*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 217200 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #588 στις: Ιούνιος 09, 2015, 11:19:29 πμ »
Συνάδελφοι, καλημέρα.
Μήπως έχει κανείς άλλος απόφοιτος του Ιανουαρίου λάβει ειδοποίηση να παραλάβει την πράξη αναγνώρισης; Στα μηνύματα δεν απαντούν, όπως επίσης και στα τηλέφωνα. Ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι έχουν πάρει την αναγνώριση και κάποιοι άλλοι όχι, μολονότι τα σχετικά έγγραφα αποστέλλονται την ίδια χρονική περίοδο από το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας. Εκτός από την Παφλιώτη υπάρχει κανείς άλλος υπεύθυνος; Μήπως επιχείρησε κανείς να επικοινωνήσει σήμερα με το Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #589 στις: Ιούνιος 09, 2015, 04:50:02 μμ »
συνάδελφοι καλησπέρα!Μόλις γύρισα από Αθήνα από τον Δοαταπ όπου πήγα να διευθετήσω μια συγκεκριμένη καθυστέρηση συμπλήρωσης του φακέλου μου. Να πώ ότι αποφοίτησα τον Απρίλιο λόγω πρακτικής στο μεταπτυχιακό της Σχολικής Ψυχολογίας. Παρ'ολο που μου είπαν ότι ο κ. Παπαβλασσόπουλος δε δέχεται σήμερα εγώ τον βρήκα και μίλησα μαζί του για την πορεία των αιτήσεων (μάλλον με δέχτηκε λόγω εγκυμοσύνης και λόγω ότι έκανα ταξίδι από Πάτρα). Μου είπε ότι τρέχει με τη Παφλιώτη να τελείωσει τις αιτήσεις όλων του Ιανουαρίου μέχρι τέλη Ιουνίου από το Πανεπιστήμιο της Λευκωσίας και κάποιον από το πανεπιστήμιο της Ιταλίας. Οπότε λογικά κάντε λίγο υπομονή όσοι είστε απόφοιτοι Ιανουαρίου. Είπε ότι είναι γύρω στα 500 άτομα. Αυτά...
Τώρα όσοι για μας που αποφοιτήσαμε αργότερα καλό καλοκαίρι!

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #590 στις: Ιούνιος 09, 2015, 05:35:34 μμ »
συνάδελφοι καλησπέρα!Μόλις γύρισα από Αθήνα από τον Δοαταπ όπου πήγα να διευθετήσω μια συγκεκριμένη καθυστέρηση συμπλήρωσης του φακέλου μου. Να πώ ότι αποφοίτησα τον Απρίλιο λόγω πρακτικής στο μεταπτυχιακό της Σχολικής Ψυχολογίας. Παρ'ολο που μου είπαν ότι ο κ. Παπαβλασσόπουλος δε δέχεται σήμερα εγώ τον βρήκα και μίλησα μαζί του για την πορεία των αιτήσεων (μάλλον με δέχτηκε λόγω εγκυμοσύνης και λόγω ότι έκανα ταξίδι από Πάτρα). Μου είπε ότι τρέχει με τη Παφλιώτη να τελείωσει τις αιτήσεις όλων του Ιανουαρίου μέχρι τέλη Ιουνίου από το Πανεπιστήμιο της Λευκωσίας και κάποιον από το πανεπιστήμιο της Ιταλίας. Οπότε λογικά κάντε λίγο υπομονή όσοι είστε απόφοιτοι Ιανουαρίου. Είπε ότι είναι γύρω στα 500 άτομα. Αυτά...
Τώρα όσοι για μας που αποφοιτήσαμε αργότερα καλό καλοκαίρι!

Και εγώ απο Πατρα είχα ανεβεί πριν απο ένα μήνα και μάλιςτα μέρα που δεν δεχόταν αλλά με δέχτηκε. Ειναι ευγενέστατος και τα ίδια είπε και σε μένα μιας και ειμαι απόφοιτη του Ιανουαρίου. Με διαβεβαίωσε οτι τέλη Ιουνίου θα ειναι έτοιμες οι αναγνωρίσεις.

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #591 στις: Ιούνιος 10, 2015, 09:31:02 πμ »
Καλημέρα κι απο μένα!
Κι εμένα στο τηλέφωνο με ενημέρωσαν ότι μέσα στο μήνα οι απόφοιτοι του Ιανουαρίου θα λάβουν την αναγνώριση. Εγώ κατέθεσα τα χαρτιά μου το Μάρτιο και ο φάκελός μου φαίνεται πλήρης απο 20/4.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #592 στις: Ιούνιος 10, 2015, 06:33:58 μμ »
Καλημέρα κι απο μένα!
Κι εμένα στο τηλέφωνο με ενημέρωσαν ότι μέσα στο μήνα οι απόφοιτοι του Ιανουαρίου θα λάβουν την αναγνώριση. Εγώ κατέθεσα τα χαρτιά μου το Μάρτιο και ο φάκελός μου φαίνεται πλήρης απο 20/4.
Ανήκω στην ίδια κατηγορία. Πότε επικοινώνησες? Εγώ δεν μπορώ να πιάσω γραμμή. Μέχρι την άλλη εβδομάδα θα υπάρχει εξέλιξη? Πάντως από όσο φαίνεται κάποιοι έχουν ήδη ειδοποιηθεί, οπότε βαίνουμε καλώς.

