*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1234732 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχω προσφύγει και δεν μπορείς να φανταστείς τι πίκρα βιώνω αυτά τα χρόνια. Επειδή μένω σε μικρό μέρος έχω δει στο σχολείο της περιοχής μου άσχετους να είναι διορισμένους, κομπλεξικούς, άτομο που χωρίς οικογένεια και υποχρεώσεις να κάνει ιδιαίτερα και να αυτοδιαφημίζεται μέσα στις τάξεις υπονομεύοντας καθαρά όλους εμάς που είτε δουλεύουμε σε φροντιστήρια είτε κάνουμε ιδιαίτερα. Επίσης ο τελευταίος έχει και τάσεις παιδεραστίας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Έχω προσφύγει και δεν μπορείς να φανταστείς τι πίκρα βιώνω αυτά τα χρόνια. Επειδή μένω σε μικρό μέρος έχω δει στο σχολείο της περιοχής μου άσχετους να είναι διορισμένους, κομπλεξικούς, άτομο που χωρίς οικογένεια και υποχρεώσεις να κάνει ιδιαίτερα και να αυτοδιαφημίζεται μέσα στις τάξεις υπονομεύοντας καθαρά όλους εμάς που είτε δουλεύουμε σε φροντιστήρια είτε κάνουμε ιδιαίτερα. Επίσης ο τελευταίος έχει και τάσεις παιδεραστίας.

Πολύ χοντρή κουβέντα για κάποιον που δουλεύει στο δημόσιο σχολείο και διδάσκει στα παιδιά μας. Θα σε παρακαλέσω αν έχεις αποδείξεις γι'αυτό να κάνεις καταγγελία. Δεν ξέρω πως ακριβώς μπορεί να εννοεί ο καθένας την "τάση" για οτιδήποτε, αλλά αυτά δεν είναι αστεία πράγματα. (Απολογούμαι για το εκτός θέματος).
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2017, 11:29:17 πμ από lillie »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Έχω προσφύγει και δεν μπορείς να φανταστείς τι πίκρα βιώνω αυτά τα χρόνια. Επειδή μένω σε μικρό μέρος έχω δει στο σχολείο της περιοχής μου άσχετους να είναι διορισμένους, κομπλεξικούς, άτομο που χωρίς οικογένεια και υποχρεώσεις να κάνει ιδιαίτερα και να αυτοδιαφημίζεται μέσα στις τάξεις υπονομεύοντας καθαρά όλους εμάς που είτε δουλεύουμε σε φροντιστήρια είτε κάνουμε ιδιαίτερα. Επίσης ο τελευταίος έχει και τάσεις παιδεραστίας.
Αυτός με τις τάσεις παιδεραστίας, είναι διορισμένος; Αν ναι, τραγικό!
Κι εγώ, που μένω σε πιο "κεντρικό" μέρος, μια από τα ίδια ζω! Άσχετοι και ανεπαρκείς έχουν διοριστεί, επειδή ήταν συγγενείς και κολλητοί Δ/ντών, προισταμένων, αιρετών και ποτέ τους δεν πάτησαν σ' έναν ΑΣΕΠ, έτσι να μας δείξουν τι γνωρίζουν και τι μπορούν νε μεταδώσουν! Και άλλοι πάλι που ήταν σε ιδιωτικά, καθώς και οι πολύτεκνοι και οι τρίτεκνοι, εργάζονται κάθε χρονιά ως αναπληρωτές στις πρώτες τους επιλογές κι εμείς που κουραστήκαμε διαβάζοντας για γραπτό ΑΣΕΠ ή παίρνοντας ένα μεταπτυχιακό, περιμένουμε να δούμε αν θα μείνουν κενά και που θα είναι αυτά τα κενά, για να εργαστούμε λίγουν μήνες! Και υποτίθεται πως πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι! Ε, όχι, λοιπόν, δεν είμαστε καθόλου και πιστεύω πως γρήγορα οι αδικίες θα σταματήσουν!
Σου εύχομαι να δικαιωθείς γρήγορα με την προσφυγή σου και να διοριστείς άμεσα! Καλή τύχη!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν διοριστώ  και δικαιωθώ στα δικαστήρια να είσαι σίγουρη ότι θα κάνω επώνυμη καταγγελία.  Και για το γεγονός ότι ενώ είναι μόνιμα διορισμένος κάνει εδώ και έξι χρόνια παράνομα ιδιαίτερα μαθήματα , αλλά κυρίως επειδή είμαι μάνα αγοριών. Όλοι παρατηρούν την ιδιόμορφη συμπεριφορά του και εντός και εκτός σχολείου, αλλά κανένας δεν τολμά να κάνει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δεν ξέρω τι να απαντήσω... Δηλαδή αν ήταν αναπληρωτής ή ωρομίσθιος δε θα είχατε πρόβλημα? Τι θα πει δεν τολμά κανείς να κάνει κάτι? Τι θα πει αν και όταν διοριστείς θα κάνεις καταγγελία? Τι θα πει μάνα αγοριών και κοριτσιών? Αν είναι επικίνδυνος, πρέπει να απομακρυνθεί άμεσα πριν κάνει καμιά ζημιά. Δεν καταλαβαίνω τη λογική...

