*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ  (Αναγνώστηκε 512626 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1218 στις: Νοέμβριος 06, 2018, 03:07:58 μμ »
Εγώ έκανα αίτηση για ένταξη σε ΜΚ (αναγνώριση προϋπηρεσίας και μεταπτυχιακού) με βάση το περσινό έντυπο που βρήκα εδω:  https://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item1246

Είναι ΟΚ η αίτησή μου ή πρέπει να χρησιμοποιήσω τα νέα έντυπα που ανάφερεις πιο πάνω;

Αν υπήρχε πρόβλημα θα σε επαιρναν τηλέφωνο. Καλού κακού πάρε εσύ...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:27:53 »

Αποσυνδεδεμένος vasilisxania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1219 στις: Νοέμβριος 07, 2018, 10:17:43 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!☺κλασσικά θέλω τις πολύτιμες τυχόν πληροφορίες σας,έκανα αίτηση και εντάχθηκα στο 3 κλιμάκιο απλά επειδή ένα μυαλό έχουμε δεν θυμάμαι αν είχα βάλει μια συγκεκριμένη διδακτική προϋπηρεσία,υπάρχει κάποιο έγγραφο ίσως που έχετε πάρει η έχετε υπόψιν,που να περιλαμβάνει συγκεντρωτικά τις προϋπηρεσίες που έστειλε ο κάθε εκπαιδευτικός και προσμετρηθηκαν για την κατάταξη σου στα κλιμάκια?Συγνώμη που πλατιασα.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1220 στις: Νοέμβριος 07, 2018, 11:18:23 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!☺κλασσικά θέλω τις πολύτιμες τυχόν πληροφορίες σας,έκανα αίτηση και εντάχθηκα στο 3 κλιμάκιο απλά επειδή ένα μυαλό έχουμε δεν θυμάμαι αν είχα βάλει μια συγκεκριμένη διδακτική προϋπηρεσία,υπάρχει κάποιο έγγραφο ίσως που έχετε πάρει η έχετε υπόψιν,που να περιλαμβάνει συγκεντρωτικά τις προϋπηρεσίες που έστειλε ο κάθε εκπαιδευτικός και προσμετρηθηκαν για την κατάταξη σου στα κλιμάκια?Συγνώμη που πλατιασα.

Βασίλη τέτοιο έγγραφο δεν υπάρχει παρα μόνον (υποθέτω) σ αυτόν που τα υπολογίζει...
Υπολόγισε μόνος σου το κλιμάκιό σου. 23 ώρες Χ 52 εβδομάδες το ένα έτος μετα το 2013-14, 21Χ52 πριν...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1221 στις: Νοέμβριος 08, 2018, 07:03:49 πμ »
Ξέρει κανείς πότε θα ξεκινήσει η πληρωμή μας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:27:53 »

Αποσυνδεδεμένος Popinikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1222 στις: Νοέμβριος 08, 2018, 08:19:53 πμ »
Παιδιά καλημέρα, πήρατε την απόφαση με την ένταξη στα μκ η όχι ακόμα?

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1223 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 09:37:55 μμ »
Θα πρεπει δλδ να στείλουν ολοι οι ωρομιςθιοι πανελλαδικώς τα χαρτιά να καταταγούν στα κλιμάκια, να ελεγχθούν και μετα να ξεκινήσουν οι πληρωμές τους; Αν γίνει αυτό τότε οι πληρωμές θα αργήσουν παρά πολυ.
Και δλδ δεν υπάρχει καποια προθεσμία για τη καταθεση των κλιμακίων; Αν ειναι να περιμενουμε ολους τους ωρομίσθιους θα φτάσουμε καλοκαιρι και δε τα βλεπω καθολου καλα τα πράγματα.
Γνωρίζει κανένας τι θα γίνει επ αυτού;

Αποσυνδεδεμένος Asxetos18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1224 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 08:38:15 πμ »
Θα πρεπει δλδ να στείλουν ολοι οι ωρομιςθιοι πανελλαδικώς τα χαρτιά να καταταγούν στα κλιμάκια, να ελεγχθούν και μετα να ξεκινήσουν οι πληρωμές τους; Αν γίνει αυτό τότε οι πληρωμές θα αργήσουν παρά πολυ.
Και δλδ δεν υπάρχει καποια προθεσμία για τη καταθεση των κλιμακίων; Αν ειναι να περιμενουμε ολους τους ωρομίσθιους θα φτάσουμε καλοκαιρι και δε τα βλεπω καθολου καλα τα πράγματα.
Γνωρίζει κανένας τι θα γίνει επ αυτού;

Η μόνη λύση για να προχωρήσουν γρήγορα οι μισθοδοσίες θα ήταν να στείλουν ΑΜΕΣΑ τα προηγούμενα Μ.Κ. όσων υπηρετούσαν τα προηγούμενα χρόνια κι έχουν ήδη καταταχθεί και το αρχικό Μ.Κ. όσων προσλήφθηκαν φέτος για πρώτη φορά.

Όταν εξεταστούν οι νέες αιτήσεις (νέων και παλιών) και προκύψουν τα νέα Μ.Κ. να πληρωθούν αναδρομικά.

