*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1241421 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Κοίταξε. Εξήγησα τη θέση μου. Ότι το '08 αποφασίστηκε ότι θα πάρουν 100 μονίμους σε μια ειδικότητα. Οπότε εξήντα από γραπτό και σαράντα εκτός. Κι έτσι προκηρύσσεται ο ΑΣΕΠ για την ειδικότητα με εξήντα (κι όχι εκατό όπως θα 'πρεπε) διοριστέους. Τώρα άμα δεν υπήρχαν οι πιέσεις για αυξημένους διορισμούς από προϋπηρεσίες κι άμα όντως χρειάζονταν εκατό κι όχι λιγότερους κι άμα κι άμα... Τέλος πάντων. Εδώ που φτάσαμε η ουσία είναι ο υπουργός να υπογράψει τους αναδρομικούς διορισμούς και να πάρουν το δρόμο τους τα πράγματα. Από κει και πέρα το ΣΤΕ θ' αποφασίσει για το εύλογο όποτε συνεδριάσει και θα ιδούν και τ' άλλα παιδιά που προσέφυγαν αργότερα τι θα γίνει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
https://xenesglosses.eu/2018/09/amesa-ekkinoun-diadikasies-gia-monimes-proslipseis-stin-eidiki-agogi/


Οι αναδρομικοι διορισμοί οι δικοί μας πότε θα υπογράφουν?

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
https://xenesglosses.eu/2018/09/amesa-ekkinoun-diadikasies-gia-monimes-proslipseis-stin-eidiki-agogi/


Οι αναδρομικοι διορισμοί οι δικοί μας πότε θα υπογράφουν?
Τώρα πρέπει να δώσουμε μεγαλύτερο βάρος σε ένα ρεπορτάζ παρά στις δηλώσεις του ίδιου του Υπουργού και στο δελτίο τύπου του Υπουργείου;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Σκέφτομαι σοβαρά να στήσω εταιρεία μπουκμαίηκερ και να βάλω αποδόσεις για το πότε θα πέσει η υπογραφή! Θα τα κονομήσω και δε θα χρειάζομαι διορισμό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Αυτό που λέω εγώ να κάνουμε είναι να αρχίσουμε σε πιο έντονο ρυθμό τα τηλέφωνα και την πίεση προς τα τμήματα διορισμών και κυρίως προς το γραφείο του Υπουργού, ώστε να υπογράψει και να προχωρήσει η διαδικασία της έκδοσης των ΦΕΚ του διορισμού μας.
Αρκετή υπομονή έχουμε κάνει! Όλο αυτό πρέπει και μπορεί να τελειώσει άμεσα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Αν σκεφθείς, συνάδελφε, ότι κάποιοι είμαστε επιτυχόντες ήδη από το 2006, καταλαβαίνεις ότι έχουμε ασκηθεί στην αυτοσυγκράτηση υπέρ το δέον! Ωστόσο, είναι προφανές πως οτιδήποτε χαρακτηρίζεται αντισυνταγματικό είναι και παράνομο. Επίσης, είναι γνωστό τοις πάσι ότι ένας σοβαρός λόγος που ποτέ δεν εφαρμόστηκε ο νόμος για προσλήψεις εκπαιδευτικών αποκλειστικά μέσω ΑΣΕΠ ήταν και οι πολιτικές πιέσεις των συναδέλφων που έτσι απέσπασαν σωρεία βολικών μεταβατικών διατάξεων υπέρ των εχόντων μεγάλες προϋπηρεσίες. Κανείς, επομένως δεν είναι άμοιρος ευθυνών...
Η αποκλειστική ευθύνη βαρύνει τον νομοθέτη....ο κάθε πολίτης μπορεί να ζητά ο,τι  θέλει...η πολιτεία όμως  κρίνει αποφασίζει και νομοθετεί.
Κατά τη γνωμη μου η μεταβατική περίοδος επρεπε να ισχύει μόνο για το πρώτο γραπτό διαγωνισμό...τα υπόλοιπα είναι γνωστά.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Εμένα πια μ' έχουν μάθει απ' έξω στα τηλέφωνα... Στο διορισμών στη γραμματεία στην εξυπηρέτηση πολιτών... Λίγο ακόμη και θα μιλάμε και για την πολιτική κατάσταση στη Μέση Ανατολή και για το μέλλον της Ευρωπαϊκής Ολοκλήρωσης...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Εμένα πια μ' έχουν μάθει απ' έξω στα τηλέφωνα... Στο διορισμών στη γραμματεία στην εξυπηρέτηση πολιτών... Λίγο ακόμη και θα μιλάμε και για την πολιτική κατάσταση στη Μέση Ανατολή και για το μέλλον της Ευρωπαϊκής Ολοκλήρωσης...
Όχι, να μιλήσετε για το συγκεκριμένο θέμα των διορισμών των δικαιωθέντων και της έκδοσης του ΦΕΚ!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Χαχαχαχαχαχαχαχα! Για το συγκεκριμένο μιλάω! Αστεία το 'πα!

