*

Αποστολέας Θέμα: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15  (Αναγνώστηκε 105075 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #336 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 12:06:21 μμ »
Ναι οι 700 είναι για τη βθμια . Το εξηγεί αναλυτικά πως προκύπτει αυτος ο αριθμός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:00:22 »

Αποσυνδεδεμένος piteroyl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #337 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 12:17:27 μμ »
Γράφει Το υπουργείο έχει εγκρίνει 15970 ανθρωπομήνες για τη δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
'Οποτε αν από τις 10μηνες 1500 πιστώσεις του ΠΔΕ,  οι 700  9μηνες πάνε μόνο στη δευτεροβάθμια μέσα σε αυτές και οι έκτακτες;;; αν ναι τότε είναι πολύ λίγες!

Αποσυνδεδεμένος esfk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #338 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 12:23:50 μμ »
Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω το εξής: από τους 280 που θα προσληφθούν στην ειδική πόσους να υπολογίζουμε πως ''φεύγουν από πάνω μας'' όσοι είμαστε σε σειρά περίπου 800 στον γενικής; ξέρεικανείς γιατί μου φαίνεται τζάμπα τρώω το κεφάλι μου..

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #339 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 12:27:00 μμ »
Δεν προβλέπεται ΕΣΠΑ για μας άρα κ οι έκτακτες απο τις 700 θα καλυφθούν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:00:22 »

Αποσυνδεδεμένος esfk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #340 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 12:31:45 μμ »
Κατά την ταπεινη μου άποψη μας προσλαμβάνουν λίγους λίγους για να κερδίσουν κάποιες πιστωσεις.Μπορείτε να με βοηθήσετε στον προβληματισμό που έθεσα πριν για τον αριθμό όσων προσληφθούν στην ειδική;τελικά πόσοι είναι στον πίνακα γενικής πάνω από το 800; μπορεί να υπολογίσει κανείς στο περίπου;

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #341 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 12:59:39 μμ »
esfk πρέπει να βγουν τα ονόματα για να ξέρουμε ποιοι της ειδικής θα φύγουν από τους πίνακες της γενικής. Δεν υπάρχει τρόπος να ξέρουμε ούτε πού θα κάνουν προσλήψεις, ούτε πού έχουν δηλώσει οι φιλόλογοι της ειδικής και αν θα προσληφθούν.

Αποσυνδεδεμένος sahturis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #342 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 01:20:14 μμ »

     Καλησπέρα, συνάδελφοι! Έχουμε νεότερη ενημέρωση για τον αριθμό των φιλολόγων της γ΄φάσης; Χθες το πρωί τηλεφώνησα στο υπουργείο. Στην ερώτηση "πόσους περίπου φιλόλογους θα περιλαμβάνει η φάση", η απάντηση ήταν "ό,τι πει ο υπουργός!".  Τα συμπεράσματα δικά σας! H  dina  που έχει πιο έγκυρες πληροφορίες, ας μας δώσει τα φώτα της. Καλή υπομονή!

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #343 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 01:53:06 μμ »
     Καλησπέρα, συνάδελφοι! Έχουμε νεότερη ενημέρωση για τον αριθμό των φιλολόγων της γ΄φάσης; Χθες το πρωί τηλεφώνησα στο υπουργείο. Στην ερώτηση "πόσους περίπου φιλόλογους θα περιλαμβάνει η φάση", η απάντηση ήταν "ό,τι πει ο υπουργός!".  Τα συμπεράσματα δικά σας! H  dina  που έχει πιο έγκυρες πληροφορίες, ας μας δώσει τα φώτα της. Καλή υπομονή!
Το πρωί με πήραν τηλ από το γραφείο της κ. Ξουλίδου και με ενημέρωσαν ως εξής: Χθες η κ. Ξουλίδου, αφού είχε ενημερωθεί από το ε μειλ μου έθεσε στον Λοβέρδο σε επιτροπή στη βουλή το πρόβλημά μας. Η απάντησή του ήταν " πρώτη φορά ακούω για αυτό το πρόβλημα, δε γνωρίζω τιποτα. Δεν ασχολούμαι εγώ με τις κατανομές, θα πάρετε τηλ τον τάδε" (κρατάμε προς το παρόν το όνομά του για μας). Η βοηθός της βουλευτού μου είπε ότι άρχισαν ήδη να τον παίρνουν από το πρωί και ελπίζουμε να καταφέρουν να του μιλήσουν μέχρι το απόγευμα. Όταν θα έχω νεώτερα θα σας ενημερώσω. Μου είπε επίσης να στείλουμε μαζικά ε μειλ στον υπουργό, μου είπε κατηγορηματικά, τα διαβάζει. Της τόνισα πόσο σημαντικό είναι να τον βρει σήμερα, γιατί σήμερα θα γίνει το μαγείρεμα για την ίσως τελευταία μας φάση.
Μέηλ λοιπόν ή μηνύματα στο facebook του υπουργού σήμερα, μπας και γίνει κάτι και για μας μέχρι αύριο.....