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αν πάλι πρόκειται για λάθος εκτίμηση που πηγάζει ενδεχομένως απ΄την πικρία σου, ίσως δε θα έπρεπε να αναπαράγεται έτσι ελαφρά τη καρδία. Αρκεί που ένα μέρος της κοινωνίας θεωρεί ότι οι εκπαιδευτικοί είμαστε άσχετοι, κοπρόσκυλα, αλκοολικοί, παιδεραστές κλπ. Το να κατηγορούμε και ο ένας τον άλλον, δεν μας τιμάει ούτε βοηθάει σε κάτι. Αν είσαι σίγουρη κάνε τώρα καταγγελία και για τα ιδιαίτερα, αλλά ειδικά για αυτό που ορίζεις ως τάσεις παιδεραστίας. Είναι υποχρέωσή σου ως άνθρωπος και ως εκπαιδευτικός.
Ξαναλέω: αυτά τα πράγματα δεν είναι αστεία.

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οταν κάποια στιγμή η τωρινή διεύθυνση ενημερώθηκε για την περίεργη συμπεριφορά του με ένα συγκεκριμένο αγόρι και για το γεγονός ότι ήταν θέμα σχολιασμού στην περιοχή,του έκανε διακριτικά κουβέντα, αλλά δεν θέλεις να ξέρεις το θράσος που είχε η απάντηση του.

