*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1241274 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
@ gia 96
 Ουδείς δυσαρεστήθηκε με την απόφαση του ΣτΕ... και ο καθένας εκφράζει τη άποψη του χωρίς περιορισμούς, αλλά στα πλαίσια  του χρηστού διαλόγου. Επειδη τα θετικά σχόλια εδώ είναι λίγα...δεν σημαίνει ότι η πλειοψηφία είναι αντίθετη. Έλεος!!
Υπάρχουν κι άλλα, συνάδελφε (όχι μόνο τα ελάχιστα θετικά σχόλια εδώ), που δείχνουν δυσαρέσκεια.
Απλά ανέφερα το πιο ανώδυνο.

Η ουσία είναι πως οι δικαιωθέντες θα είναι σύντομα στα σχολεία κι αυτό είναι κάτι αντικειμενικό και αναμφισβήτητο! Μακάρι να υπάρχει καλή συνεργασία μεταξύ "παλαιών" και "νέων" για το καλό όλων, αλλά προπάντων των μαθητών τους!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Υπάρχουν κι άλλα, συνάδελφε (όχι μόνο τα ελάχιστα θετικά σχόλια εδώ), που δείχνουν δυσαρέσκεια.
Απλά ανέφερα το πιο ανώδυνο.

Η ουσία είναι πως οι δικαιωθέντες θα είναι σύντομα στα σχολεία κι αυτό είναι κάτι αντικειμενικό και αναμφισβήτητο! Μακάρι να υπάρχει καλή συνεργασία μεταξύ "παλαιών" και "νέων" για το καλό όλων, αλλά προπάντων των μαθητών τους!
Μπορείς να βάλεις ένα σύνδεσμο με αρνητικά ή επιφυλακτικά σχόλια; Γιατί νομίζω ότι υπερβάλλεις!
Δεν υπάρχουν παλιοί και νέοι....αλλά συνεργάσιμοι και μη.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Πως να συνεργαστεις με αυτον που σου εβαζε τρικλοποδιες μεχρι χθες ? Πως να συνεργαστει ο δικαιωθεις ΑΣΕΠΙΤΗΣ με τον συναδελφο του 24μηνου ,40% κτλ με αυτον που του εφαγε την θεση δηλαδη? Δεν υπαρχει καμια συνεργασια μεταξυ των "μονιμων" μαλλον το αντιθετο... 8)

Μπορείς να βάλεις ένα σύνδεσμο με αρνητικά ή επιφυλακτικά σχόλια; Γιατί νομίζω ότι υπερβάλλεις!
Δεν υπάρχουν παλιοί και νέοι....αλλά συνεργάσιμοι και μη.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
α) Περι όψιμου ενδιαφέροντος για διορισμούς ΑΣΕΠ 2008 (δικαστικούς και μη)

https://www.pde.gr/index.php?topic=32901.msg958558#msg958558

https://www.pde.gr/index.php?topic=34228.msg990671#msg990671

https://www.pde.gr/index.php?topic=34228.msg990676#msg990676

Αν η αναφορά οτι οι δικαιωθέντες θα έμεναν αιώνια αναπληρωτές αφορά εμένα παρακαλώ όπως μου δείξετε που το έχω αναφέρει...

β) Οι προσωποπαγείς θέσεις αφορούν διορισμούς συνήθως δικαστικά δικαιωθέντων ΣΕ ΟΛΟ το Δημόσιο. δεν είναι τωρινό φρούτο και δεν αφορά μόνο εκπαιδευτικούς. Το αν κάποιος είναι διορισμένος σε θέση τακτικού προσωπικού ή έχει προσωποπαγή θέση δεν αφορά το που θα πάει (δεν αφορά δηλαδή ότι έχει κάποιο προνόμιο ο δεύτερος σε σχέση με τον πρώτο). Οταν καλούν εκπαιδευτικούς για διορισμούς δίνουν σε όλους τις ίδιες θέσεις ανεξάρτητα με τον τρόπο που διορίστηκαν. η επιλογή των θέσεων γίνεται με βάση κατάταξης των μελλοντικών διοριστέων με βάσει τα κριτήρια που εφαρμόζονται ανά πάσα στιγμή. Παλιότερα τα κριτήρια ήταν οι έχοντες προυπηρεσία να προηγούνται των μη εχόντων και γι αυτό το λόγω πολλοί ΑΣΕΠίτες διορίστηκαν με προυπηρεσία (40% ή κάτι άλλο) ώστε να πάρουν καλύτερη θέση από τους 60% του ΑΣΕΠ). Το τωρινό κριτήριο είναι η θέση κατάταξης στον ΑΣΕΠ. Αρα ότι οι προσωποπαγείς θα πάνε σε θέση που θα είναι καλύτερη από τους μη προσωποαπαγείς δεν αναφέρεται πουθενά...

