*

Αποστολέας Θέμα: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15  (Αναγνώστηκε 75649 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anna1994

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 10:55:05 πμ »
Καλημέρα!Σίγουρα θα παίρνει συνεχώς, απλά δε μου είχαν πει αριθμό ,πόσους θα προσλαμβάνει σε κάθε φάση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:47:22 »

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 11:05:03 πμ »
Τι εννοείς anna1994 . Ανάλυσέτο!!!Έχεις συγκεκριμένη ενημέρωση?

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 11:26:10 πμ »
νομίζω είναι ενδιαφέρον

http://www.news.gr/ellada/ekpaidefsh/article/178768/pos-katanemontai-oi-mehri-tora-proslhpseis.html

και λέει και αυτό που  λεει και η anna

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 11:27:26 πμ »
Συγχαρητηρια στους προσληφθεντες!!!! Ευχομαι να ακολουθησουν κι αλλες φασεις συντομα και να δουλεψουν οσο γινεται περισσοτεροι!! Να πω ομως τον πονο μου και μη με παρεξηγησετε.. Εγω ειμαι -σχετικα- ψηλα στο πινακα με αποτελεσμα να με παιρνει παντα μεχρι τωρα η πρωτη φαση κατι που ειναι φυσικα καλο.. Απο την αλλη ομως φετος βρισκομαι σε γειτονικο νομο της Αττικης ενω οι επομενες φασεις με διαφορα λιγων ημερων πηραν κοσμο στην Αθηνα με λιγοτερα μορια απο εμενα. Θα μου πεις ας δηλωνες μονο Αττικη. Σωστο κι αυτο.. Αλλα δεν ειναι λιγο αδικο εκ μερους του υπουργειου να γινονται ετσι οι προσληψεις??  :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:47:22 »

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 11:52:31 πμ »
moustard εγώ που δήλωσα το νομό μου μόνο, γιατί έχω κι άλλη δραστηριότητα και γιατί δεν ήθελα να αφήσω το σπίτι μου, με προσπέρασε το σύστημα στη φάση που έγινε, μπορεί να γυρίσει μπορεί και όχι. Θέλω να πώ ρισκάρουμε όλοι, ποιός θα βγει κερδισμένος στο τέλος, δεν το ξέρουμε.Προσωπικά προτιμώ να δουλέψω πιο μετά και να είμαι σπίτι μου, αλλά ρισκάρω να μη δουλέψω και καθόλου, εξαρτάται τί αντέχει ο καθένας μας.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 11:57:49 πμ »
moustard εγώ που δήλωσα το νομό μου μόνο, γιατί έχω κι άλλη δραστηριότητα και γιατί δεν ήθελα να αφήσω το σπίτι μου, με προσπέρασε το σύστημα στη φάση που έγινε, μπορεί να γυρίσει μπορεί και όχι. Θέλω να πώ ρισκάρουμε όλοι, ποιός θα βγει κερδισμένος στο τέλος, δεν το ξέρουμε.Προσωπικά προτιμώ να δουλέψω πιο μετά και να είμαι σπίτι μου, αλλά ρισκάρω να μη δουλέψω και καθόλου, εξαρτάται τί αντέχει ο καθένας μας.

Εκ των υστερων καταλαβα πως αυτο επρεπε να ειχα κανει... Οσοι ομως περσι δηλωσαν μονο Αττικη εμειναν ανεργοι και φοβηθηκα οποτε δηλωσα και γειτονικους νομους. Και λεω πως ειναι αδικια γιατι τα κενα υπηρχανε και προσληψεις στην Αθηνα γινανε λιγες μερες μετα την πρωτη φαση κι οχι Οκτωβρη-Νοεμβρη. Χαιρομαι ειλικρινα για τους συναδελφους που δουλευουν κοντα στα σπιτια τους και χαιρομαι που η χρονια φετος ειναι καλυτερη απο την περσινη-αν και θα επρεπε να ειναι ακομα πιο καλα τα πραγματα- γιατι δε θα σωθουμε αν κοιταει ο καθενας τον εαυτο του, η κατασταση πρεπει να βελτιωθει για ολους απλως με πιανει το παραπονο!!! Τελος παντων καλη σχολικη χρονια να εχουμε :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2014, 12:27:38 μμ από moustard »

