*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 217212 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #252 στις: Δεκέμβριος 03, 2014, 04:08:58 μμ »
Mετά από 3 βδομ, καλό Ιανουάριο, θα σταλθούν στον δοαταπ τα πτυχία. Όταν μαζευτούν οι καθηγητές θα περάσουν από έλεγχο στη συνεδρίαση και τότε θα παρθεί τελική απόφαση. Οπότε, "δύναται" να αναγνωριστεί. Είναι δυνατόν να μην αναγνωριστούν 1.500 πτυχία; Δεν ξέρω τον αριθμό των πτυχίων, αλλά είναι πάρα πολλές οι κατευθύνσεις πλέον και από το παν.Λευκωσίας και από το Ευρωπ. Παν.
Πιστεύω ότι ξαναπέρασαν από έλεγχο και είναι λογικό να καθυστερήσουν οι διαδικασίες. Φυσικά και όλοι οι ενδιαφερόμενοι δεν θα ηρεμήσουμε μέχρι τον Μάρτιο.
Έχω καταλάβει ότι ο δοαταπ είναι τύπου Πυθία, γιατί δεν ξέρει τι θα αποφασίζεται στις συνεδριάσεις από τους καθηγητές.

Πιστεύω ότι πρέπει να ξανανοιχτεί η  φόρμα που υπογράψαμε με αλλαγή της τελευταίας παραγράφου στο κείμενο όπου θα απαιτούμε την αναγνώρισή των πτυχίων το συντομότερο, από το δοαταπ αυτή τη φορά,  γιατί έχουμε πλέον νέα δεδομένα, την κατοχύρωση ποιότητας από το εαιπ και να σταλθεί στη συνεδρίαση του Φεβρουαρίου ή όποτε πραγματοποιηθεί.
Ή να ξανακατασκευαστεί μία νέα φόρμα ώστε να μην μπερδευτούμε για το τι υπογράφουμε αυτή τη φορά. Κάνω μια σκέψη, κάπως πρέπει να δηλώσουμε την παρουσία μας και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος panos69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #253 στις: Δεκέμβριος 03, 2014, 04:16:03 μμ »
Ρε παιδάκια,σταματήστε να γράφετε ό,τι σας κατεβαίνει στο κεφάλι γιατί το συγκεκριμένο forum το διαβάζουν και σοβαροί άνθρωποι.Έλεος πια ,βρείτε έναν άλλο τρόπο να καταπολεμήσετε τις ανασφάλειές σας....
thank you Merlin

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #254 στις: Δεκέμβριος 03, 2014, 04:46:14 μμ »
Έχεις κάποια σχέση με το θέμα μας ή βρήκες ευκαιρία να επιτεθείς για να γεμίσεις τις δικές σου ανασφάλειες;
Το μήνυμά σου είναι απαράδεκτο. Δεν έχεις καταλάβει ότι αυτή τη στιγμή έχουμε πρόβλημα; Εγώ θέλω να το καταθέσω σε μια υπηρεσία και δεν μπορώ ή έστω με καθυστερούν. Τι είναι αυτά που λες "ό,τι μας κατέβει στο κεφάλι" ή δεν είμαστε σοβαροί άνθρωποι με ανασφάλειες; Αυτό το φορουμ υφίσταται για να ενημερωνόμαστε να μοιραζόμαστε προβληματισμούς και να οργανωνόμαστε για κοινούς σκοπούς. Δεν επιχειρηματολογώ περισσότερο γιατί ο δικός σου τρόπος είναι μόνο η λοιδορία.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2014, 04:52:37 μμ από arsinoh2 »

