*

Αποστολέας Θέμα: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;  (Αναγνώστηκε 3224 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣΑΦ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ψηφίστηκε το επιλεκτικό άνοιγμα των πινάκων από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν. Αλήθεια ποιους εξυπηρετεί;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2014, 05:54:43 μμ από ΠΑΣΑΦ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 06:31:33 μμ »
τα κομματόσκυλα!  >:(
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος MARIAN03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 06:35:37 μμ »
Ξέρετε αν κινείται κανείς να ανοίξουν οι πίνακες και για τα 2010-2011?
(Επειδή είναι τα χρόνια που δούλεψα και μάλιστα σε δυσπρόσιτο, τείνω να πιστέψω ότι έχω συγγένεια με το Μητσοτάκη).

Αποσυνδεδεμένος MAITS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 02:14:30 πμ »
Ξέρετε αν κινείται κανείς να ανοίξουν οι πίνακες και για τα 2010-2011?
(Επειδή είναι τα χρόνια που δούλεψα και μάλιστα σε δυσπρόσιτο, τείνω να πιστέψω ότι έχω συγγένεια με το Μητσοτάκη).

Μετά τις αγωγές θα το ξανασκεφτούν!
Οι εκπαιδευτικοί τελείωσαν...τους πάτησαν τα τραίνα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 07:04:48 πμ »
Κανεις δεν το επιθυμνει και αν καποιος το επιθυμει ας μας πει το σκεπτικο του Γιατι αν το σκεπτικο του ειναι αυτο που ειπε ο Λοβ τοτε ξερω περιπτωσεις που το 12-13 αρνηθηκαν την προσληψη τους και χασαν τα μορια του 12-13 και 13-14 με το ιδιο σκεπτικο Δηλαδη οτι η προυπηρεσια δεν μετραει και αφου δεν μετραει γιατι να ξεσπιτωθω;

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 06:29:05 μμ »
καλό θα είναι να σταματήσει αυτή η καραμέλα ¨γιατί να ξεσπιτωθώ αφού δεν μετράει η προυπηρεσία¨. η προυπηρεσία όλοι γνωρίζατε ότι θα προσμετρηθεί έστω και με το άνοιγμα των πινάκων μετά από διαγωνισμό. ασεπ. μπορεί να μην προσμετρηθεί ως 1 μονάδα για κάθε μήνα [πράγμα που σημαίνει ότι θα άνοιγε η ψαλίδα μεταξύ αυτών που δούλεψαν και αυτών που δεν δούλεψαν] αλλά θα προσμετρηθεί ως 0,10,0,20 κλπ ανάλογα με το πόσα μόρια έχεις [οπότε τα μόρια δεν θα είναι πάνω από 2-3 στο σύνολο]. εμείς που δεν είχαμε άλλη επιλογή, πήγαμε να δουλέψουμε αρκετα μακριά οι περισσότεροι, ενώ αυτοί που μείνατε πίσω σίγουρα είχατε και άλλες επιλογές. ναι, πασαφ, δεν είμαστε όλοι κομματόσκυλα!!! είμαστε φτωχοί, απλοί άνθρωποι που βαδίζουμε με το σταυρό στο χέρι και όχι με τη βοήθεια κάποιου!!!]
εξάλλου, αρκετοί που μείνανε πίσω, έκαναν μεταπτυχιακό (σε επόμενο ασεπ θα πάρουν 3 μόρια) ή ασπαιτε (από το 400 κάποιοι κατέβηκαν στο 50-100 και τώρα δουλεύουν ενώ εμείς που είμαστε από μικρά μέρη δεν έχουμε την πολυτέλεια να κάνουμε ασπαιτε). κάποιοι άλλοι μπορεί να πήραν το προφίσενσι σε κάποια ξένη γλώσσα (2 μόρια) και πολλοί άλλοι κάνατε κάτι που σίγουρα θα σας αποφέρει κάτι σε μελλοντικό ασεπ. σίγουρα, πολλοί λειτουργήσατε με πονηριά και 'οχι δήθεν ότι δεν θα μετρούσε η προυπηρεσία. .........
για αυτό αφήστε τις κλάψες, και καθήστε στις επιλογές σας. 7 ολόκληρα χρόνια λείπω από το σπίτι μου!!!

