*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1234786 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Τι να σχολιάσει κανείς!! Κι όταν για να περάσεις τη βάση που κάποιοι χλευάζουν χρειαζόταν μελέτη 1 και 2 ετών. Ύπνος βαθύς...
Συμφωνώ. Η επιτυχία στον ασεπ υψηλόβαθμη ή χαμηλόβαθμη αντικατοπτρίζει σε μεγάλο βαθμό τις ανισότητες των υποψηφίων στο χρόνο που μπορουν να διαθεσουν για διάβασμα, στο αν ο χρόνος διαβάσματος που κάνουν είναι ποιοτικος (ηρεμο χωρις εντασεις οικογενειακο περιβάλλον, η σωστή ύλη, να εχουν καταλάβει πώς πρέπει να διαβάσουν, κ.α). Αν ο ένας οπως εγω που ήμουν στο πανεπιστήμιο με υποτροφία από το ικυ, στη συνέχεια πρεπει να δουλευει οπως εκανα εγω στη Μυκονο ολη τη σεζον 12 κ ώρες με συγκάτοικο κ το χειμωνα να βοηθαει τους γονείς του στις ελιες στο αλλο σπιτι στις ερημιες, και να γίνεσαι πτωμα, πως να διαβασει συγκριτικαλ με αλλους. Και το χειρότερο να ξερεις πως δεν είναι δεδομένο, πως αν πάρεις βαθμό για αναπληρωτηλίκι, δε θα πας αναπληρωτής, γιατι δεν έχεις μέσο να βρεις αυτό το έστω μισό μόριο προϋπηρεσίας που είχαν θεσπίσει τα λαμόγια του υπουργείου παιδείας για να σε αναγκάσουν να πας στο βουλευτή για πδσ την πρώρη χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ναι, συνάδελφε,ευχαριστώ για την υπενθυμιση.Την ίδια αδικίσ υποστήκαμε κι εμείς.Το έχω ξαναγράψει: σε Ωριγένη, ασεπ χάντερ και  Lasid,οφείλουμε πολλά.Ο θεός ας ευλογει τον αγώνα μας.Πάμε στο στε τώρα για το εύλογο! Μακάρι να κερδίσουμε.Εγώ το έμαθα από το pde, τον Ιούλιο του 16.Ευχαριστούμε από καρδιάς.

Συναδέλφισσα σε ευχαριστώ προσωπικά για τα καλά σου λόγια.

Βέβαια, κάποιοι από τους συναδέλφους, που υποτίθεται ότι στήριζαν τον αγώνα μας και πέρασαν τα ίδια με εμάς σε προγενέστερο χρόνο, φάνηκε τώρα στο τέλος που όλα  πήραν θετική έκβαση ότι τελικά δεν αγωνίζονταν υπερασπιζόμενοι μια ιδέα, αλλά προκαλούσαν θόρυβο για να υπερασπιστούν το προσωπικό τους συμφέρον και μόνο. Αυτό προκύπτει καθώς την ώρα της ψηφοφορίας διέδιδαν αρνητικά σενάρια για την έκβαση της υπόθεσής μας, συνεχίζουν να διακινούν σενάρια χωρίς καμία νομική υπόσταση ότι δεν είναι ισχυρή η τροπολογία του Υπουργείου (εκμεταλλεύονται την αγωνία άλλων συναδέλφων), και δεν μπήκαν στον κόπο να δώσουν συγχαρητήρια στους δικαιωθέντες λειτουργώντας μικρόψυχα...

Ο φίλος ο πολύ καλός,
φαίνεται στη χαρά σου!!
Θα είναι χαμογελαστός,
και πάντοτε κοντά σου!!

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2019, 04:32:04 μμ από αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ »

Αποσυνδεδεμένος killbee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια σε όλους τους δικαιωθέντες (νυν και δυνητικά).

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
 

Ο φίλος ο πολύ καλός,
φαίνεται στη χαρά σου!!
Θα είναι χαμογελαστός,
και πάντοτε κοντά σου!!



Ξέρεις τι γίνεται συνάδελφε...κάποιοι άνθρωποι δεν ασχολούνται με το να βελτιώσουν τον εαυτό τους κ τη ζωή τους αλλά με το να φθονούν την πρόοδο των άλλων χωρίς να καταλαβαίνουν ότι αυτή τους η στάση γυρίζει μπούμερανγκ στους ίδιους κ δηλητηριάζει την ψυχή τους γεμίζοντας την ζήλεια κ φθόνο. Και ο φθόνος μας κρατάει πίσω μας κάνει να μεταχειριζόμαστε αθέμιτα μέσα επιβολής στους άλλους.
Κάποιοι, δε μπορούν να καταλάβουν ότι ο μεγαλύτερος αντίπαλος μας σε αυτή τη ζωή είναι ο εγωιστής εαυτός μας που θεωρεί ότι όλα του ανήκουν χωρίς την προσπάθεια που απαιτείται.
Ακόμα κι αν πετύχουν αυτοί, (με ανήθικα μέσα συνήθως) η επιτυχία τους πάντα θα είναι περιορισμένης  έκτασης γιατί δε θα συνοδεύεται από πνευματική κ ηθική υπεροχη.
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vougan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ

Ξέρεις τι γίνεται συνάδελφε...κάποιοι άνθρωποι δεν ασχολούνται με το να βελτιώσουν τον εαυτό τους κ τη ζωή τους αλλά με το να φθονούν την πρόοδο των άλλων χωρίς να καταλαβαίνουν ότι αυτή τους η στάση γυρίζει μπούμερανγκ στους ίδιους κ δηλητηριάζει την ψυχή τους γεμίζοντας την ζήλεια κ φθόνο. Και ο φθόνος μας κρατάει πίσω μας κάνει να μεταχειριζόμαστε αθέμιτα μέσα επιβολής στους άλλους.
Κάποιοι, δε μπορούν να καταλάβουν ότι ο μεγαλύτερος αντίπαλος μας σε αυτή τη ζωή είναι ο εγωιστής εαυτός μας που θεωρεί ότι όλα του ανήκουν χωρίς την προσπάθεια που απαιτείται.
Ακόμα κι αν πετύχουν αυτοί, (με ανήθικα μέσα συνήθως) η επιτυχία τους πάντα θα είναι περιορισμένης  έκτασης γιατί δε θα συνοδεύεται από πνευματική κ ηθική υπεροχη.
Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο!!!!!!!!!!!!!!! Μπράβο, συνάδελφε!
Και δυστυχώς, ο λαός μας γι' αυτό δεν μπορεί να πάει μπροστά. Το σαράκι του φθόνου κατατρώει πολλούς Έλληνες, που προσπαθούν να γκρεμίσουν ό,τι οι άλλοι χτίζουν, αντί να χτίζουν πάνω στο οικοδόμημα που έφτιαξαν οι άλλοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2019, 03:45:27 μμ από vougan »

KANANGA

  • Επισκέπτης
Αναζητώντας την έκδοση του νόμου για τις προσλήψεις και το νέο σύστημα  στο εθνικό τυπογραφείο, έπεσα πάνω στη
 συμφωνία των Πρεσπών :
ΚΥΡΩΣΗ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΥΣΗ ΤΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΩΝ ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΕΘΝΩΝ 817 (1993) ΚΑΙ 845 (1993), ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΕΝΔΙΑΜΕΣΗΣ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ ΤΟΥ 1995 ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΔΡΑΙΩΣΗ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΙΚΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΡΩΝ......

Το ερώτημα μου είναι αν έχει εκδοθεί ο νόμος για το νέο σύστημα .... Στο εθνικό τυπογραφείο δεν ψάχνουμε;  Δεν εκδίδονται χρονολογικα με βάση το πότε ψηφίστηκαν στην Βουλή; Γιατί άραγε καθυστερεί ενώ η  κύρωση της συμφωνίας των Πρεσπών εκδόθηκε άμεσα;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 26, 2019, 08:33:26 μμ από KANANGA »

KANANGA

  • Επισκέπτης
Μου ήρθε μια πληροφορία ευχάριστη για τον λόγο καθυστέρησης αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να την πω :-[ :-[ :-[ :-[   βασικά δεν ξέρω και αν ισχύει..

 Αυτός που μου έστειλε μήνυμα ας την πει στο φόρουμ


Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Μου ήρθε μια πληροφορία ευχάριστη για τον λόγο καθυστέρησης αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να την πω :-[ :-[ :-[ :-[   βασικά δεν ξέρω και αν ισχύει..

 Αυτός που μου έστειλε μήνυμα ας την πει στο φόρουμ
Το καλύτερο είναι να μη συνεχίζετε αυτές τις συζητήσεις δημόσια!
Όσοι είναι άμεσα εμπλεκόμενοι και ενδιαφερόμενοι, πληροφορούνται και μαθαίνουν τις σημαντικές γι' αυτούς εξελίξεις. Τα υπόλοιπα είναι περιττά! Μην αναλώνεστε σε υποθέσεις, σε γρίφους και σε "σενάρια"!

Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μου ήρθε μια πληροφορία ευχάριστη για τον λόγο καθυστέρησης αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να την πω :-[ :-[ :-[ :-[   βασικά δεν ξέρω και αν ισχύει..

 Αυτός που μου έστειλε μήνυμα ας την πει στο φόρουμ

Ε πες το να εχουμε μια εικονα και μεις που δεν.γνωριζουμε...

Αποσυνδεδεμένος dchris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά δεν υπάρχει τρόπος να μάθουμε κι εμείς αυτή την ευχάριστη εξέλιξη; ανήκω στους δικαιωθεντες και έχω την ίδια αγωνία με όλους μας. Ίσως να έστελνε κάποιος σε προσωπικό μήνυμα τα νεότερα;

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι , πληροφορίες γ το θέμα των διορισμων μας μόνο σε προσωπικά μηνύματα. Θερμή παράκληση μη γράφετε δημόσια..

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Με ποια σειρά θα σας τοποθετήσουν κατά το μόνιμο διορισμό σας; με τη σειρά του γραπτού ασεπ; εδω γελαμε....

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Με ποια σειρά θα σας τοποθετήσουν κατά το μόνιμο διορισμό σας; με τη σειρά του γραπτού ασεπ; εδω γελαμε....

Γελα όσο θες, καλά κάνεις...

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Από την στιγμή που έχει βγεί ο νόμος δεν υπάρχει λόγος να κρυβόμαστε!! Όλα έχουν πάρει τον δρόμο τους και πλέον περιμένουμε την πρόσκληση με βαση την φθίνουσα σειρά από τον ΑΣΕΠ και μέχρι τον αριθμό.........
Προς τι αυτή η μυστικοπάθεια;;; Πλέον θα έπρεπε να ασχολουμαστε με την διεκδίκηση της αναδρομικότητας!
Τούλαχιστον εγώ με αυτό ασχολούμαι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158574
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 506
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.17 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.