*

Αποστολέας Θέμα: Νομότυπο αλλά απάνθρωπο….  (Αναγνώστηκε 9041 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Νομότυπο αλλά απάνθρωπο….
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 28, 2014, 07:58:04 μμ »
bitch άλλο όμορα , άλλο ίδιου δήμου , εξ ου και τα οδοιπορικά ( ειδικά σε προ καλλικράτη,καποδίστρια  εποχές).Αν και είσαι ειδική σε αυτά έχω την εντύπωση οτι κάπου έχει πάρει το μάτι μου κάτι σχετικό. συνοψίζοντας, προφανώς πρέπει να υπάρχει μια μινιμουμ αμφίπλευρη λογική αλλά τα όρια αυτής είναι συγκεχυμένα ...

ο νόμος κάνει λόγο για ίδιο ή γειτονικό δημο - όχι για ομάδες και όμορες ομάδες. Αυτές αναφέρονται μόνο στις περιπτώσεις υπεραριθμιών ( οργανικών και λειτουργικών). 
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νομότυπο αλλά απάνθρωπο….
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:44:45 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Νομότυπο αλλά απάνθρωπο….
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 28, 2014, 08:00:50 μμ »
Αν διαβαζες προηγουμενο μηνυμα μου θα καταλαβαινες.Εγω κατανοω  τον συναδελφο για ο τι περνα και με το παραπανω.Εσεις που ειδατε ενα μηνυμα απο αναπληρωτη με προβλημα το αγνοειται επιδεικτικα, οπως γινεται και στο σχολικο περιβαλλον.Σνιφ...

νομίζω μας αδικείς. Στο προηγούμενό σου μήνυμα έγραψες για την δική σου περίπτωση αλλά δε ζήτησες την άποψή μας ή ίσως κάποια συμβουλή. Έτσι που το έγραψες ως μήνυμα συμπαράστασης και πλήρους κατανόησης της κατάστασης του Βασίλη το εκλάβαμε ( τουλάχιστον εγώ έτσι το κατάλαβα ).
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος lenileni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νομότυπο αλλά απάνθρωπο….
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 28, 2014, 08:27:40 μμ »
Προσπαθηστε ολοι εσεις οι μονιμοι να αντιμετωπιζεται ο κλαδος των εκπαιδευτικων με αξιοπρεπεια.Διαμαρτυρηθειτε. Δεν ειμαστε απαδημητικα πουλια...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Νομότυπο αλλά απάνθρωπο….
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 28, 2014, 08:29:56 μμ »
Συντονισμένες ενέργειες πρέπει να γίνουν τόσο από μόνιμους όσο και απο αναπληρωτές και εν γένει αδιόριστους.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νομότυπο αλλά απάνθρωπο….
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:44:45 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Νομότυπο αλλά απάνθρωπο….
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 28, 2014, 08:34:00 μμ »

Όταν έγραψα σε προηγούμενο μήνυμα για παρόμοιες και χειρότερες περιπτώσεις, δεν εννοούσα φυσικά μόνο περιπτώσεις μονίμων. Ο διαχωρισμός που επιδιώκουν μερικοί δεν εξυπηρετεί κανένα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νομότυπο αλλά απάνθρωπο….
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 28, 2014, 08:42:47 μμ »
Συντονισμένες ενέργειες πρέπει να γίνουν τόσο από μόνιμους όσο και απο αναπληρωτές και εν γένει αδιόριστους.
Τα συμφέροντα είναι εντελώς διαφορετικά για να συνεργαστούμε δυστυχώς . Γενικά υπάρχει η νοοτροπία για τον αναπληρωτή να πει και ευχαριστώ που τον προσλάβανε έστω και 1500 χιλ μακρία και ο μόνιμος πρέπει να ναι δίπλα από το σπίτι του

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Νομότυπο αλλά απάνθρωπο….
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 28, 2014, 09:39:27 μμ »
Αν διαβαζες προηγουμενο μηνυμα μου θα καταλαβαινες.Εγω κατανοω  τον συναδελφο για ο τι περνα και με το παραπανω.Εσεις που ειδατε ενα μηνυμα απο αναπληρωτη με προβλημα το αγνοειται επιδεικτικα, οπως γινεται και στο σχολικο περιβαλλον.Σνιφ...

Κι εγω μεχρι πρότινος αναπληρωτρια ημουν,δεν είμαι ακομα μονιμη,διοριστεα-αδιοριστη γαρ.Εχω υποψιν μου τι γινεται με τους αναπληρωτες.Το 2011 με ειχε τρελανει μια μονιμη στο τηλ του κινητου-της το ειχαν δωσει οι εξυπνοι από τη Διευθυνση-για να αλλαξω σωνει και ντε σχολειο οπου ηδη ειχα τοποθετηθεί,να παω σε μακρινο,διοτι το ηθελε η εν λογω τρελομονιμη.

Αποσυνδεδεμένος 25basilio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νομότυπο αλλά απάνθρωπο….
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 28, 2014, 09:40:36 μμ »
Τσπ άνοιξα αυτό το θέμα για να μου προταθούν λύσεις στο συγκεκριμένο πρόβλημά μου. Ευχαριστώ σε όσους κατανόησαν το πρόβλημά μου. Εγώ θα συνεχίζω να στέλνω ενστάσεις για τα 1100 χλμ την εβδομάδα μέχρι τουλάχιστον να ασχοληθούν με το θέμα μου στο ΠΥΣΔΕ. Το μόνο που θα κάνω είναι να τους ζητήσω οδοιπορικά  τα οποία είναι περίπου άλλοι 2 μισθοί .Πιστεύω ότι με μια πιο σωστή κατανομή των εκπαιδευτικών δεν θα υπήρχαν αυτά τα προβλήματα και θα μπορούσαν να βοηθήσουν κ εμένα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 597
Σύνολο: 610

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.