*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1234601 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν έχω κάνει προσφυγή για να ξέρω και η απάντηση που μπορώ να σου δώσω, με κάθε ευθύνη, είναι ρώτα τους ειδικούς επί του θέματος. Πχ δικηγόρους, νομικούς, δεν ξέρω ποιους άλλους.
Η ενημέρωση σε φόρουμ όπου γράφουν "ανώνυμοι" χρήστες δεν πρέπει να λαμβάνεται τοις μετρητοίς.
Αυτό λέω σε όλους όσους με έχουν ρωτήσει κατά καιρούς και με πμ και δημοσίως.

ΥΓ με πρόλαβαν οι αναρτήσεις, αλλά αφού το είχα γράψει δες και τη γνώμη μου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος asep2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Δεν έχω κάνει προσφυγή για να ξέρω και η απάντηση που μπορώ να σου δώσω, με κάθε ευθύνη, είναι ρώτα τους ειδικούς επί του θέματος. Πχ δικηγόρους, νομικούς, δεν ξέρω ποιους άλλους.
Η ενημέρωση σε φόρουμ όπου γράφουν "ανώνυμοι" χρήστες δεν πρέπει να λαμβάνεται τοις μετρητοίς.
Αυτό λέω σε όλους όσους με έχουν ρωτήσει κατά καιρούς και με πμ και δημοσίως.

ΥΓ με πρόλαβαν οι αναρτήσεις, αλλά αφού το είχα γράψει δες και τη γνώμη μου
ok

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εγω πραγματικα συναδελφοι με ενα πραγμα απορω! Να αποδειξουμε τι κ σε ποιον δηλαδη; Για την τιμη των οπλων; Η επειδη καποιοι λενε οτι οι αποφασεις δεν ειναι τελεσιδικες η ειναι ανισχυρες; πιο παιδια και απο τα παιδια γιναμε;
Εσύ τότε γιατί δεν γράφεις με το πραγματικό σου ονοματεπώνυμο στο φόρουμ να αρχίσουμε χαλαρά και τα ψαχτήρια μετά?
Τα αυτονόητα θα λέμε?
Απλά προσπαθούμε να προστατεύσουμε τους εαυτούς μας από την έκθεση και την δημοσιοποιηση προσωπικών μας δεδομένων.
Κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν.
Οκ. Για τελευταία φορά επιφυλασσόμεθα των νόμιμων δικαιωμάτων μας και θα δούμε τι θα γίνει σε συννενόηση με τους δικηγόρους που χειρίζονται την υπόθεση.

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εσύ τότε γιατί δεν γράφεις με το πραγματικό σου ονοματεπώνυμο στο φόρουμ να αρχίσουμε χαλαρά και τα ψαχτήρια μετά?
Τα αυτονόητα θα λέμε?
Απλά προσπαθούμε να προστατεύσουμε τους εαυτούς μας από την έκθεση και την δημοσιοποιηση προσωπικών μας δεδομένων.
Κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν.
Οκ. Για τελευταία φορά επιφυλασσόμεθα των νόμιμων δικαιωμάτων μας και θα δούμε τι θα γίνει σε συννενόηση με τους δικηγόρους που χειρίζονται την υπόθεση.
Ισα ισα αυτο υποστηριζω! Να μην ανεβαζουμε στο φορουμ τιποτα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

fileprovider

  • Επισκέπτης
ποια είναι η δημοσιοποιηση ονομάτων; άμα πας εδω http://www.adjustice.gr/webcenter/faces/wcnav_externalId/search-caselaws?_adf.ctrl-state=r1yxpm642_116&_afrLoop=50873427219242918#! και βάλεις δεξιά στο αριθμός απόφασης πχ. 3264 , είναι άραγε και η απόφαση απόρρητη και παραβιάζει προσωπικά δεδομένα; :o :o :o :o  σου βγάζει το κείμενο που ακολουθεί στο side Αναζήτηση Νομολογίας Αναζήτηση Νομολογίας  (σε συνεργασία με το Δ.Σ.Α. και την Τ.Ν.Π. "Ισοκράτης")
Συμπληρώστε τα κριτήρια που σας ενδιαφέρουν και πατήστε αναζήτηση.http://www.adjustice.gr/webcenter/faces/wcnav_externalId/search-caselaws?_adf.ctrl-state=r1yxpm642_116&_afrLoop=50873427219242918#!....
ο Χατζηφωτης δεν 'έβγαλε τους αριθμους των αποφασεων; Πέντε νέες αποφάσεις του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών για αποκατάσταση εκατοντάδων εκπαιδευτικών
Διαβάστε περισσότερα: http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/pente-nees-apofaseis-toy-dioikitikoy-efeteioy-athinon-gia-apokatastasi#ixzz5EcCUL9Uq
Follow us: @alfavita on Twitter | alfavita.gr on Facebook

