευουν και να πηγαινουν εν γνωση τους σε ολες τις περιοχες της Ελλαδας ΑΛΛΑ εκ του πονηρου καποιοι απο αυτους θελουνε αναγνωριση προυπηρεσιας ....ΑΥΤΟ δεν γινεται.... γιατι ολοι γνωριζανε τον νομο...Οι δικαιολογιες οτι ο νομος ελεγε ανα 2-3 χρονια ΑΣΕΠ δεν πιανουν γιατι απο κατω ελεγε οτι η μεταβατικη μπορει να παραταθει με υπουργικη αποφαση χωρις να βαζει οριο κιολας....



Πολλοι που δουλεψανε τα 4 χρονια αμα δεν ειχαν κλειδωσει οι πινακες δεν θ8α δουλευαν καν αμα ισχυε οτι και πριν....καλα κανανε οι μεν και δεν δηλωσανε κουτακι...καλα κανανε οι δε και το δηλωσανε αλλα ολοι παιξανε με τους ιδιους κανονες....Οτι τα μορια δεν μετρανε εως οτου γινει ασεπ...απο εδω και περα σου λεει αλλαζω το τωρα ετσι ωψστε ολοι να ξερουν τους κανονες.

Είσαι πολύ σωστός φίλε μου , συμφωνώ με όλα όσα γράφεις!!!!

4 χρόνια δεν έχω δουλέψει, διότι γνώριζα τον νόμο!!! οπότε φέτος περιμένω με χαρά την πολυπόθητη ά φάση αναπληρωτών!!!  :)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #968 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:35:21 μμ »

Ορισμένοι είναι διατεθειμένοι να στηρίξουν άδικους νόμους, αρκεί να μη θίγονται οι ίδιοι, αυτό δεν είναι σπάνιο φαινόμενο στην ιστορία της ανθρωπότητας.  Εγώ θα θέσω και άλλα ερωτήματα στους όψιμους υπερασπιστές του 3848:
- Αν αύριο έρθει μια άλλη κυβέρνηση και προσμετρήσει τα μόρια που η τωρινή πετάει στο καλάθι των αχρήστων, θα το αποδεχθείτε στη βάση του "dura lex, sed lex"; Σα νομοταγείς πολίτες, πρέπει να το δεχθείτε, δε μπορείτε να αποδέχεστε επιλεκτικά τους νόμους, εφόσον στηρίζετε τους θεσμούς.
- Αφού είστε νομολάγνοι, προφανώς θα πρέπει να δεχθείτε το δικαίωμα των μεταθέσεων με βάση τις κενές οργανικές και όχι με βάση τις εκτιμήσεις ΠΥΣΔΕ.
- Θα πρέπει επίσης να σταματήσετε ορισμένοι να βάζετε "λυτούς και δεμένους" για να μεταφέρεστε στα μεγαλύτερα νησιά και να αφήνετε τα νησάκια άδεια, υπάρχουν-δεν υπάρχουν ώρες στα μεγαλύτερα σχολεία (και να έχουμε το φαινόμενο π.χ. 2 αγγλικών στο ένα σχολείο με 12 ώρες ο καθένας και κανένας στο σχολείο του δυσπρόσιτου). Αφήστε τα "δε γίνονται αυτά". Όσοι υπηρετούμε σε δυσπρόσιτα τα έχουμε αντιμετωπίσει πολλάκις.
- Γιατί αντιδράτε για τον ΕΝΦΙΑ, την υπερφορολόγηση και ένα σωρό άδικους νόμους; Επιλεκτικά αντιδράτε στην αδικία;

Είναι η πρώτη φορά που κάνω τόσο σκληρή τοποθέτηση, αλλά δυστυχώς αυτός ο κλάδος δεν έχει πάτο! Πουθενά! Ο καθένας κοιτάει την καμπούρα του. Γι' αυτό κιόλας έναν όγκο 140.000 εργαζομένων η κυβέρνηση μας κάνει ότι γουστάρει και όπως και όποτε γουστάρει. Τις "αμόρφωτες" καθαρίστριες που είναι μια χούφτα γυναίκες τις είδατε; Δείτε τες και πάρτε μαθήματα για τη σύμπνοια και την αγωνιστικότητα ενός κλάδου. Γιατί ο δικός μας κλάδος μάλλον με κ(λ)άδο σκουπιδιών μοιάζει πλέον.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2014, 12:55:58 μμ από jimy100 »