γ) Τα ξερονήσια ή τα λαγκάδια αναφέρθηκαν από κάποιους εδώ μέσα και όχι από μένα. Αν ζούσα σε ξερονήσι ή λαγκάδι προφανώς και θα ήμουν ευχαριστημένος να πάω εκεί. Εγώ απλά αναφέρθηκα σε επιθυμητές και μη θέσεις, οι οποίες αλλάζουν ανάλογα με την προσωπική κατάσταση του καθενός. Με λίγα λόγια είναι υποκειμενικός παράγοντας.

δ) Το αν κάποιος δικαιωθεί για κάτι στο μέλλον δεν μπορεί να γίνει συζήτηση τώρα. αν το καταφέρει με γεια του με χαρά του. Αλλα το να κάνω συζήτηση για το μέλλον χωρίς να έχω δεδομένα είναι ειδηκότητας ΠΕ Μελλοντολόγος - Μέντιουμ και δεν ανήκω σε αυτή.

ΥΓ. Και επειδή χθες αναφέρθηκα σε ανευ αποδοχών, παραιτήσεις ή μη αποδοχή διορισμού και επειδή μιλάω πάντα με στοιχεία παραθέτω το παρακάτω ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΦΕΚ

http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wFqnM3eAbJzrXdtvSoClrL80cV-U9HiiGLtIl9LGdkF59IBU9YTZY6ryqxSQYNuqAGCF0IfB9HI6qSYtMQEkEHLwnFqmgJSA5WIsluV-nRwO1oKqSe4BlOTSpEWYhszF8P8UqWb_zFijGCHGwELpghhUgvY8QSQ6zIt8hE7R5P0DW9y6x37h22D

Το οποίο αποδεικνύει ότι όταν γράφετε κάποιοι εδώ μέσα εκπροσωπείτε μόνο τον εαυτό σας μιας και δεν μπορείτε να ξέρετε την προσωπική κατάσταση και ανάγκη του καθενός. Σε κάθε λόγο σας λοιπόν θα πρότεινα ορισμένους να δέχονται και τον αντιλογο και να κάνουν συζητήσεις σοβαρότητας και επιπέδου πάντοτε χρησιμοποιόντας στοιχεία που αποδεικνύουν τα λεγόμενα τους και όχι ευσεβείς πόθους. Εμένα από δω και στο εξής επιτρέψτε μου γιατί μου είναι αναφέρετο δικαίωμα να γράφω όπου θέλω, όποτε θέλω και θα σας πρότεινα να αποφεύγετε προσωπικούς υπαινιγμούς που θεωρείται ότι μειώνουν την σοβαρότητα μου ως προσωπικότητα οταν γράφω κάτι. Αυτά για ορισμένους που ελλείψη επειχειρημάτων προσπαθούν να μείώσουν την προσωπικότητα του συνομιλητή τους και όχι να αντιπαρατεθούν στα λεγόμενα του. Θέλω να πιστεύω πως όπως και παλιότερα έτσι και τώρα η πλειοψηφία του εκπαιδευτικού αυτού φόρουμ αποτελείται από ανθρώπους ώριμα σκεπτόμενους με διάθεση προβληματισμού και αντιπαράθεσης βάσει δεδομένων. Με αυτούς λοιπόν θα συνεχίσω το διάλογο. Στους άλλους - την μειοψηφία  - εύχομαι ότι καλύτερο. Συγγνώμη για το εκτενές. Κούρασα και κλείνω την παρέμβαση.
Ρωτήσατε χθες συνάδελφο αν είναι σίγουρος 100% ότι οι διορισμοί θα γίνουν μέσα στον Μάρτιο. Ξέρετε εσείς κάτι πιο σίγουρο επ' αυτού;
Ξέρετε μήπως με ποια κριτήρια θα συσταθούν οι προσωποπαγείς θέσεις για τους δικαιωθέντες; Έχει συμβεί ξανά κάτι ανάλογο στους διορισμούς μονίμων στη δημόσια εκπαίδευση και υπάρχει "προηγούμενο" σε τέτοιες περιπτώσεις; Πώς προεξοφλείτε ότι δε θα συσταθούν προσωποπαγείς θέσεις σε "καλές" περιοχές, έστω και με αυτά τα υποκειμενικά κριτήρια που αναφέρατε;
Θα ήταν σκόπιμο να απαντήσετε, ώστε να μη δημιουργούνται ασάφειες και απορίες εκ του μη όντος!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους:

