*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1234550 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαστε λίγο κανιβαλοι ! Οι άνθρωποι το νομό εφάρμοσαν και διορίστηκαν , θα τους απολύσουμε για να μπούμε εμείς ; Αύριο να απολυθουμε και εμείς γιατί κάποιο δικαστήριο θα μας κρίνει ακυρους και να πυροβολουμε ο ένας τον άλλο ! Τέλειο !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Όσοι διορίστηκαν κάποτε με βάση τον τότε ισχύοντα νόμο (και δεν υπάρχει άλλη παρανομία, π.χ. πλαστό πτυχίο κλπ), δεν θα απολυθούν (και ούτε πρέπει να απολυθούν). Είναι επιεικώς ηλίθιο να θέλει κάποιος να απολυθούν άλλοι..
Το θέμα είναι τι θα γίνεται στο εξής.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
ετοιμάζεται προσφυγή στο υπουργείο με συνδρομή δικηγόρου για την υπόθεση των 36μηνιτών που δικαιώθηκαν από Ευρωπαϊκό δικαστήριο έχω mail δικηγόρου  όποιος το θέλει του το στέλνω

ακολουθεί το σκεπτικό του που μπορέι να γίνει η νομιμοποιητική βάση για προσλήψεις μόνο από προϋπηρεσία
portokali το μήνυμα μου απευθύνεται σε όσους επιθυμούν να συντάξουμε και υπογράψουμε μία επιστολή. Όσοι διαφωνούν μπορούν να απλά να απέχουν. Σε παρακολουθώ τις τελευταίες τρεις εβδομάδες που εμφανίστηκε το προφίλ σου , μαζί με την απόφαση του ΣΤΕ, την οποία και σαφώς καταδικάζεις όπως και οποιαδήποτε αναφορά σε επιτυχόντες ΑΣΕΠ. Αντιλαμβάνομαι ότι σε καίει το θέμα και μπορείς να υποστηρίξεις τις απόψεις σου με όποιον τρόπο εσύ επιθυμείς είναι κάτι που έγινε σαφές με τα 220+ μηνύματα σου. Αν δεν έχεις φυσικά αντίρρηση μπορούμε να κάνουμε και εμείς το ίδιο.

Σχετικά με τους συναδέλφους 36 μηνίτες οι οποίοι ετοιμάζουν προσφυγή καλά θα κάνουν να κινηθούν και να διεκδικήσουν ότι το νομικό πλαίσιο τους επιτρέπει κανείς δε θα προσπαθήσει να τους εμποδίσει.

Κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω είναι ότι θεωρείται πολλές φορές δεδομένο ότι οι επιτυχόντες ασεπ είναι αυτοί που ξεφύτρωσαν από το πουθενά (υποδεέστερη κατηγορία πτυχιούχων που δεν έχουν δικαίωμα να ασχοληθούν με την εκπαίδευση), στερούνται σίγουρα προϋπηρεσίας και προσόντων. Δέχομαι ότι όλοι έχουν τα δίκια τους, το μόνο όμως που δε μπορώ να δεχθώ είναι (για τους έχοντες μόνο προυπηρεσία) εγώ "τρούπωσα" έχω καβατζώσει το μόνιμο αναπληρωματιλίκι , εσύ γιατί με ενοχλείς με την επιτυχία σου, εγώ πρόλαβα. Ακούγεται η ατάκα για τις εσχατιές της Ελλάδας και τα ζόρια με τέτοια δυσανασχέτιση............... στους επιτυχόντες δόθηκε η ευκαιρία να δουλέψουν έστω και στην εσχατιά όπως ο νόμος ξεκάθαρα όριζε;;;;
υ.γ. Για να μη παρεξηγηθώ εργάζομαι καμιά 400αριά χλμ από το σπίτι μου τα παιδιά και την οικογένεια μου (διπλά έξοδα κλπ) και σαφώς αντιλαμβάνομαι τις δυσκολίες για να αποκτήσεις προϋπηρεσία αλλά τουλάχιστον δουλεύω και σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω ότι η προϋπηρεσία είναι τα πάντα όλα.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
portokali το μήνυμα μου απευθύνεται σε όσους επιθυμούν να συντάξουμε και υπογράψουμε μία επιστολή. Όσοι διαφωνούν μπορούν να απλά να απέχουν. Σε παρακολουθώ τις τελευταίες τρεις εβδομάδες που εμφανίστηκε το προφίλ σου , μαζί με την απόφαση του ΣΤΕ, την οποία και σαφώς καταδικάζεις όπως και οποιαδήποτε αναφορά σε επιτυχόντες ΑΣΕΠ. Αντιλαμβάνομαι ότι σε καίει το θέμα και μπορείς να υποστηρίξεις τις απόψεις σου με όποιον τρόπο εσύ επιθυμείς είναι κάτι που έγινε σαφές με τα 220+ μηνύματα σου. Αν δεν έχεις φυσικά αντίρρηση μπορούμε να κάνουμε και εμείς το ίδιο.