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #969 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:35:34 μμ »
Γιατί φέτος τι αλλάζει από πέρσι και είσαι τόσο σίγουρη ότι θα σε πάρουν;;;Εγώ που είμαι πάνω-πάνω στη λίστα δεν έχω τόση αισιοδοξία γιατί και πέρσι έμεινα απέξω.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:59:58 »

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #970 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:36:28 μμ »
Ορισμένοι είναι διατεθειμένοι να στηρίξουν άδικους νόμους, αρκεί να μη θίγονται οι ίδιοι, αυτό δεν είναι σπάνιο φαινόμενο στην ιστορία της ανθρωπότητας.  Εγώ θα θέσω και άλλα ερωτήματα στους όψιμους υπερασπιστές του 3848:
- Αν αύριο έρθει μια άλλη κυβέρνηση και προσμετρήσει τα μόρια που η τωρινή πετάει στο καλάθι των αχρήστων, θα το αποδεχθείτε στη βάση του "dura lex, sed lex"; Σα νομοταγείς πολίτες, πρέπει να το δεχθείτε, δε μπορείτε να αποδέχεστε επιλεκτικά τους νόμους, εφόσον στηρίζετε τους θεσμούς.
- Αφού είστε νομολάγνοι, προφανώς θα πρέπει να δεχθείτε το δικαίωμα των μεταθέσεων με βάση τις κενές οργανικές και όχι με βάση τις εκτιμήσεις ΠΥΣΔΕ.
- Θα πρέπει επίσης να σταματήσετε ορισμένοι να βάζετε "λυτούς και δεμένους" για να μεταφέρεστε στα μεγαλύτερα νησιά και να αφήνετε τα νησάκια άδεια, υπάρχουν-δεν υπάρχουν ώρες στα μεγαλύτερα σχολεία (και να έχουμε το φαινόμενο π.χ. 2 αγγλικών στο ένα σχολείο με 12 ώρες ο καθένας και κανένας στο σχολείο του δυσπρόσιτου). Αφήστε τα "δε γίνονται αυτά". Όσοι υπηρετούμε σε δυσπρόσιτα τα έχουμε αντιμετωπίσει πολλάκις.
- Γιατί αντιδράτε για τον ΕΝΦΙΑ, την υπερφορολόγηση και ένα σωρό άδικους νόμους; Επιλεκτικά αντιδράτε στην αδικία;

Είναι η πρώτη φορά που κάνω τόσο σκληρή τοποθέτηση, αλλά δυστυχώς αυτός ο κλάδος δεν έχει πάτο! Πουθενά! Ο καθένας κοιτάει την καμπούρα του. Γι' αυτό κιόλας έναν όγκο 140.000 εργαζομένων η κυβέρνηση μας κάνει ότι γουστάρει και όπως και όποτε γουστάρει. Τις "αμόρφωτες" καθαρίστριες που είναι μια χούφτα γυναίκες τις είδατε; Δείτε τες και πάρτε μαθήματα για τη σύμπνοια και την αγωνιστικότητα ενός κλάδου. Γιατί ο δικός μας κλάδος μάλλον με κ(λ)άδο σκουπιδιών μοιάζει πλέον.

Λάθος, ας το σβήσουν οι διαχειριστές.

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #971 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:36:56 μμ »
Είναι άδικο να μη προσμετριέται η προϋπηρεσία, δουλεμένη εργασία στο όνομα του νόμου. Όποιος ήθελε να δουλέψει να έβαζε το κουτακί να πήγαινε πάντου και όχι να καθοταν σπίτι του και τώτα να ζητάει να μην προσμετρηθεί η προϋπηρεσια κάποιου που πήγε σε ένα απομακρισμένο νησι. Ναι θα πρέπει να προσμετρήθεί η προϋπηρεσια από το 2010 και μέτα, και έσεις που δεν δηλώνατε το κουτάκι και δεν καλύπτάτε τα κενά να χάσετε τη σείρα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #972 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:39:54 μμ »
Γιατί φέτος τι αλλάζει από πέρσι και είσαι τόσο σίγουρη ότι θα σε πάρουν;;;Εγώ που είμαι πάνω-πάνω στη λίστα δεν έχω τόση αισιοδοξία γιατί και πέρσι έμεινα απέξω.