Αγαπητό μέλος μας παραθέτεις ονόματα που όπως υποστηρίζεις είναι δημοσίως (άρα και ελεύθερα για όλους) προσβάσιμα. Μόνο που στους συνδέσμους που μας παραθέτεις όπως σου έδειξε και ο Stelios η σελίδα δεν οδηγεί πουθενά, πολυ απλά γιατί για να οδηγήσει, απαιτείται μάλλον πρόσβαση με κωδικούς για σύνδεση από εξουσιοδοτημένο χρήστη, ο οποίος τους έχει μόνο αυτός κατόπιν σχετικής άδειας από το site φαντάζομαι. Μπορείς να μου εξηγήσεις πως ενώ απαιτούνται πιθανώς κωδικοί πρόσβασης για εξουσιοδοτημένους χρήστες αυτά που παρέθεσες είναι δημόσια; Επίσης να υποθέσω πως σε αυτην την περίπτωση έχεις άδεια παράθεσης κειμένων από εκείνο το site που ζητάει κωδικό πρόσβασης ώστε να αναπαραγάγεις υλικό του εδώ μέσα ή πιθανώς και αλλού. Πάντως το πρωί να τα βλέπεις εσύ και το μεσημέρι να μην μπορούμε εμείς γιατί έχει αφαιρεθεί η σελίδα που υποτίθεται είναι δημόσια και προσφέρει διαφάνεια μου φαίνεται κάπως πόσο μάλιστα σήμερα που είναι Σάββατο.

ΥΓ. Αγαπητοί συνδιαχειριστές μήπως να επαναφέρουμε το μήνυμα με τα ονόματα μήπως κάποιος ενδιαφερόμενος επιθυμεί να ρωτήσει τον ιστότοπο από τον οποίο προέρχονται αν επιτρέπει την ελεύθερη αναδημοσίευση περιεχομένου τους στο φόρουμ μας εδώ? Κάνω και εγώ μια ερώτηση δημοσίως.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2018, 06:27:36 μμ από linkprovider »

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Αγαπητό μέλος μας παραθέτεις ονόματα που όπως υποστηρίζεις είναι δημοσίως (άρα και ελεύθερα για όλους) προσβάσιμα. Μόνο που στους συνδέσμους που μας παραθέτεις όπως σου έδειξε και ο Stelios η σελίδα δεν οδηγεί πουθενά, πολυ απλά γιατί για να οδηγήσει, απαιτείται μάλλον πρόσβαση με κωδικούς για σύνδεση από εξουσιοδοτημένο χρήστη, ο οποίος τους έχει μόνο αυτός κατόπιν σχετικής άδειας από το site φαντάζομαι. Μπορείς να μου εξηγήσεις πως ενώ απαιτούνται πιθανώς κωδικοί πρόσβασης για εξουσιοδοτημένους χρήστες αυτά που παρέθεσες είναι δημόσια; Επίσης να υποθέσω πως σε αυτην την περίπτωση έχεις άδεια παράθεσης κειμένων από εκείνο το site που ζητάει κωδικό πρόσβασης ώστε να αναπαραγάγεις υλικό του εδώ μέσα ή πιθανώς και αλλού. Πάντως το πρωί να τα βλέπεις εσύ και το μεσημέρι να μην μπορούμε εμείς γιατί έχει αφαιρεθεί η σελίδα που υποτίθεται είναι δημόσια και προσφέρει διαφάνεια μου φαίνεται κάπως πόσο μάλιστα σήμερα που είναι Σάββατο.

ΥΓ. Αγαπητοί συνδιαχειριστές μήπως να επαναφέρουμε το μήνυμα με τα ονόματα μήπως κάποιος ενδιαφερόμενος επιθυμεί να ρωτήσει τον ιστότοπο από τον οποίο προέρχονται αν επιτρέπει την ελεύθερη αναδημοσίευση περιεχομένου τους στο φόρουμ μας εδώ? Κάνω και εγώ μια ερώτηση δημοσίως.

