*

Αποστολέας Θέμα: πληρωμη πδε  (Αναγνώστηκε 2551 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sosta7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
πληρωμη πδε
« στις: Νοέμβριος 04, 2014, 05:45:03 μμ »
συγνωμη να ρωτησω αναπληρωτριες α φασης πδε εχουν πληρωθει;  εγω γ φασης μας ζητησαν λογαριασμο εθνικης κ δεν ξερουν ποτε ακριβως θα μας πληρωσουν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πληρωμη πδε
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:38:02 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πληρωμη πδε
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 04, 2014, 06:35:33 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Χθες στις 12:23 μ.μ. ·
Σχετικά με την πληρωμή των αναπληρωτών που προσελήφθησαν μέσα από το ΠΔΕ ενημερώθηκα πριν λίγο από τον προιστάμενο της ΕΔΥΕ ,πως όλες οι διαδικασίες είναι έτοιμες και πιθανόν ακόμη και σήμερα θα πιστωθούν τα χρήματα στις Δνσεις ΠΕ που έχουν ανοίξει λογαριασμό,έτσι ώστε στη συνέχεια να πληρωθούν οι συνάδελφοι.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πληρωμη πδε
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 02:11:40 πμ »
Υπάρχουν λοιπόν νεώτερα για τους συναδέλφους αναπληρωτές ΠΔΕ, όπως ενημερώθηκα:
· Το Υπουργείο έδωσε εντολή στις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης να ανοίξουν λογαριασμό, προκειμένου να πιστωθούν όταν έλθουν τα χρήματα.
· Θα ζητηθούν (όπου δεν έχουν ήδη ζητηθεί), παρουσιολόγια για τους μήνες Σεπτέμβρη και Οκτώβρη.
· Ο Σεπτέμβριος θα πληρωθεί ολόκληρος, ο Οκτώβρης έναντι. Λογικά λόγω παρουσιολογίων.
· ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ. Το θέμα όμως δεν έχει κλείσει, καθώς οι περισσότεροι αναπληρωτές υπηρετούν σε ολιγοθέσια. Γίνεται προσπάθεια να πληρωθούν οι υπερωρίες από τον κρατικό προϋπολογισμό. Πιστεύω πολύ σύντομα να υπάρχουν θετικά νέα.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Επειδή παρατηρώ ότι γίνεται πλιάτσικο με τη μισθοδοσία σας, σας ενημερώνω ότι όλα αυτά έχουν σταλεί από το Υπουργείο και ενέργειες έχουν κάνει Σύλλογοι που έχουν στείλει επιστολές διαμαρτυρίας εδώ και μέρες.
Προσωπικά επεσήμανα το πρόβλημα από το πρώτο 15νθήμερο του Οκτώβρη. Και αυτό γιατί η όλη ιστορία μου θύμισε το ΕΣΠΑ του 2010…
Λογικά την άλλη βδομάδα θα πληρωθείτε…
Ζαχαρίας Καψαλάκης
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: πληρωμη πδε
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 22, 2015, 07:30:01 μμ »
καλησπερα προσληφθηκα 8/12 μεσω τακτικου και ακομη δεν πληρωθηκα, σε αλλες διευθυνσεις τι γινεται????μου ειπαν οτι θα πληρωθω 27 ιανουαριου αλλα μονο το μισθο του δεκεμβριου, τον μισθο του ιανουαριου θα τον πληρωθω τονφλεβαρη δεν θα πρεπε λογικα να πληρωθω δεκεμβρη και γεναρη στις 27 ιανουαριου??? (υ.γ.δεν ηθελα να ανοιξω τζαμπα νεο θεμα ενω υπαρχει παρεμφερες)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πληρωμη πδε
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:38:02 »

Αποσυνδεδεμένος dionisiac

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πληρωμη πδε
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 23, 2015, 11:32:54 μμ »
καλησπερα προσληφθηκα 8/12 μεσω τακτικου και ακομη δεν πληρωθηκα, σε αλλες διευθυνσεις τι γινεται????μου ειπαν οτι θα πληρωθω 27 ιανουαριου αλλα μονο το μισθο του δεκεμβριου, τον μισθο του ιανουαριου θα τον πληρωθω τονφλεβαρη δεν θα πρεπε λογικα να πληρωθω δεκεμβρη και γεναρη στις 27 ιανουαριου??? (υ.γ.δεν ηθελα να ανοιξω τζαμπα νεο θεμα ενω υπαρχει παρεμφερες)
kι εγω 8-12 προσληφθηκα μεσω τακτικου στηνπρωτοβαθμια ρεθυμνης και 10 ιανουαριου τα χρηματα ηταν στον λογαριασμο....τι κολπα ειναι αυτα???? μιλησες με την μισθοδοσια καθολου?? παντως εμεις πληρωνομαστε καθε 10 του μηνα για τον προηγουμενο!!

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: πληρωμη πδε
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 26, 2015, 05:35:22 μμ »
μιλησα με την μισθοδοσια και μου ειπαν αυτα που εγραψα πιο πανω!αν παρω στο υπουργειο θα μαθω τι συμβαινει ή τζαμπα κοπος?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 817
Σύνολο: 826

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.