*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1242114 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ε ναι αλλά εφόσον κάποιοι δικαιώθηκαν, προφανώς θα δικαιωθούν κι άλλοι. Λογικά, λοιπόν, θα προσφύγει πλέον αρκετά μεγάλος αριθμός εκπαιδευτικών για να μην πω όλοι. Και αν κάποιος που διορίστηκε έχει σειρά 2000 πχ κι ο άλλος είναι στο 300 και μπορεί να κάνει αίτηση ακύρωσης του διορισμού του πρώτου, προφανώς και θα την κάνει. Αφού ούτως ή άλλως θα διοριστούν δικαστικά κάποια στιγμή όσοι είναι να διοριστούν, γιατί δεν τους διορίζει κατευθείαν το Υπουργείο να ξεμπερδεύουμε.

Δεν μπορει να γινει αιτηση ακυρωσης διορισμου οπως σου εχει πει ο Χατζηφωτης proyperesia... >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Prof75 για το ΜΙΤ έδινες και έδωσες 20000 ευρώ ! Οι περισσότεροι έχουμε δώσει 2-3 ΑΣΕΠ . 20000 ευρώ δεν μας πήγε !

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ε ναι αλλά εφόσον κάποιοι δικαιώθηκαν, προφανώς θα δικαιωθούν κι άλλοι. Λογικά, λοιπόν, θα προσφύγει πλέον αρκετά μεγάλος αριθμός εκπαιδευτικών για να μην πω όλοι. Και αν κάποιος που διορίστηκε έχει σειρά 2000 πχ κι ο άλλος είναι στο 300 και μπορεί να κάνει αίτηση ακύρωσης του διορισμού του πρώτου, προφανώς και θα την κάνει. Αφού ούτως ή άλλως θα διοριστούν δικαστικά κάποια στιγμή όσοι είναι να διοριστούν, γιατί δεν τους διορίζει κατευθείαν το Υπουργείο να ξεμπερδεύουμε.
Δεν γνωρίζουμε ακόμα εάν μπορεί να κάνει αίτηση ακύρωσης του διορισμού του πρώτου, εάν υπάρχει εύλογο διάστημα για κάτι τέτοιο, και εάν το δικαστήριο κάνει αποδεκτή μια τέτοια αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ας παρω εγω το Φεκ διορισμου και ας με απολυσει...οσο απολυσε τους παρανομους του Στε...
Πολλά likes Prof75!Έτσι ακριβώς!οι δικαιωθέντες θα διοριστούν όλοι κ ας χτυπιούνται κάποιοι!ούτε καν δεν παίζει απόλυση των δικαιωθέντων δικαστικά!αν φτάσει εκεί το πράγμα,που δε θα φτάσει,πρωτα θα απολυθούν οι παράνομα διορισμένοι κ μετά οι δικαιωμένοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Μερικοί βγάζουν πολύ θυμό !! Δεν καταλαβαίνω το γιατί !! Αφού ο διορισμός είναι σίγουρος γιατί τόσο θυμός ;
Και εσύ βγάζεις πολλή αμφιβολία και ανησυχία! Γιατί;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Για ποιο λόγο το Υπουργείο δεν διορίζει απλά όσους είναι επόμενοι στη σειρά κατάταξης μέχρι να συμπληρωθούν οι θέσεις? Δεν το καταλαβαίνω... Εκτός από τα λεφτά που θα βγάλει ο Χατζηφώτης δε βλέπω ποιον άλλον εξυπηρετεί να τρέχουμε όλοι στα δικαστήρια.
Γιατί το Υπουργείο είναι δέσμιο των μικροκομματικών και μικροπαραταξιακών συμφερόντων και δεν θέλει να διορίσει τους έχοντες καλές/υψηλές επιτυχίες στον ΑΣΕΠ, αλλά έδειχνε μια διάθεση να ικανοποιήσει τους έχοντες "περίεργες" προυπηρεσίες και "παλιά" πτυχία!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Prof75 για το ΜΙΤ έδινες και έδωσες 20000 ευρώ ! Οι περισσότεροι έχουμε δώσει 2-3 ΑΣΕΠ . 20000 ευρώ δεν μας πήγε !