1. Ζητάει το υπουργείο από τις Δ/νσεις όλα τα οργανικά κενά που υπάρχουν τώρα (και παλιά και νέα που τυχόν έχουν δημιουργηθεί)
2. Τα δίνει στους δικαιωθεντες για τοποθέτηση

Τόσο απλά

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Πως να συνεργαστεις με αυτον που σου εβαζε τρικλοποδιες μεχρι χθες ? Πως να συνεργαστει ο δικαιωθεις ΑΣΕΠΙΤΗΣ με τον συναδελφο του 24μηνου ,40% κτλ με αυτον που του εφαγε την θεση δηλαδη? Δεν υπαρχει καμια συνεργασια μεταξυ των "μονιμων" μαλλον το αντιθετο... 8)

Αυτά να τα πεις στον σύλλογο διδασκόντων όταν διοριστείς.....Με την στάση σας αδικείτε την εκπαίδευση και όσους σας συμπαραστάθηκαν. Αδικειτε την ίδια την δικαιοσύνη που αναγνώρισε το δίκαιο αίτημα σας. Αλλά αυτά τα θέματα είναι ιδιαίτερα σοβαρά για κάποιον που σχολιάζει μόνο για εκφράσει απωθημένα.....και που νομίζει ότι όλοι πρέπει να στέκονται προσοχή όταν εμφανίζεται.....
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

fileprovider

  • Επισκέπτης
Σύναδελφε έτσι όπως τα έγραψες είναι για τις μεταθέσεις και τους διορισμούς και για τις άνευ αποδοχών και τις παραιτήσεις με δύο μεγάλους αστερίσκους.
1) Στις προσωποπαγείς θέσεις, επειδή δεν υπάρχουν κριτήρια σύστασης τους, μπορεί όντως να υπάρξουν περιπτώσεις ευνοημένων, δηλαδή που θα πάρουν θέση σε περιοχή που δεν υπάρχει στην πραγματικότητα οργανικό κενό. Κατά τα άλλα όντως αν γίνουν τώρα οι διορισμοί τους θα γίνουν στα περσινά περισσεύματα των κενών που σημαίνει ελάχιστες καλές οργανικές, ενώ μετά τις φετινές μεταθέσεις και συνταξιοδοτήσεις προσθέτω εγώ θα εμφανιστούν και καινούρια κενά. Τα περσινά έτσι κι αλλιώς λογικά θα παραμείνουν αφού για να έμειναν κενά σημαίνει ότι δεν υπήρξε κανείς που να θέλει να πάει σε εκείνες τις περιοχές.
2)Δικαιολόγησε την ορισμένες φορές υπερβολική επιθετικότητα και καχυποψία των όσων πέτυχαν δικαστικά απόφαση, λόγω της πολύχρονης ταλαιπωρίας που υπέστησαν με το συγκεκριμένο ζήτημα. Και εμείς αν ήμασταν στη θέση τους μετά από τόσα χρόνια, αναμονής, υπομονής, δικαστικών εξόδων και αγωνίας θα ήμασταν με το δάχτυλο στην σκανδάλη. Νομίζω μάλιστα που ένας λόγος παραπάνω που βιάζονται είναι ότι το υπουργείο μέσω της νομοθεσίας που ψήφισε τους κατοχύρωσε μεν, εξαφάνισε δε την αναδραμικότητα του διορισμού τους, οπότε κάθε μέρα καθυστέρησης σημαίνει και χαμένα χρήματα. Μακροπρόθεσμα μπορεί να τους συμφέρει αυτό που λες εσύ, να διοριστούν μετά τις φετινές μεταθέσεις, γιατί κάποιοι ίσως καταφέρουν να διοριστούν σε βολικότερη γι' αυτούς περιοχή, όμως μετά από τόσα χρόνια είναι λογικό ως προτεραιότητα να έχουν επιτέλους να διοριστούν και να αρχίσουν να πληρώνονται.