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 06:39:50 μμ »
καλό θα είναι να σταματήσει αυτή η καραμέλα ¨γιατί να ξεσπιτωθώ αφού δεν μετράει η προυπηρεσία¨. η προυπηρεσία όλοι γνωρίζατε ότι θα προσμετρηθεί έστω και με το άνοιγμα των πινάκων μετά από διαγωνισμό. ασεπ. μπορεί να μην προσμετρηθεί ως 1 μονάδα για κάθε μήνα [πράγμα που σημαίνει ότι θα άνοιγε η ψαλίδα μεταξύ αυτών που δούλεψαν και αυτών που δεν δούλεψαν] αλλά θα προσμετρηθεί ως 0,10,0,20 κλπ ανάλογα με το πόσα μόρια έχεις [οπότε τα μόρια δεν θα είναι πάνω από 2-3 στο σύνολο]. εμείς που δεν είχαμε άλλη επιλογή, πήγαμε να δουλέψουμε αρκετα μακριά οι περισσότεροι, ενώ αυτοί που μείνατε πίσω σίγουρα είχατε και άλλες επιλογές. ναι, πασαφ, δεν είμαστε όλοι κομματόσκυλα!!! είμαστε φτωχοί, απλοί άνθρωποι που βαδίζουμε με το σταυρό στο χέρι και όχι με τη βοήθεια κάποιου!!!]
εξάλλου, αρκετοί που μείνανε πίσω, έκαναν μεταπτυχιακό (σε επόμενο ασεπ θα πάρουν 3 μόρια) ή ασπαιτε (από το 400 κάποιοι κατέβηκαν στο 50-100 και τώρα δουλεύουν ενώ εμείς που είμαστε από μικρά μέρη δεν έχουμε την πολυτέλεια να κάνουμε ασπαιτε). κάποιοι άλλοι μπορεί να πήραν το προφίσενσι σε κάποια ξένη γλώσσα (2 μόρια) και πολλοί άλλοι κάνατε κάτι που σίγουρα θα σας αποφέρει κάτι σε μελλοντικό ασεπ. σίγουρα, πολλοί λειτουργήσατε με πονηριά και 'οχι δήθεν ότι δεν θα μετρούσε η προυπηρεσία. .........
για αυτό αφήστε τις κλάψες, και καθήστε στις επιλογές σας. 7 ολόκληρα χρόνια λείπω από το σπίτι μου!!!
Είσαι offside. Τα επιχειρήματά σου είναι υπέρ του χωρίς όρους άνοιγμα των πινάκων. Δεν έγινε όμως αυτό τώρα! Είναι επιλεκτικό το άνοιγμα. Αρα πρέπει να υποθέσω ότι είσαι και εσύ κατά αυτής της μεθόδευσης. Αρα εξακολουθούμε να ψάχνομε ποιοί το επιθυμούν.

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 06:45:17 μμ »
Ελα ντε thephantom Επιθυμεις επιλεκτικο άνοιγμα ή το ανοιγμα των πινακων απο το 10 Ποσα θες να μας τρελανεις;

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 07:40:04 μμ »
Επειδή προφανώς έχω χάσει επεισόδια, τι σημαίνει επιλεκτικό άνοιγμα?

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 09:02:05 μμ »
καλό θα είναι να σταματήσει αυτή η καραμέλα ¨γιατί να ξεσπιτωθώ αφού δεν μετράει η προυπηρεσία¨. η προυπηρεσία όλοι γνωρίζατε ότι θα προσμετρηθεί έστω και με το άνοιγμα των πινάκων μετά από διαγωνισμό. ασεπ. μπορεί να μην προσμετρηθεί ως 1 μονάδα για κάθε μήνα [πράγμα που σημαίνει ότι θα άνοιγε η ψαλίδα μεταξύ αυτών που δούλεψαν και αυτών που δεν δούλεψαν] αλλά θα προσμετρηθεί ως 0,10,0,20 κλπ ανάλογα με το πόσα μόρια έχεις [οπότε τα μόρια δεν θα είναι πάνω από 2-3 στο σύνολο]. εμείς που δεν είχαμε άλλη επιλογή, πήγαμε να δουλέψουμε αρκετα μακριά οι περισσότεροι, ενώ αυτοί που μείνατε πίσω σίγουρα είχατε και άλλες επιλογές. ναι, πασαφ, δεν είμαστε όλοι κομματόσκυλα!!! είμαστε φτωχοί, απλοί άνθρωποι που βαδίζουμε με το σταυρό στο χέρι και όχι με τη βοήθεια κάποιου!!!]
εξάλλου, αρκετοί που μείνανε πίσω, έκαναν μεταπτυχιακό (σε επόμενο ασεπ θα πάρουν 3 μόρια) ή ασπαιτε (από το 400 κάποιοι κατέβηκαν στο 50-100 και τώρα δουλεύουν ενώ εμείς που είμαστε από μικρά μέρη δεν έχουμε την πολυτέλεια να κάνουμε ασπαιτε). κάποιοι άλλοι μπορεί να πήραν το προφίσενσι σε κάποια ξένη γλώσσα (2 μόρια) και πολλοί άλλοι κάνατε κάτι που σίγουρα θα σας αποφέρει κάτι σε μελλοντικό ασεπ. σίγουρα, πολλοί λειτουργήσατε με πονηριά και 'οχι δήθεν ότι δεν θα μετρούσε η προυπηρεσία. .........
για αυτό αφήστε τις κλάψες, και καθήστε στις επιλογές σας. 7 ολόκληρα χρόνια λείπω από το σπίτι μου!!!