Από το συγκεκριμένο σάιτ, ποτέ δε λειτουργούν οι απευθείας σύνδεσμοι. Δεν έβαλε (λογικά) λινκ σε κάτι που απαιτεί κωδικό. Έχει δώσει τα βήματα που πρέπει να ακολουθηθούν για να φτάσει κάποιος στις σελίδες που λέει. Αν το δοκιμάσεις και φτάσεις εκεί που πρέπει να φτάσεις, θα δεις ότι αν κάνεις copy-paste το λινκ εδώ, πάλι δε θα λειτουργεί...

fileprovider

  • Επισκέπτης
Φίλε μου μπορώ εγώ χωρίς κωδικούς να μπω σε αυτό το σαιτ και να δω αποφάσεις; Αν ναι θέλω ένα λινκ που να μπιρω να μπω και να βάλω αριθμό απόφασης ή κάτι άλλο και να με οδηγεί εκεί που φαίνονται όλα αυτά που δημοσιεύτηκαν το πρωί. Επίσης μπορεί ο καθένας να παραθέτει ονόματα ανθρώπων που προσέφυγαν στη δικαιοσύνη, για προσωπική τους υπόθεση, χωρίς να έχει την έγκριση από αυτά?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2018, 10:22:12 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος vpn1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Mια παρατηρηση ...βλεπω το Υπουργειο απολυει εκπαιδευτικους για διαφορους λογους...γιατι δεν προσλαμβανει στην θεση τους καποιους απο τους δικαιωθεντες ΑΣΕΠΙΤΕΣ ?

https://xenesglosses.eu/2018/05/anakoinothikan-6-nees-apolyseis-ekpaideftikon/
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2018, 12:16:05 πμ από vpn1 »

Αποσυνδεδεμένος fanat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Γιατι ερχονται εκλογες...και κλεινουν ματακι σε ολους... 8)

Mια παρατηρηση ...βλεπω το Υπουργειο απολυει εκπαιδευτικους για διαφορους λογους...γιατι δεν προσλαμβανει στην θεση τους καποιους απο τους δικαιωθεντες ΑΣΕΠΙΤΕΣ ?

https://xenesglosses.eu/2018/05/anakoinothikan-6-nees-apolyseis-ekpaideftikon/

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Φίλε μου μπορώ εγώ χωρίς κωδικούς να μπω σε αυτό το σαιτ και να δω αποφάσεις; Αν ναι θέλω ένα λινκ που να μπιρω να μπω και να βάλω αριθμό απόφασης ή κάτι άλλο και να με οδηγεί εκεί που φαίνονται όλα αυτά που δημοσιεύτηκαν το πρωί. Επίσης μπορεί ο καθένας να παραθέτει ονόματα ανθρώπων που προσέφυγαν στη δικαιοσύνη, για προσωπική τους υπόθεση, χωρίς να έχει την έγκριση από αυτά?
Φυσικά και δε μπορεί. Είπα "λογικά" δεν έβαλε λινκ σε κάτι που θέλει κωδικό, γιατί δεν πρόλαβα να δω τι δημοσιοποίησε το πρωί. Αν είχε την απόφαση ολόκληρη, τότε ναι, θέλει κωδικό. Αλλά γενικά τα απευθείας λινκ δε δουλεύουν, ούτε στα δημόσια δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος asep2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Αγαπητό μέλος μας παραθέτεις ονόματα που όπως υποστηρίζεις είναι δημοσίως (άρα και ελεύθερα για όλους) προσβάσιμα. Μόνο που στους συνδέσμους που μας παραθέτεις όπως σου έδειξε και ο Stelios η σελίδα δεν οδηγεί πουθενά, πολυ απλά γιατί για να οδηγήσει, απαιτείται μάλλον πρόσβαση με κωδικούς για σύνδεση από εξουσιοδοτημένο χρήστη, ο οποίος τους έχει μόνο αυτός κατόπιν σχετικής άδειας από το site φαντάζομαι. Μπορείς να μου εξηγήσεις πως ενώ απαιτούνται πιθανώς κωδικοί πρόσβασης για εξουσιοδοτημένους χρήστες αυτά που παρέθεσες είναι δημόσια; Επίσης να υποθέσω πως σε αυτην την περίπτωση έχεις άδεια παράθεσης κειμένων από εκείνο το site που ζητάει κωδικό πρόσβασης ώστε να αναπαραγάγεις υλικό του εδώ μέσα ή πιθανώς και αλλού. Πάντως το πρωί να τα βλέπεις εσύ και το μεσημέρι να μην μπορούμε εμείς γιατί έχει αφαιρεθεί η σελίδα που υποτίθεται είναι δημόσια και προσφέρει διαφάνεια μου φαίνεται κάπως πόσο μάλιστα σήμερα που είναι Σάββατο.

