*

Αποστολέας Θέμα: Εμπορία και διαφημιση (marketing) στα ιεκ  (Αναγνώστηκε 1156 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος antonis!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εμπορία και διαφημιση (marketing) στα ιεκ
« στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:55:08 πμ »
καλησπερα σας!!! ειμαι αποφοιτος επαλ οικονομιας διοικησης και θα σπουδάσω σε ιεκ! η ειδικοτητα που με ενδιαφέρει ειναι το marketing αν και η πραγματικη μου αγαπη ειναι η δημόσιες σχέσεις. Εχω ακούσει ποικίλα σχόλια για τα δημόσια και ιδιωτικά ιεκ. Μαλλον όμως σε ιδιωτικό θα πάω αλλα εχω αποκλείσει τα 3 πιο διαφημισμένα (και για αυτούς καλύτερα) και έτσι ψάχνω αυτά  κάπως με λιγότερο όνομα. η ειδικοτητα πιστευεται οτι είναι καλή; έχει προοπτικές; θα μάθω γυρω απο το αντικείμενο των Δ.Σ; Απο τις εμπειρίες σας, το επιπεδο στα ιδιωτικα ιεκ ειναι καλύτερο; εστω σε ορισμένα! Θα με βοηθούσαν πολύ οι απαντήσεις σας, αυτό που κυρίως με ενδιαφέρει είναι η μάθηση μεσα απο διαθεματικές δραστηριότητες και παίγνια και οχι η μονοτονία του μαθήματος, με σκοπό την μεγιστητοποίηση της γνώσης!  Ονειρό μου αν είμαι εργαζόμενος κάπου μέσω των πρακτικων των δημοσίων σχέσεων, να κάνω τον πελάτη να θέλει να ξαναέρθει!!! εκ των προτέρων αληθινά ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμπορία και διαφημιση (marketing) στα ιεκ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:40:49 »

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Εμπορία και διαφημιση (marketing) στα ιεκ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:27:01 πμ »
Επειδή έχω τελειώσει και ιδιωτικό ΙΕΚ μην απογοητευθείς αν δεις μπάχαλο! Το μόνο καλύτερο ίσως είναι τα εργαστήρια(υλικοτεχνική υποδομή). Κατά τα άλλα ίδιο μπάχαλο με τα δημόσια ΙΕΚ. Φυσικά όπου και να πας αν εχεις στοχο να μάθεις θα μάθεις. Καλή επιτυχία. (Αυτά για να μην κλαις τα λεφτά σου-μπορεις και τσαμπα να το τελειώσεις!)
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος marianna1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμπορία και διαφημιση (marketing) στα ιεκ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 02:28:03 πμ »
Επειδή έχω διδάξει σε δημόσιο ΙΕΚ - στην ειδικότητα του Marketing, θα έλεγα ότι γίνεται δουλειά όταν πραγματικά θέλει κάποιος να μάθει και να κάνει παράλληλα και τις προσωπικές του προσπάθειες.
Δυστυχώς ένα πτυχίο στο marketing δεν σημαίνει ότι θα έχεις πιστούς πελάτες. Σαφώς και υπάρχουν τεχνικές της πώλησης οι οποίες διδάσκονται αλλά υπάρχουν πολλοί παράγοντες που επηρεάζουν τις πωλήσεις και η επιτυχία εξαρτάται και από το ταλέντο. Με την κατάρτιση παίρνεις περισσότερες γνώσεις και μαθαίνεις να λειτουργείς και να σκέφτεσαι πιο μεθοδικά. 
Το marketing απαιτεί συνεχή παρακολούθηση καθώς εξελίσεται συνεχώς. Και στο καλύτερο πανεπιστήμιο του κόσμου να σπουδάσεις, εάν δεν καταβάλλεις προσωπική προσπάθεια με διάβασμα βιβλιογραφίας και επιστημονικών άρθρων αποτέλεσμα δεν θα δεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159543
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 282
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 302
Σύνολο: 313

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.