*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1234499 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
π
Παρόμοιο ερώτημα έκανα και εγώ κι απάντηση δεν πήρα.Μην περιμένεις λοιπόν απάντηση.Αντίθετα πάρε τη λάσπη που σου αναλογεί....παλιόβυσμα, άκου να έχεις 60 μήνες....(φυσικά το τελευταίο είναι πλάκα)
Οσοι δεν ειμαστε επιτυχοντες του ΑΣΕΠ 08 να  υποβαλλουμε αμεσα την παραιτηση μας.Ειμαστε αθλια μιασματα βυσματα και επικινδυνοι για το περιβαλλον  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος crown1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
για να καταλάβω..όσοι έχουν 2 επιτυχιες στον ΑΣΕΠ ,αλλά όχι του 08, 50-60 μηνες προυπηρεσια οι οποιοι αποκτηθηκαν με τα μορια των δυο επιτυχιών του διαγωνισμου, είναι βύσματα ή όχι ;
αν η προϋπηρεσία σου προήλθε από υψηλή βαθμολογία σε ασεπ τοτε είσαι από αυτούς που υπέστησαν κλοπή, από αυτους που αν δεν υπήρχαν τα παράθυρα θα ήταν διορισμένοι με το σπαθί τους, αρα δικαιούσαι να προσφύγεις μαζι μας και να διεκδικήσεις τον διορισμό σου.

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
αν η προϋπηρεσία σου προήλθε από υψηλή βαθμολογία σε ασεπ τοτε είσαι από αυτούς που υπέστησαν κλοπή, από αυτους που αν δεν υπήρχαν τα παράθυρα θα ήταν διορισμένοι με το σπαθί τους, αρα δικαιούσαι να προσφύγεις μαζι μας και να διεκδικήσεις τον διορισμό σου.

Τα είπες όλα με μια φράση...

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα είπες όλα με μια φράση...
Πολυ συγκινητικα ολα αυτα..Δε καταλαβαινεις οτι συγκυριακα ησουν 0,5 απο τον τελευταιο διοριστεο..θα μπορουσες να εισαι 2,5 η 3,5...Δε σημαινει κατι αυτο..Γι αυτο Ο ασεπ δεν αξιζει..βασιζεται στην τυχη και η κυβερνηση μας το εχει καταλαβει..ασε που απαξιωνει και τα πτυχια μας.. ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ναι συναδελφε...εχω δει...πλασματικα τμηματα προσθετης, εκκλησιαστικα, ΟΑΕΔ, κλπ κλπ...αλλά μην τα ισοπεδωνουμε...αν ριξεις μια ματιά στους πίνακες αναπληρωτων θα δεις οτι οι περισσοτεροι αναπληρωτες που δουλευουν ( στους μαθηματικους τουλαχιστον), έχουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1 επιτυχια στον ΑΣΕΠ...αλλά το να διεκδικουν διορισμο και αναπληρωση μονο οσοι εχουν επιτυχια το 08 , νομιζω οτι ειναι επιεικως τραβηγμενο απ τα μαλλια...

Αποσυνδεδεμένος anax

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
    • Προφίλ
Αν ακολουθήσουμε αυτή την λογική της λασπολογίας τότε μπορώ να ισχυριστώ ότι ίσως να γνωρίζω άτομα που έγραψαν 59 και στο μηχανογραφικό του ασεπ είχαν «ανθρώπους» συγγενείς, επί πληρωμή και δια μαγείας έγινε 95 και διορίστηκαν.

Που είναι η αξιοκρατία? Μήπως λασπολογώ? Μπορώ να το αποδείξω? Μήπως να αρχίσω τα συνθήματα?

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
...ο τελευταιος διοριστεος crown των ΠΕ03 , το 09, ειχε μαζι με τις προσαυξησεις 62,5 αν θυμαμαι καλα,φαντάσου αυτοί που απλά πέρασαν τη βάση πόσο είχαν......το επιχειρημα της υψηλης βαθμολογιας δεν παιζει....δηλαδή εγω που έγραψα 70 το 07, είμαι καλύτερος ή χειρότερος απ αυτον που πέρασε με 55-56 τη βαση το 08 ; ...δεν ειναι σοβαρα πράγματα αυτά και σιγουρα μη συγκρίσιμα...

Αποσυνδεδεμένος Aplas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα είπες όλα με μια φράση...
Ετσι ακριβως..