Σχετικά με τους συναδέλφους 36 μηνίτες οι οποίοι ετοιμάζουν προσφυγή καλά θα κάνουν να κινηθούν και να διεκδικήσουν ότι το νομικό πλαίσιο τους επιτρέπει κανείς δε θα προσπαθήσει να τους εμποδίσει.

Κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω είναι ότι θεωρείται πολλές φορές δεδομένο ότι οι επιτυχόντες ασεπ είναι αυτοί που ξεφύτρωσαν από το πουθενά (υποδεέστερη κατηγορία πτυχιούχων που δεν έχουν δικαίωμα να ασχοληθούν με την εκπαίδευση), στερούνται σίγουρα προϋπηρεσίας και προσόντων. Δέχομαι ότι όλοι έχουν τα δίκια τους, το μόνο όμως που δε μπορώ να δεχθώ είναι (για τους έχοντες μόνο προυπηρεσία) εγώ "τρούπωσα" έχω καβατζώσει το μόνιμο αναπληρωματιλίκι , εσύ γιατί με ενοχλείς με την επιτυχία σου, εγώ πρόλαβα. Ακούγεται η ατάκα για τις εσχατιές της Ελλάδας και τα ζόρια με τέτοια δυσανασχέτιση............... στους επιτυχόντες δόθηκε η ευκαιρία να δουλέψουν έστω και στην εσχατιά όπως ο νόμος ξεκάθαρα όριζε;;;;
υ.γ. Για να μη παρεξηγηθώ εργάζομαι καμιά 400αριά χλμ από το σπίτι μου τα παιδιά και την οικογένεια μου (διπλά έξοδα κλπ) και σαφώς αντιλαμβάνομαι τις δυσκολίες για να αποκτήσεις προϋπηρεσία αλλά τουλάχιστον δουλεύω και σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω ότι η προϋπηρεσία είναι τα πάντα όλα.
1ον είμαι κι εγώ επιτυχών στον ασεπ και μάλιστα δύο φορές  και την προϋπηρεσία μου την οφείλω κατ' αποκλειστικότητα σε επιτυχία ασεπ και 7 χρόνια εργάζομαι μακρυά από το σπίτι μου ωρομίσθιος και αναπληρωτής εκ των οποίων τα 6 σε δυσπρόσιτα
θεωρώ ό,τι η απόφαση του Ευρωπαϊκού δικαστηρίου δικαιώνει όσους έχουν μακροχρόνια προϋπηρεσία...ας μην γενικεύεις λοιπόν πως όσοι υποστηρίζουν το 36μηνο είναι ουρανοκατέβατοι κι έχουν καβατζώσει το αναπληρωτηλίκι ...με κόπους το κατέκτησαν ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alousia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ότι είναι νομιμο και όποιος έχει εννομο συμφερον μπορεί να διεκδικήσει ότι νομίζει ότι δικαιούται....ο καθένας κάνει το καλύτερο για τον εαυτό του και το κυνηγάει μέχρι εσχατον....εγώ έτσι πορεύομαι...διάβασα για μένα κοινως για την πάρτι μου στον ΑΣΕΠ και δεν μπήκα, τωρα που με καλύπτει ο νόμος προσφευγω σε αυτόν για να πάρω ότι μου στερησε το σύστημα!!!!απλά και ωραία!!Και κάτι άλλο κανένας δεν πάει να φαει την θέση κανενος. Ολοι νόμιμα μπαίνουν κάπου, κανενας δεν είναι ηθικό να φύγει που ούτως ή αλλως αυτό ειναι σεναριο τρελής φαντασίας, τωρα αν χολένουν οι νόμοι....υπάρχει και το Στε να τα ξεκαθαρίσει...

