*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;  (Αναγνώστηκε 9845 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« στις: Αύγουστος 24, 2014, 09:05:23 μμ »
Σε αυτο το νημα να καταγραψουμε τι προτεινουν οι συναδελφοι ΠΕ03 για τον επικειμενο διαγωνισμο οσο αφορα βιβλια στρατηγικες προετοιμασιας και τι αλλο κριθει χρησιμο.
Ευχαριστουμε εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:57:49 »

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 579
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 25, 2014, 04:16:11 μμ »
ποιο μηνα αναμενεται περοπου να διεξαχθει ο διαγωνισμος ;

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 25, 2014, 04:25:22 μμ »
ποιο μηνα αναμενεται περοπου να διεξαχθει ο διαγωνισμος ;
Συνηθως γινεται τελος Γεναρη, αρα για Γεναρη του 15 θεωρητικα παντα. Εσυ προετοιμασου για τοτε, αλλα ολοι οσοι ειστε νεοι στο χωρο να ξερετε οτι αντιστοιχες εξαγγελιες περι ασεπ απο εφημεριδες με ενθετα στην εργασια αλλα και προηγουμενους υπουργους εχουν συμβει ξανα στο παρελθον οχι μονο μια φορα. Επισης στον ασεπ ειδικης βγηκε και η υλη κανονικα αλλα ποτε δεν εγινε!! Οπως και να χει ξεκινα την προετοιμασια και καποτε θα γινει ασεπ ,οποτε βρεις μπροστα σου την προετοιμασια. Επισης μη δινεις πολυ βαση σε εξαγγελιες υπουργων και υφυπουργων, ειναι αρκετα ασχετοι σε οσα λενε! Αυτα και καλο διαβασμα.

Αποσυνδεδεμένος Mazurkiewicz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 25, 2014, 06:19:53 μμ »
Μήπως θα μπορούσε να γίνει λίγο συγκεκριμένο τι ακριβώς διαβάζουμε, σε ποια ύλη και σε τι δίνουμε έμφαση; Για παράδειγμα, τι είδους ασκήσεις πρέπει να μελετήσουμε; Πρέπει να αγοράσουμε κάποια βιβλία (π.χ. βοηθήματα);

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:57:49 »

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 26, 2014, 03:37:11 μμ »
Μήπως θα μπορούσε να γίνει λίγο συγκεκριμένο τι ακριβώς διαβάζουμε, σε ποια ύλη και σε τι δίνουμε έμφαση; Για παράδειγμα, τι είδους ασκήσεις πρέπει να μελετήσουμε; Πρέπει να αγοράσουμε κάποια βιβλία (π.χ. βοηθήματα);
Που εξαφανίστηκαν όλοι οι μαθηματικοί…
Δωρεάν είναι οι πληροφορίες δεν θα σας φάμε τη θέση αν γράψετε μερικές οδηγίες, αν και πόσοι να είναι οι επιτυχόντες του ασεπ.
έκανα μια αποτυχημένη προσπάθεια  να ξεκινήσω διάβασμα από βοήθημα εκδόσεις Ζήτη, λέει πως είναι για νέο συνάδελφο που πρόκειται  να συμμετάσχει στον  διαγωνισμό α.σ.ε.π είναι καλό αλλά θα προτιμούσα κάποιο για αρχάριους. Πέρασαν τα χρόνια και ίσως πάσχω από γεροντική άνοια. Απογοήτευση…,
Φροντιστήρια για ασεπ υπάρχουν μόνο δυο σε Θεσσαλονίκη ? όποιος γνωρίζει περισσότερα για κεντρική Μακεδονία ας μου γράψει σε π.μ   για να μην θεωρηθεί και διαφήμιση.
 Kάποιο εύκολο βιβλίο για αρχή?

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 26, 2014, 04:02:06 μμ »
.
Να επισημανω πως το ενα απο τα τρια φροντιστηρια της Θεσσαλονικης που αναφερθηκαν το οποιο ασχολειται παρα πολυ και με συγγραφη πτυχιακων κλπ ειναι αρκετα αναξιοπιστο για να μην πω κατι περισσοτερο. Δε λεω κατι περισσοτερο για να μη φανει δυσφημηση για το συγκεκριμενο. Παντως πατηστε λιγο στο ιντερνετ για να δειτε κανα σχολιο για τα υποψηφια φροντιστηρια...

