*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1241476 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Θα εκπλαγείς για πόσους ήταν η πρώτη τους επιλογή μετά από την ηπειρωτική Ελλάδα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
topsi αδυνατώ να πιστέψω τα γραφόμενά σου!Αν είναι δυνατόν!Είναι η Σαμοθράκη και ο Αη Στράτης που εναι β Λέσβου φιλέτα συνάδελφε;Ο νομός Σάμου που αν εξαιρέσουμε τη Σάμο που εσύ μπορεί να θεωρείς φιλέτο πειλαμβάνει και Ικαρία και Φούρνους;Επαναλαμβάνω συνάσελφε είναι ο Αη Στράτης και οι Φούρνοι φιλέτα;Βεβαια παντού Ελλάδα είναι!Έχουμε βέβαια μια στοιχειώδη νοημοσύνη ως εκπαιδευτικοί και μπορούμε να καταλάβουμε κάποια βασικά πράγματα!Δε θα βγάλουμε και το άσπρο μαύρο βρε συνάδελφε
Ο Άη Στράτης δεν είναι Β' Λέσβου.

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να οργανωθούμε όπως οι βιολόγοι και να ζητάμε επώνυμα τα κενά σε κάθε διδέ. Επίσης όταν θα γίνουν προσλήψεις αναπληρωτών να ρωτάμε τη διδε γιατί δεν εμφανίστηκε αυτό το κενό ως οργανικό. Η διδε έχει υποχρέωση να μας απαντήσει ότι π.χ. ο / η συνάδερφος έχουν πάρει απόσπαση, άδεια κτλ. στο συγκεκριμένο σχολείο άρα το κενό είναι λειτουργικό και όχι οργανικό. Αλλιώς πρέπει να το επισημάνουμε-καταγγείλουμε στο σώμα επιθεωρητών-ελεγκτών δημόσιας διοίκησης.
 Και φυσικά πρέπει οι αιρετοί να απαιτήσουν να αναρτώνται τα οργανικά κενά εγκαίρως. Έχουν βγει οι μεταθέσεις και δεν έχουν αναρτήσει οι περισσότερες διδε τα οργανικά. Περίεργα πράγματα...

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Ποιοι ειναι αυτοί οι υψηλόβαθμοι που ανώνυμα φιλοξενείς στην ιστοσελίδα σου αλφαβιτα? Όταν περισσεύει χώρος βεβαία από τις διαφημίσεις  των "πλαστικών" μεταπτυχιακων της Ειδικής Αγωγής ,των σεμιναρίων από τα οποία τσεπώνεσαι χοντρά... 8)



https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/286440_ypsilobathmoi-epityhontes-asep-2008-anaxiokratikoi-oi-diorismoi-stin-ekpaideysi

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Ποιοι ειναι αυτοί οι υψηλόβαθμοι που ανώνυμα φιλοξενείς στην ιστοσελίδα σου αλφαβιτα? Όταν περισσεύει χώρος βεβαία από τις διαφημίσεις  των "πλαστικών" μεταπτυχιακων της Ειδικής Αγωγής ,των σεμιναρίων από τα οποία τσεπώνεσαι χοντρά... 8)



https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/286440_ypsilobathmoi-epityhontes-asep-2008-anaxiokratikoi-oi-diorismoi-stin-ekpaideysi
Καλημέρα. Είναι όλοι αυτοί που έχουν πολύ καλύτερη σειρά κατάταξης από κάποιους από αυτούς που διορίζονται σήμερα μετά από δικαστική απόφαση.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2019, 09:48:10 πμ από sofiam »

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Οχι ειναι αυτοι που περιμεναν τους αλλους να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα... 8)

Καλημέρα. Είναι όλοι αυτοί που έχουν πολύ καλύτερη σειρά κατάταξης από κάποιους από αυτούς που διορίζονται σήμερα μετά από δικαστική απόφαση.

Αποσυνδεδεμένος kvas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 ;)

Παράθεση
Συναδελφε ειχα πει σε πολλους συναδελφους για την προσφυγη και οι απαντησεις ηταν...

α)ας δουμε τι θα γινει με οσους προσεφυγαν ηδη...
β) Δεν βαριεσαι δεν προκειται να γινει τιποτα...
γ) Δεν εχω λεφτα... (250 ευρω ηταν η προσφυγη...)


Καλημέρα. Είναι όλοι αυτοί που έχουν πολύ καλύτερη σειρά κατάταξης από κάποιους από αυτούς που διορίζονται σήμερα μετά από δικαστική απόφαση.

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Ανθρώπινα τα λάθη και οι εσφαλμένες εκτιμήσεις. Οι επιδόσεις όμως του καθενός στο διαγωνισμό δεδομένες και η πικρία, ειδικά για αυτούς που οικονομικά δυσκολεύονταν και δυσκολεύονται ακόμη και σήμερα να διεκδικήσουν το αυτονόητο, μεγάλη. Πραγματικά λυπάμαι.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Εγω λυπάμαι που κάποιοι συνάδελφοι που αντι να πουν συγχαρητήρια για την δικαιωση ...αρχισαν τα υποτιμητικα σχόλια ... Ενω τωρα εχεις τα λεφτα για να κανεις προσφυγη εεε? Τι κ@λ@κλαδος ειναι αυτος ρε φιλε ? Ηταν παντα ετσι ?

