*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1241401 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Να ευχαριστήσουμε θερμά τους ΦΕΚίτες που έβγαλαν την 527 και το φίδι από την τρύπα!!!! Αν δεν ήταν αυτοί, εμείς δεν θα διοριζόμασταν σήμερα. Συγχαρητήρια σε όλους που πίστεψαν σε αυτόν τον τετραετή δικαστικό αγώνα παρά τα πολλά εμπόδια!!! Καλή τοποθέτηση σε όλους τους συναδέλφους!! Με το καλό να δικαιωθούν και οι ΑΣΕΠίτες του 2004 και του 2006 και να παραταθεί το εύλογο χρονικό διάστημα και για τους ΑΣΕΠίτες του 2008!! Σας περιμένουμε στα σχολεία!! Όσο για τους άλλους, καλές τριτανακοπές... :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος papgia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλο διορισμο σε ολους ...και ευχομαι και οι υπολοιποι που περιμενουν τις αποφασεις των δικαστηριων συντομα... :)

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφοι θέλω και εγώ με τη σειρά μου να σας ευχαριστήσω, καθώς και τους συναδέλφους που καλοπροαίρετα άνοιξαν τον δρόμο για εμάς. Δυστυχώς στην πορεία κάποιοι από αυτούς φάνηκε ότι ενδιαφέρονταν μόνο για τον εαυτό τους, καθώς αποπροσανατόλιζαν σταθερά άλλους συναδέλφους και δημιουργούσαν εντάσεις από το πουθενά. Όλη αυτή η πορεία ήταν μια πορεία κατανόησης του τρόπου που λειτουργεί η δικαιοσύνη και αναθεώρησης των αρχικών απόψεων μας. Η πορεία δεν ήταν εύκολη και είχε πολλές απογοητεύσεις. Ας μην ξεχνάμε βεβαίως ποιος ευθύνεται για όλη αυτή την κατάσταση. Ας μην ξεχνάμε τους υφυπουργούς που διόριζαν με φωτογραφικές ρυθμίσεις συζύγους και παραχωρούσαν παιδαγωγικές επάρκειες στα πανεπιστημιακά τμήματα των παιδιών τους. Το αποτέλεσμα είναι να βρίσκονται ακόμα σε δύσκολη θέση αρκετοί συνάδελφοι. Δεν είχαν φυσικά όλοι οι εμπλεκόμενοι στο παραπάνω φαύλο σύστημα δόλο. Ευνοήθηκαν κάποιοι συγκεκριμένοι άνθρωποι που για χάρη τους "τινάχθηκε" όλο το σύστημα διορισμών στον αέρα. Η ηγεσία ήταν φανερό ότι δυσκολεύονταν να βρει τη χρυσή τομή που θα ικανοποιούσε όλες τις ομάδες.

Επιστρέφοντας στο θέμα μας θα ήθελα να ευχαριστήσω ξανά τους διαχειριστές και όλους τους συναδέλφους. Ο Leon21 συνέβαλε ουσιαστικά με την ενθάρρυνση και πληροφόρηση που παρείχε με προσωπικά μηνύματα σε όλους σε δύσκολες στιγμές. Παρά την υψηλόβαθμη επιτυχία του στον διαγωνισμό δεν το τόνιζε με αποτέλεσμα να δέχεται αρνητικά σχόλια! Νομίζω ότι το διασκέδαζε όμως! Είναι και τόσοι άλλοι συνάδελφοι που σίγουρα θα ξεχάσω κάποιους εάν τους απαριθμήσω έναν έναν. Εύχομαι σε όλους τους-τις συναδέλφους-ισσες που ακολουθούν καλή επιτυχία στον αγώνα τους. Η πορεία δεν θα είναι εύκολη. Ωστόσο, αξίζει να δοθεί η μάχη για να αλλάξουν αρκετά πράγματα και νοοτροπίες στην εκπαίδευση που την ταλαιπωρούν για δεκαετίες. Στο χέρι μας είναι και εμείς από την θέση που θα τοποθετηθούμε να στηρίξουμε όσους ενθαρρύνουν τη διαφάνεια και την αξιοκρατία στη δημόσια εκπαίδευση.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 23, 2019, 03:56:06 μμ από αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια σε όλους. Τώρα που ξέρετε την περιοχή διορισμού που ανήκετε, εύχομαι καλή τοποθέτηση στο νησί που θα σας τύχει να διδάξετε και στο σχολείο που θα τοποθετηθείτε. Σας περιμένουμε στα σχολεία μας.

