*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1234476 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν ξέρω αν λέμε τον ίδιο, αλλά σε συνάδελφο που έκανε την αίτησή της πέρσι τον Μάρτιο σε αυτόν, εν τέλει της είπε ότι υπάρχει πρόβλημα με τον "εύλογο χρόνο".
Η ενημέρωση που έχω είναι πολύ πρόσφατη. Αν κάποιος είναι σίγουρος για το "εύλογο χρονικό διάστημα" ας μας το πει. Διαφορετικά περιμένουμε να δούμε τι θα αποφασίσει το ΣτΕ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
άρα παρήλθε ο εύλογος φέτος;
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του παρήλθε φέτος.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Ξαναλεω σε ολους τους συναδελφους που σκεφτονται να κινηθουν νομικα να ενημερωθουν για ολα απο δικηγορο  και να μην παιρνουν αποφασεις απο λεγομενα συναδελφων.

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Ξαναλεω σε ολους τους συναδελφους που σκεφτονται να κινηθουν νομικα να ενημερωθουν για ολα απο δικηγορο  και να μην παιρνουν αποφασεις απο λεγομενα συναδελφων.
Ακριβώς!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ξαναλεω σε ολους τους συναδελφους που σκεφτονται να κινηθουν νομικα να ενημερωθουν για ολα απο δικηγορο  και να μην παιρνουν αποφασεις απο λεγομενα συναδελφων.
Έτσι είναι. Καλό θα είναι να μιλήσουν με περισσότερους από έναν δικηγόρους για να κρίνουν αν θα προσφύγουν. Όπως ειπώθηκε υπάρχουν κάποιοι που δέχονται ακόμα αιτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και γω ξέρω μάξιμουμ τα 2-2.5 χρόνια ότι αναγνωρίζεται γενικότερα στο δημόσιο ως εύλογο διάστημα προσφυγής από την οποιαδήποτε απόφαση. Το ΔΕΑ το απέρριψε κ όρισε τον ένα χρόνο μόνο και γι αυτό κάποιοι πήγαν στο Στε. Δεν ξέρω που βασίζεται τώρα ο δικηγόρος και δέχεται κ άλλες προσφυγές. Θυμάμαι μια φίλη προσέφυγε έλεγε από τις τελευταίες τον Φλεβάρη του 2018 άλλοι λένε για Ιούνη του 2018.Ο καθένας παίρνει τα ρίσκα του. Και μεις που προσφυγαμε δεν ξέρουμε τι θα γίνει με το Στε.

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
 Συνάδελφοι χαίρομαι με τη χαρά σας! Το αξίζετε εξάλλου! Ας έχει την ίδια έκβαση κι η δική μας υπόθεση: ασεπίτες 04,06. Καλή σταδιοδρομία.

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όσοι θέλουν να προσφύγουν, ας επικοινωνήσουν με δικηγόρο και να το κάνουν ΤΩΡΑ, αν ακόμα ισχύει ο εύλογος χρόνος, όχι αργότερα περιμένοντας να δούν τι θα αποφασίσει το ΣτΕ, γιατί μέχρι τότε θα έχει παρέλθει ο εύλογος χρόνος 10 φορές. Μου θυμίζει αυτό που έλεγαν συνάδελφοι όταν κάναμε τις προσφυγές, να δούμε τι θα γίνει με εσάς και μετά αναλόγως βλέπουμε τι θα κάνουμε και τώρα χτυπάνε τα πόδια τον σβέρκο να προλάβουν.....Υπάρχει και ρίσκο σε αυτές τις υποθέσεις

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2018, 03:14:53 μμ από ΚΠ »

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν ξέρω αν λέμε τον ίδιο, αλλά σε συνάδελφο που έκανε την αίτησή της πέρσι τον Μάρτιο σε αυτόν, εν τέλει της είπε ότι υπάρχει πρόβλημα με τον "εύλογο χρόνο".
οταν λες περσι το Μαρτη εννοεις αυτον που περασε η του 2017?

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
οταν λες περσι το Μαρτη εννοεις αυτον που περασε η του 2017?
Toν Μάρτιο του '18. Και τώρα προσφεύγει κατά των δικαστηρίων στο ΣτΕ. Σε κάθε περίπτωση, όταν εξακολουθούσε να δέχεται αιτήσεις ενώ άλλοι δικηγόροι είχαν σταματήσει, απέφευγε να ενημερώσει του πελάτες του για το αμφίβολο σημείο του "εύλογου χρόνου".

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν υπάρχει πλέον εύλογος χρόνος . Δεν προλαβαίνετε πλέον . Ο δικηγόρος αυτή τη στιγμή απλά παίρνει χρήματα τίποτε άλλο . Εγώ είμαι σε αυτούς που διορίζονται και δεν έχω λόγο να σας πω να μην πάτε . Μετά ομως από 3 χρονια που ασχολούμαι  με την υπόθεση σας λέω ότι ο χρόνος έχει λήξει . Μόνο κάποιοι που προσέφυγαν στο ΣΤΕ έχουν σοβαρές πιθανότητες να κερδίσουν μεγαλύτερο εύλογο . Οι άλλοι απλά θα χάσετε το χρόνο και τα χρήματα σας . Κάντε προσφυγή αλλά μην ελπίζετε και ότι κάτσει !

Αποσυνδεδεμένος LINX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
    • Προφίλ
Πότε λέτε να βγει το φεκ και όταν βγει θα διοριστούμε σε πόσο χρονικό διάστημα? Θα δηλώσουμε περιοχές?

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χρειάζονται κάποιοι μήνες  , 4 έως 6 έγραψε συνάδελφος
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2018, 04:52:04 μμ από greco1 »

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Και γω ξέρω μάξιμουμ τα 2-2.5 χρόνια ότι αναγνωρίζεται γενικότερα στο δημόσιο ως εύλογο διάστημα προσφυγής από την οποιαδήποτε απόφαση. Το ΔΕΑ το απέρριψε κ όρισε τον ένα χρόνο μόνο και γι αυτό κάποιοι πήγαν στο Στε. Δεν ξέρω που βασίζεται τώρα ο δικηγόρος και δέχεται κ άλλες προσφυγές. Θυμάμαι μια φίλη προσέφυγε έλεγε από τις τελευταίες τον Φλεβάρη του 2018 άλλοι λένε για Ιούνη του 2018.Ο καθένας παίρνει τα ρίσκα του. Και μεις που προσφυγαμε δεν ξέρουμε τι θα γίνει με το Στε.
Και από πότε αρχίζουμε να μετράμε αυτά τα 2-2,5 χρόνια;;;;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158547
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 444
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.