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Δεν καταλαβαίνω γιατί βάζεις το μήνυμα μου σε παράθεση;;;; ή μάλλον σε αντιπαράθεση με την προσφυγή των 36μηνιτων;;;;; Εγώ πρότεινα οι επιτυχόντες ασεπ να γράψουμε μία επιστολή.-
Υ.Γ. Αν θέλεις ως επιτυχών μπορείς να συμμετέχεις και εσύ.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ότι είναι νομιμο και όποιος έχει εννομο συμφερον μπορεί να διεκδικήσει ότι νομίζει ότι δικαιούται....ο καθένας κάνει το καλύτερο για τον εαυτό του και το κυνηγάει μέχρι εσχατον....εγώ έτσι πορεύομαι...διάβασα για μένα κοινως για την πάρτι μου στον ΑΣΕΠ και δεν μπήκα, τωρα που με καλύπτει ο νόμος προσφευγω σε αυτόν για να πάρω ότι μου στερησε το σύστημα!!!!απλά και ωραία!!Και κάτι άλλο κανένας δεν πάει να φαει την θέση κανενος. Ολοι νόμιμα μπαίνουν κάπου, κανενας δεν είναι ηθικό να φύγει που ούτως ή αλλως αυτό ειναι σεναριο τρελής φαντασίας, τωρα αν χολένουν οι νόμοι....υπάρχει και το Στε να τα ξεκαθαρίσει...
έτσι είναι και η απόφαση του Ευρωπαϊκού δικαστηρίου δικαιώνει τους μακροχρόνια αναπληρωτές τους ομήρους ενός συστήματος που το υπηρέτησαν με κόπους και θυσίες...
Παράθεση
πρακτικές εκμετάλλευσης «στρατιών» αναπληρωτών από Κράτος Μέλος της ΕΕ καταστρατηγούν τα δικαιώματα των εργαζομένων εκπαιδευτικών και δεν αποτρέπουν αποτελεσματικά την καταχρηστική σύναψη διαδοχικών συμβάσεων εργασίας ορισμένου χρόνου.
Μάλιστα αξιοσημείωτο και ουσιαστικά κρίσιμο είναι ότι στο Δικαστήριο παρενέβη και η Ελλάδα υποβάλλοντας γραπτές παρατηρήσεις (C418/13) με στόχο να μην εκδοθεί θετική απόφαση. Η Ελληνική Κυβέρνηση προέβαλε ότι δεν θα ήταν σκόπιμη η υπαγωγή της εκπαίδευσης στις διατάξεις της συμφωνίας-πλαισίου σχετικά με την καταχρηστική σύναψη διαδοχικών συμβάσεων εργασίας ορισμένου χρόνου.
Το Δικαστήριο απέρριψε τον ισχυρισμό αυτό και έκρινε δεσμευτικά και για την Ελλάδα ότι η συμφωνία-πλαίσιο δεν αποκλείει κανένα συγκεκριμένο κλάδο από το πεδίο εφαρμογής της και, συνεπώς, έχει εφαρμογή στο προσωπικό που προσλαμβάνεται στον κλάδο της εκπαίδευσης.
Συνεπώς, η απόφαση αυτή δεσμεύει τα όργανα της Ελλάδος συμπεριλαμβανομένης και της εκτελεστικής (ΥΠΑΙΘ) και της δικαστικής εξουσίας (βλ. αντί πολλών: απόφαση Ολομέλειας ΑΠ 16/2013: «η δεσμευτικότητα της απόφασης αυτής (του ΔΕΕ εννοείται) ….. είναι όμως αναμφίβολη, αφού μόνον έτσι εξυπηρετείται ο σκοπός της ενιαίας και ομοιόμορφης εφαρμογής του ενωσιακού δικαίου»).
Συμπερασματικά με βάση την ως άνω απόφαση ανοίγονται οι εξής δύο βασικά νομικές οδοί (οι οποίες μπορεί να ακολουθηθούν σωρευτικά και συνδυαστικά και δεν τελούν φυσικά σε σχέση αλληλοαποκλεισμού):
1α) Κατάθεση (με δικαστικό επιμελητή) πλήρους, εξειδικευμένης και εμπεριστατωμένης νομικά αίτησης – υπομνήματος προς τον Υπουργό Παιδείας, ώστε να συμμορφωθεί άμεσα με το αληθές περιεχόμενο της ως άνω απόφασης του ΔΕΕ.
1β) Παράσταση στο γραφείο του Υπουργού παρουσία Επιτροπής ενδιαφερομένων (ενδεχομένως να προηγηθεί η τυπική σύσταση συλλόγου, δωρεάν από το γραφείο μας για λόγους ανάδειξης της υπόθεσης) και του υπογράφοντος το παρόν.
Αν το ΥΠΑΙΘ απαντήσει θετικά έχει καλώς (αν και αισιόδοξο σενάριο, κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει τίποτα), ειδάλλως μπορεί να γίνει ομαδική προσφυγή κατά της αρνητικής πράξης στα διοικητικά δικαστήρια (εφόσον βέβαια έχει εκτελεστότητα). Ενόψει της περιρρέουσας ατμόσφαιρας και των επικείμενων και εν γένει πολύ-αναμενόμενων εξελίξεων στον χώρο του ΥΠΑΙΘ (ιδίως με την κατάθεση του περιβόητου πολυνομοσχεδίου) η οδός αυτή επιβάλλεται στρατηγικά να προηγηθεί χρονικά και δη το συντομότερο δυνατόν.
2) Αναλυτική - με εξειδικευμένη νομική επιχειρηματολογία -Καταγγελία στην Ευρωπαϊκή Επιτροπή ότι η Ελλάδα δεν συμμορφώνεται με την απόφαση του ΔΕΕ (μετά την υλοποίηση του πρώτου βήματος) και σε δεύτερο επίπεδο προσφυγή στο ΔΕΕ.
Προς αποφυγή ερωτημάτων σας: είναι δυστυχώς νομικά αμφίβολο κατά πόσον μπορεί κανείς να απευθυνθεί απευθείας με ομαδική προσφυγή στο ΔΕΕ (με σοβαρές πιθανότητες επιτυχίας εννοείται) χωρίς αυτή να αποκλείεται πάντως ως δυνατότητα.
3) Κατάθεση ομαδικών προσφυγών (αγωγή) στο κατά τόπον αρμόδιο λόγω παροχής υπηρεσίας πολιτικό δικαστήριο με αίτημα τη εξαρχής αναγνώριση (και ουχί μετατροπή που απαγορεύεται από το Σύνταγμα μας) των συμβάσεων εργασίας ορισμένου χρόνου ως σχέσεων εργασίας αορίστου χρόνου και, κατά συνέπεια, τη μονιμοποίησή, καθώς και την καταβολή των αποδοχών που αντιστοιχούν στον χρόνο διακοπής της απασχολήσεώς μεταξύ της λήξεως μιας συμβάσεως και της ενάρξεως της επομένης, και επικουρικό αίτημα την αποζημίωση. Τα εθνικά Δικαστήρια δεσμεύονται από την απόφαση του ΔΕΕ.