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 12:09:40 μμ »
Μπράβο σου που το βλέπεις έτσι.Και εγώ βέβαια το ρίσκο το παίρνω αφού την πάτησα πρώτα μια χρονιά!Του χρόνου θα είσαι σπίτι σου λοιπόν, προσωπικά στο εύχομαι!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 12:14:51 μμ »
συναδελφοι να ρωτησω κατι. Δεν ειμαι φιλολογος το γνωριζετε. Για καποιο νεο παιδι που σπουδαζει τωρα φιλολογος τι θα συμβουλευατε να κανει ως εξελιξη? Για τους γυμναστες εγω για πχ θα ελεγα να φυγει εξω για ενα μεταπτυχιακο και να εμπλακει εκει σε διαδικασιες ερευνητικες. Η να γινει καποιος προπονητης σε καποιο δικο του κλαμπ. Για τους φιλολογους ποιες ειναι οι λυσεις? θα εκτιμουσα μια απαντηση
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 12:44:50 μμ »
Smet, αυτο δε σου θυμίζει την εποχή της Διαμαντοπούλου που είχε προαποφασίσει τις φάσεις και γνωρίζαμε από το Χριστούγεννα τις ημερομηνίες που θα πραγματοποιούνταν; Μάλλον, επειδή ο σύμβουλος είναι ο ίδιος, ήταν δικό του έργο, το οποίο επαναλαμβάνει και φέτος.

Αποσυνδεδεμένος anna1994

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 01:05:26 μμ »
faz,εκτός από τον ίδιο σύμβουλο,μην ξεχνάμε ότι ο Λοβ είναι ο καλύτερος φίλος της Διαμάντως.....

Αποσυνδεδεμένος katjath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 01:51:28 μμ »
συναδελφοι να ρωτησω κατι. Δεν ειμαι φιλολογος το γνωριζετε. Για καποιο νεο παιδι που σπουδαζει τωρα φιλολογος τι θα συμβουλευατε να κανει ως εξελιξη? Για τους γυμναστες εγω για πχ θα ελεγα να φυγει εξω για ενα μεταπτυχιακο και να εμπλακει εκει σε διαδικασιες ερευνητικες. Η να γινει καποιος προπονητης σε καποιο δικο του κλαμπ. Για τους φιλολογους ποιες ειναι οι λυσεις? θα εκτιμουσα μια απαντηση
Καλησπέρα κι από μένα

Η γνώμη μου είναι ότι κάποιος που σπουδάζει τώρα φιλόλογος θα πρέπει αργότερα είτε να στραφεί σε κάποιο μεταπτυχιακό που θα σχετίζεται με τις νέες τεχνολογίες είτε να μετεκπαιδευτεί σε κλάδους όπως αυτός της εργοθεραπείας. Σίγουρα πάντως χρειάζεται συνδυασμός αντικειμένων και διεύρυνση ενδιαφερόντων.     

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 02:00:03 μμ »
Καλημέρα κι από μένα. Εγώ είμαι σε θέση 900 κάτι , κουτάκι και πρώτες επιλογές δ...Να μην ελπίζω λοιπόν, ούτε καν για Φλεβάρη, Μάρτη...Επίσης, γράφτηκε πιο πάνω για εξέταση ασεπ στην Ιστορία για άλλες ειδικότητες. Θεωρώ ότι αυτό θα δώσει πάτημα να διεκδικούν κι άλλοι την Ιστορία ως α ανάθεση πια. Κι εγώ το σκέφτηκα κάποια στιγμή, αλλά, τελικά, το βλέπω ως αυτοκτονία για τον κλάδο μας.

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 02:15:45 μμ »
evangellia77 να ελπίζεις γιατί όλα γίνονται απο εκεί που δεν το περιμένεις αλλά βρές και κάτι άλλο να κάνεις οτιδήποτε.Άλλωστε ο Φλεβάρης , Μάρτης δεν σου εξασφαλίζει τίποτα οικονομικά,ούτε ταμείο ανεργίας ,και αν πας στα δ΄που δήλωσες θα μπαίνεις και μέσα.Μην το βλέπεις ωραιοποιημένα,μια δουλειά ασύμφορη είναι ασύμφορη, ας είσαι και διευθυντής στην coca-cola.

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 02:41:27 μμ »
Pedia mia erotisi SOS . ME PIRAN ANAPLHROTRIA STO NOMO MOY. EFYGE KAPOIOS APO THN A ME ADEIA. MATHAINO OMOS POS theloun na feroun enan monimo apo to d. Kai na pao ego d. Ginete auto? MPORO NA KANO KATI?signomi via ta greenish.
Oleum et operam perdidi!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159854
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 673
Σύνολο: 692

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.