*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1238995 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
423 ατομα? Ο ΑΣΕΠ εχει διορισει δεκαδες χιλιαδες...Που ειναι ολοι αυτοι ? Με αρεσει που κατηγορουσαμε τους συναδελφους της επετηριδας για παρτακισμο...και τελικα αποδειχθηκαν καποιοι χειροτεροι...Μονο τα ευρω του μισθου της συνταξης και το εφαπαξ...τιποτα αλλο... >:( :( >:(

+++++++
δεν είναι καιρός να ξεκινήσει κάτι πραγματικά και μαζικά φρέσκο ? 423 τουλάχιστον άτομα δεν είναι λίγα.και ξέρεις γιατί? γιατί όταν δε χρωστάς διορισμό ή την προϋπηρεσία σου σε άλλους, στηρίζεσαι στις δικές σου πλάτες και δεν έχεις κανέναν ανάγκη να γλύψεις ...
αέρα να ξεβρομίσει ο τόπος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η ευθύνη γι' αυτό είναι του Υπουργείου Παιδείας, πρώτον, και των Συνδικαλιστικών Οργανώσεων, δεύτερον.
Το πρώτο δεν έκανε απολύτως τίποτε για λυθεί το θέμα με την 527 του Συμβουλίου Της Επικρατείας και των συνδικαλιστών που δεν ενημέρωσαν τους συναδέλφους.
Από οικογενειακή εμπειρία σε πληροφορώ ότι χάρη σε κάποιους συναδέλφους που έτρεξαν από την αρχή το θέμα φτάνουν να είναι διορισμένοι τώρα το μεγαλύτερο ποσοστό των εκπαιδευτικών της πρόσκλησης. Και πάρα πολλοί ακόμα ενημερώθηκαν αλλά προτίμησαν να περιμένουν.
Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε.

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
καλε οι νηπιαγωγοι που ειναι?

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια σε όλους τους δικαιωθέντες! Καλές τοποθετήσεις σε όλους τους συναδέλφους! Είναι πραγματικά συγκινητικό!

Πολλές ευχαριστίες σε "παλιούς" συναδέλφους, όπως ο Lasid, που βοήθησαν προθυμότατα, όποτε κι αν χρειάστηκε!
Σε συναδέλφους, όπως η Ασέπ Χάντερ, που πρωτοξεκίνησε το παρόν θέμα και ενημέρωνε ανελλιπώς!
Σε συναδέλφους, που αναμένουν ακόμη, τη δικαίωση, όπως η Daira και η morgan, αλλά αγωνιούσαν μαζί με τους δικαιωθέντες και καταχάρηκαν το διορισμό τους!
Οπωσδήποτε, έχω παραλείψει αρκετά ονόματα συναδέλφων, που πάντα στήριζαν τους δικαιωθέντες και τους εμψύχωναν, αλλά τέτοια ουσιαστική συμβολή όπως η δική τους, δεν ξεχνιέται!

Καλή σταδιοδρομία σε όλους και πάντα επιτυχίες!

Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elialex

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αλήθεια που είναι οι νηπιαγωγοι;;;;

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Γεια σας. Σήμερα είδα τα ονόματα όσων διορίζονται με τον ΑΣΕΠ 2008 και στους φιλολόγους φτάνει έως και τη σειρά κατάταξης 3268!!! Εγώ ήμουν γύρω στη 1300 σειρά αλλά δυστυχώς δεν προσέφυγα στα δικαστήρια. Γνωρίζει κανείς, αν μπορούμε να κάνουμε κάτι σε αυτή την περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι νηπιαγωγοι περιμενουμε.....................

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Ευχαριστώ,Leon k Gia! Πολλά συγχαρητήρια! Σιδεροκέφαλοι και καλή τοποθέτηση.Χαίρομαι και ελπίζω να γεμίσουν τα σχολεία με καταρτισμένους εκπαιδευτικούς που έχουν γνώση,μεράκι κι αγάπη για τα παιδιά.Μόνο έτσι θα γίνει ο κόσμος μας καλύτερος!

Αποσυνδεδεμένος tsigpan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας. Σήμερα είδα τα ονόματα όσων διορίζονται με τον ΑΣΕΠ 2008 και στους φιλολόγους φτάνει έως και τη σειρά κατάταξης 3268!!! Εγώ ήμουν γύρω στη 1300 σειρά αλλά δυστυχώς δεν προσέφυγα στα δικαστήρια. Γνωρίζει κανείς, αν μπορούμε να κάνουμε κάτι σε αυτή την περίπτωση;

Την ιδια απορια εχω και εγω. ΠΕ 11 ειμαι με σειρα επιτυχιας 150.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1199
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Την ιδια απορια εχω και εγω. ΠΕ 11 ειμαι με σειρα επιτυχιας 150.

υπάρχει σχετικό θέμα στο φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Την ιδια απορια εχω και εγω. ΠΕ 11 ειμαι με σειρα επιτυχιας 150.

Είμαστε στην 405 σελίδα. Ανατρέξτε στις προηγουμενες 405 σελίδες και θα σας λυθούν οοοολες οι απορίες. Αν και αυτό σας φαίνεται δύσκολο, παραπέμπω σ' αυτό το sait :
https://www.ikea.gr/kathistiko/kanapedes-kai-poluthrones/

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Συγχαρητηρια σε ολους οσους διοριζονται, περιμεναν πραγματικα πολυ καιρο, αλλα το κυριοτερο να ακολουθησουν πολλες ακομη θετικες αποφασεις δικαστηριων για επιτυχοντες του 2006 και του 2004 αλλα και για οσους βγηκαν εκπροθεσμοι απο τον ασεπ 2008. Οπως πολυ καιρο γραφω το νεο συστημα διορισμων ειναι το δικαστικο, οποτε μακαρι να μην κλεισει ο κυκλος του με αυτους τους 450 περιπου ανθρωπους.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Γιατι δεν προσεφυγες ? Το επιχειρημα ποιο ειναι... ειμαι 1300...μα συνολικα οι διορισθεντες φιλολογοι ηταν κατω απο 1000...αρα αν μετρησουμε και εσυ εκτος εισαι... 

Γεια σας. Σήμερα είδα τα ονόματα όσων διορίζονται με τον ΑΣΕΠ 2008 και στους φιλολόγους φτάνει έως και τη σειρά κατάταξης 3268!!! Εγώ ήμουν γύρω στη 1300 σειρά αλλά δυστυχώς δεν προσέφυγα στα δικαστήρια. Γνωρίζει κανείς, αν μπορούμε να κάνουμε κάτι σε αυτή την περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος mvis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλε οι νηπιαγωγοι που ειναι?

* Οι εκπαιδευτικοί του κλάδου ΠΕ60-Νηπιαγωγών θα κληθούν με ξεχωριστή πρόσκληση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 262
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 219
Σύνολο: 220

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.