Ισχύει πάντα η πρότασή μου για όσους διορίζονται στη Β Λέσβου. Όποιος θέλει πληροφορίες για το πώς να έρθει στη Λήμνο, τα δρομολόγια πλοίων και οδηγίες για αξιοπρεπή καταλύματα, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος papgia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν θελω να σας απογοητευσω αλλα 500 δεν μπορουν να αλλαξουν πολλα πραγματα...την στιγμη που ειναι καποιας ηλικιας και με Πολλες υποχρεωσεις...εδω διοριστηκαν χιλιαδες  "παιδακια" κυριολεκτικα με τον Ασεπ και δεν αλλαξε κατι...δυστυχως... 8)

Η πορεία δεν θα είναι εύκολη. Ωστόσο, αξίζει να δοθεί η μάχη για να αλλάξουν αρκετά πράγματα και νοοτροπίες στην εκπαίδευση που την ταλαιπωρούν για δεκαετίες. Στο χέρι μας είναι και εμείς από την θέση που θα τοποθετηθούμε να στηρίξουμε όσους ενθαρρύνουν τη διαφάνεια και την αξιοκρατία στη δημόσια εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Συγχαρητηρια για τον διορισμο σας,επιτελους οι αγωνες σας δικαιωθηκαν και ελπιζω να ανοιξει ο δρομος και για μας που περιμενουμε για το ευλογο του χρονου.Χρονια σας διαβαζω στο pde και χαρηκα πολυ που διοριστηκατε.Καλη ανασταση να εχουμε και υγεια :)

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπραβο συναδελφοι, συγχαρητηρια σε ολους! Καλη αρχη να εχετε!

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Συνάδελφοι θέλω και εγώ με τη σειρά μου να σας ευχαριστήσω, καθώς και τους συναδέλφους που καλοπροαίρετα άνοιξαν τον δρόμο για εμάς. Δυστυχώς στην πορεία κάποιοι από αυτούς φάνηκε ότι ενδιαφέρονταν μόνο για τον εαυτό τους, καθώς αποπροσανατόλιζαν σταθερά άλλους συναδέλφους και δημιουργούσαν εντάσεις από το πουθενά. Όλη αυτή η πορεία ήταν μια πορεία κατανόησης του τρόπου που λειτουργεί η δικαιοσύνη και αναθεώρησης των αρχικών απόψεων μας. Η πορεία δεν ήταν εύκολη και είχε πολλές απογοητεύσεις. Ας μην ξεχνάμε βεβαίως ποιος ευθύνεται για όλη αυτή την κατάσταση. Ας μην ξεχνάμε τους υφυπουργούς που διόριζαν με φωτογραφικές ρυθμίσεις συζύγους και παραχωρούσαν παιδαγωγικές επάρκειες στα πανεπιστημιακά τμήματα των παιδιών τους. Το αποτέλεσμα είναι να βρίσκονται ακόμα σε δύσκολη θέση αρκετοί συνάδελφοι. Δεν είχαν φυσικά όλοι οι εμπλεκόμενοι στο παραπάνω φαύλο σύστημα δόλο. Ευνοήθηκαν κάποιοι συγκεκριμένοι άνθρωποι που για χάρη τους "τινάχθηκε" όλο το σύστημα διορισμών στον αέρα. Η ηγεσία ήταν φανερό ότι δυσκολεύονταν να βρει τη χρυσή τομή που θα ικανοποιούσε όλες τις ομάδες.