Αποσυνδεδεμένος alousia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν καταλαβαίνεις κάτι ότι δεν πάω να πάρω τη θέση σου αλλά να διεκδικήσω τη χαμένη δική μου...δεν μπορώ να καταλάβω τωρα τι έχετε πάθει όλοι που έχετε προυπηρεσία!!!!όλοι οι καλοί χωράνε στην εκπαίδευση..........

Αποσυνδεδεμένος alousia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
συμφωνώ με την επιστολή των ασεπιτων..πολύ καλή ιδέα...είμαστε εδω και είμαστε πολλοί!!!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν καταλαβαίνεις κάτι ότι δεν πάω να πάρω τη θέση σου αλλά να διεκδικήσω τη χαμένη δική μου...δεν μπορώ να καταλάβω τωρα τι έχετε πάθει όλοι που έχετε προυπηρεσία!!!!όλοι οι καλοί χωράνε στην εκπαίδευση..........
ούτε κι εγώ τη δική σου, αλλά επειδή ο Κουράκης είχε υποσχεθεί προεκλογικά προσλήψεις από πίνακες πραγματικής προϋπηρεσίας και οι προσλήψεις είναι λιγοστές...τα υπόλοιπα τα καταλαβαίνεις μόνη σου....
εμεις με την προϋπηρεσία ζητάμε δικαίωση των κόπων μας κι όχι άλλη διαιώνιση των κόπων μας...
γιατί η Ελλάδα παρενέβη άραγε στο Ευρωπαϊκό δικαστήριο;...

