*

Αποστολέας Θέμα: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015  (Αναγνώστηκε 157206 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #154 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 05:00:02 μμ »
Κορίτσια στο νομό που με πήρανε γνωρίζω τουλάχιστον για 4 κενα τα οποία δεν συμπεριλήφθησαν στη λίστα με τα κενα για να δηλώσουμε τις τοποθετήσεις,όταν ρώτησα στο γραφείο το λόγο που δεν υπάρχουν μου απάντησαν οτι τα συγκεκριμένα κενα ( προφανώς ολοήμερα) θα παραμείνουν κενα καθώς δεν στέλνουν απο το υπουργείο εκπαιδευτικό προσωπικό .
Καταλαβαίνετε λοιπόν για πόσα παραπάνω κενα υπάρχουν , πόσες επιπλέον προσλήψεις θα έπρεπε να γίνονται εαν δηλωνόντουσαν τα πραγματικά κενα. Πρέπει μέσα απο το σύλλογο να διεκδικήσουμε αυτές τις προσλήψεις και ο,τι πέφτει στην αντίληψη μας να το δηλώνουμε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:54:41 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #155 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 05:07:34 μμ »
Ο Μπρατης ανακοίνωσε ότι στις 16/9/2014 θα γίνει η β' φάση αποσπασεων. Οπότε οι β' φαση αναπληρωτων θα γίνει αφότου παρουσιαστούν οι αποσπασμενοι και ξαναμετρηθουν τα κενά.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος ath79

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #156 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 05:11:45 μμ »
Κοριτσια συγγνωμη οσο κ αν προσπαθησα δεν καταφερα να ανοιξω τον πινακα!οποια τον εχει σε pdf μηπως μπορει να μου τον στειλει;ευχαριστω


Sent from my iPhone using Tapatalk
εμπρός καλά μου στρουμφάκια...

Αποσυνδεδεμένος efi_thes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Υπομονή....
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #157 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 05:13:53 μμ »
Και στο νομό που ήμουν περσυ συνέβη το ίδιο. Εμένα προσωπικά με άλλαξαν 3 σχολεία όπου έκριναν ότι υπάρχει μεγαλύτερη ανάγκη και τα υπόλοιπα ολοήμερα απλά έκλειναν χωρίς να καλυφθούν οι θέσεις άμεσα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά παίζονται πολλές αδικίες! Και εμείς εδώ στη βόρεια Ελλάδα είμαστε ακόμη πιο δύσκολα. Έχω βαρεθεί να με προσπερνάει το σύστημα με τόσο καλή σειρά. Και αντί τόσο καιρό δεν μετρούσε η προϋπηρεσία! Από φέτος και μετά όμως αυτός ο ένας μήνας που απέχουν οι φάσεις θα μας κοστίσει ακριβά! Θα χάσουμε και τη χρονιά 10'-11' που δε θα μετρήσουν.. Οπότε από του χρόνου βραστα Χαράλαμπε!!
:-h :-h :-h

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:54:41 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #158 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 05:31:04 μμ »
Παιδιά, τα κενά που δημοσιεύτηκαν είναι απο τους συλλόγους Π.Ε. κάθε νομού, γι' αυτό δεν υπάρχουν εκπτώσεις. Αλλά δε νομίζω ότι σε καμία περίπτωση δεν θα καλυφθούν όλα. Ας πούμε η Δυτ. Θεσ/νίκη λέει ότι έχει 20 κενά, ενώ αποκλειω να πάρει τόσους αναπληρωτές ή αποσπασμενους. Πιστεύω ότι τα κενά που αναγνωρίζει το υπουργείο είναι γύρω στα 500-600, την πλειοψηφία των οποίων θα καλυψει μέχρι τον Οκτώβριο.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος efi_thes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Υπομονή....
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #159 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 05:55:15 μμ »
Demetroula καλησπέρα καταρχήν. Υπάρχει περίπτωση δλδ η Θεσσαλονίκη να πάρει άτομα από μας ή όχι ?γτ χάθηκα λίγο. Και γύρω νόμοι που βγάζουν 1 κενό μόνο πχ Κιλκίς Ημαθία κλπ υπάρχει περίπτωση να ανοίξει και άλλα μετά το β γύρο αποσπάσεων ?
:-h :-h :-h

Αποσυνδεδεμένος Χόμπιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #160 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 06:14:17 μμ »
ξέρουμε τα κενά για Α και Β θεσσαλονίκης;

