*

Αποστολέας Θέμα: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;  (Αναγνώστηκε 146804 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #98 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 05:09:20 μμ »
Don't feed the trolls!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:47:11 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna2012

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #99 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 05:10:46 μμ »
mathstavros,δεν χρειαζεται να χαλνιεσαι μαζι μας αφου ασεπ οπως λες δεν θα γινει.Ασε και μας τους κακομοιρους να γραφουμε στ ο καημενουλι thread μας για τον καημενουλι διορισμο μας,μην μας δινεις σημασια ασχολεισου με κατι αλλο και μην γινεσαι αιτια να κλειδωθει το θεμα.
Αναπαράγετε εικοτολογίες σχετικά με τον ΑΣΕΠ οπότε θα υπάρχουν και οι σχετικές πολιτισμένες απαντήσεις χωρίς να αποτελούν trolls

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #100 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 05:12:13 μμ »
Όσοι δε συμφωνούν μαζί σου είναι trolls ?  Να χαρώ μια δημοκρατική αντίληψη!

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #101 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 05:13:44 μμ »
mathstavros,δεν χρειαζεται να χαλνιεσαι μαζι μας αφου ασεπ οπως λες δεν θα γινει.Ασε και μας τους κακομοιρους να γραφουμε στ ο καημενουλι thread μας για τον καημενουλι διορισμο μας,μην μας δινεις σημασια ασχολεισου με κατι αλλο και μην γινεσαι αιτια να κλειδωθει το θεμα.
Μου φαίνεται ότι θέλεις καταλαβαίνεις.Δεν είπα ότι δεν θα γίνει ασεπ.Είπα ότι θέλω να διαβάζω έγκυρες πληροφορίες περί του θέματος.Κάποιοι εδώ είναι γνώστες του παρασκηνίου και από τη στιγμή που με αφορά θέλω να μαθαίνω και όχι να διαβάζω μηνύματα του τύπου:υπομονή και θα ξεκαθαρίσουν, όλα θα γίνουν, μη βιάζεστε.Αντίθετα αν διάβαζες σωστά είπα ότι είναι απόλυτα δίκαιο το αίτημα να γίνουν άμεσα οι διορισμοί που εκκρεμούν χωρίς όμως ταυτόχρονα να γίνει ασεπ που θα σπρώξει στο γκρεμό χιλιάδες κόσμο. Αν πιστεύεις λοιπόν ότι είναι παράλογα τα όσα γράφω με συνέπεια να γίνω εγώ η αιτία για να κλειδωθεί το thread δε γράφω.Καθίστε να πείτε μόνοι σας, να λέτε τα ίδια και τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:47:11 »

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #102 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 05:18:51 μμ »
απλα παρατηρειται μια μεθοδευμενη κινηση να μας κλειδωσετε το θεμα.Οι συντονιστες μπορουν να καταλαβουν πως καποια ατομα εσκεμμενα χαλανε την πολιτισμενη συζητηση.Ειδικα οταν αναφερουμε τη λεξη ασεπ.μηπως να την αντικαταστησουμε με καποια αλλη να επελθει η ηρεμια;φραουλιτσα,μπανανουλα,.......ή καλυτερα δωρακι Αη βασιλη;

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #103 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 05:20:28 μμ »
Κατανόησα πολύ καλά αυτό που γράφεις και η απάντησή μου πάνω σε αυτό ακριβώς ήταν. Για ποιο λόγο η προσφορά χρόνων πάει χαμένη? Δεν θα προσμετράται και η προυπηρεσία σου στον βαθμό σου? Μη λέμε ότι θέλουμε. Ξέρουμε φαντάζομαι όλοι, ότι οι αναπληρωτές προσλαμβάνονται με βάση τα λειτουργικά κενά ενώ οι διορισμοί γίνονται με βάση τα οργανικά. Βέβαια, λόγω έλλειψης μόνιμων διορισμών τα τελευταία χρόνια, ως αναπληρωτές καλύπταμε και οργανικά κενά. Όπως και να έχει όμως τα λειτουργικά είναι πάντα πολύ περισσότερα απτα οργανικά. Επομένως, όλοι όσοι δούλεψαν αναπληρωτές δεν γίνεται να διοριστούν μόνιμοι. Πρέπει να γίνει κάποια επιλογή για τους μόνιμους διορισμούς. Η επιλογή αυτή, λοιπόν, αν μιλάμε όντως για αξιοκρατία σωστό είναι να γίνει με βάση του ποιοι είναι ικανότεροι. Η ικανότητα, κατά τη γνώμη μου, δε συνδέεται μόνο με την εμπειρία αλλά και με την κατάρτιση, τις γνώσεις και τα προσόντα του καθενός. Εκεί, λοιπόν, έρχεται ο ΑΣΕΠ  να κάνει τη διαλογή. Τώρα, να ζητάμε σε όλο τον υπολοιπο δημόσιο τομέα αξιοκρατία και εμείς να μη τη δεχόμαστε που είμαστε και εκπαιδευτικοί, δεν ξέρω πόσο δεοντολογικό είναι.
Αφού λοιπόν μιλάς για αξιοκρατία για την οποία δεν είμαι αντίθετος πες μου σε παρακαλώ που αλλού στο δημόσιο γίνεται γραπτός διαγωνισμός για την πρόσληψη εποχικού προσωπικού;

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #104 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 05:26:04 μμ »
θρεντ.
Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων



σήμερα διαβάζω 3 σελίδες...
....αμα ξεκινήσω πάλι το ημερολόγιο του καταστρωματος...θα είμαι ο ιός που ίσως φταίει και κλειδωνοντε θέματα?

