*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1239828 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Εξωδικαστικά. Ζητήθηκαν από τις Διευθύνσεις εκκαθαριστικά των ετών του αναδρομικού διορισμού, υπολογίστηκε το ύψος των αναδρομικών αφού αφαιρέθηκαν τυχών εισοδήματα από μισθωτές υπηρεσίες για το εν λόγω χρονικό διάστημα, στάλθηκαν στο Γενικό Λογιστήριο για επαλήθευση και πληρώθηκαν από έναν κωδικό που αφορά την αποζημίωση από δικαστικές αποφάσεις.

Να το επαναλάβω λοιπόν και εγώ: το μόνο δικαστήριο που χρειάζεται να κερδίσετε είναι αυτό του αναδρομικού διορισμού, τα άλλα είναι απλή γραφειοκρατική διεκπεραίωση. Αυτό για να πάρεις τους μισθούς που έχασες. Τώρα αν θες να διεκδικήσεις επιπλέον ποσά για ψυχικές οδύνες, κτλ., τότε ναι πρέπει να κάνεις άλλο δικαστήριο.
Ποιοι τα πήραν; Οι διοριστέοι του 2008 ή άλλοι δικαιωθέντες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gvardal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
    • Προφίλ
Ποιοι τα πήραν; Οι διοριστέοι του 2008 ή άλλοι δικαιωθέντες;

Διοριστέοι του 2008 που διορίστηκαν αναδρομικά, αν θυμάμαι καλά, Νοέμβρη ή Δεκέμβρη του 2016. Από Διεύθυνση που είχε λίγες περιπτώσεις και έτρεξε γρήγορα τη διαδικασία. Οι υπόλοιποι τους επόμενους μήνες λογικά.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Διοριστέοι του 2008 που διορίστηκαν αναδρομικά, αν θυμάμαι καλά, Νοέμβρη ή Δεκέμβρη του 2016. Από Διεύθυνση που είχε λίγες περιπτώσεις και έτρεξε γρήγορα τη διαδικασία. Οι υπόλοιποι τους επόμενους μήνες λογικά.
Δεκέμβρη διορίστηκαν, 3 μέρες πριν αλλάξει ο χρόνος. Μπορείς να μας πεις ποια διεύθυνση είναι αυτή;

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αυτό δλδ μπορεί να γίνει άσχετα με το αν δεν το έχεις ζητήσει μέσο του δικηγόρου δικαστικά?(είτε με αίτηση διορισμού στο υπουργείο είτε μετά στο ΔΕφΑ?)  ή θα πρέπει να έχει ζητηθεί δικαστικά?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2018, 05:45:20 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gvardal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
    • Προφίλ
αυτό δλδ μπορεί να γίνει άσχετα με το αν δεν το έχεις ζητήσει μέσο του δικηγόρου δικαστικά?(είτε με αίτηση διορισμού στο υπουργείο είτε μετά στο ΔΕφΑ?)  ή θα πρέπει να έχει ζητηθεί δικαστικά?

Για να γίνω όσο πιο κατανοητός γίνεται: Δικαστήριο κάνεις για να διοριστείς. Αν το κερδίσεις σε διορίζει το υπουργείο αναδρομικά, παίρνεις ΦΕΚ, παρουσιάζεσαι στη Διεύθυνση διορισμού σου, κτλ. Ε, από εκεί και πέρα δεν χρειάζεται να κάνεις άλλο δικαστήριο για να πάρεις τα λεφτά.





Αποσυνδεδεμένος CHRISTOSCHRI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
με τη δικαίωση στο δΕΑ διορίζεται καποιος αναδρομικά;

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Συνάδελφοι ξαναρωτάω: υπάρχει κάποιο group, κάτι. .. που μπορούμε να μιλάμε πιο άνετα; Αν δεν υπάρχει, ενδιαφέρεστε να φτιάξουμε; Εμένα δεν μου αρέσει που λέγονται πολλές λεπτομέρειες δημοσίως.
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για να γίνω όσο πιο κατανοητός γίνεται: Δικαστήριο κάνεις για να διοριστείς. Αν το κερδίσεις σε διορίζει το υπουργείο αναδρομικά, παίρνεις ΦΕΚ, παρουσιάζεσαι στη Διεύθυνση διορισμού σου, κτλ. Ε, από εκεί και πέρα δεν χρειάζεται να κάνεις άλλο δικαστήριο για να πάρεις τα λεφτά.

