*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ  (Αναγνώστηκε 510699 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GameOver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Ntari ntari mexrei na......
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1232 στις: Νοέμβριος 11, 2018, 11:36:16 πμ »
elefdi80 σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση. Τις αιτήσεις τις ζητάω από το γραφείο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:58:38 »

Αποσυνδεδεμένος elefdi80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1233 στις: Νοέμβριος 11, 2018, 12:22:36 μμ »
Ναι τα ειχαν στείλει με email σε όλα τα σχολεια , κάπου μέσα στον Οκτώβρη.

Αποσυνδεδεμένος student

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Η γνώση είναι δύναμη ^
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1234 στις: Νοέμβριος 11, 2018, 03:11:40 μμ »
https://diavgeia.gov.gr/decision/view/ΩΘΥΡ4691Ω2-ΜΟΜ

Κατάταξη αναπληρωτων
σε ΜΚ, σε εμένα προσωπικά παρόλο που αναγνωρίστηκε το μεταπτυχιακό τη προηγούμενη χρονιά, τώρα εδώ βλέπω μονο το ΜΚ λόγω προϋπηρεσίας. Ίσως βγει αργότερα αλλη απόφαση, ας ελπίζω οτι το κανουν για να επισπεύσουν τη διαδικασία για τις πληρωμές και να γίνει το ίδιο και για τους ωρομισθιους.

Συνάδελφε εσκεμμένα για μια ακόμη φορά έβγαλαν τα ΜΚ των αναπληρωτών χωρίς να λάβουν υπόψη τα μεταπτυχιακά και διδακτορικα. Είναι ένας ακόμη φτηνός τρόπος να μην αποδίδουν ορθα τις ασφαλιστικές μας εισφορές. Ξεκινήστε να κάνετε ενστάσεις μήπως και ξεμπλοκάρουν απο τις συνήθεις μεθοδεύσεις τους!!! Για μια ακόμη φορά δεν κάνει σωστά τη δουλειά της η διοίκηση και τα παπαγαλάκια της την καλύπτουν!!!  Ντροπή και αίσχος στους ανευθυνουπευθυνους και τα παπαγαλάκια τους. Υποτίθεται εκφράζουν το υπουργείο εργασίας!!;;;😞
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2018, 06:42:53 μμ από student »
Λατρεύω την αλήθεια ***

Αποσυνδεδεμένος oromisthiosss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1235 στις: Νοέμβριος 11, 2018, 03:49:02 μμ »
Όντως έχει καταντήσει πολύ κουραστική αυτή η κατάσταση.. δυστυχώς αυτό συμβαίνει όταν καλούνται να αξιολογήσουν τους φακέλους μας άτομα χωρίς προσόντα, αδαή και το κυριότερο εμπαθή. Το βιώνουμε χρόνια όλο αυτό στο πετσί μας.. καμία ενημέρωση για την μισθοδοσία μας όσο λειτουργούμε ατομικά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:58:38 »

Αποσυνδεδεμένος student

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Η γνώση είναι δύναμη ^
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1236 στις: Νοέμβριος 11, 2018, 06:40:53 μμ »
Όντως έχει καταντήσει πολύ κουραστική αυτή η κατάσταση.. δυστυχώς αυτό συμβαίνει όταν καλούνται να αξιολογήσουν τους φακέλους μας άτομα χωρίς προσόντα, αδαή και το κυριότερο εμπαθή. Το βιώνουμε χρόνια όλο αυτό στο πετσί μας.. καμία ενημέρωση για την μισθοδοσία μας όσο λειτουργούμε ατομικά!