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #344 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 02:26:46 μμ »
Από την προσωπική μου εμπειρία νομίζω πως κενά υπάρχουν πολλά και βγαίνουν συνεχώς ακόμα περισσότερα. Στην περιοχή που με πήραν, έμειναν μετά την τοποθέτησή μας 7 ολόκληρα κενά δηλωμένα. Στο σχολείο, που τοποθετήθηκα,  έγινε κάποιο μπέρδεμα και δε με τοποθέτησαν σε κάποιο από αυτά τα 7 αλλά βρέθηκαν αμέσως 2 ολόκληρα σε πιο κοντινή περιοχή, που δεν είχαν δηλωθεί. Πιέστε, όσο μπορείτε και θα είναι καλύτερα τα πράγματα...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #345 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 02:31:15 μμ »
Από την προσωπική μου εμπειρία νομίζω πως κενά υπάρχουν πολλά και βγαίνουν συνεχώς ακόμα περισσότερα. Στην περιοχή που με πήραν, έμειναν μετά την τοποθέτησή μας 7 ολόκληρα κενά δηλωμένα. Στο σχολείο, που τοποθετήθηκα,  έγινε κάποιο μπέρδεμα και δε με τοποθέτησαν σε κάποιο από αυτά τα 7 αλλά βρέθηκαν αμέσως 2 ολόκληρα σε πιο κοντινή περιοχή, που δεν είχαν δηλωθεί. Πιέστε, όσο μπορείτε και θα είναι καλύτερα τα πράγματα...
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.Να είσαι καλά...Κενά υπάρχουν...το θέμα είναι να πιέσουμε ώστε μην τα αφήσουν ακάλυπτα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #346 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 03:39:17 μμ »
Αντί να καθόμαστε και να κάνουμε εκτιμήσεις πρέπει να πιέσουμε τωρα που γίνεται η κατανομή. Μαζικές προσλήψεις στα πολλά κενά. Αλλιώς μετά θα κλαίμε και θα ειναι αργά. Μας αφανίζουν ως κλάδο. Ας στείλουμε όλοι μήνυμα στο Facebook του και στο ε μειλ του. Δε θα πετύχουμε τίποτα με ευχές και εκτιμήσεις. Πίεση και διαμαρτυρία για τις μηδαμινές ως τωρα προσλήψεις. Ας παραθέσει κάποιος που γνωρίζει το e mail του υπουργού.

Αποσυνδεδεμένος thask

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #347 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 04:03:10 μμ »
μην ποντάρετε στις προσλήψεις της ειδικής πολύ - 10 με 15 άτομα της ειδικής είναι μέχρι το 1.000 της γενικής.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #348 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 04:07:17 μμ »
Επειδή διαβάζω ότι ο υπουργός και η Ξουλίδου διαβάζουν μηνύματα, έχω ήδη στείλει από δύο επιστολές μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και στον υπουργό (άρα πως δε γνωρίζει το πρόβλημα?) και στην Ξουλίδου και δεν έλαβα καμία απάντηση. Τις επιστολές αυτές τις είδατε κι εσείς γιατί τις ανέβασα εδώ.

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #349 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 04:12:22 μμ »
Αντί να καθόμαστε και να κάνουμε εκτιμήσεις πρέπει να πιέσουμε τωρα που γίνεται η κατανομή. Μαζικές προσλήψεις στα πολλά κενά. Αλλιώς μετά θα κλαίμε και θα ειναι αργά. Μας αφανίζουν ως κλάδο. Ας στείλουμε όλοι μήνυμα στο Facebook του και στο ε μειλ του. Δε θα πετύχουμε τίποτα με ευχές και εκτιμήσεις. Πίεση και διαμαρτυρία για τις μηδαμινές ως τωρα προσλήψεις. Ας παραθέσει κάποιος που γνωρίζει το e mail του υπουργού.
loverdos@hol.gr     Του έστειλα σήμερα δεύτερο μήνυμα εκφράζοντας την αγανάκτησή μας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161196
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 745
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 722
Σύνολο: 745

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.