Παράθεση
Μάλιστα αξιοσημείωτο και ουσιαστικά κρίσιμο είναι ότι στο Δικαστήριο παρενέβη και η Ελλάδα υποβάλλοντας γραπτές παρατηρήσεις (C418/13) με στόχο να μην εκδοθεί θετική απόφαση. Η Ελληνική Κυβέρνηση προέβαλε ότι δεν θα ήταν σκόπιμη η υπαγωγή της εκπαίδευσης στις διατάξεις της συμφωνίας-πλαισίου σχετικά με την καταχρηστική σύναψη διαδοχικών συμβάσεων εργασίας ορισμένου χρόνου.
Το Δικαστήριο απέρριψε τον ισχυρισμό αυτό και έκρινε δεσμευτικά και για την Ελλάδα ότι η συμφωνία-πλαίσιο δεν αποκλείει κανένα συγκεκριμένο κλάδο από το πεδίο εφαρμογής της και, συνεπώς, έχει εφαρμογή στο προσωπικό που προσλαμβάνεται στον κλάδο της εκπαίδευσης.
Συνεπώς, η απόφαση αυτή δεσμεύει τα όργανα της Ελλάδος συμπεριλαμβανομένης και της εκτελεστικής (ΥΠΑΙΘ) και της δικαστικής εξουσίας (βλ. αντί πολλών: απόφαση Ολομέλειας ΑΠ 16/2013: «η δεσμευτικότητα της απόφασης αυτής (του ΔΕΕ εννοείται) ….. είναι όμως αναμφίβολη, αφού μόνον έτσι εξυπηρετείται ο σκοπός της ενιαίας και ομοιόμορφης εφαρμογής του ενωσιακού δικαίου»).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2015, 04:44:09 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Το σύστημα που φαίνεται να προκρίνεται από το υπουργείο παιδείας περιλαμβάνει μοριοδότηση:
1. επιτυχίας ΑΣΕΠ
2. προυπηρεσίας
3. τυπικών προσόντων
4. κοινωνικά κριτήρια.
Μένει να ξεκαθαρίσει η βαρύτητα του καθενός. Για αυτό μπορούμε να συζυτήσουμε και να κάνουμε προτάσεις.
Από ότι βλέπω οι συνάδελφοι που ¨"σφάζονται" εδώ, έχουν και ΑΣΕΠ και προυπηρεσία. Προς τι λοιπόν ο αλληλοσπαραγμός; Αντί να γίνει επικοδομιτική συζήτηση κοιτάμε να βγάλουμε ο ένας το μάτι του άλλου. Βέβαια πρέπει να δουλέψουν και οι δικηγόροι, αλλά πάλι πιστεύω ότι χάνουμε την ουσία και αδικούμε τους εαυτούς μας. Και μη κάνουμε σημαία την ηθική γιατι άλλο το ηθικόν και άλλο το προσωπικό συμφέρον.
Και να θυμάστε συνάδελφοι ότι μεχρι να τελεσιδικήσει μια προσφυγή και να γίνει εκτελεστέα οι περισσότεροι θα έχετε διοριστεί με το νέο σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
και η επίκληση της απόφασης του Ευρωπαϊκού δικαστηρίου συμβάλει στο εποικοδομητικό διάλογο...

η γνωμοδότηση του δικηγορικού γραφείου με το οποίο  επικοινώνησα είναι σαφής
Συνεπώς, η απόφαση αυτή δεσμεύει τα όργανα της Ελλάδος συμπεριλαμβανομένης και της εκτελεστικής (ΥΠΑΙΘ) και της δικαστικής εξουσίας (βλ. αντί πολλών: απόφαση Ολομέλειας ΑΠ 16/2013: «η δεσμευτικότητα της απόφασης αυτής (του ΔΕΕ εννοείται) ….. είναι όμως αναμφίβολη, αφού μόνον έτσι εξυπηρετείται ο σκοπός της ενιαίας και ομοιόμορφης εφαρμογής του ενωσιακού δικαίου»). [..] Τα εθνικά Δικαστήρια δεσμεύονται από την απόφαση του ΔΕΕ

έχω mail δικηγορικού γραφείου το στέλνω με πμ σε όποιον το θέλει

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Ηθελα να ρωτησω μετα την αποφαση του ΣΤΕ που εκρινε παρανομους τους διορισμους εκτος ΑΣΕΠ αυτοι οι ''συναδελφοι'' (με εισαγωγικα) θα παραμεινουν στις θεσεις τους ; Δεν πρεπει να απολυθουν ;;;
Eχεις αναρωτηθει μηπως εσυ ΔΕΝ εισαι ο συναδελφος , "συναδελφε"?

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Eχεις αναρωτηθει μηπως εσυ ΔΕΝ εισαι ο συναδελφος , "συναδελφε"?

Δεν εβγαλα ΕΓΩ αυτους τους διορισμους ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ το ΣΤΕ  το εκανε. Ας ασχοληθουμε με την ουσια της υποθεσης που ειναι αν αυτοι μπορουν να παραμεινουν στις θεσεις τους... 8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 285
Σύνολο: 285

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.