Το παρολογο είναι ότι μας μοριοδοτουν τα μεταπτυχιακά για την πρόσληψη μας αλλά δεν θέλουν να εφαρμόσουν το νόμο και να τα συμπεριλάβουν στα ΜΚ!!! Τυχαίο δε νομίζω!!! Κερδίζουν από τις ασφαλιστικές εισφορές μας. Ας μην επαναπαυτούμε και ας κάνουμε τις ενστάσεις μας στη νέα υφαρπαγή των κοπων μας!!! Αφού συνεχίζουν για μια ακόμη φορά να μη λαμβάνουν υπόψη τις δεκάδες καταγγελίες - εξώδικα που έχουν δεχτεί ούτε τα δικαστήρια που εκκρεμούν σε βάρος τους !!! Εμείς με τη σειρά μας συνεχίζουμε να διεκδικούμε τα δικαιώματα μας !!! Που θα πάει αργά η γρήγορα θα αποδοθούν ευθύνες αε ολα τα αίσχη τους σε βάρος μας !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2018, 02:02:18 πμ από student »
Λατρεύω την αλήθεια ***

Αποσυνδεδεμένος dippos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1237 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 12:00:07 μμ »
H απάντηση που λάβαμε ήταν ότι έβγαλαν αυτά τα προσωρινά αποτελέσματα τα οποία δεν περιλαμβάνουν μεταπτυχιακό και περσινές προϋπηρεσίες για να μπορέσουν να μας πληρώσουν πριν τα Χριστούγεννα.

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1238 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 01:37:40 μμ »
H απάντηση που λάβαμε ήταν ότι έβγαλαν αυτά τα προσωρινά αποτελέσματα τα οποία δεν περιλαμβάνουν μεταπτυχιακό και περσινές προϋπηρεσίες για να μπορέσουν να μας πληρώσουν πριν τα Χριστούγεννα.
Ωραία, μπορούν να πληρώσουν κανονικά πριν τα Χριστούγεννα, χωρις κλιμάκια όπως έγινε πέρυσι και όοοοοταν με το καλό ξεμπερδέψουν με όλους  με τα κλιμάκια τότε να πληρώσουν αναδρομικά, όπως επίσης έγινε πέρυσι.
Δεν μπορεί να είναι αυτός λόγος ώστε να καθυστερήσουν οι πληρωμές....
Από που λάβατε αυτή την απάντηση;

Αποσυνδεδεμένος student

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Η γνώση είναι δύναμη ^
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1239 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 09:47:42 μμ »
Είναι φτηνές δικαιολογίες για τις αδικαιολόγητες ενέργειες της ανευθυνότητας και της έλλειψης σεβασμού απέναντι μας και κυρίως της μη εφαρμογή του νομου!!! Αν αφορούσε δικά τους συμφέροντα θα έκαναν το ίδιο ;;;;!!!! Δε βαρέθηκαν την ίδια κασέτα τόσα χρόνια με τα Χριστούγεννα ??? Περσυ τα κλιμακια των αναπληρωτων τα εβγαλαν σχεδον με τη ληξη της σχολικης χρονιας!!!. Οι ασφαλιστικες εισφορες που υφαρπαξαν τι εγιναν???Έλεος φτάνει πια !!! Ας στρωθουν στη δουλειά και ας αφήσουν τα χάχανα γιατί τους περιμένουν νέες καταγγελίες εξώδικα και δικαστήρια και κάποια στιγμή θα λογοδοτήσουν για το αραλίκι τους σε βάρος μας. Επιτέλους θα εφαρμόσουν άμεσα και σωστά το νόμο ??? Απο αρχές Οκτωβρίου προσέλαβαν τους αναπληρωτες οι περισσότεροι είναι ίδιοι και δήθεν ψάχνονται στις κατινοκουβεντες  τους με τα φερέφωνα τους!!! Φτάνει πια !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2018, 07:54:31 πμ από student »
Λατρεύω την αλήθεια ***

Αποσυνδεδεμένος antidoto

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Μαθαίνω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1240 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 04:02:30 μμ »
Η ιστορία: αποστέλλω σε έναν φάκελο, την αίτηση αναγνώρισης της προϋπηρεσίας προηγούμενων ετών, την αίτηση της περσινής χρονιάς και την αίτηση αναγνώρισης του μεταπτυχιακού. Ταυτόχρονα επισυνάπτω το μεταπτυχιακό και την προϋπηρεσία μου.