Γιατί έχω την πολυπόθητη παιδαγωγική επάρκεια κ μόρια φυσικά!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #973 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:44:52 μμ »
Ορισμένοι είναι διατεθειμένοι να στηρίξουν άδικους νόμους, αρκεί να μη θίγονται οι ίδιοι, αυτό δεν είναι σπάνιο φαινόμενο στην ιστορία της ανθρωπότητας.  Εγώ θα θέσω και άλλα ερωτήματα στους όψιμους υπερασπιστές του 3848:
- Αν αύριο έρθει μια άλλη κυβέρνηση και προσμετρήσει τα μόρια που η τωρινή πετάει στο καλάθι των αχρήστων, θα το αποδεχθείτε στη βάση του "dura lex, sed lex"; Σα νομοταγείς πολίτες, πρέπει να το δεχθείτε, δε μπορείτε να αποδέχεστε επιλεκτικά τους νόμους, εφόσον στηρίζετε τους θεσμούς.
- Αφού είστε νομολάγνοι, προφανώς θα πρέπει να δεχθείτε το δικαίωμα των μεταθέσεων με βάση τις κενές οργανικές και όχι με βάση τις εκτιμήσεις ΠΥΣΔΕ.
- Θα πρέπει επίσης να σταματήσετε ορισμένοι να βάζετε "λυτούς και δεμένους" για να μεταφέρεστε στα μεγαλύτερα νησιά και να αφήνετε τα νησάκια άδεια, υπάρχουν-δεν υπάρχουν ώρες στα μεγαλύτερα σχολεία (και να έχουμε το φαινόμενο π.χ. 2 αγγλικών στο ένα σχολείο με 12 ώρες ο καθένας και κανένας στο σχολείο του δυσπρόσιτου). Αφήστε τα "δε γίνονται αυτά". Όσοι υπηρετούμε σε δυσπρόσιτα τα έχουμε αντιμετωπίσει πολλάκις.
- Γιατί αντιδράτε για τον ΕΝΦΙΑ, την υπερφορολόγηση και ένα σωρό άδικους νόμους; Επιλεκτικά αντιδράτε στην αδικία;

Είναι η πρώτη φορά που κάνω τόσο σκληρή τοποθέτηση, αλλά δυστυχώς αυτός ο κλάδος δεν έχει πάτο! Πουθενά! Ο καθένας κοιτάει την καμπούρα του. Γι' αυτό κιόλας έναν όγκο 140.000 εργαζομένων η κυβέρνηση μας κάνει ότι γουστάρει και όπως και όποτε γουστάρει. Τις "αμόρφωτες" καθαρίστριες που είναι μια χούφτα γυναίκες τις είδατε; Δείτε τες και πάρτε μαθήματα για τη σύμπνοια και την αγωνιστικότητα ενός κλάδου. Γιατί ο δικός μας κλάδος μάλλον με κ(λ)άδο σκουπιδιών μοιάζει πλέον.
Καταρχήν δεν είμαι υπερασπιστής του 3848. Θέλω να μετρήσει η προϋπηρεσία πο το 2010-2014. έχω κάνει 2 χρόνια ωρομίσθιος και 2 χρόνια αναπληρωτής αε 12 αρια Δ δωδεκανήσου απο επιλογή και όχι σε μεγάλα νησια. έχη κάνει και ορείνη Αχαϊα Δαφνη Καλαφρύτων αν έχεις ακούσει τι σημαίνει μεσα στα βουνια και 500χλμ απο το σπτιτι σου. Γιατι είναι ξετσιποτο να μην  λογαριάζετε η προυπηρεσία σου με το τόσο κόπο και στερήσεις απέκτησες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2014, 12:46:45 μμ από xhm32 »

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #974 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:52:48 μμ »
Γιατί έχω την πολυπόθητη παιδαγωγική επάρκεια κ μόρια φυσικά!