και εγω καίγομαι και ευχαρίστως θα συζητούσα και θα ήθελα μια συμπαράσταση απο ομοιοπαθείς...
αλλά τελικά εκτός οτι δεν βγάζει πουθενά ...της  παρούσης δεν έχει και νόημα...

κρατήστε το θρεντ καθαρό
εισερχόμενη   ειδοποίηση...αυτή η ειδοποίηση ας αφορά εξέλιξη ...ασχέτως πόσο χρόνο θα κάνει να έρθει αυτη η καταραμένη εξέλιξη...

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #105 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 05:36:04 μμ »
Πρόσληψη εποχικού προσωπικού μέσω ασεπ γίνεται σε πολλούς φορείς του δημοσίου. Γραπτός διαγωνισμός μπορεί όχι, αλλά φαντάζομαι το επάγγελμα του εκπαιδευτικού δεν μπορεί να συγκριθεί με το επάγγελμα του διοικητικού υπαλλήλου στα ελτα για παράδειγμα. Δηλαδή, το αν είσαι ικανός να διαχειριστείς μια τάξη που απαρτίζεται από παιδιά και απαιτεί παιδαγωγική κατάρτιση πώς θα ελεγχθεί? Με μοριοδότηση? Τέλοσπάντων, νομίζω τείνει να βγει εντελώς εκτός θέματος η κουβέντα και ας παραμείνουμε στο τόπικ για να μην κλειδωθεί και αυτό. 

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #106 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 05:40:30 μμ »
Πρόσληψη εποχικού προσωπικού μέσω ασεπ γίνεται σε πολλούς φορείς του δημοσίου. Γραπτός διαγωνισμός μπορεί όχι, αλλά φαντάζομαι το επάγγελμα του εκπαιδευτικού δεν μπορεί να συγκριθεί με το επάγγελμα του διοικητικού υπαλλήλου στα ελτα για παράδειγμα. Δηλαδή, το αν είσαι ικανός να διαχειριστείς μια τάξη που απαρτίζεται από παιδιά και απαιτεί παιδαγωγική κατάρτιση πώς θα ελεγχθεί? Με μοριοδότηση? Τέλοσπάντων, νομίζω τείνει να βγει εντελώς εκτός θέματος η κουβέντα και ας παραμείνουμε στο τόπικ για να μην κλειδωθεί και αυτό.

Επίσης, και τελειώνω με αυτό, ο ασεπ θα εξακολουθεί να γίνεται για μόνιμους διορισμούς εκπαιδευτικών. Απλά, όταν αυτοί εξαντλούνται, ο πίνακας θα χρησιμοποιείται για την πρόσληψη αναπληρωτών. Εσύ δεν διαγωνίζεσαι για αναπληρωτής, για μόνιμος διαγωνίζεσαι.


Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #108 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 07:10:20 μμ »
Αυτά που λέει ο Μπράτης στο άρθρο του, είναι πάντα στη δική του γραμμή πλεύσης!
Μιλάει μόνο για τους μελλοντικούς διορισμούς, στους οποίους θα διορίζονται και δάσκαλοι.
Για τους διορισμούς των συναδέλφων που έχουν απομείνει αδιόριστοι από τον ΑΣΕΠ του 2008,
στους οποίους δεν υπάρχουν πλέον δάσκαλοι, δεν αναφέρει τίποτα...εδώ και χρόνια!

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #109 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 07:34:07 μμ »
Το καθεστώς Μπρατη γκρεμίζεται .
                                                     .
                                                      .
                                                       .
                                                        .
                                                         .
                                                            .
                                                              .
                                                                .
                                                           BOOOOM

Αποσυνδεδεμένος ioanna2012

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #110 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 08:22:35 μμ »
Το καθεστώς Μπρατη γκρεμίζεται .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
                                         
Γιατι τετοιο μισος;

Ρεγγίνα Φιλίππου

  • Επισκέπτης
Απ: Μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικων ,πότε;
« Απάντηση #111 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 08:32:59 μμ »
Εγω διαβασα οσα λετε προσεκτικα. Δεν υπαρχει καποιο νεο για Ασεπ. Αλλα καταλαβαινω γιατι μιλατε και επιμενετε για Ασεπ σαν να ξερετε κατι. Απλα αν γινει, τοτε θα αναγκαστει ο Λοβ. να διορισει και εσας. Οκ, λογικο ειναι. Αλλά να μην λετε υποθεσεις. Ακουνε και νεα παιδια.Να λετε αληθεια και οχι φημες ή ελπιδες και ονειρα σας. Οσο για το διορισμο σας οφειλε ο Λοβ. να το εχει ηδη πραξει ασχετως αν μετα εκανε Ασεπ. Αλλα............... Ο κυριος μας δουλευει οπως τους καθηγητες των Επαλ που ακομα τους τοποθετει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160915
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 795
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 777
Σύνολο: 791

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.