6-8 μήνες άνεργος σε κάθε διαγωνισμό x 3 = ? ? ? ? ?

Βάλε το ποσο ΕΣΥ...

Ο καθένας φυσικά ξέρει τις θυσίες που έκανε... 8)

Παράθεση
Οι περισσότεροι έχουμε δώσει 2-3 ΑΣΕΠ . 20000 ευρώ δεν μας πήγε !

Όχι δεν ισχύει αυτό που λες...μάλλον και εσύ έχεις περάσει  από το κτίριο...του ΑΣΕΠ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2018, 04:42:04 μμ από prof75 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
6-8 μήνες άνεργος σε κάθε διαγωνισμό x 3 = ? ? ? ? ?

Βάλε το ποσο ΕΣΥ...

Ο καθένας φυσικά ξέρει τις θυσίες που έκανε... 8)
Πολλές θυσίες σε όλα τα επίπεδα: οικονομικό, οικογενειακό, επαγγελματικό, ψυχολογικό! Την ίδια στιγμή κάποιοι "έξυπνοι" δήλωναν με στόμφο και με σιγουριά πως θα διορίζονταν "αλλιώς" (τους το είχαν υποσχεθεί κάποιοι;, βασίζονταν στα πολλά τους παιδιά;, στην "ύποπτη" προυπηρεσία τους;) και πως δεν υπήρχε λόγος να διαβάσουν και να δώσουν σε κανένα ΑΣΕΠ!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παράθεση
Εγώ Madonna Mia εχω μεγάλη προϋπηρεσία δυο επιτυχίες στον ΑΣΕΠ ( στον τελευταίο μάλιστα έμεινα εκτός για μισή μονάδα ) και εχω γυρίσει τη μισή Ελλάδα για να την πάρω . Δεν μπορεί όμως να διορίζεται οποίος έχει γράψει καλύτερα σε διαφορετικούς ΑΣΕΠ γιατί κάθε φορά τα θεματα ειναι διαφορετικά και η βάση αλλάζει ! Οποίος έδωσε ξέρει την δυσκολία του ΑΣΕΠ . Οποίος έχει τρέξει για την προϋπηρεσία ξέρει και αυτός τι έχει τραβήξει για να την πάρει ! Μια επιτυχία ειναι αρκετή και μετά όλοι με βάση το τρέξιμο που κάναμε για να πάρουμε αυτήν την προυπητεσια ! Η διάφορα απο το 24 μηνο ειναι για εμένα οτι πρεπει να μετράνε και τα ακαδημαϊκά κριτήρια .

Αυτά τα έλεγε ο Μάκης (Mack77) πριν λίγο καιρό...Εγώ Μάκη έχω τρεις επιτυχίες στον Ασεπ...Σύμφωνα με εσένα  μια είναι αρκετή...

Καλή χρονια
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2018, 04:57:13 μμ από prof75 »

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πρωτου γινει γραπτος...η προυπηρεσια πρεπει να εχει ταβανι το ανωτερο 10 μοναδες... Περιπου 3 διδακτορικα αν καποιος νομιζει οτι ειναι λιγα τα μορια


  Ναι εμένα προσωπικά λίγα μου φαίνονται όταν 5 μονάδες παίρνει ο τριτεκνος και 10 ο πολυτεκνος χωρίς να έχει κουραστεί ούτε για την πρυπηρεσία- αφου καθόταν αραχτός και λαιτ στο σπιτάκι του όταν ο άλλος ξεσπιτωνόταν με όλα τα συνεπακόλουθα- ούτε για τα τρια διδακτορικά!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

  Ναι εμένα προσωπικά λίγα μου φαίνονται όταν 5 μονάδες παίρνει ο τριτεκνος και 10 ο πολυτεκνος χωρίς να έχει κουραστεί ούτε για την πρυπηρεσία- αφου καθόταν αραχτός και λαιτ στο σπιτάκι του όταν ο άλλος ξεσπιτωνόταν με όλα τα συνεπακόλουθα- ούτε για τα τρια διδακτορικά!!!!!!