Αποσυνδεδεμένος elefdi80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1225 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 12:14:43 μμ »
https://diavgeia.gov.gr/decision/view/ΩΘΥΡ4691Ω2-ΜΟΜ

Κατάταξη αναπληρωτων σε ΜΚ, σε εμένα προσωπικά παρόλο που αναγνωρίστηκε το μεταπτυχιακό τη προηγούμενη χρονιά, τώρα εδώ βλέπω μονο το ΜΚ λόγω προϋπηρεσίας. Ίσως βγει αργότερα αλλη απόφαση, ας ελπίζω οτι το κανουν για να επισπεύσουν τη διαδικασία για τις πληρωμές και να γίνει το ίδιο και για τους ωρομισθιους.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2018, 03:18:30 μμ από Lasid »

Συνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1226 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 02:22:06 μμ »
https://diavgeia.gov.gr/decision/view/ΩΘΥΡ4691Ω2-ΜΟΜ

Κατάταξη αναπληρωτων σε ΜΚ, σε εμένα προσωπικά παρόλο που αναγνωρίστηκε το μεταπτυχιακό τη προηγούμενη χρονιά, τώρα εδώ βλέπω μονο το ΜΚ λόγω προϋπηρεσίας. Ίσως βγει αργότερα αλλη απόφαση, ας ελπίζω οτι το κανουν για να επισπεύσουν τη διαδικασία για τις πληρωμές και να γίνει το ίδιο και για τους ωρομισθιους.
εκανες ξεχωριστη αιτηση για αναγνωριση μεταπτυχιακου; ή την εκανες μαζι με την αιτηση προυπηρεσιας;

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1227 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 03:05:16 μμ »
εκανες ξεχωριστη αιτηση για αναγνωριση μεταπτυχιακου; ή την εκανες μαζι με την αιτηση προυπηρεσιας;
Έχουν στείλει ξεχωριστά υποδείγματα αιτήσεων. Ξεχωριστά και το μεταπτυχιακο

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1228 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 03:13:12 μμ »
https://diavgeia.gov.gr/decision/view/ΩΘΥΡ4691Ω2-ΜΟΜ

Κατάταξη αναπληρωτων σε ΜΚ, σε εμένα προσωπικά παρόλο που αναγνωρίστηκε το μεταπτυχιακό τη προηγούμενη χρονιά, τώρα εδώ βλέπω μονο το ΜΚ λόγω προϋπηρεσίας. Ίσως βγει αργότερα αλλη απόφαση, ας ελπίζω οτι το κανουν για να επισπεύσουν τη διαδικασία για τις πληρωμές και να γίνει το ίδιο και για τους ωρομισθιους.
Παίδες αυτο δεν εχει λογική, με το ελπίζουμε να τα στείλουν ολοι άμεσα, καινούργιοι ωρομιςθιοι έρχονται συνέχεια διοτι υπάρχουν παραιτήσεις. Το θεμα ειναι αν εχουν δωσει μια καταληκτική ημερομηνία και οι υπόλοιποι να πληρωθούν με κλιμάκια αργότερα, οπως πέρυσι. Φετος γα πιο λόγο γίνεται ολο αυτο; Γιατι δε ξεκινάνε να τρέξουν τις μισθοδοσίες κανονικα με τα περυσινά κλιμάκια, να γίνουν αιτήσεις και τα υπολοιπα αργότερα, αλλα τουλαχιςτον να μη καθυστερήσουν οι μισθοδοσίες, ειναι βασικό αυτο.

Αποσυνδεδεμένος elefdi80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1229 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 04:55:45 μμ »
Εγώ προσωπικά είχα κανει αίτηση προπερσι, αναγνωρίστηκε η προϋπηρεσία. Πέρυσι αναγνωρίστηκε το μεταπτυχιακό. Φέτος ξαναστειλα την επιπλέον προϋπηρεσία διότι αλλαζω ΜΚ. Θεωρώ οτι κοίταξαν τα περσυνα και μας εβαλαν εκεί που ειμασταν για να προχωρήσουν οι μισθοδοσιες. Έχει δίκιο ο συνάδελφός που λέει, δεν έχει λογική να περιμένουν πότε και αν κάνει κάποιος αίτηση. Εγώ έχω συναδέλφους που δεν θα στείλουν διότι ή δεν έχουν προϋπηρεσία ή δεν έχει νόημα να τη στείλουν γιατί δεν αλλάζουν ΜΚ. Εάν ήταν υποχρεωτικό θα τα ζητούσαν από το ίδιο το σχολείο και θα τα έστελναν.

Αποσυνδεδεμένος GameOver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Ntari ntari mexrei na......
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1230 στις: Νοέμβριος 11, 2018, 10:37:41 πμ »
Καλημέρα σε όλους. Είχα ρωτήσει και πέρυσι και φέτος αν πρέπει να κάνω αίτηση για την μισθολογική μου κατάταξη και μου είπαν δεν αξίζει γιατι δεν έχω αρκετή προϋπηρεσία λέει. Δεν μπόρεσα να καταλάβω αλλά έχω μεταπτυχιακό, 250 ώρες σε ιεκ και 328 ώρες σε ΕΠΑΣ. Να κάνω αίτηση κατάταξης και αν ναι ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω; Σας ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος elefdi80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1231 στις: Νοέμβριος 11, 2018, 11:22:09 πμ »
Καλημέρα, εαν είναι μόνο αυτές οι ώρες σου στο δημόσιο λογικά δεν αλλαζεις ΜΚ, χρειάζεσαι να συμπληρώσεις δυο έτη. Όμως το μεταπτυχιακό σε ανεβάζει 2 ΜΚ, οποτε πρεπει να το στειλεις. Να ζητησεις απο το σχολείο σου τις αιτήσεις που είχαν σταλεί απο το συλλογο αν δε κάνω λάθος και να το στειλεις άμεσα. Όσο πιο γρήγορα το στειλεις τόσο πιο γρήγορα θα αναγνωριστεί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159598
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 304
Σύνολο: 327

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.