*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 216242 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #434 στις: Απρίλιος 01, 2015, 11:14:11 πμ »
Βρε παιδιά,απορία...
Στην on line πορεία της αίτησης δίνω αριθμό πρωτοκόλλου και ημερομηνία γέννησης και δεν μου βγάζει τίποτα. Ο φάκελος μου έχει αυτά που έστειλα εγώ και χτες μόλις που μίλησα με ΔΟΑΤΑΠ είχαν παραλάβει 500 αιτήσεις αναγνώρισης όπου η υπάλληλος μου είπε ουι ακόμα δεν τις έχει πρωτοκολλήσει.
Κάνω κάτι λάθος με την on line επιβεβαίωση της πορείας της αίτησης;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Educator

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #435 στις: Απρίλιος 01, 2015, 11:53:37 πμ »
marilou1981 δεν κάνεις κάτι λάθος, απλά δεν σε έχουν περάσει ακόμα στο σύστημα. Υπομονή. Πρόσφατα πέρασα από τα γραφεία και μίλησα με τον υπεύθυνο.Δύο άτομα είναι  πραγματικά και εφόσον προσλήψεις δε γίνονται, αποτέλεσμα είναι η όλη διαδικασία να είναι χρονοβόρα και βασανιστική για όλους.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #436 στις: Απρίλιος 01, 2015, 02:21:40 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση educator...

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #437 στις: Απρίλιος 01, 2015, 02:46:03 μμ »
marilou1981 δεν κάνεις κάτι λάθος, απλά δεν σε έχουν περάσει ακόμα στο σύστημα. Υπομονή. Πρόσφατα πέρασα από τα γραφεία και μίλησα με τον υπεύθυνο.Δύο άτομα είναι  πραγματικά και εφόσον προσλήψεις δε γίνονται, αποτέλεσμα είναι η όλη διαδικασία να είναι χρονοβόρα και βασανιστική για όλους.


Δεν είναι φυσικό να εξυπηρετούν αιτήσεις με αριθμό πρωτοκόλλου του 2015 και να μην εξυπηρετούν εμάς που περιμένουμε από τον Οκτώβρη! Της Ασπαίτε τους αναγνώρισαν μαζικά 200 άτομα! Απλά μας δουλεύουν ! Επικοινώνησα και με το πολιτικό γραφείο του Υπουργού που δήλωσε άγνοια και θα εξετάσει το ζήτημα! Νομίζω πρέπει όλοι να παραπονεθούμε στο Υπουργείο! Ας αποσπάσει στο Δοαταπ υπαλλήλους όπως έγινε στο Ινεδιβιμ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος hkoukas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #438 στις: Απρίλιος 05, 2015, 01:25:21 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον / κάποια συναδελφο που εχει ηδη παρει το πτυχιο στα χερια, με κατευθυνση Ειδικη Εκπαιδευση. Γραφει Ειδικη Εκπαιδευση πανω στο πτυχιο; Σημερα ακουσα οτι δεν αναγνωριζεται στην Ειδικη Εκπαιδευση, επειδη ειναι μεταπτυχιακο Επιστημων Αγωγης με κατευθυνση στην Ειδικη Εκπαιδευση.

Θεωρω χαζομαρα αυτο που ακουσα διοτι πολλα μεταπτυχιακα ακολουθουν την φιλοσοφια της εσωτερικης κατευθυνσης. Επιπλεον ο ανθρωπος αυτος προωθει μεταπτυχιακο αλλου πανεπιστημιου οποτε δεν μου εκανε εντυπωση.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #439 στις: Απρίλιος 05, 2015, 03:51:18 μμ »
Το έχω ακούσει κι εγώ αλλά δε ξέρω τι ακριβώς παίζει.

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #440 στις: Απρίλιος 05, 2015, 05:23:10 μμ »
Συγνώμη.... αλλά όλα τα μεταπτυχιακά Ειδικής Αγωγής δεν ανήκουν στις Επιστήμες της Αγωγής; Που ανήκουν; Στις Φυσικές Επιστήμες;;;;;;
Θα μας τρελάνουν;;;; Παίζουμε με τις λέξεις;;;;

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #441 στις: Απρίλιος 05, 2015, 05:58:01 μμ »
Άλλο πάλι και αυτό! Καλά δεν αναφέρθηκε ότι έχουν γίνει αναγνωρίσεις αυτών που τελείωσαν το Σεπτέμβριο; Ας το επιβεβαιώσει κάποιος!