Ο καθένας θέλει το μέγιστο για αυτά που έχει , άλλος προϋπηρεσία άλλος διδακτορικό άλλος παιδιά άλλος εγγόνια, άλλος χοντρή γυναικα...κτλ

Με την (πλούσια) εμπειρία που έχω από τον διαγωνισμό το δικαιότερο είναι να μετράει μονο ο βαθμός του γραπτού...όλα τα αλλα μετά τον διορισμό...

Αποσυνδεδεμένος Sarkastikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Ο καθένας θέλει το μέγιστο για αυτά που έχει , άλλος προϋπηρεσία άλλος διδακτορικό άλλος παιδιά άλλος εγγόνια, άλλος χοντρή γυναικα...κτλ

Με την (πλούσια) εμπειρία που έχω από τον διαγωνισμό το δικαιότερο είναι να μετράει μονο ο βαθμός του γραπτού...όλα τα αλλα μετά τον διορισμό...

Άντε να πείσεις το Μάκη παραπάνω που έτρεχε στην μιση Ελλάδα για την προϋπηρεσία...

ΥΓ .H χοντρή γυναικα μοριοδοτείται στον ΑΣΕΠ ? ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2018, 05:06:45 μμ από Sarkastikos »

nickitol

  • Επισκέπτης
Παιδιά μην το διαλαλείτε και πολύ για το πόσο πληρώσατε στα φροντιστήρια ΑΣΕΠ καθόσον από σύστασης ΑΣΕΠ, απαγορευθηκε και η παροχη κάθε φροντιστηριακής εκπαίδευσης για τον ΑΣΕΠ.
Θεςωρητικά πάντα, εάν τα πράγματα φθάσουν στα άκρα, δεν γνωρίζω τι θα συμβεί εάν ήδη διορισμένοι ως διοριστέοι ΑΣΕΠ, αποδεικνυόταν με καταγγελία ή άλλο τρόπο , ότι πέτυχαν αφού προηγουμένως έλαβαν φροντιστηριακή εκπαίδευση προκειμένου να συμμετάσχουν στο διαγωνισμό.
Αν κάποιος διαθέτει νομικές γνώσεις ας ενημερώσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2018, 05:07:27 μμ από nickitol »

Αποσυνδεδεμένος Sarkastikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Παιδιά μην το διαλαλείτε και πολύ για το πόσο πληρώσατε στα φροντιστήρια ΑΣΕΠ καθόσον από σύστασης ΑΣΕΠ, απαγορευθηκε και η παροχη κάθε φροντιστηριακής εκπαίδευσης για τον ΑΣΕΠ.
Θεςωρητικά πάντα, εάν τα πράγματα φθάσουν στα άκρα, δεν γνωρίζω τι θα συμβεί εάν ήδη διορισμένοι ως διοριστέοι ΑΣΕΠ, αποδεικνυόταν με καταγγελία ή άλλο τρόπο , ότι πέτυχαν αφού προηγουμένως έλαβαν φροντιστηριακή εκπαίδευση προκειμένου να συμμετάσχουν στο διαγωνισμό.
Αν κάποιος διαθέτει νομικές γνώσεις ας ενημερώσει.

Μήπως θα συμβεί το ίδιο και για τους πανεπιστημιακούς που δίδασκαν σε αυτά ?

Όσο θα απολυθούν οι συνάδελφοι στο Δημόσιο που κάνουν ιδιαιτερα... 8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159856
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 685
Σύνολο: 696

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.