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο θέμα των ιδιαίτερων προτιμήσεων του είναι δύσκολο να κάνω καταγγελία αλλά για τα παράνομα ιδιαίτερα είναι πιο εύκολο ειδικά αν βρεθώ και εγώ στην ίδια θέση ισχύος που έχει και αυτός. Τότε θα είναι πιο εύκολο να συλλέξω αποδείξεις και για το ένα και για το άλλο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μου αρέσει που εξακολουθείς να πιστεύεις, poypiresia, πως αποτελεί αξιοποίηση του διαβάσματος, της επιτυχίας στον ΑΣΕΠ, της κούρασης, του τρεξίματος κλπ. το να σε καλούν όποτε και όπου τους αρέσει αναπληρωτή/-τρια, τη στιγμή που κάποιοι άλλοι έχουν ήδη διοριστεί, χωρίς διαβάσματα και ΑΣΕΠ, αλλά με "μέσα", "κονέ" και διασυνδέσεις!
Σου το λέμε τόσο καιρό τώρα: είχαμε γράψει πολύ καλά στον ΑΣΕΠ (πολύ κοντά στους διοριστέους) και παρόλ' αυτά δουλεύουμε 5-6 ή 7 μήνες στην καλύτερη και μακριά από σπίτια και οικογένειες, αφού μας παίρνουν τα πρωτεία οι βολεμένοι με τις "τρελές" προυπηρεσίες από ΠΔΣ και ενισχυτική, οι απολυθέντες των ιδιωτικών (που ποιος ξέρει πως μπήκαν σ' αυτά κι αν όντως εργάστηκαν), οι πολύτεκνοι και οι τρίτεκνοι (με το ευνοικότατο 20% επί των προσλήψεων κάθε φορά) και κάνεις πως δεν το καταλαβαίνεις! Στον κλάδο μου αυτό γίνεται κάθε χρονιά και μάλιστα οι βολεμένοι και καλομαθημένοι, που ποτέ τους δεν πήγαν σε σχολείο μακριά από το σπίτι τους, εγείρουν και απαιτήσεις για διορισμό!
Η μόνη αξιοποίηση και δικαίωση αποτελεί ο διορισμός και τίποτε άλλο, που τελικά θα έρθει δια της δικαστικής οδού, όπως φαίνεται!
αν η μόνη αξιοποίηση του διαβάσματος είναι ο μόνιμος διορισμός και όχι  και η αναπλήρωση τότε γιατί γκρινιάζετε που σας έφαγαν τη θέση των αναπληρωτών τα βύσματα αφού δεν θέλατε να το κηνυγήσετε το αναπλητρωτηλίκι και ουσιαστικά το απαξιώνατε; δηλάδή ή μόνιμος ή μη με κουνάτε αφιού μπορώ να ζήσω με τα ιδιαίτερα; και όχι μόνο αυτό...αλλά  σας φταίνε και οι ασεπιτες με προϋπηρεσία...που λέτε πως απέκτησαν με πλάγια μέσα την προϋπηρεσία τους, και δεν θέλετε στους πίνακες να σας προσπεράσουν και ούτρε τα διπλα των δυσπροσίτων να πάρουν...έγραψες μεγάλο βαθμό; ναι σε όλα και τράβα όλα τα χρόνια αν έχεις ανάγκη για μισθό και ίκα ή κάτσε στην άκρη μέχρι να έλθει ο πολυπόθητος διορισμός κι άστε τους άλλους να δουλέυουν αναπληρωτές , να ανεβαίνουν στον πίνακα λαμβάνοντας τον καρπό της εργασίας τους και μην τους επιτέθεσθε...δίκαια πράγματα...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2017, 12:57:48 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
αν η μόνη αξιοποίηση του διαβάσματος είναι ο μόνιμος διορισμός και όχι  και η αναπλήρωση τότε γιατί γκρινιάζετε που σας έφαγαν τη θέση των αναπληρωτών τα βύσματα αφού δεν θέλατε να το κηνυγήσετε το αναπλητρωτηλίκι και ουσιαστικά το απαξιώνατε; δηλάδή ή μόνιμος ή μη με κουνάτε αφιού μπορώ να ζήσω με τα ιδιαίτερα; και όχι μόνο αυτό...αλλά  σας φταίνε και οι ασεπιτες με προϋπηρεσία...που λέτε πως απέκτησαν με πλάγια μέσα την προϋπηρεσία τους, και δεν θέλετε στους πίνακες να σας προσπεράσουν και ούτρε τα διπλα των δυσπροσίτων να πάρουν...έγραψες μεγάλο βαθμό; ναι σε όλα και τράβα όλα τα χρόνια αν έχεις ανάγκη για μισθό και ίκα ή κάτσε στην άκρη μέχρι να έλθει ο πολυπόθητος διορισμός κι άστε τους άλλους να δουλέυουν αναπληρωτές , να ανεβαίνουν στον πίνακα λαμβάνοντας τον καρπό της εργασίας τους και μην τους επιτέθεσθε...δίκαια πράγματα...
Αρκετοί άσχετοι και ανίδεοι έχουν εργαστεί και εργάζονται ως αναπληρωτές! Δε θα σου κάνω τη χάρη να παραμερίσω εγώ, για να ευνοηθούν κι άλλοι! Και σε λίγο το "ανέβασμα" στους πίνακες θα γίνεται με άλλους τρόπους, πιο αντικειμενικούς!
Και ναι, μόνο ο διορισμός μου λέει κάτι και μόνο αυτός θα είναι η δικαίωση των κόπων και των προσπάθειών μου, όλα αυτά τα χρόνια! Ας κουραστούν κι ας κοπιάσουν και οι άλλοι, οι βολεμένοι που έχω προαναφέρει στα μηνύματά μου, κατά το ήμισυ και μετά ας απαιτούν διορισμό! Άσε που με την προυπηρεσία πλέον δε γίνεται να διοριστεί κανείς!
Α, και κάτι φρέσκο που έμαθα! Διορισμοί εκπαιδευτικών θα γίνουν φέτος, αλλά πολύ λίγοι και αναζητείται το πλαίσιο και η φόρμουλα αυτών των διορισμών, όπως επίσης αναμένεται η απόφαση των ΣτΕ!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
αν η μόνη αξιοποίηση του διαβάσματος είναι ο μόνιμος διορισμός και όχι  και η αναπλήρωση τότε γιατί γκρινιάζετε που σας έφαγαν τη θέση των αναπληρωτών τα βύσματα αφού δεν θέλατε να το κηνυγήσετε το αναπλητρωτηλίκι και ουσιαστικά το απαξιώνατε; δηλάδή ή μόνιμος ή μη με κουνάτε αφιού μπορώ να ζήσω με τα ιδιαίτερα; και όχι μόνο αυτό...αλλά  σας φταίνε και οι ασεπιτες με προϋπηρεσία...που λέτε πως απέκτησαν με πλάγια μέσα την προϋπηρεσία τους, και δεν θέλετε στους πίνακες να σας προσπεράσουν και ούτρε τα διπλα των δυσπροσίτων να πάρουν...έγραψες μεγάλο βαθμό; ναι σε όλα και τράβα όλα τα χρόνια αν έχεις ανάγκη για μισθό και ίκα ή κάτσε στην άκρη μέχρι να έλθει ο πολυπόθητος διορισμός κι άστε τους άλλους να δουλέυουν αναπληρωτές , να ανεβαίνουν στον πίνακα λαμβάνοντας τον καρπό της εργασίας τους και μην τους επιτέθεσθε...δίκαια πράγματα...
Κι εσύ, γιατί εγείρεις απαίτηση να διοριστείς και φωνάζεις συνεχώς πως θα σε αδικήσει το όριο στην προυπηρεσία; Σου υποσχέθηκε ποτέ κανείς πως θα γίνεις μόνιμη με αυτήν μόνο; Αποκλείεται! Αντίθετα, είσαι ευχαριστημένη με την αναπλήρωση και ζεις μια χαρά, χωρίς οικογένεια, παιδιά, σκοτούρες κλπ.! Και σκοπεύεις μάλιστα να το συνεχίσεις αυτό "το βιολί", γιατί δε βρίσκεις κάτι καλύτερο από δουλειά και γιατί θεωρείς πως μαζεύοντας προυπηρεσία, θα τους αναγκάσειες να σε μονιμοποιήσουν κάποια στιγμή!
 Όμως, όσοι διορίστηκαν έτσι, διορίστηκαν! Από 'δω και στο εξής, δεν "παίζουν" αυτά τα "κόλπα"! Όλοι οι υπόλοιποι είναι και θα είναι αναλώσιμοι για την οποιαδήποτε κυβέρνηση! Κάνε κανένα μεταπτυχιακό, μάθε κανά-δυο γλώσσες άριστα (αφού δεν έχεις και οικογένεια) και μετά βλέπουμε! Κι αν εν τω μεταξύ, ξαναγίνει γραπτός ΑΣΕΠ, διάβασε και γράψε καλύτερα, γιατί διαφορετικά θα σε προσπεράσουν κατά πολύ οι νεώτεροι συνάδελφοι και πάλι θα σου φταίνε οι άλλοι!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Έχω προσφύγει και δεν μπορείς να φανταστείς τι πίκρα βιώνω αυτά τα χρόνια. Επειδή μένω σε μικρό μέρος έχω δει στο σχολείο της περιοχής μου άσχετους να είναι διορισμένους, κομπλεξικούς, άτομο που χωρίς οικογένεια και υποχρεώσεις να κάνει ιδιαίτερα και να αυτοδιαφημίζεται μέσα στις τάξεις υπονομεύοντας καθαρά όλους εμάς που είτε δουλεύουμε σε φροντιστήρια είτε κάνουμε ιδιαίτερα. Επίσης ο τελευταίος έχει και τάσεις παιδεραστίας.

