*

Αποστολέας Θέμα: Τέλος οι μετατάξεις για τους εκπαιδευτικούς με πτυχίο ΤΕΙ...  (Αναγνώστηκε 6409 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι μετατάξεις για τους εκπαιδευτικούς με πτυχίο ΤΕΙ...
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 18, 2014, 01:48:56 πμ »
Ρατσισμό που κάνεις εσύ!

Ρατσισμο κανω εγω? καλα, πριν χασουμε τα μυαλα μας εδω μεσα με τις καταπληκτικες απαντησεις καποιων, θα επιστρεψω τους αστοχους και ασχετους χαρακτηρισμους σου απαντωντας οτι η μοναδικοτητα να εισαι αποφοιτος ΤΕΙ στο υπουργειο παιδειας και να κατατασσεσαι ως ΠΕ ειναι ο ρατσισμος απεναντι στους υπολοιπους αποφοιτους ΤΕΙ που διοριζονται στα αλλα υπουργεια ως ΤΕ.  :-X

η επιθεση σου ομως ειναι εντελως εκτος θεματος οποτε δεν θα συνεχισω γιατι εχουμε και σημαντικοτερα πραγματα να ασχοληθουμε...
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος 25basilio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι μετατάξεις για τους εκπαιδευτικούς με πτυχίο ΤΕΙ...
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 18, 2014, 11:27:33 πμ »
          Παιδιά άνοιξα το θέμα για να ενημερωθούν οι συνάδελφοι ότι ένας π.χ.  ΠΕ20 όπως εγώ δεν μπορώ να πάρω μετάταξη σε κλάδο κατώτερης κατηγορίας λόγου ότι έχω πτυχίο ΤΕΙ. Ενώ ένας ΠΕ19 μπορεί αφού έχει πτυχίο Πανεπιστημίου και με το δίκιο του. Ακόμη άνοιξα αυτό το θέμα μήπως και μπορέσουμε να βρούμε κάποια λύση και ένα τρόπο αντίδρασης ώστε να αλλάξουν οι συγκεκριμένες διατάξεις και να μπορούμε να πάρουμε μετάταξη σαν ΤΕ…
         Λέω ένα τυχαίο σενάριο που φοβάμαι ,φανταστείτε ότι κάποιοι ΠΕ με πτυχίο ΤΕΙ  βγουν σε διαθεσιμότητα  πως θα πάρουν μετάταξη σε διοικητικές υπηρεσίες αφού πλέον δεν το επιτρέπουν συγκεκριμένες διατάξεις???
         Τέλος θα δώσω ένα παράδειγμα κ μην παρεξηγηθώ για τον ρατσισμό που αναφέρατε. Αλλά σαν ΠΕ20  θα υποστηρίξω την θέση μου. Οκ έχουν δίκιο να φωνάζουν μιας και είμαι ‘’βαπτισμένος’’ ΠΕ ενώ το πτυχίο είναι ΤΕΙ. Εγώ, πτυχιούχος ΤΕΙ που πέρασα κ διορίστηκα με εξετάσεις ΑΣΕΠ κ όχι από πίνακα όπως μερικοί ΠΕ19  τι πρέπει να λέω? Αφήστε λοιπόν τα μαλώματα κ προσπαθείτε να προτείνετε λύσεις ή τρόπους αντίδρασης για τα θέματα που μας αφορούν γιατί όλοι είμαστε συνάδελφοι κ  βράζουμε πλέον  στο ίδιο καζάνι….
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2014, 12:01:06 μμ από 25basilio »

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι μετατάξεις για τους εκπαιδευτικούς με πτυχίο ΤΕΙ...
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 18, 2014, 11:46:44 πμ »
Σίγουρα δεν μετατάχθηκαν σε θέσεις διοίκησης συνάδελφοι ΠΕ20 με τις ¨υποχρεωτικές¨ μετατάξεις;

Μήπως υπάρχει και άλλη παρανομία (μέχρι να διορθωθεί όπως σωστά το θέτεις) στην περσινή διαδικασία;
Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος 25basilio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι μετατάξεις για τους εκπαιδευτικούς με πτυχίο ΤΕΙ...
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 18, 2014, 11:53:38 πμ »
Συνάδελφε εάν διαβάσεις το πρώτο μήνυμα μου στο θέμα που άνοιξα θα καταλάβεις. Μετατάχθηκαν αλλά μόνο όταν το ήθελαν από το υπουργείο και τα βύσματα. Εφεξής αποκλείει τις μεταγενέστερες αιτήσεις για κατώτερη κατηγορία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι μετατάξεις για τους εκπαιδευτικούς με πτυχίο ΤΕΙ...
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 18, 2014, 12:38:10 μμ »
τα περι ρατσισμου ειναι εντελως αβασιμα και αστοχα γιατι η μια παρεξηγηση φερνει την αλλη παρεξηγηση.
εγω 25basilio, σου ειπα  οτι οντως μπερδευτηκα με το αρχικο σου μηνυμα γιατι νομιζα οτι ηθελες να παιρνετε μεταταξη ως ΠΕ στα αλλα υπουργεια. γι αυτο και εγραψα το:
"Σκεψου να σε μεταταξει ως ΠΕ Διοικητικος ενω εχεις πτυχιο μονο απο ΤΕΙ. Καταφωρη αδικια για τους διοικητικους που εχουν σπουδασει σε ΑΕΙ και ειναι ηδη ΠΕ. "

τωρα γιατι φανηκε ρατσιστικο αυτο στον amolla μονο αυτος ξερει. ισως αν το διαβασει χωρις κομπλεξ να καταλαβει οτι δεν ειχα προθεση ρατσισμου.στην τελικη, ετσι μας κατατασσει το δημοσιο, αναλογα με τις σπουδες μας σε ΥΕ,ΔΕ,ΤΕ,ΠΕ. και για να γινεις ΠΕ διοικητικος ή αλλη θεση ΠΕ σε αλλο υπουργειο πρεπει να εχεις πτυχιο ΑΕΙ. δεν το λεω εγω, ο νομος το λεει.

τελος, το θεμα που ανοιξες εχει να κανει με το προβλημα που σε απασχολει και οντως ειναι πολυ σοβαρο. αν και ειμαι ΠΕ και δεν με αφορα, σου εδωσα συμβουλες οπως να τηλεφωνησεις στο αρμοδιο τμημα του υποργειου ή ακομα καλυτερα να κανει επισημο ερωτημα η Δ/νση σου. το να συζηταμε για ασεπ,επετηριδα, πτυχια ΤΕΙ, πτυχια ΑΕΙ νομιζω ειναι εκτος θεματος. υπαρχουν αλλα threads για αυτα τα ζητηματα. 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2014, 12:43:27 μμ από sliver »
We are so many...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.