Επέτρεψε μου να σου απαντήσω όσα μου επιτρέπει η δυνατότητα του κινητού.

Οι προσωποπαγεις θέσεις όπως λες μπορούν να δημιουργήθουν για να καλύψουν θέσεις διορισμού ή μεταταξης όταν οι οργανικες που έχουν δημιουργηθεί δεν επαρκούν. Όταν ο υπουργός βγάλει τα κενά για να πάει κάποιος ως νεοδιοριστος δεν μπορεί να δώσει κενά για τα οποία δεν έχει ικανοποιήσει και η τελευταία αίτηση μετάθεσης. Συμφωνούμε ως εδώ ?
Η ερώτηση λοιπόν που πρέπει να απαντηθεί είναι η εξής. Εγώ στον πίνακα έχω θέση ας πούμε 100 και ένας άλλος 200. Ποιος επιλέγει πρώτος στα διαθέσιμα κενά και ποιος δεύτερος? Το αν με το φεκ βγει ότι εγώ πάω εκεί έχοντας προσωποπαγη θέση ή οργανική μη προσωποπαγη αλλάζει τίποτα στην διαδικασία επιλογής ή στα διαθέσιμα κενά ?

Τώρα το να δικαιολογησω.  Όποιος έχει ασχοληθεί με το υπουργείο παιδείας ξερει με τι έχει μπλέξει ειδικά άμα εχρι χρόνια τρίβης. Το να κάνει προσωπική επίθεση για τα κίνητρα κάποιου που δεν τον γνωρίζει προσωπικά δεν νομίζω ότι μπορεί να δικαιολογηθει. Αφορά πιστεύω θέμα χαρακτήρα και μόνο.

ΥΓ1. Τώρα το είδα.  Οι φετινές συνταξιοδοτησεις αν εννοείς του 19 θα δοθούν για τις μεταθέσεις του 20. Αλλα μάλλον εννοούσες τις συνταξιοδοτησεις του 18 που θα δοθούν για τις φετινές μεταθέσεις. Οκ
ΥΓ2. Αν δεν κάνω λάθος αν αίτηθω μεταταξη σε άλλο κλάδο μπορώ να πάρω οργανική θέση αρκεί να έχω περισσότερα χρόνια προϋπηρεσία από εκείνον που πρόκειται να διοριστει...Γι αυτό και έβαλα χθες μέσα και τις μεταταξεις. Αυτό βέβαια με επιφύλαξη.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2019, 05:56:07 μμ από linkprovider »

fileprovider

  • Επισκέπτης
Για να ολοκληρώσω και για τα κίνητρα μου που κάποιοι βιαστικάτε να προδικασετε θέλω κάποιος ως εκπαιδευτικος να μου εξηγήσει τα εξής διότι μου αρέσει να μαθαίνω - βέβαια τινει η φιλομαθεια να χαρακτηρίσει πιθανόν ως μιζέρια...

