*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1239695 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3185
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αυτοί ζητάνε την ανάκληση διορισμών, και έπειτα την αποζημίωσή τους (και διορισμό), ή αυτό  που είδα εδώ, απλώς μόνο να διοριστούν ή να αποζημιωθούν, χωρίς να τους απασχολεί τι θα κάνει με τους διορισμένους?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Αυτοί ζητάνε την ανάκληση διορισμών, και έπειτα την αποζημίωσή τους (και διορισμό), ή αυτό  που είδα εδώ, απλώς μόνο να διοριστούν ή να αποζημιωθούν, χωρίς να τους απασχολεί τι θα κάνει με τους διορισμένους?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2015, 08:33:14 πμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
το ΦΕΚ διορισμων του 2005 βρε παιδια!!!!!!το βρηκε κανεις?

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν μπορείς να ζητήσεις ανάκληση διορισμών..μόνο με μήνυση και άν κριθούν ένοχοι...
Κάνουν προσφυγές για διορισμό και μισθούς αναδρομικά.
Ναι να κριθουν ενοχοι..για εσχατη προδοσια.. ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Phaios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Sol omnibus lucet
    • Προφίλ
Καλησπέρα αυτό που μπορείς σε δεύτερη φάση να ζητήσεις είναι η αναδρομική πρόσληψη, αναδρομικές  αποδοχές. Δεν στέκει να ζητήσει κανείς ακύρωση διορισμών και απόλυση ολόκληρων ομάδων.  Προφανώς χωρεί προσφυγή ακυρότητας εναντίον διορισμού συγκεκριμένου ατόμου αλλά με άλλα δεδομένα και όχι αυτά της συγκεκριμένης γνωμοδότησης του ΣΤΕ. Και λέω χωρεί τουλάχιστον αλλά όχι αν θα αποφασίσει το δικαστήριο την απόλυση του σίγουρα, επιπλέον βέβαια οφείλει να αποδεικνύεται ότι στη θέση αυτού θα διοριζόταν ο  προσφεύγων και όχι αόριστα κάποιος άλλος.....


Αποσυνδεδεμένος physicos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα σε ολους.υπαρχουν φυσικοι που ενδιαφέρονται να κινηθούμε νομικα?ας στειλουν προσωπικο μηνυμα και σε εμενα να συνενοηθουμε.επισης αν ξερει καποιος αριθμο ατομων που διοριστηκαν μετα το 2009 εως σημερα στους φυσικους ας μου πει ή ας μου πει καποια σελιδα να κοιταξω κι εγω.ευχαριστω πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
καλησπέρα σε ολους.υπαρχουν φυσικοι που ενδιαφέρονται να κινηθούμε νομικα?ας στειλουν προσωπικο μηνυμα και σε εμενα να συνενοηθουμε.επισης αν ξερει καποιος αριθμο ατομων που διοριστηκαν μετα το 2009 εως σημερα στους φυσικους ας μου πει ή ας μου πει καποια σελιδα να κοιταξω κι εγω.ευχαριστω πολύ.
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι κι εγώ. Έχω μιλήσει ήδη με άλλους 2 φυσικούς. Μεχρι στιγμής έχω μετρήσει 420 διορισμούς μετά το ΄09 χωρίς να έχω υπολογίσει ειδικές κατηγορίες, ιδιωτικούς και εκκλησιαστικά. Δε γνωρίζω καν αν πρέπει να τους υπολογίσουμε αυτούς. Όποιος έχει κανει κάποιον υπολογισμό των φυσικών και θέλει να βοηθήσει ας τον ανακοινώσει.

Αποσυνδεδεμένος physicos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
θα ειμαστε σε επαφη τοτε.τοσους πολλους πηρε?μηπως ηταν και χημικοι και βιολογοι σε αυτό το νουμερο?

Αποσυνδεδεμένος physicos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αν καποιος εχει βρει ΦΕΚ διορισμου τα ετη 2009 και το 2010 ας μας πει.ευχαριστουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Εχουν δικαίωμα προσφυγής όχι όλοι οι επιτυχόντες, αλλά όσοι θα είχαν διορισθεί εάν δεν είχαμε το 60% -40%,
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2015, 08:44:00 πμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος lampis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς αν οι ΠΕ03 έχουν προσφύγει νομικά όπως οι ΠΕ02, είμαι και εγώ επιτυχών του τελευταίου ΑΣΕΠ στην θέση 330,αν είναι και άλλος που τον ενδιαφέρει το θέμα ας επικοινωνήσει.

Αποσυνδεδεμένος lucib

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Καλησπέρα παιδιά. Αν υπάρχουν κάποιοι ΠΕ09 που ενδιαφέρονται για προσφυγή, ας οργανωθούμε και εμείς με τη σειρά μας. Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου με π.μ. 

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Είναι θέμα πολιτικής βούλησης να εκτελέσει οποιαδήποτε απόφαση.Όλα μπορούν να λυθούν με μια άπλη νομοθετική ρύθμιση.Μην ελπιζετεκαι μην παραμυθιαζεστε πως επειδή βγήκε μια απόφαση θα εκτελεστεί. Κιόλας.Καληνύχτα σας.

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Οι ΠΕ 60 θα οργανωθούμε? Ενδιαφέρεται κανείς? Πώς βρίσκουμε δικηγόρο και το του λέμε?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32291
  • Τελευταία: papamak
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159730
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 361
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 340
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.