*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί τόσο σε Α'βάθμια όσο και σε Β'Βάθμια του ίδιου ατόμου το 2010  (Αναγνώστηκε 1171 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Κοιτούσα τους διορισμούς του 2010 και έχω εντοπίσει μερικές (ως αρκετές) περιπτώσεις συναδέλφων που πρώτα διορίστηκαν στη μία βαθμίδα και μετά και στην άλλη. Κοίταξα την εγκύκλιο του 2010 αλλά δεν είδα κάτι συγκεκριμένο επ αυτού. Πάντως από τότε και μετά, έγινε μόνο 2 φορές ακόμα,το 2013 και φέτος,  αλλά οι συνάδελφοι είχαν προσληφθεί στην Α'βάθμια και στην Αυλώνα, οπότε δε ξέρω αν η Αυλώνα είναι ειδική περίπτωση.

Η απορία μου είναι η εξής:

Οι συνάδελφοι το 2010, παραιτούνταν από τη μία βαθμίδα για να πάνε στην άλλη; Κι αν ναι, δεν ίσχυε τότε η ποινή αποκλεισμού για την παραίτηση;

Όταν γινόταν ο διορισμός τους στη μία βαθμίδα, δεν αφαιρούνταν από τον πίνακα αναπληρωτών; Αν ναι, πως έμπαιναν στο σύστημα για τους μεταγενέστερους διορισμούς στην άλλη βαθμίδα; Δε θυμάμαι να υπήρχαν τότε ξεχωριστοί πίνακες για κάθε βαθμίδα...

Αν οι τόποι διορισμού ήταν κοντινοί, υπάρχει περίπτωση να συνέχιζαν να δουλεύουν και στις 2 βαθμίδες; Και αν ναι, θα έχουμε καμιά ομορφιά του τύπου να πάρουν μόρια και από τις δύο; Γιατί υπάρχουν και περιπτώσεις που και οι 2 προσλήψεις είναι πλήρους ωραρίου και μπορεί να μιλάμε για 19 μόρια μέσα σε 1 χρονιά. Λογικά δε βγαίνει το ωράριο αν είναι πλήρους, αλλά θα μπορούσε να έχει 17 ώρες πρωί π.χ. στη Β'βάθμια και 17 ώρες ολοήμερο... Ακραίο σενάριο αλλά όχι αδύνατο...

Αν γνωρίζει κανείς κάτι, ας πει...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 510
Σύνολο: 525

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.