Επιστρέφοντας στο θέμα μας θα ήθελα να ευχαριστήσω ξανά τους διαχειριστές και όλους τους συναδέλφους. Ο Leon21 συνέβαλε ουσιαστικά με την ενθάρρυνση και πληροφόρηση που παρείχε με προσωπικά μηνύματα σε όλους σε δύσκολες στιγμές. Παρά την υψηλόβαθμη επιτυχία του στον διαγωνισμό δεν το τόνιζε με αποτέλεσμα να δέχεται αρνητικά σχόλια! Νομίζω ότι το διασκέδαζε όμως! Είναι και τόσοι άλλοι συνάδελφοι που σίγουρα θα ξεχάσω κάποιους εάν τους απαριθμήσω έναν έναν. Εύχομαι σε όλους τους-τις συναδέλφους-ισσες που ακολουθούν καλή επιτυχία στον αγώνα τους. Η πορεία δεν θα είναι εύκολη. Ωστόσο, αξίζει να δοθεί η μάχη για να αλλάξουν αρκετά πράγματα και νοοτροπίες στην εκπαίδευση που την ταλαιπωρούν για δεκαετίες. Στο χέρι μας είναι και εμείς από την θέση που θα τοποθετηθούμε να στηρίξουμε όσους ενθαρρύνουν τη διαφάνεια και την αξιοκρατία στη δημόσια εκπαίδευση.
Leon 21, καραυψηλόβαθμος που το έπαιζε χαμηλόβαθμος και έσπαγε πλάκα με τους άλλους.... ο ορισμός του τρολ.

Σε αντίθεση με άλλους που δεν είχαν καν προσφύγει και μας το έπαιζαν δικαιωμένοι.... ο ορισμός της κουτοπονηριάς.

Τώρα που είπα κουτοπονηριά να στείλω ξανά τους χαιρετισμούς μου στον χρήστη Myrtw86.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Συγχαρητηρια σε ολους οσους διοριζονται και απο μενα!
Ενα μεγαλο μπραβο σε ολους αυτους που ανοιξαν το θεμα πριν 4 χρονια και το συντηρουσαν τοσα χρονια και παροτρυναν κοσμο για διεκδικηση διορισμου.
Μεγαλο ρολο επαιξαν οι διοριστεοι του ασεπ 2008 που προσεφυγαν και εβγαλαν την 527 (που καποιοι χλευαζαν καποτε).
Τελευταιο και κυριοτερο για μενα να υπαρχει συνεχεια και να δικαιωθουν και ολοι οι επομενοι που περιμενουν αποφασεις στο ΣτΕ. Καλη δυναμη σε ολους απο οποια θεση και αν βρισκονται!

Αποσυνδεδεμένος kir93

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 Συγχαρητήρια στους συναδέλφους!! Καλή τοποθέτηση  με υγεία!!! Υπομονή και καλή τύχη σε όσους περιμένουν!

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Εύχομαι, επίσης, τώρα που άνοιξε ο δρόμος της δικαιοσύνης να παραταθεί το εύλογο και να διοριστούν όλοι οι ΑΣΕΠΙΤΕΣ όλων των διαγωνισμών.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια και από εμένα! Καλή τοποθέτηση! Καλή Ανάσταση σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Να ευχαριστήσω ακόμη μια φορά τη Daira όπου μας στήριξε σε στιγμές δύσκολες για την υπόθεσή μας και βοηθώντας αφάνταστα για να βγει το δελτίο τύπου στις 7/9! Να τονίσω ότι η εκλεκτή συναδέλφισσα αναμένει κι εκείνη τις επόμενες δικαιωτικές απ' το ΣτΕ ώστε να μας ακολουθήσει στα σχολειά! Η επέκταση του ευλόγου ως και το Σεπτέμβρη του '18 και τ' άνοιγμα των πινάκων του '04 και '06 είναι το επόμενο καθοριστικό βήμα για την ολοκλήρωση του κύκλου που άνοιξε με την 527! Και να μη λησμονήσω και τη συμπερίληψη που θ' ακολουθήσει τα ΦΕΚ για τα παιδιά που δεν προσέφυγαν ακόμη!

Αποσυνδεδεμένος katerina357

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια σε όλους!  Σας ευχαριστούμε που μας ανοίξατε τον δρόμο και μας δείχνετε την συμπαράσταση σας. Καλή τοποθέτηση!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 505
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 546
Σύνολο: 556

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.