Και τι σημαίνει αυτό;Και εγώ έχω παιδαγωγική επάρκεια και 5 χρόνια αναπλήρωσης αυτό δε λέει τίποτα όμως πέρσι δεν δούλεψα γιατί δεν άνοιξαν θέσεις εκεί που είχα δηλώσει και φέτος το ίδιο μπορεί να συμβεί, εκτός αν εσύ φέτος θα δηλώσεις το κουτάκι έτσι αλλάζει το πράγμα.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #975 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:53:21 μμ »
Μάλιστα. Και πώς θα μοριοδοτηθει η φετινή χρονιά; Με το ν 3848 να υποθέσω... Το θέατρο του παραλόγου δηλαδή. Μιλάμε για μερική εφαρμογή του νόμου. Δήμητρα έχεις πολύ δίκιο, αλλά που να το βρεις... Εγώ δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα ρε παιδιά :αφού η ανεργία πάει σύννεφο, σας καλούν να δουλέψετε και δεν πάτε; Με ποιο σκεπτικό; Εγώ ούτε να διανοηθώ δεν μπορώ να μείνω χωρίς δουλειά. Επίσης λέει η άλλη "με κάλεσαν Καστελόριζο και δεν πήγα"..Συγγνώμη, τι το δηλωνες τότε κοπελιά; Αδιανόητα πράγματα! Αναφέρομαι σε όσους δεν δούλεψαν την τετραετία και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Δυσπροσιτο έχω κάνει πριν το 10, οπότε είναι περασμένο. Όμως είναι άδικο να μην μετράει η προϋπηρεσία, πώς να το κάνουμε δηλαδή....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #976 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:59:50 μμ »
Είναι άδικο να μη προσμετριέται η προϋπηρεσία, δουλεμένη εργασία στο όνομα του νόμου. Όποιος ήθελε να δουλέψει να έβαζε το κουτακί να πήγαινε πάντου και όχι να καθοταν σπίτι του και τώτα να ζητάει να μην προσμετρηθεί η προϋπηρεσια κάποιου που πήγε σε ένα απομακρισμένο νησι. Ναι θα πρέπει να προσμετρήθεί η προϋπηρεσια από το 2010 και μέτα, και έσεις που δεν δηλώνατε το κουτάκι και δεν καλύπτάτε τα κενά να χάσετε τη σείρα.
Σιγά καλέ, κόψε κάτι!!! Την προυπηρεσία μας μερικοί μέχρι το 2010 τη συγκεντρώσαμε με πολύ τρέξιμο επαρχία και πολλούς ΑΣΕΠ. Γι΄αυτό και είχαμε την "πολυτέλεια" να κάτσουμε σπίτι, όπως λες. Επίσης τη δουλειά μου την κοστολογώ πολύ περισσότερο και επέλεξα να κρατήσω την αξιοπρέπειά μου και να μην τρέξω για 3, 60 σε όλη την Ελλάδα χωρίς μόρια. Δεν θα χάσω εγώ τη σειρά μου, επειδή εσένα σου άρεσε να τρέχεις στα δυσπρόσιτα χωρίς προσμέτρηση μορίων. Ας είχες δώσει ΑΣΕΠ, ας είχες τρέξει κι εσύ μέχρι το 2010 να ήσουν ψηλά στον πίνακα και τότε θα έβλεπα αν θα καταδεχόσουν αυτήν την κοροιδία. Να δουλεύεις χωρίς απολαβές και χωρίς μόρια...Γιατί τί άλλο παρά κοροιδία ήταν... Και μετά ας σου έλεγε ένας εξυπνάκιας μια μέρα ότι θέλει να σου πάρει τη θέση. Άντε να μαζευτούμε και λίγο, γιατί αρκετά ακούσαμε...

