*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1240419 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
👏👏👏
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 20, 2019, 10:03:58 μμ από myrtw86 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Για να μην ξεχνιομαστε υπαρχουν συναδελφοι του 2006 και 2004 που τρεχουν ακομη στα δικαστηρια...εαν καποιοι θελουν να δειξουν την γενναιοδωρια τους ας ξεκινησουν διοριζοντας αυτους...και μετα ολους τους υπολοιπους που περιμεναν απο αλλους να βγαλουν απο το φιδι απο την τρυπα... 8)

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Ναι, συνάδελφε,ευχαριστώ για την υπενθυμιση.Την ίδια αδικίσ υποστήκαμε κι εμείς.Το έχω ξαναγράψει: σε Ωριγένη, ασεπ χάντερ και  Lasid,οφείλουμε πολλά.Ο θεός ας ευλογει τον αγώνα μας.Πάμε στο στε τώρα για το εύλογο! Μακάρι να κερδίσουμε.Εγώ το έμαθα από το pde, τον Ιούλιο του 16.Ευχαριστούμε από καρδιάς.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η απόφαση του ΣτΕ για το εύλογο δεν έχει καμμία σχέση με τους τωρινούς διορισμούς των  δικαιωθεντων και δεν τους επηρεάζει.
Ποτε αναμενεται να βγει αυτη  η αποφαση? Υπαρχει καποια πληροφορία?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος akhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ποτε αναμενεται να βγει αυτη  η αποφαση? Υπαρχει καποια πληροφορία?

Μετά από απόρριψη στο ΔΕΑ το 2018 για το μη εύλογο ορίστηκε έφεση στο ΣτΕ αλλά ακόμη δεν εχει οριστεί η δικάσημος..τουλάχιστον στην περίπτωση τη δική μου που αρχικά είχα προσφύγει το 2016 για να κινήσει ο δικηγόρος τις όλες διαδικασίες...κ νομίζω αν δεν κάνω λάθος ήμασταν οι αμέσως επόμενοι από αυτούς που είχαν κυνηγήσει την υπόθεση από το 2015..τώρα αν κάνω λάθος δεν ξέρω και έχει κάποιος άλλος πιο συγκεκριμένη ενημέρωση

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Μήπως ξέρει καποιος πόσοι φιλόλογοι διορίστηκαν παρανόμως εκτος ασεπ, από το 2008 ως σήμερα;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μετά από απόρριψη στο ΔΕΑ το 2018 για το μη εύλογο ορίστηκε έφεση στο ΣτΕ αλλά ακόμη δεν εχει οριστεί η δικάσημος..τουλάχιστον στην περίπτωση τη δική μου που αρχικά είχα προσφύγει το 2016 για να κινήσει ο δικηγόρος τις όλες διαδικασίες...κ νομίζω αν δεν κάνω λάθος ήμασταν οι αμέσως επόμενοι από αυτούς που είχαν κυνηγήσει την υπόθεση από το 2015..τώρα αν κάνω λάθος δεν ξέρω και έχει κάποιος άλλος πιο συγκεκριμένη ενημέρωσηε
Ευχαριστώ για τις πλροφοριες.Να ρωτησω κ.κατι αλλο, ως ημερομηνια προσφυγης θεωρειται η ημερομηνια που καταθεσαμε αιτηση διορισμου στο υπ.παιδειας  ή η ημερομηνια που καταθεσαμε την προσφυγη λογω της απορριψης της αιτησης διορισμου.Να υποθεσω το.δευτερο?

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ημνια προσφυγής είναι το 2ο,αλλά για το εύλογο υποθέτω πως έχει σημασία το πρώτο. Πότε δηλαδή καταθέσαμε αίτηση διορισμού, ένα 4μηνο νωρίτερα. Καλημέρα

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Μήπως ξέρει καποιος πόσοι φιλόλογοι διορίστηκαν παρανόμως εκτος ασεπ, από το 2008 ως σήμερα;
Πάνω από 700 φιλόλογοι διορίστηκαν εκτός ΑΣΕΠ, αντισυνταγματικά αυτά τα χρόνια.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Πάνω από 700 φιλόλογοι διορίστηκαν εκτός ΑΣΕΠ, αντισυνταγματικά αυτά τα χρόνια.
Τι να σχολιάσει κανείς!! Κι όταν για να περάσεις τη βάση που κάποιοι χλευάζουν χρειαζόταν μελέτη 1 και 2 ετών. Ύπνος βαθύς...