Χθες
1ος Υπάλληλος από τη Διοίκηση του ΟΑΕΔ - Καλημέρα, μας στείλατε το μεταπτυχιακό σας χωρίς την αίτηση.
Εγώ - Μα σας έστειλα και τις τρεις αιτήσεις.
1ος Υπάλληλος από τη Διοίκηση του ΟΑΕΔ - Όχι κύριε, εγώ δεν έχω τίποτα άλλο. Λοιπόν το σκίζω το μεταπτυχιακό γιατί δεν μπορώ να το δεχτώ χωρίς αίτηση. Ξαναστείλτε τα.

Σήμερα (φυσικά δεν έχω στείλει από εχθές άλλα έγγραφα)
2ος Υπάλληλος από τη Διοίκηση του ΟΑΕΔ - Καλημέρα, έχω μια αίτηση για αναγνώρισης του μεταπτυχιακού σας, αλλά δεν μου έχετε στείλει το μεταπτυχιακό σας....

Μια μικρή εικόνα πως μεταχειρίζονται τους φακέλους μας.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1241 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 04:52:58 μμ »
Δώσε το όνομα του 1ου υπαλλήλου στον 2ο να πάει να συνεννοηθούν! Φυσικά είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά τους!

Αποσυνδεδεμένος elefdi80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1242 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 05:41:02 μμ »
Καλησπέρα, εγώ προσωπικά δεν έστειλα την παλιά προϋπηρεσία που είχε ήδη περαστεί και αναγνωριστεί, όπως δεν έστειλα και το μεταπτυχιακό που πάλι είχε αναγνωριστεί απο πέρυσι. Αυτο που έστειλα είναι την επιπλέον προϋπηρεσία απο το προηγούμενο σχ.έτος, δηλαδή 2017-2018 μαζί με την αντίστοιχη αίτηση. Θεωρώ οτι αυτά για τα οποία βγήκε απόφαση δεν τα ξαναστελνουμε. Άλλωστε με τα ΜΚ που βγήκαν προχθες για τους αναπληρωτές έχει περαστεί κανονικά η προϋπηρεσία, πλην της περσινης.

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1243 στις: Νοέμβριος 15, 2018, 03:04:53 πμ »
Το έγγραφο απο την διοίκηση λέει πως για τα μεταπτυχιακά πρεπει να κάνουμε αίτηση αναγνώρισης και κατάταξης σε κλιμάκια κάθε χρόνο.
Για τις προϋπηρεσίες όσοι έχουν κάνει αίτηση παλιότερα στέλνουν μονο καινούργια.
Τέλος οι σχολές έχουν λάβει ένα πρότυπο αίτησης για κάθε περίπτωση

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1244 στις: Νοέμβριος 15, 2018, 03:07:20 πμ »
Καλησπέρα, εγώ προσωπικά δεν έστειλα την παλιά προϋπηρεσία που είχε ήδη περαστεί και αναγνωριστεί, όπως δεν έστειλα και το μεταπτυχιακό που πάλι είχε αναγνωριστεί απο πέρυσι. Αυτο που έστειλα είναι την επιπλέον προϋπηρεσία απο το προηγούμενο σχ.έτος, δηλαδή 2017-2018 μαζί με την αντίστοιχη αίτηση. Θεωρώ οτι αυτά για τα οποία βγήκε απόφαση δεν τα ξαναστελνουμε. Άλλωστε με τα ΜΚ που βγήκαν προχθες για τους αναπληρωτές έχει περαστεί κανονικά η προϋπηρεσία, πλην της περσινης.
Τα μεταπτυχιακά στους αναπληρωτές δεν έχουν περαστεί και ας είχαν αναγνωριστεί πέρσι.

Αποσυνδεδεμένος Perla3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1245 στις: Νοέμβριος 15, 2018, 10:16:29 πμ »
Πέρυσι ήμουν αναπληρώτρια και το μεταπτυχιακό μου δεν έχει αναγνωριστεί ακόμα. Είχα κάνει αίτηση από πέρυσι το Νοέμβριο! Κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο μου λένε ότι ακόμα δεν έχουν αναγνωριστεί όλα τα περσινά μεταπτυχιακά. Νομίζω πως είναι μια τακτική αποφυγής πλέον.. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να το ψάξουν άμεσα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 519
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.