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
αν η προϋπηρεσία σου προήλθε από υψηλή βαθμολογία σε ασεπ τοτε είσαι από αυτούς που υπέστησαν κλοπή, από αυτους που αν δεν υπήρχαν τα παράθυρα θα ήταν διορισμένοι με το σπαθί τους, αρα δικαιούσαι να προσφύγεις μαζι μας και να διεκδικήσεις τον διορισμό σου.
Έσπευσαν να επευφημήσουν τις ασάφειες σου....καταρχήν για ποιον ασεπ μιλάς;του 08 ή οποιονδήποτε;ρωτώ γιατί βλέπω τους επιτυχόντες του 08 να έχουν ξεσπαθώσει.αλήθεια δεν υπήρχαν επιτυχόντες σε προηγούμενους ασεπ ;ποια είναι η υψηλή βαθμολογία και ποια δεν είναι;και σε ποιες ειδικότητες;Μπορείς να συγκρίνεις "υψηλές" βαθμολογίες σε διαφορετικούς ασεπ;Τελικά το κάλεσμα σου σε ποιους απευθύνεται;Μήπως απλά για να κάνουμε θόρυβο πολλοί, αλλά για να ευννοηθούν ενδεχομένως κάποιοι λίγοι;

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
...ο τελευταιος διοριστεος crown των ΠΕ03 , το 09, ειχε μαζι με τις προσαυξησεις 62,5 αν θυμαμαι καλα,φαντάσου αυτοί που απλά πέρασαν τη βάση πόσο είχαν......το επιχειρημα της υψηλης βαθμολογιας δεν παιζει....δηλαδή εγω που έγραψα 70 το 07, είμαι καλύτερος ή χειρότερος απ αυτον που πέρασε με 55-56 τη βαση το 08 ; ...δεν ειναι σοβαρα πράγματα αυτά και σιγουρα μη συγκρίσιμα...

Υψηλή βαθμολογία θα μπορούσε να είναι και το 60 για κάποιες ειδικότητες. Τα πάντα είναι σχετικά και μπορούν να ανιχνευθούν άμεσα αν υπάρχει βούληση..

Αποσυνδεδεμένος crown1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
εγω ξερω οτι το στε δεν κάνει διάκριση, έχουμε προσφύγει όλοι μαζι και του 2002-4 -6- 8, και όλοι μαζί διεκδικούμε τα ίδια πράγματα.
τωρα καποιοι αρέσκεστε να λετε πράγματα που δεν ισχύουν, απλα για να τα λετε.
υπάρχει χώρος για όλους τους ασεπίτες δεν υπάρχει κανένας λόγος διαχωρισμού.

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδιά μπερδευτηκα. Εγώ με 65 μήνες από τρεις ασεπ και μόνο και καμία βυσματικη προϋπηρεσία να προσφύγων με σας ή τους 36μηνιτες?
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
http://xenesglosses.eu/2015/03/sebasmos-stis-epitages-tou-syntagmatos-diorismos-ton-epityxonton-tou-a-s-e-p/

Το κείμενο αυτό ποιοι το έγραψαν; Γιατί δεν το υπογράφουν με ονόματα; Τι θα πει "οι επιτυχόντες του 08"; Κι εγώ είμαι μέσα δηλαδή ως επιτυχούσα του 08, αν και ποτέ δε θα έγραφα και υπέγραφα τέτοιο κατάπτυστο και διασπαστικό κείμενο - ύμνο υπεροχής των ασεπιτών του 08... Ας είχαν το θάρρος τουλάχιστον να υπογράψουν επωνύμως και ας αφαιρέσουν το οριστικό άρθρο που γενικεύει... "κάποιοι επιτυχόντες του 08", όχι "οι επιτυχόντες του 08"!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος Aplas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πολυ συγκινητικα ολα αυτα..Δε καταλαβαινεις οτι συγκυριακα ησουν 0,5 απο τον τελευταιο διοριστεο..θα μπορουσες να εισαι 2,5 η 3,5...Δε σημαινει κατι αυτο..Γι αυτο Ο ασεπ δεν αξιζει..βασιζεται στην τυχη και η κυβερνηση μας το εχει καταλαβει..ασε που απαξιωνει και τα πτυχια μας.. ;)
η δικη σας προυπηρεσια που στηριζεται? Στην τυχη? Στην ατυχια?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158554
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.133 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.