Κάποιος που διοριζεται μια ημερομηνία προγενεστερης ενός άλλου έχει προνόμια ναι ή όχι. Χαρακτηριστικά αναφέρω για αναδρομικότητα υποχρέωση υπηρέτησης οργανικης, δυνατότητα αίτησης απόσπασης χωρίς να χρωστάει οργανική, μισθολογικη αναγνώριση, αναγνώριση μοριοδοτησης για μετάθεση ή απόσπαση.
Κάνω λοιπόν την εξής ερώτηση. Γιατί κάποιοι μέχρι τέλους του 2018 διορθατηκαν αναδρομικα και οι τωρινοι όχι? Γιατί οι τωρινοι θα πρέπει να το κυνηγησουν αυτό που οι προηγούμενοι πέτυχαν εξαρχής?

Τα κίνητρα μου λοιπόν είναι τα εξής. Μπορεί επιτέλους αυτό το υπουργείο να μην λειτουργεί με δύο μέτρα και δύο σταθμό σε ότι κάνει ?

Σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία σε κάθε συνάδελφο που πετυχαίνει ότι αξίζει. Τα σιχτιρια μου στους συμβούλους του εκάστοτε υπουργού που νομίζουν ότι είμαστε πιόνια τους στην σκακιέρα της εξυπηρέτησης των προσωπικών συμφερόντων τους

Υγ. Χθες ρώτησα έναν συνάδελφο αν είναι 100% σίγουρος για το αν οι διορισμοί θα γίνουν τον Μάρτη.  δεν μου απάντησε.  Εγώ δεν είπα ότι είμαι σίγουρος ότι θα γίνουν άλλο μήνα. Επίσης μπορεί να μην ξέρω πως γίνονται οι προσωποπαγεις διορισμοί ξέρω όμως τι σημαίνει διορισμοί ή μεταταξη χωρίς πρώτα να έχουν ικανοποιήθει οι αιτήσεις μετάθεσης εκείνης της χρονιάς. Αν δεν κάνω λάθος στο νομοσχρδιο αυτό υπάρχει και μια παράγραφος σχετική με μεταθέσεις κοινών ειδικότητων σε περιοχές που δόθηκαν μεταταξεις το 2013. Είναι διαφωτιστικό τι σημαίνει να βγάζεις κενά από το πουθενά χωρίς να τα δώσεις πριν για μεταθέσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2019, 06:18:56 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Οι δικαστικοί παν με τα περσινά μεταθετικά κενά. Συχάστε λοιπόν. Κι όσα δεν υφίστανται θα βρεθεί μια λύση με τρέχοντα. Δεν πρόκειται να θιγεί κανένας συνάδελφος. Ή "συνάδελφος". Εξ άλλου αυτή τη στιγμή βγάζουν στο υπουργείο και τις μεταθέσεις των μονίμων και τις τοποθετήσεις των νεοδιόριστων και κάμουν καλά τη δουλειά τους. Η ατελείωτη σπέκουλα που κάμετε δεν έχει κανένα νόημα. Όσον αφορά την αναδρομικότητα τα 'χομε πει πολλάκις. :) ;)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Υγ. Χθες ρώτησα έναν συνάδελφο αν είναι 100% σίγουρος για το αν οι διορισμοί θα γίνουν τον Μάρτη.  δεν μου απάντησε.  Εγώ δεν είπα ότι είμαι σίγουρος ότι θα γίνουν άλλο μήνα. Επίσης μπορεί να μην ξέρω πως γίνονται οι προσωποπαγεις διορισμοί ξέρω όμως τι σημαίνει διορισμοί ή μεταταξη χωρίς πρώτα να έχουν ικανοποιήθει οι αιτήσεις μετάθεσης εκείνης της χρονιάς. Είναι διαφωτιστικό τι σημαίνει να βγάζεις κενά από το πουθενά χωρίς να τα δώσεις πριν για μεταθέσεις.
Λύσσαξες... ;D ;D ;D ;D ;D

fileprovider

  • Επισκέπτης
Οι δικαστικοί παν με τα περσινά μεταθετικά κενά. Συχάστε λοιπόν. Κι όσα δεν υφίστανται θα βρεθεί μια λύση με τρέχοντα. Δεν πρόκειται να θιγεί κανένας συνάδελφος. Ή "συνάδελφος". Εξ άλλου αυτή τη στιγμή βγάζουν στο υπουργείο και τις μεταθέσεις των μονίμων και τις τοποθετήσεις των νεοδιόριστων και κάμουν καλά τη δουλειά τους. Η ατελείωτη σπέκουλα που κάμετε δεν έχει κανένα νόημα. Όσον αφορά την αναδρομικότητα τα 'χομε πει πολλάκις. :) ;)