πάνω σε αυτό έχουν διατυπωθεί 2 τουλάχιστον, έχω δει εγώ, απόψεις τελείως διαφορετικές
η μία αυτή που λες εσύ και η άλλη ότι θέλει άλλο δικαστήριο
τέλος πάντων what the hekk?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 31, 2018, 03:13:16 πμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
πάνω σε αυτό έχουν διατυπωθεί 2 τουλάχιστον, έχω δει εγώ, απόψεις τελείως διαφορετικές
η μία αυτή που λες εσύ και η άλλη ότι θέλει άλλο δικαστήριο
τέλος πάντων what the hekk?
Μήπως κάποιος από τους δικαιωθέντες διοριστέους 2008 θα μπορούσε να μας πει ποια είναι η αλήθεια;

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συναδελφοι οχι δημοσιως! Οπως ειπε και η συναδελφος morgan να δημιουργησουμε ενα κλειστο γκρουπ.

Αποσυνδεδεμένος tsilko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προφανώς δεν έχει βγει απόφαση αναδρομικού διορισμού για εμένα αφού 27 Νοέμβρη 2017 κατατέθηκε η αίτηση για διορισμό προς το υπουργείο και ακόμα δεν έχω ενημερωθεί για την αρνητική απάντηση. Αυτό ρωτάω να μάθω οι αποφάσεις που αναμένονται είναι απο αιτήσεις ακύρωσης που έχουν γίνει ποτέ το2015; παλαιότερα; γιατί να μην γράφεται εδώ ότι γνωρίζει ο καθένας ώστε όλοι οι συνάδελφοι να έχουν όσο πιο πλήρη ενημέρωση γίνεται; έχω την εντύπωση ότι πολύς κόσμος έχει κινηθεί το τελευταίο διάστημα για αιτήσεις διορισμού προς το υπουργείο που είναι το πρώτο στάδιο χωρίς να γνωρίζει τη συνέχεια και τις πιθανότητες που έχει ή δεν έχει για διορισμό.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προφανώς δεν έχει βγει απόφαση αναδρομικού διορισμού για εμένα αφού 27 Νοέμβρη 2017 κατατέθηκε η αίτηση για διορισμό προς το υπουργείο και ακόμα δεν έχω ενημερωθεί για την αρνητική απάντηση. Αυτό ρωτάω να μάθω οι αποφάσεις που αναμένονται είναι απο αιτήσεις ακύρωσης που έχουν γίνει ποτέ το2015; παλαιότερα; γιατί να μην γράφεται εδώ ότι γνωρίζει ο καθένας ώστε όλοι οι συνάδελφοι να έχουν όσο πιο πλήρη ενημέρωση γίνεται; έχω την εντύπωση ότι πολύς κόσμος έχει κινηθεί το τελευταίο διάστημα για αιτήσεις διορισμού προς το υπουργείο που είναι το πρώτο στάδιο χωρίς να γνωρίζει τη συνέχεια και τις πιθανότητες που έχει ή δεν έχει για διορισμό.
ο δικηγόρος πάει να βγάλει λεφτά...κοιτα να διοριστείς και άσε τα αναδρομικά χρήματα

Αποσυνδεδεμένος TRTP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
πάνω σε αυτό έχουν διατυπωθεί 2 τουλάχιστον, έχω δει εγώ, απόψεις τελείως διαφορετικές
η μία αυτή που λες εσύ και η άλλη ότι θέλει άλλο δικαστήριο
τέλος πάντων what the hekk?
Μετα τον διορισμο χρειαζεται καποιος να κανει δικαστηριο για να μπει στη μισθοδοσια?
Οχι βεβαια.
Το ιδιο ισχυει και για τα  αναδρομικα. Τα παιρνεις χωρις δικαστηριο.
Αν θες να το επιβεβαιωσεις, παρε ενα τηλ στη μισθοδοσια καποιας δευτεροβαθμιας και κανε μια ερωτηση.
Παντως μην ρωτησεις δικηγορο ή καποιον που προσπαθει να σου πουλησει μια  υπηρεσια που ΔΕΝ την χρειαζεσαι.
Εγω σου ευχομαι να κερδισεις το δικαστηριο του αναδρομικου διορισμου, να βγει το ΦΕΚ διορισμου και μετα ολα τα αλλα να μη σε απασχολουν καθολου.

Αποσυνδεδεμένος TRTP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
ο δικηγόρος πάει να βγάλει λεφτά...κοιτα να διοριστείς και άσε τα αναδρομικά χρήματα
Ολη η αληθεια σε μια προταση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 352
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 333
Σύνολο: 334

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.