*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1240949 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vougan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Μαααα γιατι να κανει 4 μηνες για το φεκ μετα την υπογραφη??δεν εχω καταλαβει...για 600 ατομα μιλαμε..οχι για χιλιαδες...
Αυτό για τους τέσσερις μήνες από πού προκύπτει;  Ποιος μας το είπε; Είναι βέβαιο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Ας μπει πρώτα η υπογραφή (αυτό κάτι μου θυμίζει...) και θα βγει και το ΦΕΚ. Ε, όσο χρόνο πάρει. Γραφειοκρατία είναι μετά.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Τι οσο χρονο παρει??καποιοι δεν εργαζομαστε αναπληρωτες καν...καποιοι ειναι ολοτελα ανεργοι...φυσικα κ πρεπει ν βγει συντομα το φεκ..δεν ειναι μονο η υπογραφη κι αγιος ο θεος...αμεσος διορισμος ωστε να μαστε ολοι στις ταξεις μας το συντομοτερο δυνατον..

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Βάνια κι εγώ άνεργος είμαι. Στη λίστα αναπληρωτών των φυσικών είμαι κάτω από 300 σειρά εκεί όπου στη λίστα επιτυχόντων '08 είμαι πάνω από 200. Δε μιλώ εκ του ασφαλούς. Αλλ' αυτή τη στιγμή αυτό που καίει κι επείγει είναι η υπογραφή. Δίχως αυτή δε γίνεται τ ί π ο τ ι ς. Μετά είναι θέμα χρόνου. Κι εκεί θα πιέσουμε να γίνουν όλα όσο το δυνατόν ταχύτερα. Μα τώρα πρέπει επιτέλους ν' αποσταλούν τα ονόματά μας προς διορισμό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pelargos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Ακόμα ελπίζω!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Γιατί δεν υπογραφεί ακόμη? .. Ασ περιμένουμε μέχρι την Παρασκευή όπως έγραψε κάποιο ποιο πάνω να έχουμε την απόφαση από το ΝΣΚ.. Πάντως όλοι είναι εναντίων μας.... Βέβαια πλέον πάνε 9μηνες από την έκδοση των αποφάσεων και είναι αμετάκλητες.. Ας κάνουν ότι θέλουν. Οι δικαστικοί διορισμοί θα γίνουν... Αλλιώς δε μπορεί να βγει νέος σύστημα διορισμων.
Λάθος. δεν είναι όλοι εναντίον μας, οι συνδικαλιστικές οργανώσεις της δευτεροβάθμιας είναι στη συντριπτική πλειοψηφία υπέρ μας, ΟΛΜΕ και πάνω από 30 ΕΛΜΕ με ψηφίσματά τους ζητούν την εφαρμογή των δικαστικών αποφάσεων , η ίδια η ΑΔΕΔΥ με επιστολή της στον υπουργό ζητά την εφαρμογή της δικαστικής απόφασης.Οι Δικαιωθέντες εκπαιδευτικοί της δευτεροβάθμιας τόσο καιρό ζήτησαν και έλαβαν τη στήριξη στον δίκαιο αγώνα τους, έτσι εναντίον μας είναι μόνο όσοι δεν σέβονται τους νόμους και το Σύνταγμα.

Αποσυνδεδεμένος ctant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τον δικηγόρο δεν τον έβαλε η ΟΛΜΕ! Έτσι ώστε να διοριστούν αυτοί που πρέπει και όχι αυτός που "πρόλαβε"!!! Θεωρώ ότι πολλοί από τους 600 είναι παράνομοι αφού θα διορισθούν σε βάρος άλλων!!!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Συνάδελφε οι 250 θα διοριστούν σε βάρος άλλων. Μάλιστα. Οι 2500 αντισυνταγματικά διορισμένοι και ΜΕΛΗ ΕΝΕΡΓΑ ΤΗΣ ΟΛΜΕ δε διορίστηκαν εις βάρος κανενός;

Αποσυνδεδεμένος ctant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Άρα και εσύ το παραδέχεσαι ότι υπάρχουν "παράνομοι"!! Τι είναι αυτά βρε παιδιά;;; Μήπως πρέπει να κάνουμε κινηθούμε δικαστικά ενάντια στην ΟΛΜΕ που δεν μας προστατεύει;;;

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Συναδελφε.κανενας απο τους 250 δεν θ διοριστει παρανομα.το χουμε χιλιοπει..θα καλυψουν θεσεις που δεν διεκδικηθηκαν.παντου ετσι γινεται.κοινως περασανε στον επομενο..δλδ πχ αν καποιος δεν κανει τα χαρτια του για αναπλητωτης αν κ σε καλη θεση τοτε του φταινε οι υπολοιποι που τα κανανε!??μην επαναλαμβανομαστε...και τωρα καποιοι στελνετε κ επιστολη και ζητατε λεει να μην διοριστει ο αλλοςς...κ σας φταιει ποιος???το κρατος η ολμε κ δε ξερω γω ποιος που δε σας προστατευσε??εσεις δλδ που εισασταν τοτε που εμεις προστατευαμε τους εαυτους μας??τωρα κινηθειτε αν μπορειτε αλλα μην παραπονιεστε κιολας..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2018, 02:05:31 μμ από Vania »

Αποσυνδεδεμένος ctant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Καλά εσύ γιατί αγχώνεσαι τόσο; Μήπως είσαι από τους "παράνομους"; Τα κάνατε κρυφά, ώστε να μην το μάθουν πολλοί και πάρουν τις θέσεις σας!!! Έχω "φίλους" οι οποίοι δικαιώθηκαν και παρόλο που βρισκόμασταν και μιλούσαμε συνέχεια για την εκπαίδευση δεν έλεγαν τίποτα για την προσφυγή!! Τόσο καλοί "φίλοι"!!!

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOSCHRI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
πάντως δεν εξηγείται λογικά γιατι ο υπουργός δεν υπογράφει. Υποπτο.

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Να διαλέγεις καλύτερα τους φίλους σου....

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Και να ενημερώνεσαι καλύτερα, να προσθέσω εγώ...

Αποσυνδεδεμένος smaroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τα κάνατε κρυφά, ώστε να μην το μάθουν πολλοί και πάρουν τις θέσεις σας!!! Έχω "φίλους" οι οποίοι δικαιώθηκαν και παρόλο που βρισκόμασταν και μιλούσαμε συνέχεια για την εκπαίδευση δεν έλεγαν τίποτα για την προσφυγή!! Τόσο καλοί "φίλοι"!!!
Τι κρυφά συνάδελφε; είχε βουίξει ο τόπος με την 527 του ΣτΕ κ ο, τι δρόμους άνοιγε αυτή!! Εγώ προσωπικά το έμαθα από αυτό εδώ το νήμα, μίλησα με δικηγόρο κ ρίσκαρα δίνοντας χρήματα που δεν περίσσευαν!! Κ ενημέρωσα κ φίλους, οι οποίοι δεν κινήθηκαν δικαστικά, ή κινήθηκαν αφού βγήκε η δικαιωτικη απόφαση! Ας αναλάβουμε κ λίγο τις προσωπικές μας ευθύνες!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 400
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.