*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1241222 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Δε μπορεί πάντως από τη μία να λέμε με βεβαιότητα ότι το εύλογο έχει παρέλθει και από την άλλη ότι αποφασίζουν τα δικαστήρια (που δεν έχουν αποφασίσει ακόμα για τις συγκεκριμένες υποθέσεις). Αυτά τα 2 δε συμβαδίζουν. Λογικά λοιπόν έχει παρέλθει το εύλογο και οποιαδήποτε προσφυγή που κατατίθεται από δω και στο εξής, φέρει υψηλό ρίσκο να κριθεί εκπρόθεσμη χωρίς αυτό να είναι σίγουρο σε καμία περίπτωση, μιας και το εύλογο δεν ορίζεται πουθενά ρητά, ούτε σε νόμο, ούτε σε δικαστική απόφαση (νομολογία)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οπως ειχα πει και σε αλλο συναδελφο...η γνωμη του δικηγορου μου ειναι χονδρικα 1 ετος απο την εκδοση της αποφασης....Βεβαιως το δικαστηριο αποφασιζει αλλα θεωρω οτι περα απο τα 2 ετη (Ανοιξη του 2017) εχει παρελθει καθε πιθανοτητα εκδικασης...
τι εννοεις με το πιθανοτητα εκδικασης, να μην οριστει δικασιμος καν;

Αποσυνδεδεμένος koctas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Αγαπητο Πεπονακι εχω πει παραπανω την εκτιμηση μου για το διαστημα προσφυγης... δεν ειναι δικη μου αποψη αλλα του δικηγορου μου...Με βαση την ως τωρα πρακτικη των δικαστηριων θεωρει ο δικηγορος οτι το ευλογο χρονικο διαστημα ειναι 1-2 χρονια..
Ποτε κατεθεσες προσφυγη εσυ ?

τι εννοεις με το πιθανοτητα εκδικασης, να μην οριστει δικασιμος καν;

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αγαπητο Πεπονακι εχω πει παραπανω την εκτιμηση μου για το διαστημα προσφυγης... δεν ειναι δικη μου αποψη αλλα του δικηγορου μου...Με βαση την ως τωρα πρακτικη των δικαστηριων θεωρει ο δικηγορος οτι το ευλογο χρονικο διαστημα ειναι 1-2 χρονια..
Ποτε κατεθεσες προσφυγη εσυ ?
Ναι, τα διαβασα, ρωτησα το εξης, υπαρχει περιπτωση να μην μας ορισουν καν δικασιμο; περσι την κατεθεσα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος koctas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Tην καταθεσες περσι και δεν πηρες ακομη δικασιμο?


Ναι, τα διαβασα, ρωτησα το εξης, υπαρχει περιπτωση να μην μας ορισουν καν δικασιμο; περσι την κατεθεσα.

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Oχι, δεν εχει οριστει. Σου εστειλα π.μ.

Αποσυνδεδεμένος koctas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Το διαβασα...Απλα μου φαινεται παραξενο που δεν εχει οριστει δικασιμος ακομη...Οι συναδελφοι τι λενε ειναι λογικο αυτο?

Oχι, δεν εχει οριστει. Σου εστειλα π.μ.

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το διαβασα...Απλα μου φαινεται παραξενο που δεν εχει οριστει δικασιμος ακομη...Οι συναδελφοι τι λενε ειναι λογικο αυτο?
δεν υπηρξε καμια ανησυχια. Θα επικοινωνησω με το γραφειο.. γενικα σε τετοια περιπτωση δεν οριζεται δικασιμος ή οριζεται και το αποφασιζουν τη μερα του δικαστηριου;

Αποσυνδεδεμένος asep2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
οι αριθμοι των αναδρομικώς δικαιωθέντων η  3257 δικαιωνει 4 ατομα , η 3269 37 ατομα , η 3264 144 ατομα η 3265 34 ατομα , η 3270 40 ατομα, η 3271 27 ατομα και ηυ 3273 54 ατομα

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
οι αριθμοι των αναδρομικώς δικαιωθέντων η  3257 δικαιωνει 4 ατομα , η 3269 37 ατομα , η 3264 144 ατομα η 3265 34 ατομα , η 3270 40 ατομα, η 3271 27 ατομα και ηυ 3273 54 ατομα

340 συνολο

Αποσυνδεδεμένος Koma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτές οι αποφάσεις που αναφέρεις εκδόθηκαν τους τελευταίους μήνες του 2017. Είναι και 2 που εκδόθηκαν αρχές του 2018. Ξέρεις πόσα άτομα αφορούν asep2018;

Αποσυνδεδεμένος asep2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Αυτές οι αποφάσεις που αναφέρεις εκδόθηκαν τους τελευταίους μήνες του 2017. Είναι και 2 που εκδόθηκαν αρχές του 2018. Ξέρεις πόσα άτομα αφορούν asep2018;
ξέρεις τους αριθμούς των αποφάσεων; και θα στα βρω..ελπίζω

Αποσυνδεδεμένος Koma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν ξέρω το νούμερο της πρώτης που εκδόθηκε τον Ιανουάριο, αλλά η δεύτερη που εκδόθηκε τον Φεβρουάριο είναι η 154.

Αποσυνδεδεμένος asep2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Δεν ξέρω το νούμερο της πρώτης που εκδόθηκε τον Ιανουάριο, αλλά η δεύτερη που εκδόθηκε τον Φεβρουάριο είναι η 154.
η 154 έχει 148 ατομα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 323
Σύνολο: 332

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.