*

Αποστολέας Θέμα: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015  (Αναγνώστηκε 157250 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #84 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 09:42:44 μμ »
ΟΚ, αλλά δεν μπορουν να δουλευουν τα πανεπιστημια ως γραφεια ευρέσεως εργασιας ετσι κι αλλιως.
Επειτα, δεν εχω δει , τουλάχιστον εδώ μέσα, νέα ατομα να γρινιάζουν για το τι θα κανουν στην ζωή τους. Το πολύ να μιλησουν για έναν ΑΣΕΠ. Εχουν δηλ. αυτογνωσία.

Όμως, αν δεν μπορούμε να δείρουμε το γάδαρο και δερνουμε το σαμαρι, ποτε δεν θα λυθουν τα προβλήματα.

Οff topic,
Και τα πτυχία,ξέρεις,δεν μας τα....χαρίζουν για να είναι κουρελόχαρτα και χωρίς αντίκρυσμα στην αγορά εργασίας.Αυτή η πτυχιακή....κουρελαρία συμβαίνει μόνο στο Ελλάντα!!....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:54:17 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #85 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 09:45:15 μμ »
κουρελοχαρτο το κανουμε εμεις, φυσικα και δεν είναι.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος xrysakids

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #86 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 09:59:27 μμ »
Μήπως μπορείτε να μου στείλετε τον νέο πίνακα στη μορφή του προηγούμενου. Δεν μου ανοίγει. Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #87 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 11:01:58 μμ »
Μήπως μπορείτε να μου στείλετε τον νέο πίνακα στη μορφή του προηγούμενου. Δεν μου ανοίγει. Ευχαριστώ πολύ.
Κάν'το convert σ' αυτό το site.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:54:17 »

Αποσυνδεδεμένος giotadgk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εχω επιλεξει το καλυτερο επαγγελμα του κοσμου!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #88 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 12:19:24 πμ »
Μπραβο σου και παλι Demetroula!Ευχαριστουμε!Αντε πολυ συντομα να βγει η β' φαση και να τελειωσει το μαρτυριο μας... :'(

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #89 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 12:36:11 πμ »
Μπραβο σου και παλι Demetroula!Ευχαριστουμε!Αντε πολυ συντομα να βγει η β' φαση και να τελειωσει το μαρτυριο μας... :'(
Άσε!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος efi_thes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Υπομονή....
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #90 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 01:00:19 πμ »
Δυστυχώς πάλι δεν κατάφερα να ανοίξω το νέο πίνακα..αλλά κ από τον πρώτο που είδα περίπου εκεί με έβρισκα κ γω με όσους έφυγαν από πάνω μου.έχει κάποιος ιδέα για το πότε περίπου θα βγει η βάση φάση ?
:-h :-h :-h

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος conpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #92 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 09:00:19 πμ »
συγγνώμη, μόνο φιλόλογοι,φυσικοι, κ βιολόγοι διορίζονται;;;;;;;;για θεολόγους δεν είδα τίποτα δεν παίρνουν κανέναν;;;;

Αποσυνδεδεμένος andriana3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #93 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 09:15:17 πμ »
helenintza  είμαι πριν τη θέση 70 στον πίνακα. Χθες ενημερώθηκα από αιρετούς ότι υπάρχουν κενά ακόμα στην Πάτρα και έχουν ζητήσει για τη νέα φάση κάποια άτομα. Σήμερα το πρωϊ ξέρω ότι θα κατατεθούν δύο επαπειλούμενες  στη διεύθυνση. Υπομονή χρειάζεται.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #94 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 10:13:06 πμ »
Σημερινό υπόμνημα του συλλόγου:

ΕΠΕΙΓΟΝ ΥΠΟΜΝΗΜΑ
Το ΔΣ του Συλλόγου Αναπληρωτών Νηπιαγωγών, έχοντας μελετήσει προσεκτικά τον αριθμό των λειτουργικών κενών που καλύφθηκαν, τον τρόπο και το χρόνο ανάληψης υπηρεσίας από τους συναδέλφους αναπληρωτές νηπιαγωγούς και τους πίνακες ΠΕ61 που αναρτήθηκαν στις 6-9-2014, επισημαίνει στο γραφείο σας τα κάτωθι:
1.   Με βάση τα λειτουργικά κενά που δόθηκαν στη δημοσιότητα (1427), μετά την Α΄ Φάση αποσπάσεων, έχουν καλυφθεί μόλις τα 942, χωρίς να υπολογίσουμε τα κενά που προέκυψαν ή που θα προκύψουν από άδειες ανατροφής, λοχείας, αναρρωτικές, κλπ. Ζητούμε λοιπόν να μεριμνήσετε ώστε να καλυφθούν τα καταγεγραμμένα μέχρι στιγμής κενά, έως τις 11 Σεπτεμβρίου, ώστε να μην μείνει κανένα νηπιαγωγείο χωρίς νηπιαγωγούς. Επισημαίνουμε ότι το μερίδιο που έλαβαν οι νηπιαγωγοί από τον κρατικό προϋπολογισμό για την Α΄ Φάση αναπληρώσεων είναι μόλις 356 νηπιαγωγοί, ποσοστό που αναλογεί μόλις στο 45% της περσινής αντίστοιχης φάσης (790).
2.   Όσον αφορά το χρόνο ανάληψης υπηρεσίας από τους αναπληρωτές νηπιαγωγούς που κλήθηκαν στις 6-9-2014, αυτοί καλούνται να παρουσιαστούν σε δύο σειρές, ανάλογα με την πηγή χρηματοδότησης (8-9-2014 από κρατικό προϋπολογισμό, 9-9-2014 από ΕΣΠΑ). Επ’ αυτού, ζητούμε διευκρίνιση για την προϋπηρεσία που θα καταγραφεί στις δυο παραπάνω κατηγορίες και επισημαίνουμε την ανάγκη ισότιμης μεταχείρισης όλων των αναπληρωτών νηπιαγωγών, οι οποίοι κλήθηκαν την ίδια μέρα προς αναπλήρωση.
3.   Σχετικά με τους αναπληρωτές νηπιαγωγούς ειδικής αγωγής ΠΕ61 και ΠΕ60.50, επισημαίνουμε ότι στις 6-9-2014, αναρτήθηκαν μόνο οι πίνακες ΠΕ61, καθώς τα δικαιολογητικά των συναδέλφων ΠΕ60.50 βρίσκονται υπό έλεγχο. Επιπλέον υπήρξε ενημέρωση, ότι το αρμόδιο τμήμα του Υπουργείου, θα προβεί σε αρχική τοποθέτηση των αναπληρωτών νηπιαγωγών ειδικής αγωγής ΠΕ61 και σε επόμενη φάση θα εξετασθεί ο χρόνος και ο τρόπος τοποθέτησης των ΠΕ60.50.  Οι νηπιαγωγοί ειδικής αγωγής ΠΕ61 είναι μόλις 29 στον αριθμό. Γνωρίζοντας ότι τα κενά στην ειδική αγωγή είναι μεγάλα ξεπερνούν τα 300, σύμφωνα με την ενημέρωση από τους αιρετούς του ΚΥΣΠΕ, ζητούμε να πραγματοποιηθεί MIA φάση όπου θα κληθούν οι αναπληρωτές και των δυο κατηγοριών, προκειμένου να καλυφθεί το σύνολο των κενών που υπάρχουν στις μονάδες ειδικής.
Αναγνωρίζοντας της ευαισθησία που έχετε επιδείξει όλο το προηγούμενο διάστημα για τα θέματα των αναπληρωτών νηπιαγωγών, ευελπιστούμε να πράξετε το ίδιο και για τα παραπάνω.
Μετά τιμής
Το ΔΣ του Συλλόγου Αναπληρωτών Νηπιαγωγών

Αποσυνδεδεμένος helenintza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κ τωρα?τι θα γινει τωρα????
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #95 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 10:17:36 πμ »
helenintza  είμαι πριν τη θέση 70 στον πίνακα. Χθες ενημερώθηκα από αιρετούς ότι υπάρχουν κενά ακόμα στην Πάτρα και έχουν ζητήσει για τη νέα φάση κάποια άτομα. Σήμερα το πρωϊ ξέρω ότι θα κατατεθούν δύο επαπειλούμενες  στη διεύθυνση. Υπομονή χρειάζεται.
ανδριανα γνωρισηκαμε στη συνελευση αν θυμαμαι καλα?που πηγες σκεπαστο?κ με εσωσες απο καλαβρυτοχωρι περυσι ε??? εγω απεχω πολυ απο αχαια πιστευω...ειναι κοσμος πολυς μπροστα για εκει...κ δεν εχει κενα φετος οι βολικες περιοχες για πηγαινελα αθηνα...γενικα για τι αριθμο κενων εμαθες συνολικα?μακαρι να ρθει βεβαια...ειναι ασχημο να περιμενεις αδικως..τα εζησα κ ποναει...

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #96 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 10:21:50 πμ »
κοριτσια καλημερα.....με εχει πιασει μια απογοητευση σημερα......ποτε λετε για επομενη φαση και ποσα ατομα αραγε θα παρει;;η αθηνα δεν πηρε καθολου ατομα....η πατρα δεν εχει τοποθετησει ακομα τουσ αποσπασμενουσ μου ειπε φιλη που αποσπαστηκε εκει...

Αποσυνδεδεμένος sish

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #97 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 10:30:13 πμ »
κοριτσια καλημερα.....με εχει πιασει μια απογοητευση σημερα......ποτε λετε για επομενη φαση και ποσα ατομα αραγε θα παρει;;η αθηνα δεν πηρε καθολου ατομα....η πατρα δεν εχει τοποθετησει ακομα τουσ αποσπασμενουσ μου ειπε φιλη που αποσπαστηκε εκει...
Ο Κάτσικας σε άρθρο του λέει πως αναμένεται 15-19  του μηνός ο β' γύρος προσλήψεων..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 718
Σύνολο: 735

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.