Αποσυνδεδεμένος saloniki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #255 στις: Δεκέμβριος 03, 2014, 05:42:12 μμ »
Αν το Πανεπιστήμιο στείλει τα πτυχία τέλη Δεκεμβρίου, τότε φυσιολογικά πρέπει τέλη Ιανουαρίου με αρχές Φεβρουαρίου να γίνουν οι πρώτες αναγνωρίσεις. Δεν χρειάζεται να συσταθεί καμιά επιτροπή, αφού δεν υπάρχει καμιά απόφαση μη αναγνώρισης. Μια απλή εντολή χρειάζεται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #256 στις: Δεκέμβριος 03, 2014, 10:22:15 μμ »
Mετά από 3 βδομ, καλό Ιανουάριο, θα σταλθούν στον δοαταπ τα πτυχία. Όταν μαζευτούν οι καθηγητές θα περάσουν από έλεγχο στη συνεδρίαση και τότε θα παρθεί τελική απόφαση. Οπότε, "δύναται" να αναγνωριστεί. Είναι δυνατόν να μην αναγνωριστούν 1.500 πτυχία; Δεν ξέρω τον αριθμό των πτυχίων, αλλά είναι πάρα πολλές οι κατευθύνσεις πλέον και από το παν.Λευκωσίας και από το Ευρωπ. Παν.
Πιστεύω ότι ξαναπέρασαν από έλεγχο και είναι λογικό να καθυστερήσουν οι διαδικασίες. Φυσικά και όλοι οι ενδιαφερόμενοι δεν θα ηρεμήσουμε μέχρι τον Μάρτιο.
Έχω καταλάβει ότι ο δοαταπ είναι τύπου Πυθία, γιατί δεν ξέρει τι θα αποφασίζεται στις συνεδριάσεις από τους καθηγητές.

Πιστεύω ότι πρέπει να ξανανοιχτεί η  φόρμα που υπογράψαμε με αλλαγή της τελευταίας παραγράφου στο κείμενο όπου θα απαιτούμε την αναγνώρισή των πτυχίων το συντομότερο, από το δοαταπ αυτή τη φορά,  γιατί έχουμε πλέον νέα δεδομένα, την κατοχύρωση ποιότητας από το εαιπ και να σταλθεί στη συνεδρίαση του Φεβρουαρίου ή όποτε πραγματοποιηθεί.
Ή να ξανακατασκευαστεί μία νέα φόρμα ώστε να μην μπερδευτούμε για το τι υπογράφουμε αυτή τη φορά. Κάνω μια σκέψη, κάπως πρέπει να δηλώσουμε την παρουσία μας και πάλι.

Συνάδελφοι απο το Δοαταπ σε email μου πριν 15 μερεσπου ρωτούσαγια το πρόβλημα της αναγνώρισης, ακόμη δεν μου έχουν απαντήσει! Νέα φόρμα για υπογραφή και να τους κατακλύσουμε σε τηλέφωνα κ email! Πρεπει να στραφουμε και νομικά εναντίον τους για διαφυγόντα κέρδη

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #257 στις: Δεκέμβριος 03, 2014, 11:02:09 μμ »
Mήπως apollon ισχύει αυτό που λέει ο saloniki ; Αφού είναι εγκεκριμένα τα πτυχία στην Κύπρο τότε συνεχίζουν κανονικά οι διαδικασίες αναγνώρισης χωρίς συνεδρίαση δοαταπ; Θα τηλ στο δοαταπ, γιατί και εγώ δύο μαιλ που έχω στείλει στον Παπαβλασσόπουλο δεν έχουν απαντηθεί. Απλώς πρέπει να καταλάβουν όλοι την αναστάτωσή μας διότι υπήρξε μια αιφνιδιαστική παρέκκλιση και προσπαθούμε να αποκλείσουμε τις χειρότερες εκδοχές της. Όντως, δεν έχει υπάρξει κάποια αρνητική απάντηση για ενεργοποιηθούμε. Θα είμαστε σε επιφυλακή με ψυχραιμία.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #258 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 10:41:03 πμ »
http://www.doatap.gr/gr/news_extended.php?post_id=491

Ορίστε η ευθύνη που έχει το πανεπιστήμιο , από 18/8/2014 ήξερε το πρόβλημα και μας έλεγαν όλα είναι καλά

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #259 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 10:46:26 πμ »
Συγγνωμη αλλά το πανεπιστήμιο γιατί δεν εκδίδει πτυχία ή πιστοποιητικά αποφοίτησης??????????
Ακομη και στην περιπτωση που δεν το θελατε για το δοαταπ της ελλαδας δεν θα επρεπε να σας εδινε πτυχιο??????????????Πρωτη φορα ακουω πανεπιστημιο να κανει σταση εκδοσης πτυχιων και πιστοποιητικων,. Νομιζω πως απο το πανεπιστημιο πρεπει να ζητησετε εξηγησεις και οχι απο τον ΔΟΑΤΑΠ.
Ο ΔΟΑΤΑΠ κρινει τιτλους και απο τη στιγμη που δεν εχουνε εκδοθει τιτλοι απο το πανεπιστημιο δεν συνεχιζει την διαδιακασια εξετασης αιτησεων αναγνωρισης.
Επισης κατα την δικη μου προσωπικη αποψη οταν ενα αει η τει δεν χορηγει πτυχια ή βεβαιωσεις απο τον Σεπτεμβριο κατι αλλο συμβαινει..