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 26, 2014, 04:13:57 μμ »
Να επισημανω πως το ενα απο τα τρια φροντιστηρια της Θεσσαλονικης που αναφερθηκαν το οποιο ασχολειται παρα πολυ και με συγγραφη πτυχιακων κλπ ειναι αρκετα αναξιοπιστο για να μην πω κατι περισσοτερο. Δε λεω κατι περισσοτερο για να μη φανει δυσφημηση για το συγκεκριμενο. Παντως πατηστε λιγο στο ιντερνετ για να δειτε κανα σχολιο για τα υποψηφια φροντιστηρια...
Δεν αντιλέγω απλώς αναφερα  τι υπάρχει. για το ένα μάλλον έχεις δικίο. Επίσης δεν έχω καμια σχέση με τα φροντιστηρια και το μύνημα το έσβησα ακριβώς για να μην γίνει διαφήμιση

Αποσυνδεδεμένος galois98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μαθηματικός
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 27, 2014, 02:15:13 μμ »
Καλά βρε παιδιά δεν μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος που έγραψε καλά; Από που διάβασε, αν πήγε φροντιστήριο... Ακόμα και γνωστούς μου που έχω ρωτήσει,  όλο αερολογίες απαντούν.
"θα τραβήξω το δρόμο μου όσο πάει, κανέναν δε θ ' αφήσω εμένα να κερνάει. Θ ' απολυσω κι όποιον με περγελαει, χιλιάδες δυο αλήθειες ο πόνος μου γεννάει... "

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 27, 2014, 02:22:06 μμ »
Αυτοι που γραψαν καλα διοριστηκανε και δεν μπαινουν σε αυτα τα θεματα τωρα πια Αντε γειαααααααααααα σου λενε και καλως κανουν Βαρεθηκαν να ασχολουνται με τον κ.....ΑΣΕΠ

Αποσυνδεδεμένος galois98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μαθηματικός
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 27, 2014, 02:27:44 μμ »
Συμφωνω, αλλά εστω από τους επιτυχόντες. Τι να πω πια...
"θα τραβήξω το δρόμο μου όσο πάει, κανέναν δε θ ' αφήσω εμένα να κερνάει. Θ ' απολυσω κι όποιον με περγελαει, χιλιάδες δυο αλήθειες ο πόνος μου γεννάει... "

Αποσυνδεδεμένος galois98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μαθηματικός
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 27, 2014, 02:32:13 μμ »
Εγώ πάντως στον προηγούμενο ασεπ διάβασα στεργιου νακη μαθηματικα για μαθηματικους και τα σχολικά βιβλία. Παιδαγωγικά. Ματσαγγουρα, και ειδική διδακτικη κάτι σχέδια μαθήματος από ίντερνετ. Όπως καταλαβαινετε ούτε στους επιτυχόντες. Ειδική διδακτικη πααααατος!!!!!
"θα τραβήξω το δρόμο μου όσο πάει, κανέναν δε θ ' αφήσω εμένα να κερνάει. Θ ' απολυσω κι όποιον με περγελαει, χιλιάδες δυο αλήθειες ο πόνος μου γεννάει... "

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 29, 2014, 07:09:20 μμ »
Καλά βρε παιδιά δεν μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος που έγραψε καλά; Από που διάβασε, αν πήγε φροντιστήριο... Ακόμα και γνωστούς μου που έχω ρωτήσει,  όλο αερολογίες απαντούν.
Για αυτο ανοιξαμε το τοπικ για να φιλοτημηθουν οι συναδελφοι και προσφερουν τις εμπειριες τους... ;)

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 05:46:55 μμ »
Γνωριζετε ποια φροντιστηρια υπαρχουν για ΑΣΕΠ εκπαι/κων στην Θεσσαλονικη;

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015 ΠΕ03 Τι προτεινετε;
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 06:22:44 μμ »
Καλησπέρα και απο μενα. Χαίρομαι που είστε αισιόδοξοι για ασεπ αλλά απο την πλευρά μου δεν το βλέπω. Είμαι επιτυχών του ασεπ 2006 αλλά όχι διοριστέος. Προτείνω ανεπιφύλακτα στεργιου νακη- μαθηματικά για μαθηματικούς. Οποιος διαλύσει αυτό το βιβλίο δεν υπάρχει περίπτωση να  γράψει γνωστικό αντικείμενο κάτω απο 75. Δυστυχώς εγώ ήμουνα φαντάρος τότε και δε διάβασα όσο ήθελα. Για να περάσω τη διδακτική χρησιμοποίησα ένα σχεδιο μαθήματος, το οποίο είχα αποστηθίσει απο τη σελίδα του παιδαγωγικού ινστιτούτου και το οποίο προσάρμοσα πάνω στο θέμα που μας δόθηκε. Για τα πολλαπλής επιλογής στα παιδαγωγικά είχα διαβάσει κοντά στις 2000 ερωτήσεις απο διάφορα περιοδικά, ενθετα και εφημερίδες. Πάντως για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους η προετοιμασία του ασεπ είναι τρομακτικά δύσκολη και κατά τη γνώμη μου πρέπει κάποιος να μην δουλεύει αλλού και να ασχοληθεί μόνο με τη μελέτη για 3 με 6 μήνες. Ελπίζω να βοήθησα!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2014, 06:24:32 μμ από nikos2213 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 685
Σύνολο: 698

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.