Αποσυνδεδεμένος hkoukas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #442 στις: Απρίλιος 05, 2015, 07:10:46 μμ »
Υπάρχουν τα αυτόνομα μεταπτυχιακά ενός αντικειμένου υπάρχουν και τα μεταπτυχιακα με εσωτερικες κατευθηνσεις. Ας μας πει καποιος συναδελφος τι στο καλο γραφει πανω το πτυχιο.
Αν μαλιστα υπαρχει καποιος συναδελφος που να δουλευει πανω στην Ειδικη Αγωγη χαρη στο μεταπτυχιακο ή εστω μπηκε στους πινακες τοτε ας μας το πει.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2015, 07:46:06 μμ από hkoukas »

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #443 στις: Απρίλιος 05, 2015, 10:31:32 μμ »
Γνωρίζω άτομο που εργάζεται σε σχολείο με αυτό το μεταπτυχιακο..οποτε κανονικα μετρα στους πινακες ειδικης

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #444 στις: Απρίλιος 05, 2015, 11:47:14 μμ »
Γνωρίζω άτομο που εργάζεται σε σχολείο με αυτό το μεταπτυχιακο..οποτε κανονικα μετρα στους πινακες ειδικης

Επιβεβαιώνω και εγώ τα γραφόμενα της kittoulini... Γνωρίζω 2 αναπληρωτές: μία μαθηματικό, η οποία εργάζεται σε σχολική μονάδα ειδικής αγωγής στα Δωδεκάνησα, όπως επίσης και ένα δάσκαλο, ο οποίος εργάζεται στη δομή της παράλληλης στήριξης στην Αττική.. Και οι δύο έκαναν χρήση αυτού του μεταπτυχιακού ως βασικό προσόν για τον διορισμό τους.. Συνεπώς, μην αγχώνεστε καθόλου..
Καλό βράδυ!

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #445 στις: Απρίλιος 12, 2015, 07:31:11 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον / κάποια συναδελφο που εχει ηδη παρει το πτυχιο στα χερια, με κατευθυνση Ειδικη Εκπαιδευση. Γραφει Ειδικη Εκπαιδευση πανω στο πτυχιο; Σημερα ακουσα οτι δεν αναγνωριζεται στην Ειδικη Εκπαιδευση, επειδη ειναι μεταπτυχιακο Επιστημων Αγωγης με κατευθυνση στην Ειδικη Εκπαιδευση.

Θεωρω χαζομαρα αυτο που ακουσα διοτι πολλα μεταπτυχιακα ακολουθουν την φιλοσοφια της εσωτερικης κατευθυνσης. Επιπλεον ο ανθρωπος αυτος προωθει μεταπτυχιακο αλλου πανεπιστημιου οποτε δεν μου εκανε εντυπωση.
Αν εννοείς για μισθολογική εξέλιξη για τους αναπληρωτές ειδικής ναι δεν αναγνωρίζεται (όπως και κανένα άλλο).. για να μπεις στους πίνακες ΝΑΙ αναγνωρίζεται...

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #446 στις: Απρίλιος 13, 2015, 09:59:57 πμ »
"Σύμφωνα με τον ιδρυτικό νόμο του ΔΟΑΤΑΠ 3328/2005 η διαδικασία αναγνώρισης τίτλου της αλλοδαπής πρέπει να ολοκληρωθεί εντός 3 μηνών από την ημερομηνία κατάθεσης όλων των απαραιτήτων δικαιολογητικών και έχουν πραγματοποιηθεί όλες οι επιμέρους ενέργειες ελέγχου τους".
Μήπως θα έπρεπε με βάση τον παραπάνω νόμο να κάνουμε όλοι μαζί κάποιες ενέργειες;
Ο δικός μου φάκελος φαίνεται ως πλήρης από την 29η/1/2015 κι ακόμα τίποτα....

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #447 στις: Απρίλιος 13, 2015, 08:17:01 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον / κάποια συναδελφο που εχει ηδη παρει το πτυχιο στα χερια, με κατευθυνση Ειδικη Εκπαιδευση. Γραφει Ειδικη Εκπαιδευση πανω στο πτυχιο; Σημερα ακουσα οτι δεν αναγνωριζεται στην Ειδικη Εκπαιδευση, επειδη ειναι μεταπτυχιακο Επιστημων Αγωγης με κατευθυνση στην Ειδικη Εκπαιδευση.

Θεωρω χαζομαρα αυτο που ακουσα διοτι πολλα μεταπτυχιακα ακολουθουν την φιλοσοφια της εσωτερικης κατευθυνσης. Επιπλεον ο ανθρωπος αυτος προωθει μεταπτυχιακο αλλου πανεπιστημιου οποτε δεν μου εκανε εντυπωση.
συνάδελφοι μην στεναχωριεστε και μην αγχώνεστε... το μεταπτυχιακο αυτο το εχω κανει εγω!! Γραφει ειδικη εκπαιδευση ... μπαινεις κανονικα στους πίνακες ειδικης δίνει παιδαγωγικη επαρκεια μπαινεις κανονικα παντου και εχεις τα ιδια διακαιωματα με τα αλλα!!
μην ακουτε τίποτα...
είναι απο τα λίγα αξιολογα με πραγματικες γνωσεις μεταπτυχιακο του εξωτερικου, και γι αυτο δεχεται ολο αυτο τον πολεμο απο τα ελληνικα πανεπιστημια μεσω του δοαταπ... ο δοαταπ με την αποφαση του 2012 δεν μπορει να αναιρεση την  αναγνωριση και γι αυτο πρεπει να βρει αλλο τρόπο να αποθαρρύνει τους υποψηφιους σπουδαστες ... πως ?? με το να αργει τις αναγνωρισεις!!! εγω ημουν απο τις τυχερες που πήραμε πρωτοι πτυχιο....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 402
Σύνολο: 404

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.