Μνημονιο Συναδελφικοτητας... ;D ;D ;D....

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
  https://xenesglosses.eu/2017/02/anadromikos-diorismos-ekpedeftikon/

Διοριστηκαν και 4 φυσικοι αναδρομικα.

Να ευχηθω καλο ξεκινημα στους συναδελφους! Πολλα συγχαρητηρια για τον αγωνα τους και τη δικαιωση τους! Σιγα σιγα φαινεται το νεο συστημα διορισμων και ''εφαρμοζεται'' σταδιακα απο το Φλεβαρη του 2015 και μετα... Τι λεει? Οτι ισως καποιοι ,καποτε , μετα απο αρκετα χρονια να διοριστουν δικαστικως. Ποιος αφορα? Οχι οσους εχουν μονο προυπηρεσια μετα την αποφαση του Φλεβαρη του 2015.

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Αυτός με τις τάσεις παιδεραστίας, είναι διορισμένος; Αν ναι, τραγικό!
Κι εγώ, που μένω σε πιο "κεντρικό" μέρος, μια από τα ίδια ζω! Άσχετοι και ανεπαρκείς έχουν διοριστεί, επειδή ήταν συγγενείς και κολλητοί Δ/ντών, προισταμένων, αιρετών και ποτέ τους δεν πάτησαν σ' έναν ΑΣΕΠ,

Oμορφος κοσμος ...συναδελφικα πλασμενος...πανω απο ολα... ;D ;D ;D


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158565
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 573

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.