Αφού λοιπόν συνάδελφε είσαι εντός του υπουργείου φυσικά ή νόητα και γνωρίζεις διαφώτισε και έμας τους ιθαγένεις για την όλη διαδικασία. Δεν είναι τίμιο για να μην δημιουργούνται περιθώρια σπεκουλας όπως υποστηρίζεις?

Υγ. Εσύ με γερονταρες εγώ με γεροντοκορες συχνάζα. Γι αυτό λυσσαξα.  Ο καθένας με τα χούγια του  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2019, 06:29:39 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Αφού λοιπόν συνάδελφε είσαι εντός του υπουργείου φυσικά ή νόητα και γνωρίζεις διαφώτισε και έμας τους ιθαγένεις για την όλη διαδικασία. Δεν είναι τίμιο για να μην δημιουργούνται περιθώρια σπεκουλας όπως υποστηρίζεις?
Το υπουργείο κι οι υπάλληλοι λειτουργούν τίμια τιμιότατα και με βάση το νόμο. Σας διαβεβαιώ. Οπότε δεν υφίσταται λόγος ανησυχίας και σεναρίων. :)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Φυσικά άμα έχετε συνάδελφε να καταγγείλετε κάτι για έκνομες υπουργικές ενέργειες ή υπαλληλικές ατασθαλίες ημπορείτε να το κάμετε, ή μάλλον επιβάλλεται να το κάμετε, με ονοματεπώνυμο και στοιχεία στις αρμόδιες υπηρεσίες. Η ατελείωτη σπέκουλα, όπως προανάφερα, περί σκοτεινών κέντρων και συμφερόντων που καθοδηγούνται απ' τους δικαστικούς διορισμούς κι απεργάζονται σχέδια εξόντωσης των μεταθετικών θέσεων των μονίμων είναι κωμική και γραφική.

fileprovider

  • Επισκέπτης
Φυσικά άμα έχετε συνάδελφε να καταγγείλετε κάτι για έκνομες υπουργικές ενέργειες ή υπαλληλικές ατασθαλίες ημπορείτε να το κάμετε, ή μάλλον επιβάλλεται να το κάμετε, με ονοματεπώνυμο και στοιχεία στις αρμόδιες υπηρεσίες. Η ατελείωτη σπέκουλα, όπως προανάφερα, περί σκοτεινών κέντρων και συμφερόντων που καθοδηγούνται απ' τους δικαστικούς διορισμούς κι απεργάζονται σχέδια εξόντωσης των μεταθετικών θέσεων των μονίμων είναι κωμική και γραφική.

Από που προκύπτει αυτό συνάδελφε? Εγώ το μόνο που είπα είναι να μου εξηγηθεί γιατί δύο δικαιωθεντες ο ένας διοριζεται αναδρομικα και ο άλλος όχι. Τα περί σκοτεινων κέντρων που τρώνε τα κενά των μεταθέσεων για να εξυπηρετηθουν δικαστικα δικαιωθεντες προκύπτει πουθενά από τα λεγόμενα μου? Εγώ απλά είπα την σειρά που αναφέρει ο νόμος.

Υγ. Φυσικά ο νόμος αναφέρει και πιθανή άρση απορρήτου όταν κάποιος συστηματικά απαξίωνει την αξιοπρέπεια σου με απαξιωτικα σχόλια και δθαστρεβωση λεγόμενων. Σε πρώτη φάση αρκεί η γνωστοποίηση σε αυτόν που το κάνει καθώς και στους διαχειριστές του χώρου.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2019, 06:47:00 μμ από linkprovider »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159819
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 385
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 340
Σύνολο: 349

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.