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #260 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 10:49:17 πμ »
http://www.doatap.gr/gr/news_extended.php?post_id=491

Ορίστε η ευθύνη που έχει το πανεπιστήμιο , από 18/8/2014 ήξερε το πρόβλημα και μας έλεγαν όλα είναι καλά

δηλαδη το πανεπιστημιο λευκωσιας δεν ειχε πιστοποίησή τους από την Επιτροπή Αξιολόγησης Ιδιωτικών Πανεπιστημίων της Κύπρου???????? και αν δεν ειχε πως εκανε αναγνωριση 800 μαστερ το καλοκαιρι??????
εαν ειχε προσωρινη πιστοποιηση μεχρι 18/8/2014 τοτε πως απο 18/8/2014 και μετα δεχτηκε να παιρνει και αλλους φοιτητες χωρις να εχει εξασφαλισει οριστικη πιστοποιηση?????ολα για τα λεφτα δηλαδη??????

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #261 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 10:52:57 πμ »
δηλαδη το πανεπιστημιο λευκωσιας δεν ειχε πιστοποίησή τους από την Επιτροπή Αξιολόγησης Ιδιωτικών Πανεπιστημίων της Κύπρου???????? και αν δεν ειχε πως εκανε αναγνωριση 800 μαστερ το καλοκαιρι??????
εαν ειχε προσωρινη πιστοποιηση μεχρι 18/8/2014 τοτε πως απο 18/8/2014 και μετα δεχτηκε να παιρνει και αλλους φοιτητες χωρις να εχει εξασφαλισει οριστικη πιστοποιηση?????ολα για τα λεφτα δηλαδη??????


είναι από την επίσημη ιστοσελίδα του δοαταπ. Τα συμπεράσματα δικά μας. Πήραν μόνο τα λεφτά μας

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #262 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 10:59:15 πμ »

είναι από την επίσημη ιστοσελίδα του δοαταπ. Τα συμπεράσματα δικά μας. Πήραν μόνο τα λεφτά μας

αυτο που κανει τεραστια εντυπωση ειναι το γεγονος πως απο 18/8/2014 υπηρχε επισημη ανακοινωση για τη μη πιστοποιηση του πανεπιστημιου απο την αρχη της κυπρου και παρολα αυτα εκανε κανονικα εγγραφες μεχρι και σημερα... τι να πω... αυτο δεν διχνει ποιοτητα πανεπιστημιου και ισως γι αυτο ο δοαταπ εθεσε βετο..

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #263 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 10:59:46 πμ »
Μόλις μίλησα με ΔΟΑΤΑΠ στο τηλέφωνο του Παπαβλασόπουλου το σήκωσε μια κυρία και μου είπε ότι σε 10 μέρες να την ξανακαλέσω. Τους έστειλαν νέα στοιχεία και τα μελετούν.

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #264 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 01:30:07 μμ »
να κάνω μια ερώτηση,όσοι είστε απο θεσσαλονίκη,πήγατε τα δικαιολογητικά στο Διοικητηριο οπου στεγάζεται ο δοαταπ  ή τα στείλατε στην Αθήνα;;..εμένα θα σταλούν απο την Ιταλία(δεν εκανα το master της Κύπρου) αλλά δε μου είπαν που θα σταλούν...αν τα παω εδω,θα πάρω αριθμό πρωτοκόλλου ενω αν τα στείλω στην Αθηνα όχι..συν οτι αν τα παω εδω δεν χρειαζεται να πληρωσω κουριερ...

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #265 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 01:59:45 μμ »
Εγώ κατέθεσα τα χαρτιά μου στη Θεσσαλονίκη και αυτοί θα τα στείλουν στην Αθήνα, το ίδιο μου είπαν ότι θα γίνει και όταν με το καλό πάρω την αναγνώριση, θα την παραλάβω από ΔΟΑΤΑΠ Θεσσαλονίκης.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 479
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.