ΥΓ. Εντω μεταξυ καποιοι αλλοι που δεν εχουν περασει ποτε απο ΑΣΕΠ συνεχιζουν την ντολτσε βιτα... >:(

Ανθρώπινα τα λάθη και οι εσφαλμένες εκτιμήσεις. Οι επιδόσεις όμως του καθενός στο διαγωνισμό δεδομένες και η πικρία, ειδικά για αυτούς που οικονομικά δυσκολεύονταν και δυσκολεύονται ακόμη και σήμερα να διεκδικήσουν το αυτονόητο, μεγάλη. Πραγματικά λυπάμαι.

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Κι όλο αυτό το κομφούζιο ξεκίνησε με ευθύνη της πολιτείας,που καταπάτησε το νόμο! Ενός κακού μύρια έπονται!Τι να πω!Νομίζω πως πρέπει να ξεσκεπαστεί επιτέλους,η επί χρόνια  διεφθαρμένη ηγεσία του Παιδείας,γιατί αυτοί ευθύνονται κυρίως.Ας δώσουν απαντήσεις η ΝΔ και το ΚΙΝΑΛ,για την κατάντια αυτή! Στρεφόμαστε ο ένας εναντίον του συναδέλφου του..ανθρωποφαγική η κατάστασή μας.Αυτό γίνεται,όταν δεν τηρούνται οι νόμοι! Ειλικρινά,λυπάμαι για όλους μας,θύτες και θύματα!

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Εγω λυπάμαι που κάποιοι συνάδελφοι που αντι να πουν συγχαρητήρια για την δικαιωση ...αρχισαν τα υποτιμητικα σχόλια ... Ενω τωρα εχεις τα λεφτα για να κανεις προσφυγη εεε? Τι κ@λ@κλαδος ειναι αυτος ρε φιλε ? Ηταν παντα ετσι ?

ΥΓ. Εντω μεταξυ καποιοι αλλοι που δεν εχουν περασει ποτε απο ΑΣΕΠ συνεχιζουν την ντολτσε βιτα... >:(

Μη με παρεξηγείς. Τα συγχαρητήρια σίγουρα ανήκουν σε αυτούς που αποφάσισαν να διεκδικήσουν τα δικαιώματά τους και τα κατάφεραν. Αυτό που με λυπεί είναι ότι σαν κράτος ούτε σεβόμαστε ούτε προστατεύουμε τους πολίτες και αυτοί πρέπει πάντα να παλεύουν για τα αυτονόητα.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Εγω το μονο που λυπαμαι ειναι τον ευατο μου...Πως θα ηταν η ζωη μου εαν ειχα διοριστει το 2008? Τεραστιες οι απωλειες ηθικες υλικες κτλ... Δεν περασα σε ενα ΑΣΕΠ... περασα σε τρεις...Οχι να κουνανε το δαχτυλο ανθρωποι που δεν περασαν ποτε απο την διαδικασια του διαγωνισμου... 8)

Ειλικρινά,λυπάμαι για όλους μας,θύτες και θύματα!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Κι όλο αυτό το κομφούζιο ξεκίνησε με ευθύνη της πολιτείας,που καταπάτησε το νόμο! Ενός κακού μύρια έπονται!Τι να πω!Νομίζω πως πρέπει να ξεσκεπαστεί επιτέλους,η επί χρόνια  διεφθαρμένη ηγεσία του Παιδείας,γιατί αυτοί ευθύνονται κυρίως.Ας δώσουν απαντήσεις η ΝΔ και το ΚΙΝΑΛ,για την κατάντια αυτή! Στρεφόμαστε ο ένας εναντίον του συναδέλφου του..ανθρωποφαγική η κατάστασή μας.Αυτό γίνεται,όταν δεν τηρούνται οι νόμοι! Ειλικρινά,λυπάμαι για όλους μας,θύτες και θύματα!
+++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Εγω το μονο που λυπαμαι ειναι τον ευατο μου...Πως θα ηταν η ζωη μου εαν ειχα διοριστει το 2008? Τεραστιες οι απωλειες ηθικες υλικες κτλ... Δεν περασα σε ενα ΑΣΕΠ... περασα σε τρεις...Οχι να κουνανε το δαχτυλο ανθρωποι που δεν περασαν ποτε απο την διαδικασια του διαγωνισμου... 8)

Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ πέρασα και στους τρεις και με καλή σειρά. Ο θυμός και η πίκρα σου είναι δικαιολογημένα. Μου φαίνεται όμως ότι αφήνεις αυτά τα συναισθήματα να κυριαρχούν και να σε επηρεάζουν πολύ. Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Δε χρειάζεται να σε λυπάσαι γι’ αυτό το λόγο. Και το 2008 να είχες διοριστεί, τα πράγματα στη ζωή σου μπορεί να μην ήταν ιδανικά οικονομικά και ηθικά. Πολλοί συνάδελφοι αναφέρουν κατά καιρούς τις δυσκολίες που έχουν να αντιμετωπίσουν μακριά από τον τόπο τους και τους δικούς τους ανθρώπους. Σου εύχομαι να χαρείς το διορισμό σου και να σου πάνε όλα καλά. Θα ήθελα όμως να δείξεις και λίγη κατανόηση σε συναδέλφους που ένιωθαν την ίδια πίκρα με σένα παλιά όταν τους προσπερνούσαν στους πίνακες άτομα που δεν είχαν περάσει την πόρτα του ΑΣΕΠ ή είχαν απλώς χαμηλές επιδόσεις με μεγάλη προϋπηρεσία, και σήμερα βλέπουν να τους συμβαίνει το ίδιο πράγμα υπό διαφορετικές συνθήκες και εκφράζουν έντονα τη δυσαρέσκειά τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2019, 11:35:11 πμ από sofiam »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 525

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.