ΥΓ. Αγαπητοί συνδιαχειριστές μήπως να επαναφέρουμε το μήνυμα με τα ονόματα μήπως κάποιος ενδιαφερόμενος επιθυμεί να ρωτήσει τον ιστότοπο από τον οποίο προέρχονται αν επιτρέπει την ελεύθερη αναδημοσίευση περιεχομένου τους στο φόρουμ μας εδώ? Κάνω και εγώ μια ερώτηση δημοσίως.
λέτε ψέματα οδηγει από google chrome μπαινει http://www.adjustice.gr/webcenter/faces/wcnav_externalId/search-caselaws?_adf.ctrl-state=r1yxpm642_116&_afrLoop=50873427219242918#!....
έπειτα μπαίνει και με αλλους τρόπους : πληκτρολογείς διοικητικο πρωτοδικειο αθηνων-κεντρικη σελιδα ,μετα Αναζήτηση Νομολογίας, αριστερά βάζεις τον αριθμο της αποφασης και στο βγάζει..μην μας περνάτε για κρετίνους!!!δεν απαιτεί κωδικούς και ούτε έχει όλα τα ονόματα των προσφυγέντων αλλά το πρώτο και στη συνέχεια τον αριθμό όσων έχουν προσφύγει...π.χ (Παπαδόπουλος) και 150 άτομα κλπ...αλήθεια αν βγει ο αναδρομικός διορισμός σου στη διάυγεια,γιατί θα βγει, δεν θα είναι κρυφός μην τρελαθούμε κιόλας...δεν θα γράφει το δημόσιο  έγγραφο πως διορίστηκες δυνάμει δικαστικών αποφάσεων; τότε θα θες να φυγουράρει το όνομά σου;

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2018, 09:47:08 πμ από asep2018 »

Συνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
λέτε ψέματα οδηγει από google chrome μπαινει http://www.adjustice.gr/webcenter/faces/wcnav_externalId/search-caselaws?_adf.ctrl-state=r1yxpm642_116&_afrLoop=50873427219242918#!....
έπειτα μπαίνει και με αλλους τρόπους : πληκτρολογείς διοικητικο πρωτοδικειο αθηνων-κεντρικη σελιδα ,μετα Αναζήτηση Νομολογίας, αριστερά βάζεις τον αριθμο της αποφασης και στο βγάζει..μην μας περνάτε για κρετίνους!!!δεν απαιτεί κωδικούς και ούτε έχει όλα τα ονόματα των προσφυγέντων αλλά το πρώτο και στη συνέχεια τον αριθμό όσων έχουν προσφύγει...π.χ (Παπαδόπουλος) και 150 άτομα κλπ...αλήθεια αν βγει ο αναδρομικός διορισμός σου στη διάυγεια,γιατί θα βγει, δεν θα είναι κρυφός μην τρελαθούμε κιόλας...δεν θα γράφει το δημόσιο  έγγραφο πως διορίστηκες δυνάμει δικαστικών αποφάσεων; τότε θα θες να φυγουράρει το όνομά σου;

Ακριβως ετσι οπως το ανεφερες οντως μπαινει. Και οντως βγαζει μονο  αυτα που ειχες κανει αντιγραφη επικολληση. Τα απευθειας λινκ οδηγουσαν σε σελιδα που δεν υπαρχει και δεν σου εδινε επιλογη να ψαξεις κατι αν δεν ειχες κωδικους.
Δεν λεει κανεις ψεμματα συναδελφε. Με τον τροπο που ανεφερες μπαινει αρα ειναι και δημοσια μονο αυτα τα στοιχεια.

Αποσυνδεδεμένος asep2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Ακριβως ετσι οπως το ανεφερες οντως μπαινει. Και οντως βγαζει μονο  αυτα που ειχες κανει αντιγραφη επικολληση. Τα απευθειας λινκ οδηγουσαν σε σελιδα που δεν υπαρχει και δεν σου εδινε επιλογη να ψαξεις κατι αν δεν ειχες κωδικους.
Δεν λεει κανεις ψεμματα συναδελφε. Με τον τροπο που ανεφερες μπαινει αρα ειναι και δημοσια μονο αυτα τα στοιχεια.
πες μου πως ανεβάζω μια φωτο εδω τεχνικά, τι πατάω διαδοχικα;

Αποσυνδεδεμένος asep2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
μπορεί να μας πληροφορήσει κάποιος αν οι αποφάσεις των αναδρομικών διορισμών έχουν εκδοθεί και από άλλα διοικητικά εφετεία της χώρας, ή μόνο από την Αθήνα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 520
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 498

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.