*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1242740 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Η κατάταξη εντός του πίνακα του 24μηνου γινόταν με βάση την προϋπηρεσία όχι την βαθμολογία στον διαγωνισμό . Πίνακας προϋπηρεσίας ήταν με την επιτυχία στον διαγωνισμό ως τσόντα .
Ηταν δεν ήταν τσόντα δεν μου λέει κάτι! Το σίγουρο είναι ότι η επιτυχία στον ΑΣΕΠ ήταν προαπαιτούμενο για το 24μηνο και οι άνθρωποι κυνηγούσαν την βάση με νύχια και με δόντια! Η 527 έβγαλε αυτούς τους ανθρώπους παράνομους και τωρα το ΔΕΑ διορίζει άτομα στην θέση αυτών που απλά έχουν την βάση (χαμηλόβαθμους)! Τελικά ποιος πότε και γιατί θα μας το πεί η γνωμοδότηση που όλοι περιμένουμε.......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Kostakis2008 δεν έχει νόημα τώρα όλο αυτό. Είμαι σ' εκείνους που αποκαλείς "υψηλόβαθμους". Μα η επιμονή σου για κόντρα μεταξύ των 350 και των 150 δε βγάζει πουθενά. Το ΝΣΚ να σου υπενθυμίσω ότι λειτουργώντας ως συνήγορος του υπουργείου εναντιωνόταν στους διορισμούς και των 500. Τώρα του ετέθη ένα ερώτημα απ' ότι λέγεται περί της αναδρομικότητας. Και μην ξεχνάς πως μόνο γνωμοδοτεί. Δεν αποφασίζει. Σύμφωνα με τις δηλώσεις του υπουργού στην ΕΡΤ διορίζονται και οι 500. Τώρα θα δούμε μες στη βδομάδα που ελπίζουμε να υπογραφεί η υπουργική τι θα γίνει και με την αναδρομικότητα. Δεν έχει νόημα πια αυτή η υποτιθέμενη κόντρα "υψηλόβαθμων"-"χαμηλόβαθμων" και κουράζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2018, 08:38:40 μμ από ΛΕΩΝ21 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Ηταν δεν ήταν τσόντα δεν μου λέει κάτι! Το σίγουρο είναι ότι η επιτυχία στον ΑΣΕΠ ήταν προαπαιτούμενο για το 24μηνο και οι άνθρωποι κυνηγούσαν την βάση με νύχια και με δόντια! Η 527 έβγαλε αυτούς τους ανθρώπους παράνομους και τωρα το ΔΕΑ διορίζει άτομα στην θέση αυτών που απλά έχουν την βάση (χαμηλόβαθμους)! Τελικά ποιος πότε και γιατί θα μας το πεί η γνωμοδότηση που όλοι περιμένουμε.......
Συναδελφε παρολο που το 24 μηνο και 40% και 30μηνο κριθηκαν αντισυνταγματικα θα σου απαντησω οτι το 24μηνο βασει του νομου διοριζονταν κανονικα μονο κατοπιν μεγαλων αναγκων στην εκπαιδευση και οχι υποχρεωτικα. Παρολα αυτα οι υπουργοι καταστρατηγησαν μεχρι και αυτο  και οχι μονο διοριζαν 24μηνο αλλα τους διοριζαν πριν και απο τους διοριστεους με φεκ. Φτανανε δηλαδη να διοριζεται πρωτα ενας επιτυχων ο οποιος εκεινες τις εποχες με ΠΔΣ καταφερε να μπει στον πινακα Β και πηγαινε αναπληρωτης 3 χρονιες ....και να μενει στην απεξω ο διοριστεος.....αυτο ειχε ως αποτελεσμα την προσφυγη των διοριστεων και την αποφαση 527....
Οι συναδελφοι φυσικα που ακολουθουσαν νομους υπεστησαν αδικια αλλα το υπουργειο το ηξερε και ακομα και πριν την εκδοση της 527 δεν εκανε τιποτα