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #977 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:05:27 μμ »
Μάλιστα. Και πώς θα μοριοδοτηθει η φετινή χρονιά; Με το ν 3848 να υποθέσω... Το θέατρο του παραλόγου δηλαδή. Μιλάμε για μερική εφαρμογή του νόμου. Δήμητρα έχεις πολύ δίκιο, αλλά που να το βρεις... Εγώ δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα ρε παιδιά :αφού η ανεργία πάει σύννεφο, σας καλούν να δουλέψετε και δεν πάτε; Με ποιο σκεπτικό; Εγώ ούτε να διανοηθώ δεν μπορώ να μείνω χωρίς δουλειά. Επίσης λέει η άλλη "με κάλεσαν Καστελόριζο και δεν πήγα"..Συγγνώμη, τι το δηλωνες τότε κοπελιά; Αδιανόητα πράγματα! Αναφέρομαι σε όσους δεν δούλεψαν την τετραετία και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Δυσπροσιτο έχω κάνει πριν το 10, οπότε είναι περασμένο. Όμως είναι άδικο να μην μετράει η προϋπηρεσία, πώς να το κάνουμε δηλαδή....
Ήταν κοροιδία να τρέχεις δεξιά κι αριστερά χωρίς μόρια, πώς το λένε;;;; Όταν έκλεισαν οι πίνακες μας ξεφτιλίσανε, μας ρεζιλέψανε και μας ζήτησαν να δουλέψουμε χωρίς απολαβές ουσιαστικά. Κάποιοι το δέχτηκαν, κάποιοι όχι. Πώς να δήλωνες λοιπόν το κουτάκι;;;; Ειδικά όσοι είχαν εξασφαλίσει το "ταβάνι" των 16,8 μορίων, δεν είχαν κανένα απολύτως κίνητρο, δεν το καταλαβαίνετε;;;

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #978 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:07:35 μμ »
Σιγά καλέ, κόψε κάτι!!! Την προυπηρεσία μας μερικοί μέχρι το 2010 τη συγκεντρώσαμε με πολύ τρέξιμο επαρχία και πολλούς ΑΣΕΠ. Γι΄αυτό και είχαμε την "πολυτέλεια" να κάτσουμε σπίτι, όπως λες. Επίσης τη δουλειά μου την κοστολογώ πολύ περισσότερο και επέλεξα να κρατήσω την αξιοπρέπειά μου και να μην τρέξω για 3, 60 σε όλη την Ελλάδα χωρίς μόρια. Δεν θα χάσω εγώ τη σειρά μου, επειδή εσένα σου άρεσε να τρέχεις στα δυσπρόσιτα χωρίς προσμέτρηση μορίων. Ας είχες δώσει ΑΣΕΠ, ας είχες τρέξει κι εσύ μέχρι το 2010 να ήσουν ψηλά στον πίνακα και τότε θα έβλεπα αν θα καταδεχόσουν αυτήν την κοροιδία. Να δουλεύεις χωρίς απολαβές και χωρίς μόρια...Γιατί τί άλλο παρά κοροιδία ήταν... Και μετά ας σου έλεγε ένας εξυπνάκιας μια μέρα ότι θέλει να σου πάρει τη θέση. Άντε να μαζευτούμε και λίγο, γιατί αρκετά ακούσαμε...

Δηλαδή όσοι διδάσκουμε σε δυσπρόσιτα δε σεβόμαστε τη δουλειά μας; Άλλο πάλι και τούτο...Σας χαιρετώ αγαπητοί ανάδελφοι. Βγάλτε τα μάτια σας ελεύθερα, ο Λοβέρδος ετοιμάζει κι άλλα. Θα τρίβετε τα μάτια σας, αλλά θα είναι αργά.
Υ.Γ. Και που να ξεκινήσει κι η αξιολόγηση...Με κουμπούρια θα κυκλοφορούμε στα σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #979 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:11:11 μμ »
Αν καταλαβαίνω καλά, η προϋπηρεσία  απο το 2010 μέχρι σήμερα θα  προσμετράται στους πίνακες του ΑΣΕΠ εαν βέβαια γίνει αλλά δεν θα προσμετράται για τους πίνακες αναπληρωτών; Μπάχαλο! :o

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160918
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 706
Σύνολο: 717

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.