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Αυτό που λέω εγώ να κάνουμε είναι να αρχίσουμε σε πιο έντονο ρυθμό τα τηλέφωνα και την πίεση προς τα τμήματα διορισμών και κυρίως προς το γραφείο του Υπουργού, ώστε να υπογράψει και να προχωρήσει η διαδικασία της έκδοσης των ΦΕΚ του διορισμού μας.
Αρκετή υπομονή έχουμε κάνει! Όλο αυτό πρέπει και μπορεί να τελειώσει άμεσα!

Αυτό ακριβώς πρέπει να γίνει, κάθε μέρα τηλέφωνα.. Κ εμένα έχουν βαρεθεί στα τηλέφωνα στο υπουργείο  λέω το όνομα μου και αμέσως με ξέρουν.. Εάν όμως δεν πιέσουμε θα περιμένουμε την υπογραφή μέχρι τα Χριστούγεννα

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η μεταβατική περίοδος αφορούσε τους διορισμούς από την επετηρίδα που υπήρχε πριν τον γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
@ ΛΕΩΝ21
Επειδη δεν μου αρέσει η ειρωνεία και η αμετροέπεια θα σε παρακαλούσα πριν απαντήσεις να διαβαζεις καλύτερα τα σχόλια. Δεν έγραψες μόνο εσύ για τις εκλογές. Κατά τα λοιπά καλή επιτυχία και χαλάρωσε λίγο γιατί ο δρόμος στην εκπαίδευση είναι μακρύς και δεν έχει μόνο λουλούδια έχει και αγκάθια.
Anemos2017
αυτό που ξεκίνησε την παρεξήγηση είναι το ότι αυτό που έγραψες το έκανες παράθεση στα λεγόμενα του "Λέοντα" οπότε φάνηκε σα να αναφερόταν σε αυτά.

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
O δικηγορος μου ειπε οτι σε λιγο θα οριστικοποιηθει η κατασταση ...Πιο πιθανο μετα τις ανακοινωσεις για το νεο συστημα διορισμων τον Οκτωμβρη...Βεβαιως κανονικα τρεχουν τα δικαστηρια στο ΣτΕ με την επιτροπη συμμορφωσης...

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Η μεταβατική περίοδος αφορούσε τους διορισμούς από την επετηρίδα που υπήρχε πριν τον γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ.

Αυτό ακριβώς εννοούσα...φυσικά εμφανιστηκαν αμέσως μετά διάφοροι πίνακες με διάφορες ονομασίες.
Όταν μάλιστα ειπα ότι αυτό δεν είναι σωστό αρκετοί μόνιμοι και αναπληρωτές......με στόλισαν.
Μόνιμος ήμουν τότε...τι ήθελα και εξέφραζα άποψη;
Τα αποτελέσματα τώρα φυσικά είναι ορατά...ένα ατέρμονο παιχνίδι όλοι εναντίον όλων.
Και πάλι εύχομαι σύντομα να έχετε τα χαρμόσυνα νέα.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 560
Σύνολο: 570

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.