*

Αποστολέας Θέμα: Ευχαριστώ  (Αναγνώστηκε 1974 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marydarko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Kato o kapitalismos!!!
    • Προφίλ
Ευχαριστώ
« στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 11:12:49 πμ »
που απαντησατε στο post μου που ψαχνω για φιλολογο..Γιατι ρε παιδια τοσο πολυ φοβηθηκατε??ελεος και μιλαμε για αλλυλεγγυη!!!
it ain't over till its over

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ευχαριστώ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:15:24 »

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ευχαριστώ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 11:37:05 πμ »
Μαίρη καλή σου μέρα!
Κι εγώ απορώ που δεν απάντησε κάποιος φιλόλογος. Περίμενα να απαντήσουν αρκετοί αρκετά έμπειροι φιλόλογοι στο αίτημα σου. Προσωπικά το βρίσκω αξιοθαύμαστο που προσπαθείς ξανά και σου εύχομαι καλό κουράγιο. Αν άνηκα στους μεγαλύτερους και εμπειρότερους συναδέλφους σαφώς και θα προσπαθούσα να σε βοηθήσω με κάθε τρόπο. Αλλά δε νομίζω να συγκρίνομαι εγώ με 5-6 χρόνια προυπηρεσίας στον κλάδο με συναδέλφους που ασχολούνται δεκαετίες με το θέμα. Ελπίζω να βρεθεί κάποιος κατάλληλος συνάδελφος να σε βοηθήσει γιατί πραγματικά το αξίζεις...
Υ.Γ. Εγώ προσωπικά το παραδέχομαι ότι "φοβήθηκα"  μιας και  συνάδελφοι με 10 και 20  χρόνια εμπειρίας είναι σαφώς καταλληλότεροι για σένα.

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ευχαριστώ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 12:40:17 μμ »
Mary μην ανησυχεις. Θεωρώ οτι θα βρεις καποιο καλο συναδελφο να σε βοηθησει. Απλώς το διαστημα που ρωτησες όλοι οι συναδελφοι κυνηγουν άλλα πραγματα, αναπληρωσεις, ωρομισθιες, καινουριες προκηρυξεις, αλλοι οργανωνονται από τωρα  για τον επομενο ΑΣΕΠ (οπως εγώ) ή οι παλιοτεροι συναδελφοι εχουν ηδη τα φροντιστηρια και τα ιδιαιτερα τους και φουλ προγραμμα. Εξάλλου μη ξεχνας ότι ειμαστε πολλοι αλλά οχι ολοι από την Αθηνα. Ειναι και οι εκλογες που τα εχουν καθυστερησει ολα. Κανε λιγο υπομονη και θα βρεις κάτι καλό.

Αποσυνδεδεμένος Angel1ca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ευχαριστώ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 12:47:23 μμ »
Μήπως θα ήταν συνετό να δώσεις και κάποιες περαιτέρω πληροφορίες; Για παράδειγμα, σε ποιες περιοχές κινείσαι (προς Θεού, δεν εννοώ να δηλώσεις διεύθυνση κατοικίας), ποια μαθήματα ενδιαφέρεσαι να διδαχθείς, αν προτιμάς πρωινές ή απογευματινές ώρες...  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ευχαριστώ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:15:24 »

Αποσυνδεδεμένος marydarko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Kato o kapitalismos!!!
    • Προφίλ
Απ: Ευχαριστώ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 02:20:12 μμ »
εχεις δικιο απλα ειπα αρχικα να δω καν αν ενδιαφερεται καπιος!Και στεναχωρηθηκα γιατι νομισα οτι με σνομπαρανε η με περασανε για τρελλη(εμ πραγμα καπως λογικο απο μονο του ;D).Τελος παντων κεντρο μενω αν καποιος εχει καθολου χρονο..Δε με ενδιαφερει η εμπειρια κλπ απλα δυο πραγματακια να μου δειξει ειμαι καλη μαθητρια( :P) εχωντας ηδη δυο πτυχια κ τρελλα με τισ εξετασεις(οχι σχολια παρακαλω) δε θα του δημιουργησω προβλημα.Επισης δεν εχω σκοπο να ζητησω τα ρεστα απο κανενα αν αποτυχω αυτο ειναι προφανες!!Δεν ειμαι 17χρονη που στηριζει την ζωη της σε αυτο!!
it ain't over till its over

Αποσυνδεδεμένος Angel1ca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ευχαριστώ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 10:09:36 μμ »
Είσαι πολύ μακριά... Μπορώ όμως να σου δώσω κάποιες συμβουλές. Θεωρώ ότι μπορείς να διαβάσεις μόνη σου την ύλη της Ιστορίας (θα χρειαστείς όμως κάποιο καθηγητή, για να σε κατευθύνει στο θέμα των πηγών). Επίσης με ένα καλό βοήθημα λατινικών και λογοτεχνίας θαρρώ ότι μπορείς να κάνεις δουλειά (κάποιος συνάδελφος να υποδείξει στην κοπέλα κάποια βοηθήματα, είμαι ολίγον άσχετη), ίσως χρειαστείς κάποια βοήθεια για την απάντηση του παράλληλου κείμενου της λογοτεχνίας. Και φτάνουμε στα αντικείμενά μου: στα Αρχαία το γνωστό παλεύεται (μετάφραση και εισαγωγή δυστυχώς καλείσαι να παπαγαλίσεις, ερμηνευτικά μπορώ να σου προτείνω τα βοηθήματα των εκδόσεων Ζήτη και Μεταιχμίου, αν θες σου στέλνω με e-mail και τις δικές μου σημειώσεις), αλλά το άγνωστο είναι άλλου παπά ευαγγέλιο... Ξεκίνησε να μαθαίνεις γραμματική από τη σχολική του Οικονόμου, αλλά για τα υπόλοιπα (συντακτικό και μετάφραση αγνώστου) θα χρειαστείς βοήθεια από κάποιον καθηγητή και μάλιστα έμπειρο. όσον αφορά το μάθημα της Έκθεσης, αν έδωσες πανελλήνιες μετά το 2000, δεν έχει αλλάξει τίποτα. Αν έδωσες πριν, χρειάζεσαι καραμπινάτη βοήθεια, γιατί έχει αλλάξει η φιλοσοφία του μαθήματος. Επίσης πρέπει να επιλέξεις το έκτο μάθημα (βιολογία, ιστορία, φυσική ή μαθηματικά). Ελπίζω μια κατεύθυνση να σου έδωσα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 519
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.