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #593 στις: Ιούνιος 11, 2015, 11:55:37 μμ »
Υπάρχει περίπτωση οι του Μαϊου 2015 να προλάβουν να πάρουν έγκαιρα την αναγνώριση, ώστε να κάνουν αίτηση
στους πίνακες των αναπληρωτών; Τί πιθανότητες να υπάρχουν;

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #594 στις: Ιούνιος 12, 2015, 08:05:21 πμ »
Υπάρχει περίπτωση οι του Μαϊου 2015 να προλάβουν να πάρουν έγκαιρα την αναγνώριση, ώστε να κάνουν αίτηση
στους πίνακες των αναπληρωτών; Τί πιθανότητες να υπάρχουν;

Από όσο ξέρω, πέρυσι τέτοια εποχή έγιναν εγκαίρως οι αναγνωρίσεις, οπότε οι υποψήφιοι πρόλαβαν να καταθέσουν εμπρόθεσμα τα δικαιολογητικά τους για αναπλήρωση. Για φέτος δεν γνωρίζω ακριβώς, γιατί γενικά έχει υπάρξει μεγάλη καθυστέρηση ήδη από τους αποφοίτους του Σεπτεμβρίου. Προς το παρόν διεκπεραιώνουν τις αιτήσεις των αποφοίτων του Ιανουαρίου. Ελπίζω, όμως, ότι θα δείξουν κατανόηση και θα φροντίσουν να προχωρήσουν άμεσα και στις δικές σας αναγνωρίσεις, γιατί ξέρουν προκαταβολικά ότι ο μεγάλος όγκος υποψηφίων ενδιαφέρεται πρωτίστως να υποβάλει χαρτιά για αναπλήρωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2015, 01:41:26 μμ από tsoklis »

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #595 στις: Ιούνιος 12, 2015, 11:24:50 πμ »
Μακάρι tsoklis!

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #596 στις: Ιούνιος 13, 2015, 05:55:16 μμ »
Πήρα ξανά τηλ χτες και μια υπάλληλος μου είπε τα ίδια. Τέλη Ιουνιου όλες οι αναγνωρίσεις αυτών που τελείωσαν τον Ιανουάριο θα ειναι έτοιμες. Επίσης μου είπε να μην μπαίνουμε καθόλου στην on line πορεία διότι δεν προλαβαίνουν μα την ενημερώσουν. Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #597 στις: Ιούνιος 14, 2015, 09:47:01 μμ »
Ανήκω στην ίδια κατηγορία. Πότε επικοινώνησες? Εγώ δεν μπορώ να πιάσω γραμμή. Μέχρι την άλλη εβδομάδα θα υπάρχει εξέλιξη? Πάντως από όσο φαίνεται κάποιοι έχουν ήδη ειδοποιηθεί, οπότε βαίνουμε καλώς.
Μίλησα μαζί τους νομίζω στις 2 ή 3/6 μετά απο μεγάλη προσπάθεια. Τωρα για το αν θα υπάρχει εξέλιξη την αλλη εβδομάδα δεν ξερω να σου πω. Ελπιζω κατι να γινει...

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #598 στις: Ιούνιος 14, 2015, 10:30:34 μμ »
Οσοι έχετε πάρει την αναγνώριση, σας ειδοποίησαν με τους τρόπους που είχατε ζητήσει στην αίτηση που κάνατε (sms, mail); Ή πήρατε τηλέφωνο και σας το είπαν;

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #599 στις: Ιούνιος 15, 2015, 12:14:36 πμ »
Οσοι έχετε πάρει την αναγνώριση, σας ειδοποίησαν με τους τρόπους που είχατε ζητήσει στην αίτηση που κάνατε (sms, mail); Ή πήρατε τηλέφωνο και σας το είπαν;

Αποσυνδεδεμένος melo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #600 στις: Ιούνιος 15, 2015, 07:39:13 πμ »
Συνάδελφοι γνωρίζετε αν το διδακτορικό στις επιστήμες της αγωγής από το πανεπιστήμιο της Λευκωσίας αναγνωρίζεται; Από ότι είδα στο site του πανεπιστημίου Προσφέρεται και με το συμβατικό τρόπο και εξ αποστάσεως.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #601 στις: Ιούνιος 15, 2015, 12:29:17 μμ »
Καλημέρα. Όσοι τελείωσαν τώρα το Μάιο και έστειλαν τα χαρτιά τους ξέρετε αν τους ζήτησαν επιπλέον μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν έκαναν μεταπτυχιακη εργασία και αντ αυτής πήραν δύο μαθήματα επιπλέον ?Μου ζήτησαν αυτό το έξτρα χαρτί και δεν ξέρω πώς ακριβώς πρέπει να το συνταξω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 464
Σύνολο: 466

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.