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #161 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 06:30:55 μμ »
ξέρουμε τα κενά για Α και Β θεσσαλονίκης;
Η ΔΟΕ δείνει για τη Δυτ. Θεσ/νίκη 24 κενά.
efi_thes δε νομίζω να καλυφθούν αυτά τα κενά. Οι περιοχές αυτές είναι πλήρεις και αυτά τα κενά απ' ο,τι καταλαβαίνω είναι στα ολοημερα. Αλλά μου φαίνεται παράλογο να μην έχουν δώσει αυτά τα κενά για αποσπάσεις, ή στο ΚΥΣΠΕ και να τα βλέπουμε τώρα πρώτη φορά...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2014, 07:11:00 μμ από Demetroula »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος efi_thes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Υπομονή....
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #162 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 06:35:23 μμ »
Είναι όντως παράλογο. Τόσο καιρό τάχα η Θεσσαλονίκη έβγαζε μέχρι και πλεόνασμα! Δεν υπάρχει περίπτωση να καλυφθούν....ας ελπίσουμε τουλάχιστον να ανοίξουν οι γύρω νομοί. Μου είπαν ότι ο καψαλακης ανακοίνωσε ότι η β φάση θα βγει Οκτώβρη αφού πρώτα πιστωθει το ποσό από εσπα. Λέτε όντως,να τραβήξει τόσο ?
:-h :-h :-h

Αποσυνδεδεμένος giotadgk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εχω επιλεξει το καλυτερο επαγγελμα του κοσμου!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #163 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 06:40:17 μμ »
Κορίτσια στο νομό που με πήρανε γνωρίζω τουλάχιστον για 4 κενα τα οποία δεν συμπεριλήφθησαν στη λίστα με τα κενα για να δηλώσουμε τις τοποθετήσεις,όταν ρώτησα στο γραφείο το λόγο που δεν υπάρχουν μου απάντησαν οτι τα συγκεκριμένα κενα ( προφανώς ολοήμερα) θα παραμείνουν κενα καθώς δεν στέλνουν απο το υπουργείο εκπαιδευτικό προσωπικό .
Καταλαβαίνετε λοιπόν για πόσα παραπάνω κενα υπάρχουν , πόσες επιπλέον προσλήψεις θα έπρεπε να γίνονται εαν δηλωνόντουσαν τα πραγματικά κενα. Πρέπει μέσα απο το σύλλογο να διεκδικήσουμε αυτές τις προσλήψεις και ο,τι πέφτει στην αντίληψη μας να το δηλώνουμε
Συμφωνω απολυτα!Δεν πρεπει να τους αφησουμε να αυθαιρετουν εις βαρος μας!Δεν μπορει αυτοι να τρωνε με χρυσα κουταλια κ εμεις ουτε με πλαστικα!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #164 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 07:17:25 μμ »
Εμείς έχουμε να παίρνουμε και απο τις 3000 πιστώσεις του ταμείου δημοσίων επενδύσεων. Οπότε μπορεί να δούμε δύο φάσεις, μια τέλη Σεπτεμβρίου και μία αρχές Οκτωβρίου. Αλλά μην ξεχνάτε ότι το ΕΣΠΑ/ολοήμερο άνοιξε στις 5 Σεπτεμβρίου.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vickara

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Να ζεις, ν' αγαπάς και να μαθαίνεις!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #165 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 10:17:27 μμ »
Είναι όντως παράλογο. Τόσο καιρό τάχα η Θεσσαλονίκη έβγαζε μέχρι και πλεόνασμα! Δεν υπάρχει περίπτωση να καλυφθούν....ας ελπίσουμε τουλάχιστον να ανοίξουν οι γύρω νομοί. Μου είπαν ότι ο καψαλακης ανακοίνωσε ότι η β φάση θα βγει Οκτώβρη αφού πρώτα πιστωθει το ποσό από εσπα. Λέτε όντως,να τραβήξει τόσο ?

Περιμένουμε κι άλλες πιστώσεις δηλαδή από ΕΣΠΑ;;;
Να έχεις τα μάτια ανοιχτά στις ομορφιές του κόσμου, να έχεις το μυαλό ανοιχτό στη γνώση, να έχεις την καρδιά ανοιχτή στην αγάπη...

Αποσυνδεδεμένος joyliet

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #166 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 10:35:41 μμ »
Καλησπέρα. Πρέπει να υπάρξει αντίδραση από το σύλλογο, γιατί οι φετινές αυθαιρεσίες δεν έχουν όριο. Εν μέσω τοποθετήσεων πληροφορούμαστε ότι τα δυσπρόσιτα μετρούν διπλά για τους πίνακες των αναπληρωτών από το 2012 και εφεξής. Και διερωτώμαι σε ποιά τροπολογία περιλαμβάνεται αυτό; Στο νομό που με προσέλαβαν στους αναπληρωτές ΕΣΠΑ έδωσαν ως κενά μόνο κεντρικά νηπαγωγεία, αφαιρώντας μας κάθε δικαίωμα επιλογής. Του χρόνου, αν ισχύσουν οι τροπολογίες του Υπουργείου, θα υπάρξουν ανακατατάξεις στους πίνακες, που θα είναι αδύνατον να ελέγξουμε και κόποι τόσων χρόνων θα πάνε χαμένοι.

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΛΙΑ8

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών 2014-2015
« Απάντηση #167 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 10:38:35 μμ »
 Aλλοι λεν για 15 εως 19 αλλοι για μετα τις 1-10.Καμια εγκυρότητααααααααααα...............καμια πληροφοριαααααααααααααααααααα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 734
Σύνολο: 747

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.