"Δεν είχες την πολυτέλεια να κάνεις ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί εισαι από μικρό μέρος".......... αλλά "ξεσπιτωνώσουν για να δουλέψεις".....
Ας ξεσπιτωνώσουν (όπως αναφέρεις) να δουλέψεις κ να πας σε μέρος οπου υπάρχει ΑΣΠΑΙΤΕ! Απλά τα πράγματα! Την καραμέλα την έχεις μασήσει καλά σου άρεσε κ θες να μας την πασάρεις ....ε όχι κύριε μου....φαίνεται  καλά από το μήνυμα σου ποιος κινήθηκε με πονηριά 4 χρόνια!

Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος MAITS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 10:09:25 μμ »
"Δεν είχες την πολυτέλεια να κάνεις ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί εισαι από μικρό μέρος".......... αλλά "ξεσπιτωνώσουν για να δουλέψεις".....
Ας ξεσπιτωνώσουν (όπως αναφέρεις) να δουλέψεις κ να πας σε μέρος οπου υπάρχει ΑΣΠΑΙΤΕ! Απλά τα πράγματα! Την καραμέλα την έχεις μασήσει καλά σου άρεσε κ θες να μας την πασάρεις ....ε όχι κύριε μου....φαίνεται  καλά από το μήνυμα σου ποιος κινήθηκε με πονηριά 4 χρόνια!

Δεν ήξερα ότι μπορούμε να καπαρώσουμε τις θέσεις πριν το διορισμό! Μπορεί ο άνθρωπος να είχε δηλώσει το μέρος που είχε ΑΣΠΑΙΤΕ αλλά να τον έριξαν στο τελευταίο απομονωμένο κουτσοχώρι!
Αν ξέρεις εσύ τον τρόπο, πες τον και σε μας, να μην παιδευόμαστε. ;)
Με τις αγωγές θα την πάρουν πίσω αυτή την αδικία.
Οι εκπαιδευτικοί τελείωσαν...τους πάτησαν τα τραίνα!

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 10:51:59 μμ »
gvasilis & baxalakis, όπως βλέπετε δεν ανέφερα τίποτα για το αν είμαι υπερ ή κατά. απλά έγραψα γεγονότα που συμβαίνουν γύρω μου, αν με ρωτήσει κάποιος για το άνοιγμα [από το '10, το '12 ή καθόλου], πραγματικά δεν ξέρω τι να απαντήσω. είμαι μπερδεμένος όπως και πολλοί άλλοι.
anneta, 1)την ειδικότητά μου δεν την παίρνουν στις πόλεις που γίνεται ασπαιτε.,  και 2) χρησιμοποίησα την ασπαιτε ως παράδειγμα για το πως μπορεί να ωφεληθεί κάποιος που σκόπιμα αποφάσισε να μείνει εκτός εκαίδευση αυτά τα χρόνια. είτε επιλέξαμε να δουλέψουμε είτε όχι, όλοι κάτι κερδίσαμε με τον ένα τρόπο ή τον άλλο.
MAITS, απλά ευχαριστώ.

 

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣΑΦ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 11:01:54 μμ »
Ο ΠΑ.Σ.Α.Φ. είναι κατά του επιλεκτικού ανοίγματος. Όποιος επιθυμεί μπορεί να συμμετάσχει στην δικαστική προσφυγή που οργανώνουμε.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Επιλεκτικό άνοιγμα από το 12: Τελικά ποιοι το επιθυμούν;
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 07, 2014, 12:39:17 πμ »
Δεν ήξερα ότι μπορούμε να καπαρώσουμε τις θέσεις πριν το διορισμό! Μπορεί ο άνθρωπος να είχε δηλώσει το μέρος που είχε ΑΣΠΑΙΤΕ αλλά να τον έριξαν στο τελευταίο απομονωμένο κουτσοχώρι!
Αν ξέρεις εσύ τον τρόπο, πες τον και σε μας, να μην παιδευόμαστε. ;)

Λυπάμαι για την άγνοια σας..... αυτό συμπεραίνω από τα μηνύματα σας .... (εσένα κ του thephantom)

Κι αν θες τρόπο σου χω..... συνδυάζεις κουτσοχώρι + παιδαγωγική..... αρκεί να χεις ταλέντο στο γλύψιμο κ στην κλάψα!! (Είναι κάποιοι πρόεδροι συγκεκριμένων παραρτημάτων ΕΠΠΑΙΚ που τους αρέσει το παραμύθιασμα δίνοντας απλόχερα τα πτυχία)
Εγω δεν το έχω γι αυτό θα συνεχίζω να καταγγέλλω τέτοιου είδους περιστατικά....αλλά κ να είμαι  κατά του αναδρομικού ανοίγματος!  ;)
 
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 759
Σύνολο: 770

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.