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μετά από απόρριψη στο ΔΕΑ το 2018 για το μη εύλογο ορίστηκε έφεση στο ΣτΕ αλλά ακόμη δεν εχει οριστεί η δικάσημος..τουλάχιστον στην περίπτωση τη δική μου που αρχικά είχα προσφύγει το 2016 για να κινήσει ο δικηγόρος τις όλες διαδικασίες...κ νομίζω αν δεν κάνω λάθος ήμασταν οι αμέσως επόμενοι από αυτούς που είχαν κυνηγήσει την υπόθεση από το 2015..τώρα αν κάνω λάθος δεν ξέρω και έχει κάποιος άλλος πιο συγκεκριμένη ενημέρωση

Προσφύγατε το 2016 δηλ ένα χρόνο μετά την 527 και σας έκρινε το ΔΕΑ εκπρόθεσμους; Παράξενα πράγματα, θέλω να πιστεύω οτι το ΣΤΕ θα διευρύνει κατα πολύ το εμπρόθεσμο, μακάρι έως και το 2018 για να δικαιωθούν περισσότεροι συνάδερφοι, οι θέσεις που δόθηκαν αντισυνταγματικά είναι πάρα πολλές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2019, 11:25:22 πμ από ΚΠ »

Αποσυνδεδεμένος akhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προσφύγατε το 2016 δηλ ένα χρόνο μετά την 527 και σας έκρινε το ΔΕΑ εκπρόθεσμους; Παράξενα πράγματα, θέλω να πιστεύω οτι το ΣΤΕ θα διευρύνει κατα πολύ το εμπρόθεσμο, μακάρι έως και το 2018 για να δικαιωθούν περισσότεροι συνάδερφοι, οι θέσεις που δόθηκαν αντισυνταγματικά είναι πάρα πολλές.
Άνοιξη του 2016 απευθύνθηκα σε δικηγόρο..τότε ξεκίνησαν οι όλες οι διαδικασίες, αρχικά με την αίτηση διορισμού στο Υπουργείο, αργότερα προσφυγή στο ΔΕΑ (δικάσιμος τέλη του 2017 ή αρχές του 2018-δεν θυμάμαι καλά)...απόφαση από το ΔΕΑ το 2018 (καλοκαίρι αν θυμάμαι καλά-κρίθηκε εκπρόθεσμη) και τώρα περιμένουμε να οριστεί δικάσιμος για έφεση στο ΣτΕ..

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Άνοιξη του 2016 απευθύνθηκα σε δικηγόρο..τότε ξεκίνησαν οι όλες οι διαδικασίες, αρχικά με την αίτηση διορισμού στο Υπουργείο, αργότερα προσφυγή στο ΔΕΑ (δικάσιμος τέλη του 2017 ή αρχές του 2018-δεν θυμάμαι καλά)...απόφαση από το ΔΕΑ το 2018 (καλοκαίρι αν θυμάμαι καλά-κρίθηκε εκπρόθεσμη) και τώρα περιμένουμε να οριστεί δικάσιμος για έφεση στο ΣτΕ..

Δεν συμπεριλαμβάνεσαι στην δίκη στο ΣΤΕ στις 28-2 ; Αυτοί πότε προσέφυγαν πιό νωρίς;

Αποσυνδεδεμένος vougan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Μήπως ξέρει καποιος πόσοι φιλόλογοι διορίστηκαν παρανόμως εκτος ασεπ, από το 2008 ως σήμερα;
Οι αντισυνταγματικά διορισθέντες φιλόλογοι ήταν 780, που σημαίνει ότι ακόμη και μετά τους διορισμούς των δικαιωθέντων υπολείπονται πάνω από 500 θέσεις, για να διεκδικηθούν από μελλοντικούς δικαιωθέντες. Εγώ θα επικεντρωνόμουν σε αυτόν τον στόχο, αν ήθελα να έχω ένα θετικό αποτέλεσμα, δηλαδή διορισμό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 442
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.