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Kostakis2008 δεν έχει νόημα τώρα όλο αυτό. Είμαι σ' εκείνους που αποκαλείς "υψηλόβαθμους". Μα η επιμονή σου για κόντρα μεταξύ των 350 και των 150 δε βγάζει πουθενά. Το ΝΣΚ να σου υπενθυμίσω ότι λειτουργώντας ως συνήγορος του υπουργείου εναντιωνόταν στους διορισμούς και των 500. Τώρα του ετέθη ένα ερώτημα απ' ότι λέγεται περί της αναδρομικότητας. Και μην ξεχνάς πως μόνο γνωμοδοτεί. Δεν αποφασίζει. Σύμφωνα με τις δηλώσεις του υπουργού στην ΕΡΤ διορίζονται και οι 500. Τώρα θα δούμε μες στη βδομάδα που ελπίζουμε να υπογραφεί η υπουργική τι θα γίνει και με την αναδρομικότητα. Δεν έχει νόημα πια αυτή η υποτιθέμενη κόντρα "υψηλόβαθμων"-"χαμηλόβαθμων" και κουράζει.
Κάνεις μεγάλο λάθος! Δεν έχω θέμα να διοριστεί ο οποιοδήποτε αλλά επειδή γνωρίζω κάποια πράγματα τα οποία δεν είναι ανακοινώσιμα μην αρχίσετε μετά την απόφαση εσείς οι υπεράνω της βαθμολογίας και τσακώνεστε με τους χαμηλόβαθμους.....Εγώ απλά ρώτησα κάτι που με προβλημάτισε αλλά απάντηση δεν παίρνω από κανέναν! Εσύ φίλε μου πάλι γιατί επιμένεις στους 500; 600 άτομα ανακοίνωσε ο υπουργός....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Λέω 500 γιατί σε μια επικοινωνία τηλεφωνική με το νομικό σύμβουλο του υπουργού Φώτη Παλαμιώτη μου είπε ότι συνολικά οι δικαιωθέντες είναι 500. Κι ότι το 600 προέρχεται από κάποιο αρχικό εσφαλμένο ρεπορτάζ. Γι' αυτό γράφω 500.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
@ Touristakos
Αναγνωρίζω το ειρμό της σκέψης σου...
Από ένα συνάδελφο με πολλά χρόνια  στην υπηρεσια.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Κι άμα γνωρίζεις πράγματα και το δηλώνεις, αλλά δε μας λες τι τότε συζήτηση δε μπορεί να γίνει όπως αντιλαμβάνεσαι. Εγώ όσα γνωρίζω τα λέω δημόσια μαν μου.

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Συναδελφε παρολο που το 24 μηνο και 40% και 30μηνο κριθηκαν αντισυνταγματικα θα σου απαντησω οτι το 24μηνο βασει του νομου διοριζονταν κανονικα μονο κατοπιν μεγαλων αναγκων στην εκπαιδευση και οχι υποχρεωτικα. Παρολα αυτα οι υπουργοι καταστρατηγησαν μεχρι και αυτο  και οχι μονο διοριζαν 24μηνο αλλα τους διοριζαν πριν και απο τους διοριστεους με φεκ. Φτανανε δηλαδη να διοριζεται πρωτα ενας επιτυχων ο οποιος εκεινες τις εποχες με ΠΔΣ καταφερε να μπει στον πινακα Β και πηγαινε αναπληρωτης 3 χρονιες ....και να μενει στην απεξω ο διοριστεος.....αυτο ειχε ως αποτελεσμα την προσφυγη των διοριστεων και την αποφαση 527....
Οι συναδελφοι φυσικα που ακολουθουσαν νομους υπεστησαν αδικια αλλα το υπουργειο το ηξερε και ακομα και πριν την εκδοση της 527 δεν εκανε τιποτα
Υπήρχε περίπτωση αν δεν υπήρχαν οι παράνομες κατηγοριες να διοριζόταν ενας που έχει 3000 σειρά στον ΑΣΕΠ; Μην λέμε ότι θέλουμε απλα οι συνδελφοι στάθηκαν τυχεροί!

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Λέω 500 γιατί σε μια επικοινωνία τηλεφωνική με το νομικό σύμβουλο του υπουργού Φώτη Παλαμιώτη μου είπε ότι συνολικά οι δικαιωθέντες είναι 500. Κι ότι το 600 προέρχεται από κάποιο αρχικό εσφαλμένο ρεπορτάζ. Γι' αυτό γράφω 500.
Ολος ο κοσμος μιλάει για 600 άτομα υπουργοί, υπάλληλοι, δικηγόροι, και ο ιδιος ο υπουργός έκανε δήλωση για 600! Μην τρολάρεις άλλο!! Εμενα λες ότι έχω εμμονή με τους χαμηλόβαθμος αλλά εσυ πετάς 100 άτομα έξω!!!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Αυτό μου είπε ο Παλαμιώτης. Άμα μου έλεγε χαζομάρα τότε λέω κι εγώ χαζομάρα. Φαντάζομαι ότι ήξερε τι έλεγε. Δεν τρολλάρω. Δεν έχω και διάθεση κιόλας.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2018, 09:17:32 μμ από ΛΕΩΝ21 »

Αποσυνδεδεμένος pd59

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κάποιοι διοριστέοι του ΑΣΕΠ προτίμησαν να διοριστούν με το 40% για να πετύχουν καλύτερη περιοχή τοποθέτησης. Μήπως εδώ βρίσκεται η εξήγηση για το αν οι δικαιωθέντες είναι 500 ή 600;

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2018, 11:12:40 μμ από Wolowitz »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Τελικά αυτό που κατάφερα είναι να περάσουμε το θέμα απ' το υψηλόβαθμοι-χαμηλόβαθμοι στο 500-600.

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Περιμένετε να κάνουμε το σύνολο!!ΧΦ 500, ΗΚ 100, ΠΤ 100 και καμια 50ρια μεμονωμένα δεν βγαίνουν τα κουκιά!!Πως να μην πάει εκει το θέμα!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 457
Σύνολο: 468

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.